B

Teğmen
25 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 20 (Bu ay: 0)
Gönderileri
merhaba vw ailesi ben aranıza yeni katılmak üzereyim ve haliyle bi kaç sorum olcak. öncelikle başlıkta belirttiğim araç alınırmı, alınırsa ederi nedir? ve aracın yakıt verileri ( km/krş) olarak nedir? kısa sürede yardımlarınıızı bekliyorum. aracla daha pazarlık halındeyız ve siz değerli arkadaşlarımın fikirlerini almadan hareket etmek istemiyorum. şimdiden teşekkürler.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR.
acil yardım, yeni bravo (2008-2011) bravo topiği nerde* yardımcı olursanız sevınırım?
bravamı muayene ettircemde:) daha hiç muayeneye gıtmedım..ne yapmam gerekiyorr.8000 k xenon larım var,far ayarım bozuk sanırım,frenlerim iyi durumda,baskı balatamda idare eder durumda,rutin bakımları yenı yapıldı(yağ,filtlreler bujiler antıfırız deişimi),lastiklerin 9 ay önce takıldı lassa,..başka nelere dikkat ediyolar aacebaa..tecrübeli arkadşlardan yardım beklıyorum...
arkadaşlarr aracımı sabah ilk çalıştırdığımda ve ilk kalkışımdaa ayağımı debriyajdan çekerken acaip derecede titreme oluyor.fakattt daha sonraki kalkışlar normal oluyor..sebebi ne olabılırrr? tecrubelı arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum!
izmir-çeşme otobanında ağustos ayında sıcaklık 30 C de iken landi marka lpg kiti ile lpg de 200 km/sa hızı gördüm..hava hafif rüzgarlıydı o yüzden biraz salladı ama buna rağmen gerçekten yol tutuşu iyi derecede...ve ivmelenmeleri de çok iyi, arkadaşımda 1.4 tsı 125 hp araç vardı inanın çeşmeye kadar heran plakasını okuyabildim.
ayrıca yakıt da çok iyi lpg.2 lira iken km de 18 krş yaktım..:D
selam arkadaşlar,
benım aracımın üstünde yaklaşık 8000 km dir kullandığım NGK TEK TIRNAK buji var...fakat lancia çift tırnak buji bizim arabalar için daha iyi diyolar... aralarında ne gibi fark olabilir? çekişi çok etkilermi? ben şuanda arabamın ataklığından çokda memnun değilim! ne yapmalıyım sizce? değiştirsemmi bujilerimi;?acil yardım!
selam arkadaşlar,
ben foruma (aranıza ) yeni katıldım ve kalorıfer peteği arızasını tamirini belirtilerini sizle paylaşmak istiyorum...

Aracımda kaloriferi açtıgımda yaklaşık 1 yıldır teşhis koyamadıgımız bi koku vardııı..ben kalorofer petegının oralara bı yere kablo değiyoda ordan gelıyo diye şuphelenıyodum kıı şüphelerim yersiz çıktıı. arkadaşlar kalorıfer petegının delınmesının ilk belırtılerınden bırısı kalorıferı açtıgınızdaa koku gelıyor olmasııı...fakat su kaçağı görünmüyoduu,heraldee çok küçük küçük sızıp kuruyodu..daha sonra ben arabanın motor suyunu değiştirdiiimmmm. ve işte o an patlak verdııı,içine koydugum antıfırız deliklerdeki kireci çözdü ve delikler açıldııı,haliyle arabanın içi,paspasların altıı ıslanmaya başladıı,ilk önce sanayıde gıttıgım sıradan elektırıkcıler tahlıyelerden veya cam aralarından su sızıyo o yüzden ıslanıyo dedılerr..ama benım içi rahat etmedi tabikidee.sonradan forumdan ruhumun diye bı arkadaşla tanıştımm , bana paspas altındakı suyun tadına bakmamı söyledi eğer tatlıysa antıfırızdır dedi,baktımkı tadına şekerlı gıbı bı tadı varr.tabiii bunu görünce koştum direkk serviseee,çunku malesef sanayıde bızım arabalardan anlayan nadirrr,arayıp bulmak lazım..servıse gıttıgmde bana 150 lira parça,80 lira işçilk çıkardılar.benim memleket bıraz kayserıye yakın oldugu için hemen ustayıı kafaladımmm...dışardan aynı orj. parçasını(opar:kod numarası:46721967) 115 liraya aldım 50 lirada ustaya verdim.dışarda yarım saatte değiştirdii:) adam işinin ehli sonuçtaaa tak tak sanki arabayı üreten oymuş gibi iki dakkada dğiştirdiii..inşallahhh bundan sonraaa aynı sorunla karşılaşmam,sizdende uzak olsun ama bi gün başınıza gelirseee bu yazıyı okumadan ustanın yanına gitmeyınnn..pişman olursunuz:D
arkadaşlar resimlerın boyutu buyuk oldugundan yukleyemedım isteyen arkadaşlara gönderebilirim...(ustanın tamiri esnasında çekılen fotolar)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 140
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 17.755 (Bu ay: 76)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.