Teğmen
29 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 168 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba, imzamda yazılı sistemi kullanıyorum. i7 2600k OC yapılmamış halde 3.4Ghz stok hızda sistem masaüstünde boştayken 41 C derece sıcaklık okuyorum. Su soğutma olarak Corsair H60 kullanıyorum. Sizce bu sıcaklık değeri normal mi?? Yoksa kullandığım sıcaklık ölçen yazılım hatası mı? Sıcaklık ölçmek için HWMonitor kullanıyorum, aşağıda ekran görüntüsü mevcut.

İşlemciye OC hız artırma denemeyi düşünüyordum, bu durumda çok mantıklı gelmiyor. Sizce sorun ne olabilir.
Uzun süredir 2x4GB G Skill Sniper DDR3 1600MHz ramlerimi kit olarak sorunsuz kullanıyorum. Ram üzerindeki stickerda zamanlamalar aşağıdaki şekilde yazıyor.

Sisteme ilave olarak 2x4GB yeni bir G Skill Ripjawx ram satın alacağım. Ripjawx üzerindeki stickerda aynı timingler yazıyor aşağıdaki gibi;

F3-12800CL9D-8GBXL
DDR3-1600 CL9-9-9-24 1.50V XMP Ready

Bu iki ram'i sistemimde aynı anda kullanmamda problem olur mu dersiniz?
Merhaba arkadaşlar,

BenQ 1070 projeksiyon alarak aranıza katıldım, henüz elime ulaşmadı ama test edeceğim görüntü kalitesi açısından çok heyecanlıyım. Cihazı tavana monte edeceğim tavan aparatı ile. Ancak kafama takılan bir konu var; 5 metre güç kablosu ve 5 metre HDMI kablosunu cihazdan yere kadar tek kablo kanalı içerisinden yan yana geçireceğim. Görüntü kirliliğini engellemek için tek kablo kanalı kullanacağım. HDMI ve elektrik kablosu yan yana geçirmem durumunda HDMI elektrikten etkilenir mi, görüntü problemi yaşar mıyım?? Ethernet kablolarında böyle bir problem olduğunu duymuştum.

Ayrıca tavan montajı için Codegen H18 diye teleskobik bir aparat var, bunu kullanmayı düşünüyorum. Farklı bir önerisi olan var mı aparat ile ilgili, özellikle şunu alabilirsin anlamında? Diğer kablolamama ve montaj anlamında farklı fikirleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim
Biliyorum 4K mı yoksa FullHD mi konusu çok tartışıldı ama, benim max 3500 TL'lik bir bütçem var ve 55 inçlik bir TV almak istiyorum. Durum böyle olunca insan ince eleyip sık dokuyor. Bu 3 TV üzerinde karar kıldım. Sizlerin de hızlıca bir yorumlarını alabilir miyim?

Sony 55W805C (2700 TL)
Samsung 55KU7000 (3300 TL)
Vestel 55UA9300 (3000 TL)

Sony 55W805C => TV evet FullHD ama hakkında çok iddialı yorumlar var. 4K TV'lere göre çok daha iyi görüntü verdiği söyleniyor. Şahsen vatanbilgisayar'da Samsung 55KU7000 ile karşılaştırma fırsatım oldu, net olarak SONY daha iyi görünyü veriyor rahat söyleyebilirim. Özellikle siyah performansı çok iyi, 3D özelliği var, ses kalitesi olarak biraz zayıf olduğu söyleniyor. Sony'nin biraz eski modeli artık mağazalar son adetlerini satıyor.

Samsung 55KU7000 => Şu an fiyat/performans olarak en popüler 4K televizyonlardan. 3D yok. 4 çekirdek işlemci, Tizen işletim sistemi

Vestel 55UA9300 => 3D özelliği var, 4K çözünürlük, 2 kumanda (standart kumanda ve akıllı kumanda) beraber geliyor, 4 adet 3D gözlük hediye.

