Haber Editörü
13 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 129 (Bu ay: 0)
GönderileriAmazon'un heyecanla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinden bugün ilginç bir detay daha geldi. Dizinin çekimlerinin yapıldığı Yeni Zelanda'dan paylaşılan bir habere göre Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonu, tam 465 milyon dolarlık dev bir bütçeyle açık ara farkla tarihin en pahalı sezonu olacak.Söz konusu bilgi Yeni Zelanda'nın Turizm Bakanı Stuart Nash'ten geldi. Devletin dizi için Amazon'a vereceği desteklerden bahseden Nash,"Yüzüklerin Efendisi projesi, küresel televizyon tarihinin en büyük dizisi olacak." ifadelerini kullandı. Nash dizinin sadece ilk sezonu için 650 milyon Yeni Zelanda Doları (465 milyon Amerikan Doları) harcanacağını belirtti.  Televizyon tarihinde özellikle de geçtiğimiz yıllarda çok büyük projeler izleme fırsatı yakalamıştık. Game of Thrones'un en pahalı sezonu tam 90 milyon dolarlık bütçeyle hazırlanmıştı (bölüm başına 15 milyon dolar). Disney ise The Mandalorian'ın ilk sezonu için 100 milyon dolar harcamıştı. Ayrıca WandaVision gibi Marvel dizilerinin de her bir bölümü için 25 milyon dolar bütçe ayrıldığı yönünde haberler okumuştuk.Yüzüklerin Efendisi dizisi ise şimdi çıtayı bambaşka bir seviyeye taşımaya hazırlanıyor. Dizinin ilk sezonu daha önce Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit sinema filmlerinde bile görülmeyen türden bir bütçeye sahip. Amazon bu projeyle birlikte Prime Video servisini farklı bir konuma taşımayı amaçlıyor.

Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisinin hazırlıklarına ilk olarak 2017 yılında başlamıştı. Yaklaşık üç yıllık plan sürecinin ardından dizinin çekimleri 2020'nin Şubat ayında start verdi. Sonrasında ise pandemi nedeniyle çekimler durduruldu ve Eylül ayında tekrar başladı.Dizinin ayın tarihiyle ilgili henüz bir açıklama yapmadı ancak ilk sezonun 2022 yılında seyircilerle buluşması bekleniyor. Amazon ayrıca şimdiden dizinin ikinci sezonuna da onay vermiş durumda.Filmlerden binlerce yıl öncesinde İkinci Çağ'da geçecek olan Yüzüklerin Efendisi dizisi seyircileri Dumanlı Dağlar'ın (Misty Mountains) derinliklerinden, elflerin başkenti Lindon'a ve efsanevi ada krallığı Numenor'a kadar fantastik bir yolculuğa çıkaracak. Dizide karanlık lord Melkor ve Sauron'un yer alacağı belirtiliyor.

Kaynak:https://www.theverge.com/2021/4/16/22388035/amazon-lord-of-the-rings-lotr-tv-series-production-cost-season-1
Kaynak:https://www.stuff.co.nz/national/politics/300278243/amazon-may-be-on-the-way-to-new-zealand-as-government-signs-subsidy-dealNASA'nın Mars helikopterinde ilk uçuş tarihi üçüncü kez ertelendi. Uzay ajansı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Ingenuity helikopterinin uçuştan bu hafta bir yazılım güncellemesinden geçmesi gerekiyor. Ingenuity'nin en erken önümüzdeki hafta kalkışa geçebileceği belirtildi.Ingenuity'nin aslında 11 Nisan tarihinde ilk uçuşunu gerçekleştirmesi bekleniyordu. Ancak 9 Nisan'da yapılan bir rotor testi beklendiği gibi gitmeyince tarih 14 Nisan'a ertelenmişti. NASA şimdiyse yazılım tarafında bazı güncellemelerin yapılması gerektiğini ve bu durumda uçuşun en erken haftaya gerçekleştirilebileceğini söyledi.Konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan NASA yetkilileri,"Ingenuity'nin uçuş kontrol yazılımda bazı küçük modifikasyonlar ve güncellemelerin yapılmasının ilerlemek için en iyi yol olduğu sonucuna vardık. Hedef tarihimiz şu anda akışkan durumda, ancak önümüzdeki hafta bir tarih belirlemek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.NASA mühendisleri önümüzdeki günlerde Ingenuity'nin yeni yazılımını hazırlamak ve bu yazılımı Mars'a göndermek için yoğun bir çalışma içerisinde olacak. Dünya ve Mars arasındaki müthiş uzaklıklar nedeniyle bu tarz iletişimler tahmin edebileceğiniz gibi biraz uzun sürebiliyor. NASA ise bu süreci en kısa sürede sorunsuz bir şekilde tamamlamayı planlıyor.Ingenuity helikopteri bu ayın başlarında Perseverance gezgininden ayrılmıştı. Helikopter şu anda Mars yüzeyinde tek başına günlerini geçiriyor. 

