Şimdi Ara

Project CARS (2015) [ANA KONU] (113. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.350
Cevap
29
Favori
92.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ogz008

quote:

Selamlar, steamden oyunu satın aldım ancak oyunu açtığımda ilk ekranda takılıyor çözümü nedir acaba ? Dosya doğrulattım, windows 7 uyuyumluluk modunda denedim olmadı, yönetici olarak çalıştırdım olmadı. Orjinal windows 10 kullanıyorum, oyunu orjinal aldık sorun yaşamayım diye 1 haftadır açamıyorum.

+1

Oyun açılıpta bir kısımda donuyorsa dosyalar eksik veya hasarlıdır. Kurduğun mod felan varsa onlarıda kaldır. Steam klasörüne gir steamapps\common\pCars\_CommonRedist\ klasöründeki redistributable uygulamaların tamamını kur. Sistemin 64bitse hem 64bitleri hemde 32bitleri kur. Ne var ne yok hepsini kur işte.

şu konuda biraz canlansın bana göre ac.den gömlek gömlek üstün bi oyun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oKsyqeN -- 19 Ağustos 2016; 11:18:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oKsyqeN

quote:

quote:

Selamlar, steamden oyunu satın aldım ancak oyunu açtığımda ilk ekranda takılıyor çözümü nedir acaba ? Dosya doğrulattım, windows 7 uyuyumluluk modunda denedim olmadı, yönetici olarak çalıştırdım olmadı. Orjinal windows 10 kullanıyorum, oyunu orjinal aldık sorun yaşamayım diye 1 haftadır açamıyorum.

+1

Oyun açılıpta bir kısımda donuyorsa dosyalar eksik veya hasarlıdır. Kurduğun mod felan varsa onlarıda kaldır. Steam klasörüne gir steamapps\common\pCars\_CommonRedist\ klasöründeki redistributable uygulamaların tamamını kur. Sistemin 64bitse hem 64bitleri hemde 32bitleri kur. Ne var ne yok hepsini kur işte.

+ ları ve -leri ile yazarmısınız ? Neye göre gömlek gömlek üstün

• oKsyqeN kullanıcısına yanıt
    Bence hitap ettikleri kitleler farkli. Pcars daha amatör yariscilar icin. AC daha bilgi ve deneyim istiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fi tarihte GTR2 rFactor tartışması birlikte yarıştığımız arkadaşları küstürme noktasına kadar gitmişti . Tarih tekerrürden ibarettir sözünü saçı ağarmış biri söylüyorsa hemen tadında bırakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcaadalı

Fi tarihte GTR2 rFactor tartışması birlikte yarıştığımız arkadaşları küstürme noktasına kadar gitmişti . Tarih tekerrürden ibarettir sözünü saçı ağarmış biri söylüyorsa hemen tadında bırakın.

GTR2 diyip ortamdan uzaklaşıyım o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcaadalı

Fi tarihte GTR2 rFactor tartışması birlikte yarıştığımız arkadaşları küstürme noktasına kadar gitmişti . Tarih tekerrürden ibarettir sözünü saçı ağarmış biri söylüyorsa hemen tadında bırakın.

Bence iyi olmuş gürkan abi öyle zihniyetteki insanlarla vakit geçirilmezdi zaten.
  • quote:

quote:

quote:

+1

Eyvallah hocam işe yaradı sonunda açabildim oyunu.

• arkadaşlar project cars oyununu steam ile oynuyordum win7 yüklü iken sorun yoktu nezaman win10 yükselttim sorunlar başladı tam ekran olmuyor ayrıca oyun başlıyormuş gibi olup windows hata verip oyunu kapatıyor sorun nedir acaba çözemedim win7 ye gerimi dönsem yardımcı olurmusunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokırık

arkadaşlar project cars oyununu steam ile oynuyordum win7 yüklü iken sorun yoktu nezaman win10 yükselttim sorunlar başladı tam ekran olmuyor ayrıca oyun başlıyormuş gibi olup windows hata verip oyunu kapatıyor sorun nedir acaba çözemedim win7 ye gerimi dönsem yardımcı olurmusunuz.

oyunun win 10 la bir sorunu yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LEVENT TR kullanıcısına yanıt
    Sanırım antivirüs programından kaynaklanıyormuş kapattım çozüldü şimdi açılıyor ancak bir türlü tam ekran yapamadım oyun içindende bulamadım varsa yeri bilen yardımcı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokırık

Sanırım antivirüs programından kaynaklanıyormuş kapattım çozüldü şimdi açılıyor ancak bir türlü tam ekran yapamadım oyun içindende bulamadım varsa yeri bilen yardımcı olsun