Şimdi herkes 4K dururken bu saatten sonra FullHD TV almak saçma diyecektir, ama elimde ciddi bir 1080P film arşivim var ve PS4 için kullanacağım TV'yi. 4K TV alsam bile önümüzde rahat 2 yıl boyunca 4K film indirip vs izleyeceğimi sanmıyorum. Durum bu olunca Sony'in eski modeli olan FullHD TV'yi almak daha mantıklı geliyor, siz ne dersiniz?
Herkese merhaba,

Ekran kartı olarak asus GTX560 TI DIRECTCU II TOP kullanıyorum. Bu karttan bi tane daha alıp SLI yapmayı düşünüyorum. Gerek varmı demeyin bizimki bi takıntı işte

Sistem bileşenleri şöyle

Asus P8Z68 V Anakart
Intel i7 2600k
GSKILL 8GB (2X4GB) SNIPER DDR3 1600MHZ CL9 1.5V
WD 2TB SATA-3 hdD
ASUS GTX560 TI DIRECTCU II TOP

Bu sistemi şu an Xigmatekin 700 WATT PSU ile kullanıyorum. Aynı ekran kartından bir adet daha alıp SLI yapsam şu anki güç kaynağım yeterli olurmu, tavsiyelerinizi bekliyorum.
Herkese merhaba,

Ekran kartı olarak ASUS GTX560 TI DIRECTCU II TOP kullanıyorum. Bu karttan bi tane daha alıp SLI yapmayı düşünüyorum. Gerek varmı demeyin bizimki bi takıntı işte

Sistem bileşenleri şöyle

Asus P8Z68 V Anakart
Intel i7 2600k
GSKILL 8GB (2X4GB) SNIPER DDR3 1600MHZ CL9 1.5V
WD 2TB SATA-3 HDD
ASUS GTX560 TI DIRECTCU II TOP

Bu sistemi şu an Xigmatekin 700 WATT PSU ile kullanıyorum. Aynı ekran kartından bir adet daha alıp SLI yapsam şu anki güç kaynağım yeterli olurmu, tavsiyelerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar z5500'ün decoderi bozuk. Ve malesef garantiside bitik.

Eğer elinde parça set olarak z5500 bulunupda sadece decoderi satmak isteyen olursa lütfen benle irtibata geçsin. yada bilen varsa nasıl bu meretin yenisini temin edebilirim yardımcı olsun ??

Decoder olmadan direkt bilgisayara analog bağlayabilirmiyim, ne gereklidir? Tamir etme imkanı varmı dır nerde tamir ettirebilirim bilen varsa yardım edin. her türlü yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada Bursa'da oturuyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Arkadaşlar z5500'ün decoderi bozuk. Ve malesef garantiside bitik.

Eğer elinde parça set olarak z5500 bulunupda sadece decoderi satmak isteyen olursa lütfen benle irtibata geçsin. Yada bilen varsa nasıl bu meretin yenisini temin edebilirim yardımcı olsun ??

Tamir etme imkanı varmı dır nerde tamir ettirebilirim bilen varsa yardım edin. Her türlü yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada Bursa'da oturuyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Asus P7P55 LX anakartla Kingston DDR3 1600Mhz ram kullanıyorum, ama everest cpu-z gibi programlarda bellek hızını DDR3-1333 (667 Mhz) olarak gösteriyor. ramlerden tam verim alamdaığımı düşünüyorum, yardımlarınızı bekliyorum.
Beyler ben 6930G modelindeki 16'' olayını anlamadım .5930G ile 6930G arasında fazla bir fiyat farkı yok . Aralarındaki tek fark ekran boyutu sanırım. 6930G'de 16" ekran ve max 1366x768 çözünürlük var.Benim anlamadığım olay şu 1366x768 çözünürlükte hangi oyunları oynayabiliriz.Ben hiç bir oyunda 1366x768 diye bir çözünürlük seçeneği görmedim . Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim . Oyunlarda ekran çözünürlüğünü 1366x768 yapamayacaksak ne anladık bu işten.
Hakkında
Forum İmzası:
ASUS P8Z68-V - Gskill Sniper 2X4 GB DDR3-1600 - Intel i7 2600K@3.40 Ghz - ASUS GTX970 DirectCU II STRIX - WD EARX 2TB - Cooler Master RC690
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
INTEL
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 387
İkinci El Bölümü Mesajları: 170
Konularının görüntülenme sayısı: 36.309 (Bu ay: 101)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 171 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.