Ingenuity'nin ilk test uçuşunda yüzeyeden yaklaşık 3 metre havalanması bekleniyor. NASA'lı araştırmacılar Ingenuity'nin Dünya'yla iletişimini Perseverance gezgini üzerinden gerçekleştirecek, bu nedenle Ingenuity gezginden en fazla 1 kilometre kadar uzaklaşabilecek.NASA, Ingenuity helikopternini sadece bir ilk adım olarak görüyor. Uzay ajansı, tamamıyla bir teknoloji testi olarak geliştirilen helikoptere herhangi bir bilimsel ekipman yerleştirmemiş. Sadece bir adet yüksek çözünürlüklü kamera yer alıyor. 
Kaynak:https://www.theverge.com/2021/4/13/22381554/ingenuity-mars-first-flight-delayed-nasa-fixes-software-bugSteam'de Capcom oyunları şu anda %80'e varan fırsatlarla satın alınabiliyor. Japon stüdyonun sevilen tüm serileri kampanyaya dahil olmuş durumda. İndirimler 20 Nisan'a kadar devam edecek.Resident Evil serisinin tüm oyunlarında şu anda önemli indirimler var. Capcom önümüzdeki ay Resident Evil 8'i piyasaya sürecek. Bunun öncesinde hala oynamadığınız oyunlar varsa bu haftanın indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Devil May Cry 5 ve Monster Hunter gibi oyunlarda da önemli kampanyalar dikkat çekiyor.Steam'in Capcom kampanya sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Dikkat çeken indirimleri aşağıda listeledik.
 • Resident Evil 2 Remake -- 71,60 TL

 • Resident Evil 3 Remake -- 85,47 TL

 • Resident Evil 7 -- 29,37 TL

 • Resident Evil Remake -- 10,00 TL

 • Street Fighter V -- 23,99 TL

 • Devil May Cry 5 -- 91,20 TL

 • Devil May Cry 4 Special Edition -- 20,00 TL

 • Monster Hunter World: Iceborne Master Edition -- 165,28 TL

 • Dragon's Dogma Dark Arisen -- 29,40 TL
Ünlü yönetmen Zack Snyder'ın merakla beklenen yeni filmi Army of the Dead'ten yeni bir fragman yayınlandı. Üç dakika uzunluğundaki aksiyon dolu fragmanı aşağıdan Türkçe altyazıyla izleyebilirsiniz. Snyder'ın zombi temalı aksiyon bilim kurgu filmi Army of the Dead, zombilerin istila ettiği Las Vegas'a giden ve şimdiye kadar teşebbüs edilen en büyük soygunu gerçekleştirmeye çalışan bir grup paralı askeri konu alıyor. Yaklaşık 90 milyon dolarlık büyük bir bütçeyle hazırlandığı belirtilen filmin başrolünde Guardians of the Galaxy serisinden tanıdığımız Dave Bautista var.Zack Snyder'ın 2007 yılından bu yana üzerinde çalıştığı Army of the Dead projesi aslında önceleri Warner Bros çatısı altında geliştiriliyordu. Ancak film sonrada Netflix'e geçiş yaptı ve aradığı bütçeyi burada bulabildi. Army of the Dead filmi Netflix'in bu yılın en merakla beklenen orijinal yapımlarından olacak.Army of the Dead 21 Mayıs'ta Netflix'te seyircilerle buluşacak. Filmin tanıtım yazısı şöyle:"Yönetmen Zack Snyder (300 Spartalı, Watchmen, Adalet Birliği) imzalı ÖLÜLER ORDUSU, Las Vegas'ı harabeye çeviren ve dünyanın geri kalanından duvarlarla ayıran bir zombi salgınının ardından yaşananları anlatıyor. Doğup büyüdüğü Las Vegas'tan ayrılmak zorunda kalmış eski bir zombi savaşı kahramanı olan ve artık evi olarak gördüğü bir kasabanın dışındaki hamburgercide çalışan Scott Ward (Dave Bautista), kumarhane patronu Bly Tanaka'dan (Hiroyuki Sanada) inanılmaz bir teklif alır: Şehir 32 saat içinde hükûmet tarafından nükleer silahlarla yok edilmeden önce zombi istilası altındaki karantina bölgesine girip, yer altındaki bir kasada duran 200 milyon doları ele geçirecektir. Kaybedecek pek bir şeyi kalmayan Ward bu zor görevi kabul eder ve soygun için ayak takımından oluşan uzman bir ekip kurar. Zaman giderek daralırken, açılması imkânsız denilen bir kasa söz konusuyken ve hem daha akıllı hem de daha hızlı olan Alfa zombiler sürüsü giderek yaklaşırken, şimdiye kadar teşebbüs edilen bu en büyük soygunda tek bir şey kesindir: Hayatta kalmayı başaranlar her şeyi alacaktır."

