Şimdi Ara

Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
40
Favori
48.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgrozt

Sonuç: 13,6m2 gibi küçük bir odada Panasonic AT 6000 gibi bir canavarın zapt oluşu ve şahane resim kalitesi ile güzel sinema deneyimleri.

özgür hocam sistemin son halini ve pj birkaç resim yüklede gözümüz bayram etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Sonuç: 13,6m2 gibi küçük bir odada Panasonic AT 6000 gibi bir canavarın zapt oluşu ve şahane resim kalitesi ile güzel sinema deneyimleri.

özgür hocam sistemin son halini ve pj birkaç resim yüklede gözümüz bayram etsin

+11111111111111111111111111111111111111111 :D
  • Bekliyoz valla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın yeni hdmi kablosu(TTAF 15mt) elime ulaşınca buradan resim paylaşacağım.
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Biraz önce gecikmemek adına note 3 telefonla çektim alelacele. Bu verdiğim kod boyalar ile hem duvar hem tavanı boyamak kesinlikle çok faydalı oldu. Kendi küçük odamda kendimce bir iki sene idare edebileceğime inandığım bir girişim oldu. Darısı hevesi olan herkesin başına.

Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu

Son resim ışıklar açıkken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgrozt -- 12 Kasım 2016; 0:2:6 >

• Hayırlı olsun keyifle kullan özgür ufakta olsa kendine ait bir odanın keyfi bambaşka yanlız o 13.2 mt2 odada paradgm manitör 9v7 büyük gelmiyormu veya uğultu yapmıyormu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Üstad selamlar, evet uğultu yapıyor, yapmaz mı ve ben de elimdeki her fırsatta önüme çıkan bir engeli kendimce çözmek adına koşuşturuyorum. İnanır mısın daha hiçbir şey yerli yerine oturmuş değil, kendimce paranın büyüğünü verince küçük şeylere para kalmadı, elime para geçtikçe sırayla çözüyorum(kablo, akustik, yalıtım, halı aklına ne gelirse işte). Zten bu uğraşılar da kafayı dağıtmamı sağlıyor, hoşuma gitmiyor da değil
  • joven kullanıcısına yanıt
    Şimdi biraz daha iyi, elimdekileri daha iyi tanıdıkça keyifler de artıyor haliyle. Herkese keyifli dinletiler...
  • cofcof kullanıcısına yanıt
    hocam bu elinle gezdirdiğin parça boyalı olan yani duvarı boyayacak olduğumuz renk mi

• quote:

Biraz önce gecikmemek adına note 3 telefonla çektim alelacele. Bu verdiğim kod boyalar ile hem duvar hem tavanı boyamak kesinlikle çok faydalı oldu. Kendi küçük odamda kendimce bir iki sene idare edebileceğime inandığım bir girişim oldu. Darısı hevesi olan herkesin başına.

Son resim ışıklar açıkken

Zaruri açıklama: Arkadaşlar bu başlıkta yaptığım yazı ve resim paylaşımlarımdan görüntüyü duvara yansıttığım yönünde kanı oluşmuş, zira ben odamı küçüklüğü ve yan duvarlarının yakın diğer duvarların ise kapı pencere gibi etkilerinden ötürü kullanılamaz olmasından dolayı perde aldım ve o şekilde bir planlamaya gittim. Perdemi pencerenin önüne astım(Pencereyi de ışık geçirmeyen kağıt kaplama ile kapladım-adres bauhauss) kapı tarafına da projeksiyonu sabitleyip ortamı oluşturdum. Yanlış anlama olmasın gözünü seveyim, zira saygı duyduğum bir ağabeyimden bu yönde bir tenkit aldım, kimseye sebep olmak istemem. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: xmen73

selamunaleykum,

marshall ın 00nn 13 / 000 kodlu boyası ( bu ana renk kodu içine c baz mat beyaz karıştırılıyor)

ne kadar boyaya ne kadar mat beyaz katılıyor hocam

• Merhaba Arkadşlar,

en son yaptığım boya denemelerini biliyorsunuz şuan farklı birşey anlatacağım,

işim gereği boya ile uğraşıyorum ve bilinen büyük firmaların boyalarını fabrikamızda ürünlerde kullanıyoruz Akzo nobel , Peterlack , Nordwest
    en son denememde gümüş karışımlı bir boya denemiştim açıkcası profesyonel bir çözüm değildi diğer denenen boyalarda aynen çözüm değil hatta herhangi renge boyanmış duvarada yansıtsanız görüntü alırsınız kimine göre çok iyi bile görünebilir ama işin gerçeği bu değil mutlaka bu iş için üretilmiş boya olmalı pigmentleri ışık geri yansıması herşeyi hesap edilmeli

