Yüzbaşı
06 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Hocam benimde kulaklıkta aynı sorun var.
Göndersem yenisini gönderirler mi ? nereye göndermem gerekiyor?

Hepsiburada'dan almıştım ? KVK garantili sanırım oraya mı göndereyim ?
GTS 250 ekran kartı kullanıyorum. Hiçbir sorun yokken birden bire bilgisayarı açınca sürücü durduruldu hatası aldım daha sonra bilgisayar ekran kartını görmemeye başladı.
Ekran kartını temizleyip nvidia'nın sitesinden tekrardan son sürümü indirdim ama değişen bir şey olmadı.
Bu sefer oyunlardan atma ve pixel hataları oluşmaya başladı sanki ekranda bir çok ölü pixel varmış gibi oluyor ve oyundan atıyor bunu sadece oyuna girince yapıyor.
Daha sonra windows 7den windows 10'a bilgisayarı güncelledim windows update ile ekran kartı driverini otomatik yükledi.
Fakat yine değişen bir şey olmadı.
Nvidia Experience programını da güncelledim fakat oda ekran kartını görmedi.
Bilgisayar sorunsuz açılıyor fakat oyuna girdiğim gibi oyunu kitleyip mavi ekran ile birlikte restart atıyor.

Sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Not : Ekran kartı temizliği yaptım.
Merhaba arkadaşlar C# da bir program yazmaya başladım twitter apilerini kullanıyorum.
Bilen arkadaşlar vardır twitter uygulaması kullanmak için önce bu uygulamaya izin ver demeniz gerekiyor.

Tam olarak anlatmak istediğim örnek:
http://www.themesltd.com/twitter/twitter-backgrounds/get.php?theme=book_are_better_than_people&path=random
Sayfaya girdiğinizde Connect To Twitter diyor ve sizi websitenin yaptığı twitter uygulamasına götürüyor.

Bunu yapabilmek için PHP , ASPNet bilmek gerekiyor sanırsam.
Benim bilgim yok üç gündür uğraşıyorum beceremedim.

Örnek Kütüphaneler:
https://dev.twitter.com/oauth/overview/single-user

Web konusunda bilgili arkadaşlar yardımcı olmak isterse çok sevinirim.
Teşekkürler...
Merhaba Arkadaşlar;
Command and Conquer - Generals veya Battle For Middle Earth 2 gibi bazı eski oyunları oynamak istediğimizde günümüzdeki ekran çözünürlüklerini kaldırmadıkları için tam ekran oynayamadığımızdan bu bizim için can sıkıcı bir hâl alıyor. Oyundan zevk alamıyoruz ama güzel zamanın en iyi oyunları oldukları için de silmek istemiyoruz.

Bu sorun için yaptığım program.

Örnek 800x600 yerine 1366 x 768 çözünürlükte oynayabilirsiniz. Böylelikle oyun grafikleri daha iyi olacaktır.

Desteklediği Oyunlar:

Command and Conquer - Generals
Command and Conquer - Generals Zero Hour
The Battle for Middle-earth (tm) II

------------- PROGRAMI İNDİR ----------

(Kurulumsuz)

(Kurulumlu)

Deneyen arkadaşlar olursa çok sevinirim.
Umarım işinize yarar eğer program ilgi görürse daha fazla oyun seçeneği ekleyeceğim.

Bilgisayarınızın ekran görüntüsünü alarak istediğiniz kişinin e-posta hesabına gönderebilirsiniz.
Not ekleyerek ekran görüntüsünü göndereceğiniz kişiye açıklama yapabilirsiniz.
Gönderilen ekran görüntüleri spam postasına düşmez.
İster kendi e-posta hesabınızdan gönderebilirsiniz isterseniz de sunucularımızdan gönderebilirsiniz. Hemde Tamamen güvenli!
Kullanımı çok kolay sadece çek ve yolla! İşte her şey bu kadar basit!
3 Adet ekran görüntüsü çekip gönderebilme.
Hotmail ve Yandex destekli!

KURULUMLU PROGRAMI İNDİR:

KURULUMSUZ PROGRAMI İNDİR:

Tamamiyle kendim kodladım arkadaşlar
İndirip kullanırsanız çok sevinirim geri dönüşlerinizi bekliyorum.

Google Chrome geçmiş , bellek dosyaları ve çerezleri siler zararlı eklentileri tarar.
Yandex Browser geçmiş , bellek dosyaları ve çerezleri siler.
Mozilla Firefox bellek dosyalarını siler.
Windows geçici dosyalarını siler.
Kullanıcı geçici dosyalarını siler.
İşlemci ve RAM kullanımını anlık gösterir.
RAMi temizler.
Bilgisayarın bazı özelliklerini gösterir. İşletim sistemi vb.
Geri dönüşüm kutusunu siler.
Windows disk temizleme gibi programları kolayca açabilmenizi sağlar.
Virüs temizleme , tarayıcı temizleme gibi çok kullanışlı programları indirip kullanmanızı sağlar.