Windows 'da yani monitorde kullandığın çözünürlükle oyunda kullandığın çözünürlük eşitmi ? Bir dene istersen belki çözümü budur.
  • bozcaadalı kullanıcısına yanıt
    MONİTOR FULL HD oyunda aynı çözünürlük ama malesef oyun içinde bir yer var windowed : yes yazıyor orasını no yapıyorum ama yinede olmuyor tekrar yes oluyor kabul etmiyor ne yaptıysam olmadı
  • teknokırık kullanıcısına yanıt
    belgelerim klasorundeki Project Cars klasorunun adini degistir. yeni olussun. sonra ayarlarini yap yine gerekiyorsa. bir de pcarsin bir guncellemesi bi zamanlar bu soruna neden olmus ama sonra duzeltilmis. guncel kal guncel degilse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, pist kenarındaki kerblerin üstünden geçerken direksiyona aşırı bir titreşim geliyor, hakimiyeti tamamen kaybettirecek ölçüde gelen bu feedback'i nasıl kısabilirim, hangi ayarı kurcalamam lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: isbara alp

Arkadaşlar merhaba, pist kenarındaki kerblerin üstünden geçerken direksiyona aşırı bir titreşim geliyor, hakimiyeti tamamen kaybettirecek ölçüde gelen bu feedback'i nasıl kısabilirim, hangi ayarı kurcalamam lazım ?

Merhaba, kerblerin etkisini şunlarla azaltabilirsin:

Tire force
    Scoop knee
    Steerin Gain
    CAR setup içinden Fz smoothing

ben en son ayar kombinasyonumdan acayip memnunun onları da yazayım. ama benim direksiyon modifiye 35 cmlik, sizdeki orjinal haldeyse tire force ya da gain az daha düşük olabilir.

Jackspade versiyon 3.0 FFB 1
    Tire Force: 75
    per wheel movement –2
    per wheel squared +1
    dzrem: 0,16
    fallof 0,08
    relative adust 1,40
    scoop knee 51
    scoop reduction 49
    gainden öncekin 3 ayar da 20-30civarlarında (düşük hızlarda direksiyon ağırlığının ayarları)
    steering gain 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEVENT TR -- 24 Eylül 2016; 21:29:52 >

• Radical SR3 RS, şu aracı kullanmaya bayılıyorum, özellikle watkins glen'de.

• Merhabalar,
    bir sorunum var pit stoplarla ilgili. Soloda yarışırken gerek lastik bitmesiyle gerekse de hava değişimi nedeniyle AI lerin tümü pite girdiği halde benim pit engineerim beni pite bir türlü çağırmıyor. pit uyarısıda ekrana gelmiyor. ancak biryere toslar da süspansiyonlar ağır hasar görürse pite çağırma gerçekleşiyor. çağırması gereken diğer durumlarda neden çağırmadığı ile ilgili bilgisi veya fikri olan arkadşlardan yardım istiyorum. saygılar..
  • Selamlar.

Yol tutuşu artırmak ve daha rahat kalkış yapabilmek(patinaja kalmamak) için kullanığınız araç ayarları var mıdır arkadaşlar? Yabancı kaynaklı yayınlarda bazı ayarlar buldum fakat, genel olarak yarış ve otomobil mekaniklerine hakim olmadığım için neyi nasıl yapacağımı bilemiyorum. Aşağıda linkini verdiğim ekranda değişiklikler yapıyorum ama pek de verimli olmuyor anlayacağınız. Bunun için bir Türkçe kaynak varsa, ya da kendi kullandığınız ayarlar varsa paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Link:http://forum.projectcarsgame.com/attachment.php?attachmentid=204742&d=1432720528&thumb=1
    Not: Linkini verdiğim görüntü PS için ama ben PC'de oynuyorum.

• Yol tutuş için stability control , patinaj engelleme içinde traction control sistemleri var. Bunların aktif olduğundan emin ol. Tcs açık olmasına rağmen araç patinaja kalıyorsa biraz turbo basıncını düşürmeyi deneyebilirsin. Doğru lastiği felan seçiyorsundur zaten o kısmı geçiyorum. Hiç olmuyorsa en azından basınca duyarlı trigger tuşları bulunan gamepad veya direksiyon setine ihtiyacın var. Az gazla kalkıyoruz.
  • quote:

Yol tutuş için stability control , patinaj engelleme içinde traction control sistemleri var. Bunların aktif olduğundan emin ol. Tcs açık olmasına rağmen araç patinaja kalıyorsa biraz turbo basıncını düşürmeyi deneyebilirsin. Doğru lastiği felan seçiyorsundur zaten o kısmı geçiyorum. Hiç olmuyorsa en azından basınca duyarlı trigger tuşları bulunan gamepad veya direksiyon setine ihtiyacın var. Az gazla kalkıyoruz.

Öncelikle cevabınız teşekkür ederim.

Stability ve traction kontrol açık. Lastik meselesi de tamam. Logitech f310 ve f710 kullanıyorum. Yarım gazla kalkıyorum ama özellikle arkadan itiş ve kuvvetli araçlarda çok problem oluyor. Bu arada kalkış derken, yalnızca start anından bahsetmiyorum. Viraj çıkışlarında hızlanırken falan da problem oluyor. Hiç süremiyor değilim, bir şekilde arabayı kontrol etmeyi başarıyorum ama bu sefer de yarıştan kopuyorum. Turbo basınç ayarı nerede acaba, ben bulamadım?

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.