Şimdi Ara

:::Programlamaya Yeni Başlayanlara Rehber ve Kaynak(Güncellenmiştir)::: (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
36
Favori
6.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarışma düzenleniyo kazanırsan hediye veriyolar mesela en iyi windowsphone uygulama geliştirme yarışmasi bunun gibi yarışmalar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • c,c++ öğrenmek başlangıç için iyidir. ama bunu c# ve ya java ile de süslemek gerek. yoksa bir başlarına işe yaramaz. ayrıca mobil programcı olmak için bence önce web in mantığını öğrenmek gerek. çünkü bütün mobil uygulamalar web ile iletişim halinde. Ama programlama dili öğrenmek ana konu olmalalı, İngilizce öğrenmek daha değerli bana göre. neden derseniz ingilizcesi iyi olan buradaki iyi okuduğunu anlamak vs değil ana dili kıvamında (örn.pro asp.net kitaplarını) okuyup anlayabilen bir insan programlama bilmese bile dökümanlardan (stackowerflow'dan bile) okuyarak sizin yaptığınız işi yapabilir. bkz Hintli programcılar, adamların konuşma ingilizcesi vasat ama okuduğunu anlama konuları çok iyi. Tabi bir de kod yazmak konusu var. Nasıl ki bir yazı yazmayı öğrenirken İstiklal marşını 10 15 defa yazdık bunları da öyle yazmak gerek.
  • kyurdakok K kullanıcısına yanıt
    Sürekli yazarak öğrenmek kişiden kişiye değişir ben hiç bir zaman yazarak öğrenmedim öğrenme kişiden kişiye değişir insanın ilk öğrenmesi gereken şey nasıl daha kolay öğrendiğini öğrenmektir meseal ben okuyup deneme yanılma ile iyi öğreniyorum bu şekilde çalışıyorum hocamın söylediği gibi ingilizce önemli ve algoritma ama nasıl kolay öğreniyosanız o şekilde çalışın
  • Yarışmalar kaç ayda bir olur.

• O belli olmaz sen kendini eğitmeye bak hazır olmaya bak sen hazır olduktan sonra yarışmanın zamanı önemli değil yarışma ayda 2 defada olabilir 5 ayda bikerede yani belli olmaz

• Paylasim icin cok tesekkur ederim dostum

• Saol taha abi.

• Konu güncel

• Kitap alip C ile basladim. Tutorial izleyerek Algoritmayi'da ogrenmek istiyordum. Bir bakayim bunlara.. Tesekkurler..

• Sizin deneyimleriniz nelerdir şuana kada

• Hocqm benim deneyimim web üzerine html,css orta seviye jquery ve php algoritma ve cok azda c# eğitimim var

• Algoritma geliştirmeye çalışan arkadaşlar burda yazdıkları algoritmaları paylaşsın böylece hem kendileri hemde diğer insanlar faydalanmıș olur

• riko hocam buldum resmi hiçbir zaman geç değildir
     :::Programlamaya Yeni Başlayanlara Rehber ve Kaynak(Güncellenmiştir):::
  • python için kesinlikle İstihza'yı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Professional Geek

python için kesinlikle İstihza'yı öneririm.

python ile mobil uygulama geliştirilebiliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlleinMann

quote:

Orijinalden alıntı: Professional Geek

python için kesinlikle İstihza'yı öneririm.

python ile mobil uygulama geliştirilebiliyor mu ?

Hocam direkt olarak değil.

kivy gibi bir kaç çapraz platform programla yapılıyor. ASE'yle de yapılıyor olması lazım, ancak ikisinide denemedim daha. Zaten Python uzmanıda değilim

Kısa cevap: Yes you can

• Konu güncel

• meraba arkadaşlar baştan itibaren okudum mesajları herkesin diline eline saglık.
    ben geçen yıl visual basic ile çalıştım yaklaşık 5 ay filan.yalnız öyle tanıma amaçlı çalıştım işte ne ögrenirsem kar gibisinden keyfine.
    matematik öğretiminde kullanacagım programlar bulmam tabiki de herzaman mümkün olmuyo bu alanda programlar geliştirmek istiyorum.ingilizcem iyi gibidir yani.
    görsel içerikli mi desem ya da hani böyle adım adım ilerleyebilecekleri ya da grafik tarzı yani hayal edin böyle matematik ögretiminde kullanılabilcek programlar işte(ne dersini gördüm programlama ile ilgili ne bişey, netten ne ögreniyorsam o.ondan çok kararsızım.ama böyle birşeye başlarsam iyi olacagını düşünüyorum).hangi dilden çalışmalıyım acaba.
    yani yazacagım programlar öyle dehşet algoritmalı olmaz zannımca, bi başlangıç yapmam gerekiyo sizce nasıl bi yol izleyeyim.şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seri1618 -- 27 Temmuz 2014; 0:24:09 >

• Hocam algoritmadan istediğiniz iş için dil gerekmiyo bence ama siz ayrıca yazılım dili öğrenmek istiyosaniz c ile başlayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taha Sanay -- 28 Temmuz 2014; 2:47:56 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.