1 hafta önce almanyaya boya firmalarının eğitimine katıldım burada fabrika gezisi anında stok alanında birşey dikkatimi çekti ve çok şaşırdım projeksiyon duvar boyası hemde herşeyiyle o kadar sevindimki tam benlikti bir anını bulup firma yetkilisi ile durumu konuştum benimde ev sinemasında böyle bir şey aradığımı ve onlarda olduğunu yeni öğrendiğimi söyledim ve bu boyadan alabilirmiyim dedim :) yetkili tabi demezmi eğitim bitiminde vereceğini söyledi

bana 1 koli ürün getirdi ben ufak tefek 2kg luk bişey bekliyordum ama kutuda 5 ayrı kutu boya - boya rulosu - maskeleme poşeti - klavuzu herşey vardı

içerik : 1kg prime100 - 2kg base 80 - 2kg top 100 mevcuttu

şimdi duvarımı elden geçirip bu ürünleri uygulamayı düşünüyorum

firma yetkilisi ile ışık kontras geri yansıma ve daha bir çok konuyu konuştuk kendi boyalarının bir çok testten ve denemeden geçtiğini görüntüde gerçekten çok başarılı olduğunu dile getirdi.

size adresini verebilirim wwww.proflexx.de

uygulama sonrası gerekli resim ve videoları burdan paylaşırım

gerçekten olumlu olursa beğenirsem isteyenlere getirtip yardımcı olurum. boyalar su bazlıdır sevkinde sorun olmuyor ben uçakla getirdim yanımda.

şimdilik herkese başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riva69 -- 11 Aralık 2016; 0:24:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: riva69

Merhaba Arkadşlar,

en son yaptığım boya denemelerini biliyorsunuz şuan farklı birşey anlatacağım,

işim gereği boya ile uğraşıyorum ve bilinen büyük firmaların boyalarını fabrikamızda ürünlerde kullanıyoruz Akzo nobel , Peterlack , Nordwest
    en son denememde gümüş karışımlı bir boya denemiştim açıkcası profesyonel bir çözüm değildi diğer denenen boyalarda aynen çözüm değil hatta herhangi renge boyanmış duvarada yansıtsanız görüntü alırsınız kimine göre çok iyi bile görünebilir ama işin gerçeği bu değil mutlaka bu iş için üretilmiş boya olmalı pigmentleri ışık geri yansıması herşeyi hesap edilmeli

1 hafta önce almanyaya boya firmalarının eğitimine katıldım burada fabrika gezisi anında stok alanında birşey dikkatimi çekti ve çok şaşırdım projeksiyon duvar boyası hemde herşeyiyle o kadar sevindimki tam benlikti bir anını bulup firma yetkilisi ile durumu konuştum benimde ev sinemasında böyle bir şey aradığımı ve onlarda olduğunu yeni öğrendiğimi söyledim ve bu boyadan alabilirmiyim dedim :) yetkili tabi demezmi eğitim bitiminde vereceğini söyledi

bana 1 koli ürün getirdi ben ufak tefek 2kg luk bişey bekliyordum ama kutuda 5 ayrı kutu boya - boya rulosu - maskeleme poşeti - klavuzu herşey vardı

içerik : 1kg prime100 - 2kg base 80 - 2kg top 100 mevcuttu

şimdi duvarımı elden geçirip bu ürünleri uygulamayı düşünüyorum

firma yetkilisi ile ışık kontras geri yansıma ve daha bir çok konuyu konuştuk kendi boyalarının bir çok testten ve denemeden geçtiğini görüntüde gerçekten çok başarılı olduğunu dile getirdi.

size adresini verebilirim wwww.proflexx.de

uygulama sonrası gerekli resim ve videoları burdan paylaşırım

gerçekten olumlu olursa beğenirsem isteyenlere getirtip yardımcı olurum. boyalar su bazlıdır sevkinde sorun olmuyor ben uçakla getirdim yanımda.

şimdilik herkese başarılar.

Büyük bir sabırsızlık ile bekliyorum sonucu. Eğer dediğiniz gibi mükemmel bir sonuç çıkar ise beni de listeye yazın :)

saygılar.

• FOCUS_34 kullanıcısına yanıt
    sonuç varmı merakla bekliyorum
  • Aynen valla ben de merakla bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bence çok umutlanmayın. Bu konuda çok denemeler ve masraf yapmış biri olarak boya konusunda beklediğimi hiç bulamadım. Bu yüzden tavsiyem ya düz mat beyaz perde ya da düz mat beyaz boyadır.
  • merakla sonucu bekliyoruz
  • Buyrun resim olarak çektim benim gördüğüm görüntüye daha yakın bir görüntü.

Fotoğraf olarak çekince biraz daha gerçekte gördüğüme benzedi ama hala bariz fark var.
  • Selam Arkadaşlar bende casio lazer led projeksiyon var en düşük ayarlarda kullanıyorum .. beyaz mat saten boya yapılı

• Epson tw5300 projeksiyonumla marshall JN.00.87 renk kodlu duvar boyasını kullanıyordum.Dün biraz kontrast artışı sağlamak için bir ton koyu bir griye boyadım.Renk kodu yine marshall 30BB 72/003 çok hafif bir gri bu.Amacım beyaz renkleri de kaybetmemekti.Performanstan bayağı memnun kaldım.Belki 00NN 62/000 kodlu bir ton koyu olanı da kullanılabilir.Aslına bakarsanız bu rengi tavsiye ederim.Universal gri olarak geçer.Daha koyu gri bir renk ile beyaz reklerde grileşme görülecektir.Bu 2 renk çok çok ideal bana kalırsa.Yeni boya yapacak olan kişiler bu renkleri kullanabilir.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.