Şimdi Ara

:::Programlamaya Yeni Başlayanlara Rehber ve Kaynak(Güncellenmiştir)::: (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
36
Favori
6.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam dediklerinize katılıyorum fakat söylediğiniz tüm IDE'leri kullanmış birisi olarak visual studio ile eclipse arasında çok büyük kalite farkı var. Ayrıca visual studio programladığınız şeyleri satmadıkça sizden herhangi bir ücret talep etmiyor. Sadece programınızı satmaya kalkarsanız para ödemenizi istiyor. Çünkü Dreamspark bile ücretsiz indirme olanağı sağlıyor Visual studio için.
  • vayacondıos kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam galiba ilk olarak python öğrenicem peki c# konusunda ne dersiniz microsoft açık akademide dersleri var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taha Sanay -- 15 Temmuz 2014; 21:16:32 >
  • Konuyu güncel tutalım bide bu konu nasıl ana konu olur
  • Taha Sanay kullanıcısına yanıt
    Hocam aşağı yukarı aynı yaştayız ben 98'liyim. Geleceğime temel atmak için programcılık öğrenmek istiyorum tavsiyeleriniz nedir. Nereden başlamalıyım.

Şimdilik başlangıç olarak düşündüğüm şey mobil uygulamalar üzerine yoğunlaşmak. Microsoft Açık Akademi başlamak için de güzel gözüküyor.

Programcılıkla ilgili ise bildiğim bir şey yok maalesef. Algoritma öğrenmem gerekecek sanırım?

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için :)
  • Hocam algoritma şart ayrıca ingilizce bilginiz ne seviyede buna göre konudaki kaynakları incelemeniz gerekecek başlangıç için python dili tavsiye ediliyo bunun kaynaklarınıda bi inceleyin derim ben verdiğim kaynakların içinde her dile yönelik eğitimler bulunuyor. Konuyu baştan itibaren okuduysanız çeşitli eğitim siteleri var bunları bi deneyin en rahat hangi siteden öğrenicekseniz o siteden devam edin derim

vayacondıos ve .fcan hocamda bu konuda çok bilgili ek bilgi verirlerse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taha Sanay

Hocam algoritma şart ayrıca ingilizce bilginiz ne seviyede buna göre konudaki kaynakları incelemeniz gerekecek başlangıç için python dili tavsiye ediliyo bunun kaynaklarınıda bi inceleyin derim ben verdiğim kaynakların içinde her dile yönelik eğitimler bulunuyor. Konuyu baştan itibaren okuduysanız çeşitli eğitim siteleri var bunları bi deneyin en rahat hangi siteden öğrenicekseniz o siteden devam edin derim

vayacondıos ve .fcan hocamda bu konuda çok bilgili ek bilgi verirlerse sevinirim

İngilizem Allah'a şükür iyi. Dediklerinize bakacağım.

Algoritmayı direk kitaplardan falan mı öğreneceğim? Yazılı kaynak mı daha iyi olur yoksa sanal mı?
  • Konu içinde algoritma örneklerinin olduğu siteleri verdim bu bitanesi

http://www.dahiweb.com/algoritma-ve-akis-diyagramlari-ornekleri-dongulu-akis-diyagramlari

konunun hepsini okursanız başlangıç aşaması için bütün sorularınız cevap bulacaktır
  • quote:

Konu içinde algoritma örneklerinin olduğu siteleri verdim bu bitanesi

http://www.dahiweb.com/algoritma-ve-akis-diyagramlari-ornekleri-dongulu-akis-diyagramlari

konunun hepsini okursanız başlangıç aşaması için bütün sorularınız cevap bulacaktır

Anladım hocam çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmi524

Hocam aşağı yukarı aynı yaştayız ben 98'liyim. Geleceğime temel atmak için programcılık öğrenmek istiyorum tavsiyeleriniz nedir. Nereden başlamalıyım.

