Şimdi Ara

Project Dark Crusader - Sıvı Soğutmalı Corsair Graphite 780T

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
13
Favori
11.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu başlık, yeni sistemim ve sıvı soğutma projem için adımların detaylıca sergileneceği bir build log olacak. Yaptığım adımlar belli aralıklarla güncellenerek paylaşılacak, kimi zaman çok ince detaylara girerek hem sistem kurulum günlüğü hem de rehber tadında bir konu ortaya çıkarmak amacındayım. Özellikle sıvı soğutma konusunda meraklı fakat kafasında soru işaretleri olan kullanıcılar için de güzel bir kaynak olacağını düşünüyorum. Her adım da gelişmeleri görmekle kalmayıp kafalarına takılan noktaları da rahatça dile getirip sorabilecekler

Gelelim detaylara...

Ülkemizde henüz satışa sunulmayan Corsair Graphite serisinin son üyesi 780T kurulumun yapılacağı kasamız olacak. Sistemin 3 ana bileşenini ise; işlemci olarak i7 5960X, anakart olarak Asus x99 Deluxe ve ekran kartı olarak da Evga Gtx 980 Classified çıkana kadar 780 ti Classified Kingpin Edition olarak belirledim. İki zıt renk olan siyah ve beyazın baskın şekilde kullanılacağı projemin adını; Dark Crusader olarak belirledim.

Project Dark Crusader - Sıvı Soğutmalı Corsair Graphite 780T

Sistemde sadece siyah ve beyaz renkler kullanılacak. Beyaz led şeritler, radyatör fanları da dahil olmak üzere beyaz led fanlar kullanılmasına karar verdim. Psu kabloları ve rakorlar için kararsızım şuanda ilk etapta siyah sleeveli kablolar ve rakor olarak da siyah rakorları kullanmayı planlıyorum fakat aklımdaki temaya göre kablolar beyaz rakorlar siyah, kablolar siyah rakorlar beyaz gibi alternatifleri de deneyebilirim. Bunun kararını ilerleyen günlerde vermiş olacağım.

Şimdilik bu kadar parçalar teslim edilip adımlar atıldıkça güncellemeler devam edecek

...: Sistem Bileşenleri :...

İşlemci: Intel i7-5960X- Teslim Edildi -
    Anakart: Asus X99 Deluxe- Teslim Edildi -
    Ekran Kartı: Evga Gtx 980 Classified- siparişi verildi, teslimatı bekleniyor -
    Ram: Corsair Dominator Platinum Ddr4 3200Mhz 4x4 16GB- Teslim Edildi -
    Kasa: Corsair Graphite 780T Black- teslim edildi -
    Fan: Corsair SP120 White Led- Teslim Edildi -
    Ssd: Samsung 840 Pro 256GB x2 - hazır -
    Güç Kaynağı: Corsair AX1500i- Teslim Edildi -
    Ses Kartı: Creative Sound Blaster ZxR - hazır -

...: Sıvı Soğutma Bileşenleri :...

Radyatörler: Hardware Labs Nemesis GTX 360 x 2- Teslim edildi -
    Cpu bloğu: EK Supremacy Evo Elite - Full Nickel CSQ- Teslim Edildi -
    Gpu bloğu: EK Evga Gtx 780Ti Classified - Nickel + Acetal - Hazır -
    Rezervuar: Bitspower Water Tank Z-Multi 150ml Reservoir - Clear - Teslim edildi -
    Pompa: Swiftech Mcp655 - Teslim edildi -
    Rakor: Bitspower G1/4 Thread 3/8" ID x 5/8" OD Compression Fitting - Matte Black - Teslim edildi -
    Rakor (Alternatif): Bitspower Rigid Fitting - Matte Black, Carbon Black - Teslim edildi -
    Hortum: PrimoChill PrimoFlex Advanced LRT Tubing 3/8"ID x 5/8" OD - Onyx Black - Teslim edildi -
    Akrilik boru (Alternatif): EK 12mm OD / E22 12mm OD - Teslim edildi -
    Sıvı: Mayhems Ultra Pure H20 - Teslim Edildi -
    Sıvı destekleyicisi: Mayhem's X-1/XT-1 - Teslim Edildi -