 
Epic Games Store'un Steam'e açtığı savaş biraz pahalıya mal oluyor gibi. Apple-Epic davasında ortaya çıkan rakamlara göre Epic Games Store bugüne kadar yüz milyonlarca dolarlık zarara uğramış durumda. Son iki yılda kaybedilen paranın 450 milyon doları aştığı belirtiliyor.Epic Games Store Aralık 2018'de servis vermeye başlamıştı. Geride bıraktığımız iki yıllık süreçte mağazayı her hafta ücretsiz dağıtılan oyunlar ve Epic-özel yapımlarıyla tanıdık. Epic'in bu iki kozu Steam'e açtığı savaşta en büyük silahları olmuştu. Apple-Epic davasında paylaşılan rakamlara göre Epic Games Store 2019 yılında 181 milyon dolar zarar etmiş. 2020 yılında ise 273 milyon dolarlık tahmini zararı olduğu belirtiliyor. Mağaza 2020 yılında 700 milyon dolarlık rekor gelir elde etmesine rağmen zararı yine de önemli oranda artış göstermiş.Özel oyunlara 444 milyon dolar ödendiEpic Games Store'daki kayıpların önemli bir kısmının mağazaya özel olarak yayınlanan oyunlarda görüldüğü belirtiliyor. Dava belgelerinde yer alan ifadelere göre Epic Games, özel oyunlar için yapımcılara sadece 2020 yılında 444 milyon dolarlık "minimum garanti" ödemeleri yapmış. Minimum garanti ödemesi burada Epic'in yapımcılara ödediği avans ücreti ifade ediyor. Örneğin Control oyununun bir yıl boyunca Epic Games Store'a özel olması için 10,45 milyon dolar ödeme yapılmıştı.Apple ise Epic'in bu kayıplarını davada bir koz olarak kullanmak istiyor. Epic Games Store'un 2021 yılında da 139 milyon dolar edeceğini belirten Apple, üç yıllık süreçte toplam kaybın 600 milyon doları geçeceğini ve mağazanın 2027 yılından önce kârlılığa ulaşamayacağını belirtiyor. Apple burada iOS App Store ve Epic Games Store'un kesinlikle birbirleriyle karşılaştırılamayacağının altını çizmiş.Diğer taraftan Epic Games ise 600 milyon dolarlık zararı büyük bir kayıp olarak değil yatırım olarak görüyor. Dava belgelerindeki ifadelere göre Epic Games Store'un 2023 yılı itibarıyla yıllık kâr elde etmeye başlayacağı tahmin ediliyor.Epic CEO'su Tim Sweeney, hızlı bir şekilde pazar payı elde etmek için yatırımlarını ilk aşamaya yoğunlaştırdıklarını ve mağazanın bu nedenle henüz kârlılığa ulaşmadığını belirtiyor.Epic Games ve Apple, geçtiğimiz yıl başlayan App Store davası için 3 Mayıs 2021 tarihinde hakim karşışına çıkacak.