Şimdilik başlangıç olarak düşündüğüm şey mobil uygulamalar üzerine yoğunlaşmak. Microsoft Açık Akademi başlamak için de güzel gözüküyor.

Programcılıkla ilgili ise bildiğim bir şey yok maalesef. Algoritma öğrenmem gerekecek sanırım?

Mobil programcı olacaksanız şu çizgide gitmenizi tavsiye ederim. Phyton > C# (WM7-8) > Java (Android)> C++ (Android,iOS,WM7-8)(Son ikisi mobil platform dilidir. C#, javaya hazırlık içindir ve Windows Mobildede kullanılabilir)
    Algoritma için türkçe kitaplar var. alıp okumanızı tavsiye ederim. Fakat bu konu program yazarak kendinizi geliştirirsiniz. Sadece kitapdan olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: .fcan

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmi524

Mobil programcı olacaksanız şu çizgide gitmenizi tavsiye ederim. Phyton > C# (WM7-8) > Java (Android)> C++ (Android,iOS,WM7-8)(Son ikisi mobil platform dilidir. C#, javaya hazırlık içindir ve Windows Mobildede kullanılabilir)
    Algoritma için türkçe kitaplar var. alıp okumanızı tavsiye ederim. Fakat bu konu program yazarak kendinizi geliştirirsiniz. Sadece kitapdan olmaz.

Tamam hocam. Dediklerinizi yapacağım :)

Bu arada teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 16 Temmuz 2014; 21:45:56 >

• Hocam bilgisayara geçince size elimden geldiğince rahat ilerliyebileceginiz bir yolharitasi yazicam umarım işinize yarar bişey yapabilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam bilgisayara geçince size elimden geldiğince rahat ilerliyebileceginiz bir yolharitasi yazicam umarım işinize yarar bişey yapabilirim

Şimdiden teşekkür ederim hocam :)
  • Hocam ingilizceniz iyi olduğu için kaynak sıkıntısı çekmezsiniz önce algoritma öğrenmenizi tavsiye ederim

Algoritma için;Ekmek almak gibi günlük hayattaki işlerin algoritma örnekleri ile başlayın yavaş yavaş geliştirin

Sonra bi karar verin mobil,web,masaüstü programlama alanlarına yönelebilirsiniz

Eğer microsoft açık akademi ye yönelirsineniz C#;algoritma,visiual basic,.net,asp.net,mobil programlama gibi eğitimler mevcut ayrıca microsoftta iş imkanı ve ödüller mevcut

Başlangıç için python tavsiye ediliyo bencede iyi başlangıç için sonra c ailesini öğrenebilirsiniz mobil için java öğrenmelisiniz

Hangi dili seçtiğinizi söylerseniz size İDE ve Eğitim sitesi tavsiye edelim

.fcan hocamın dediği gibi

"Mobil programcı olacaksanız şu çizgide gitmenizi tavsiye ederim. Phyton > C# (WM7-8) > Java (Android)> C++ (Android,iOS,WM7-8)(Son ikisi mobil platform dilidir. C#, javaya hazırlık içindir ve Windows Mobildede kullanılabilir)
    Algoritma için türkçe kitaplar var. alıp okumanızı tavsiye ederim. Fakat bu konu program yazarak kendinizi geliştirirsiniz. Sadece kitapdan olmaz."

bu yolu izleyebilirsiniz ama unutmayın iyi bir yazılımcı olmak için kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekiyor

iyi günler takıldığınız bişey olursa burdayız

• quote:

Hocam ingilizceniz iyi olduğu için kaynak sıkıntısı çekmezsiniz önce algoritma öğrenmenizi tavsiye ederim

Algoritma için;Ekmek almak gibi günlük hayattaki işlerin algoritma örnekleri ile başlayın yavaş yavaş geliştirin

Sonra bi karar verin mobil,web,masaüstü programlama alanlarına yönelebilirsiniz

Eğer microsoft açık akademi ye yönelirsineniz C#;algoritma,visiual basic,.net,asp.net,mobil programlama gibi eğitimler mevcut ayrıca microsoftta iş imkanı ve ödüller mevcut