Kasamız Corsair Graphite 780T Black

Project Dark Crusader - Sıvı Soğutmalı Corsair Graphite 780T  Project Dark Crusader - Sıvı Soğutmalı Corsair Graphite 780T

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nessarien -- 2 Kasım 2014; 8:25:18 >

• Güncellemeler için ayrıldı....
  • Anakarta bakınca siyah beyaz olası geliyor bu sistemin:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 2 Ekim 2014; 13:42:07 >
  • Gerginix kullanıcısına yanıt
    Ağırlıkla siyah, yer yer beyaz olacak
  • yerimizi alalım..hayırlı olsun öncelikle..güle güle kullan..
  • fbsrkc06 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
  • Nessarien kullanıcısına yanıt
    Darısı başıma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gizli proje bu demek çok fena sonuç çıkacak ortaya belli. . Yeni parçalar hayırlı olsun sercio

• Aslında maliyetleride yazsanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Takipçilere yol gösterir. Hadi hayırlısı bakalım , başarılar
  • Amin ! :) En kısa sürede kuruluma geç artık yoksa gelip ben yapacağım

quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Gizli proje bu demek çok fena sonuç çıkacak ortaya belli. . Yeni parçalar hayırlı olsun sercio

Yok ya aslında orada başka bir şeyden bahsetmiştim özelden dürtüp söylerim. Teşekkür ederim

quote:

Orijinalden alıntı: BORUBEY06

Aslında maliyetleride yazsanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Takipçilere yol gösterir. Hadi hayırlısı bakalım , başarılar

Elbette neden olmasın. Tablo oluşturup onları belirtirim detaylıca, teşekkür ederim.

Tmm o zaman beklerim

• Heee bizde sıvı soğutma yapıcaz diye seviniyoruz. Bir hevesim kaçtı. Bir köreldim anlatamam. Bileşenler bile işin ne kadar güzel olacağının habercisi. Heycanla bekliyoruz.
  • yimust kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah o nasıl söz, teşekkürler iyi dilekleriniz için
  • Sercan tüm aşamaları detaylı bekliyorum :) ben de bugün bir gravür pratiği yaptım eski kasa ile. Sıraya geçtim mod için.

Kolay gelsin ve bol eğlenceler.

• Sıvı soğutma parçalarını nereden aldınız acaba?
  • Eyvallah abi teşekkürler, elbette adım adım ilerlerken her detay yer alacak :) Sen de at bakalım neler yapıyorsun görelim

@aykutx

Specialtech ve Frozencpu'dan alıyorum bütün sıvı soğutma parçalarını.
  • takipte kalalım bakalım ilerleyen zamanlarda 980 classfield neler yapacak :) en cok o ürünü merak etmekteyim renklerin göz alıcı olacağı kesin.
    Specialtech kargo durumları nedir acaba? Fedex yada Royal mail ne kadar hızlı?
  • yimust kullanıcısına yanıt
    Royal Mail, Fedex'den azıcık daha yavaş. Ufak tefek şeyler getirmek için ikisi de ideal. Ben kıymet değeri yüksek şeyleri bu iki firmaya da taşıtmıyorum asla. Ufak tefek şeyleri bunlarla getiriyorum. Kıymet değeri yüksek olan ve daha itina ile taşınması gereken blok, radyatör benzeri ürünleri UPS ile getiriyorum.

Süreçler ise şu şekilde;
    Fedex, Royal 5-7 gün
    Ups 2-3 gün
  • Takibe aldık, hayırlı olsun : )

Kasayı 780T seçmenizde özel bir sebep var mı yoksa güncel olduğu için mi tercih ettiniz? Mesela daha önce kullandığınız 450D de sade ve şık bir kasaydı. Bu onun kaslısı gibi duruyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.