Kaynak:https://www.eurogamer.net/articles/2021-04-10-epic-is-burning-hundreds-of-millions-of-dollars-on-epic-games-store-exclusives-in-its-war-against-steamStar Trek serisi uzun bir aranın ardından tekrar beyaz perdeye geri dönmeye hazırlanıyor. Yapımcı stüdyo Paramount'un yaptığı açıklamaya göre bir sonraki Star Trek filmi 2023'te sinemaseverlerle buluşacak. Vizyon tarihi şu anda 9 Haziran 2023 olarak ayarlanmış durumda.Yeni Star Trek filminin detaylarıyla ilgili şu anda hiçbir bilgimiz yok. Filmin yepyeni bir oyuncu kadrosu ve hikayeyle gelmesi bekleniyor. Beyaz perdedeki son filmlerin gişede beklentileri karşılayamaması nedeniyle Paramount, Star Trek için bir süredir yeni planlar yapıyordu.Yeni Star Trek filmi için geçtiğimiz yıllarda birden fazla proje ortaya çıkmıştı. Bunlardan birisi ve belki de en heyecan verici olanı Quentin Tarantino'nun yöneteceği R-Rated (+18) Star Trek filmiydi. Ancak Tarantino'nun bu projesi 2019'da açıklanmayan sebepler nedeniyle iptal edildi.Paramount geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada, Star Trek: Discovery'nin yazarlarından olan Kalinda Vazquez'in yeni bir Star Trek filmi için senaryo hazırlığında olduğunu duyurmuştu. Vazquez'in yeni projesi 2023 yılında yayınlanacak olan Star Trek filmiyle aynı mı şu anda bilinmiyor.
Kaynak:https://www.engadget.com/star-trek-movie-2023-paramount-pictures-schedule-190520920.htmlMission Impossible serisinin merakla beklenen yedinci ve sekizinci filmleri yine ertelendi. Yapımcı stüdyo Paramount, Mission Impossible 7'nin vizyon tarihinin 19 Kasım 2021'den 27 Mayıs 2022'ye alındığını açıkladı. Mission Impossible 8 ise Temmuz 2023'e ertelendi.Paramount ayrıca bu yıl takviminde bulunan bazı diğer filmler için de güncellemeler yaptı. Yine Tom Cruise'un başrolünde yer aldığı Top Gun: Maverick filmi 4 Temmuz'dan 19 Kasım'a ertelendi. G.I. Joe spin-off filmi Snake Eyes'ın yayın tarihi ise  22 Ekim 2021'den 23 Temmuz 2021'e çekildi. Mission Impossible 7 & 8'in çekimleri bir arada yapılmıştıParamount Pictures, Mission Impossible 7 & 8'i 2019'da resmen duyurmuştu. İlk filmin aslında bu yaz yayınlanması bekleniyordu ancak pandemi nedeniyle planlar değişti. Bir yıllık arayla vizyona girecek olan iki filmin çekimleri de bir arada yapılmıştı.Mission Impossible 7 & 8'in konularıyla ilgili şu an için herhangi bir bilgimiz yok. Ancak art arda vizyona girecek olmaları nedeniyle iki filmin bağlantılı olması bekleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Tom Cruise'a Rebecca Ferguson, Vanessa Kirby, Simon Pegg, Nicholas Hoult ve Hayley Atwell gibi ünlü isimler eşlik edecek.Mission Impossible 7 ve 8, Christopher McQuarrie tarafından yazılıp yönetiliyor. McQuarrie, serinin önceki filmleri olan Fallout ve Rogue Nation'ın da yönetmeniydi.
Kaynak:https://www.indiewire.com/2021/04/mission-impossible-7-top-gun-maverick-release-dates-paramount-1234629305/Epic Games Store ücretsiz oyun kampanyalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu hafta da 3 out of 10: Season Two oyunu ücretsiz oldu. Oyunu önümüzdeki bir hafta boyunca ücretsiz bir şekilde kütüphanenize ekleyebilirsiniz.'Oynanabilir sitcom' şeklinde tanıtılan 3 out of 10: Season Two bugün çıkışıyla birlikte Epic Games Store'da ücretsiz dağıtılıyor. Komedi ve macera türlerini kendine özgü çizimleri ve sunum tarzıyla bir araya getiren 3 out of 10 serisi, farklı bir oyun deneyim arayanları hedefliyor. Serinin ilk oyunu geçtiğimiz yaz piyasaya sürülmüş ve önemli övgüler almıştı.

3 out of 10: Season Two oyununu hemen şu anda Epic Games Store'dan edinebilir ve Epic Games Launcher yardımıyla da bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Kampanya 15 Nisan 18.00 itibarıyla sona erecek ve yerine üç yeni oyun verilecek. 