Başlangıç için python tavsiye ediliyo bencede iyi başlangıç için sonra c ailesini öğrenebilirsiniz mobil için java öğrenmelisiniz

Hangi dili seçtiğinizi söylerseniz size İDE ve Eğitim sitesi tavsiye edelim

.fcan hocamın dediği gibi

"Mobil programcı olacaksanız şu çizgide gitmenizi tavsiye ederim. Phyton > C# (WM7-8) > Java (Android)> C++ (Android,iOS,WM7-8)(Son ikisi mobil platform dilidir. C#, javaya hazırlık içindir ve Windows Mobildede kullanılabilir)
    Algoritma için türkçe kitaplar var. alıp okumanızı tavsiye ederim. Fakat bu konu program yazarak kendinizi geliştirirsiniz. Sadece kitapdan olmaz."

bu yolu izleyebilirsiniz ama unutmayın iyi bir yazılımcı olmak için kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekiyor

iyi günler takıldığınız bişey olursa burdayız

Tamam hocam. Çok teşekkür ederim :). Dediklerinizi yapacağım.

• Konuyu güncel tutalım
  • Ben cplus ile baslanilmasi gerektigini sonra java ya da csharp uzerinde uzmanlasilmasi gerektigini dusunmuyorum. Assembly ve python bilmek de avantaj ama is imkanlari kisitli gordugum kadariyla bu ikisi icin. Ayrica Web gelistirmesi yapilacaksa jquery,Javascript Vs Vs de ogrenilmeli. Framework kullanmak her zaman zaman kazandiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece ilk sayfayı okudum. Mobil için Java gerekli diyorsunuz. Mobil sadece Android mi demek? WP ve iOS mobil değil mi?
    Üvey mi bunlar? Bilgi verirken daha doğru verin.
    iOS u bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim:
    Android uygulama geliştirmek için ana dil Java ama C# ile de oluyor. Ama Java Android için daha iyi diye biliyorum.
    WP için ise Visual Studio dan uygulama geliştirilebilir(sadece wp değil, Windows uygulamaları da geliştirebilirsiniz hatta daha çok özelliği vardır araştırabilirsiniz. .NET dillerini yani Visual Basic , Visual C++ ve Visual C#(bildiğimiz C#) dillerini kullanabilirsiniz.
    Ayrıca mobil uygulama geliştirecekseniz mağazaya koymak için geliştirici hesabı gerekir. Google ilk uygulama için 20 dolar istiyordu sanırım yanlış olabilir.
    Microsoft da geliştirici hesabı için bir mevla istiyor (üniversite öğrencisiyseniz bedava - DreamSpark diye araştırın. Ayrıca ben de yaptım danışabilirsiniz.)

İnşallah anlatabilmişimdir.
    Mobil sadece Android değil.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VatandA.Ş. -- 18 Temmuz 2014; 12:12:14 >

• Bir de yeni başlayanlara şunu söyleyeyim ilk mantığı öğrenin, algoritma öğrenin. Hepsinden önce İngilizceniz olmalı.
    Ben direk C# ile başladım siz öyle yapmayın. Önce mantık, algoritma... Sonra prog. dili.

• Hocam çok teşekkürler yorumlariniz ve verdiğiniz bilgiler ıçin ayrıca ben zaten yanlış yada eksik olabilir demiştim düzelttiğiniz için teşekkür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taha Sanay -- 18 Temmuz 2014; 12:22:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam çok teşekkürler yorumlariniz ve verdiğiniz bilgiler ıçin ayrıca ben zaten yanlış yada eksik olabilir demiştim düzelttiğiniz için teşekkür

Önemli değil
    Bu arada benim yazdıklarımda da 1-2 yanlış olabilir. Mesela 20 dolar dedim ama tam olarak bilmiyorum o civarda. Microsoft un kini hatırlayamadım ama galiba 70tl gibi bişeydi.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.