Marvel'ın sevilen serilerinden olan Guardians of the Galaxy'nin yeni filmi için hazırlıklar son sürat devam ediyor. Serinin  yönetmeni ve senaristi James Gunn, Guardians of the Galaxy Vol. 3'ün çekimlerinin bu yıl içerisinde başlayacağını söyledi. Gunn ayrıca yeni filmin her şeyiyle "dev bir yapım" olacağını belirtti.Twitter üzerinden bazı açıklamalar yapan 50 yaşındaki ünlü yönetmen,"Tasarımcılarımız ve görsel geliştirme dahilerimiz şu anda yeni, fantastik dünyalar ve uzaylılar yaratmakla meşgul. Galaksi tüm bu büyü için yeterince büyük mü emin değilim. Bu. Film. Devasa. Olacak. Heyecanlıyım." ifadelerini kullandı. 


Guardians of the Galaxy 3'ün 2023 yılında yayınlanması bekleniyor. Disney'in James Gunn'ı kovup daha sonra geri çağırması nedeniyle filmin vizyon tarihi ertelenmek zorunda kalmıştı. Gunn, Disney'den kovulduğu sırada Warner Bros ile The Suicide Squad filmi için anlaştığı için bir süre Guardians of the Galaxy serisinden uzak kaldı.James Gunn ayrıca şu anda Guardians of the Galaxy Holiday Special isimli özel bir yapım üzerinde de çalışıyor. Kısa bir film şeklinde planlanan Holiday Special, 2022'nin Noel döneminde Disney Plus'ta yayınlanacak. Serinin sevilen kahramanları üçüncü filmden önce bu kısa özel yapımda tekrar bir araya gelecek.Marvel'ın önümüzdeki yıllar için planlanan takvimini aşağıda görebilirsiniz. Guardians of the Galaxy 3'ün 2023'teki dört tarihten birisine yerleşmesi bekleniyor.2021:
 • 9 Temmuz: Black Widow

 • 3 Eylül: Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

 • 5 Kasım: Eternals

 • 17 Aralık: Spider-Man: No Way Home2022:
 • 25 Mart: Doctor Strange in the Multiverse of Madness

 • 6 Mayıs: Thor: Love and Thunder

 • 8 Temmuz: Black Panther 2

 • 7 Ekim: Henüz belli olmayan Marvel filmi

 • 11 Kasım: Captain Marvel 22023:
 • 17 Şubat: Henüz belli olmayan Marvel filmi

 • 5 Mayıs: Henüz belli olmayan Marvel filmi

 • 8 Temmuz: Henüz belli olmayan Marvel filmi

 • 3 Kasım: Henüz belli olmayan Marvel filmi 


[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=nbK6X10hkk4&t=22s]PlayStation Plus Nisan 2021 oyunları bugün itibarıyla nihayet indirmeye sunulmuş durumda. Daha önce de açıklandığı gibi bu ay  Days Gone, Oddworld: Soulstorm ve Zombie Army 4: Dead War oyunları ücretsiz veriliyor. Üç oyunu da hemen şimdi kütüphanenize ekleyebilirsiniz.Nisan ayı oyunları geçtiğimiz aylara göre biraz daha sönük olmuş diyebilirizi ancak yine de oyuncuları çok iyi yapımlar bekliyor. PS4'ün sevilen özel yapımlarından olan Days Gone'ı hala oynama fırsatı yakalayamadıysanız şimdi tam zamanı. Ayrıca Oddworld serisinin heyecanla beklenen yeni oyunu Oddworld: Soulstorm da bugün çıkışıyla birlikte PS Plus kullanıcılarına ücretsiz dağtılıyor.PS Plus Nisan oyunlarını 3 Mayıs'a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz. 4 Mayıs itibarıyla ise önümüzdeki ayın oyunları indirmeye sunulacak. Mayıs ayının oyunları Nisan'ın sonlarına doğru açıklanmış olacak.PS4 ve PS5
 • Days Gone (PS4 ve PS5)

 • Zombie Army 4: Dead War (PS4 ve PS5)

 • Oddworld: Soulstorm (PS5)


Hakkında
Konum: İstanbul,Kartal
Forum İmzası:
“We have two ears and one mouth so that we can listen twice as much as we speak.”
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
PS3
Tablet
iPad 2
Dünyadan Futbol
AS Roma
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Mesaj Sayısı: 4.005
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.332
İkinci El Bölümü Mesajları: 53
Konularının görüntülenme sayısı: 251.019 (Bu ay: 54.698)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9.402 (Bu hafta: 21)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.