Akıllı Tarama:

Akıllı tarama özelliği ile bilgisayarına ve tarayıcılarınıza bulaşmış olan reklam virüslerini bulup temizler.

Daha çok tarayıcı virüslerini temizlemek için tasarlanmıştır.

Virüs veritabanı sürekli olarak güncellenecektir.

Hızlı Tarama:

F-Securenin hızlı tarama programı ile bilgisayarınızdaki virüsleri hızlıca tarayıp silebilirsiniz.

- Arayüzde iyileştirmeler yapıldı ve daha çok güzelleştirildi.

- Akıllı Tarama Ve Hızlı Tarama Özellikleri eklendi.

- Portable çalışabilen sürümü geliştirildi. (Daha iyisini bulmaya çalışıyorum)

KURULUMSUZ VERSİYONU İNDİRMEK İÇİN:

Veya

XP DESTEĞİ YOKTUR

Programı kendim yazdım daha geliştirilmesi gereken şeyler var zamanla geliştireceğim siteye girip geri bildirim sayfasından bildirimde bulunarak gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Yararlı olacağını düşünüyorum... :)

Merhaba Arkadaşlar ;

Hepimize yararlı olması için açtığım websiteyi sizlere tanıtmaktan gurur duyarım.

Sitenin Amacı:
Amacımız c# programcılarını ve c# da program yazıp bu programını kullanıcılara ulaştıramayan insanları bir araya toplayıp ortak projeler geliştirmek ve yayınlamak.
Ayrıca ortak projeler geliştirirken kendimizi de geliştirerek zamanla daha güzel programlar , yazılımlar ortaya çıkarabilmek.

Geliştirdiğimiz projeleri websitesinde yayınlayacağız geliştiren katkıda bulunan herkesin de yapılan programda adı geçecektir.

Nasıl Başvurabilirim?
Başvurmak için http://csharprojeleri.com/ adresini ziyaret ederek başvuru yap sayfasındaki formu doldurabilirsiniz.
Sitenin ciddi olması amacıyla maalesef 18 yaş altı olanlar başvuramayacak. Başvurun kabul edildiğinde e-posta adresinize geliştirici sayfasına giriş yapabileceğiniz bilgiler gönderilecektir.

Programımı Nasıl Size Gönderebilirim?
Söylediğim gibi isterseniz de programızın sitede yayınlanmasını istiyorsanız siteye girip yazdığınız programı bize gönderebilirsiniz.

NOT:
Sitenin henüz ham olduğunu farketmişsinizdir siteninde gelişmesi gerekiyor ama ben tek başıma bu kadar yapabildim.

Benim de çorba da tuzum olsun bende elimden geldiğince yardımcı olurum diyecek herkesi bekliyorum...

Kendi iki tane yaptığım programı mı da siteye ekledim kullanmak isteyen olursa kullansın geri dönüş yapsın diye...

Görüşmek Üzere... :)

SİTE ADRESİ:
www.csharprojeleri.com
Merhaba arkadaşlar C#'da
Form2ye bir panel koydum.

Form1deki butona tıklayınca form2'deki panel'e işlem yapmasını istiyorum.

Panel'i public yaptım ancak form1 de gözükmüyor. Bu işlemi nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim araştırdım ancak tam olarak bulamadım maalesef :(
Merhaba Arkadaşlar;
C# da işletim sistemi sürümüne göre kullanıcı'nın temp klasörünü silmeye çalışıyorum.
İşletim sistemini çekip İndex'ini alıp if else ile yapmaya çalıştım ancak çalışmıyor :(

Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler :)

OperatingSystem OS = Environment.OSVersion;
string sistem = OS.ToString();

try {
if (sistem.IndexOf("5.1") != -1)
{
System.IO.Directory.SetCurrentDirectory("C:\\");
System.IO.Directory.Delete("C:/Documents and Settings" + Environment.UserName +"/Local Settings/Temp");
}

else
{
System.IO.Directory.SetCurrentDirectory("C:\\");
System.IO.Directory.Delete("C:/Users/" + Environment.UserName + "/AppData/Local/Temp", true);

}
}
catch
{
MessageBox.Show("İşlem Tamamlandı!");

}

Telefon Özellikleri:

EKRAN:

IPS LCD capasitif dokunmatik ekran, 16M renk
540 x 960 pixel, 4.7 inc (~234 ppi)
Corning Gorilla Glass 2

HAFIZA:

microSD, ile 32 GB'a kadar arttırabilme.
8 GB telefon belleği , 1 GB RAM

KAMERA:

8MP Oto Fokus Ve Led Flash , 1080p Video Çekimi
Ön Kamera 1.3MP

İŞLEMCİ:

Qualcomm Snapdragon 400

4 Çekirdek 1.2 GHz Cortex-A7

GPU Adreno 305

İŞLETİM SİSTEMİ:

Android OS, v4.4.2 (KitKat)

BATARYA:

Li-Ion 2540 mAh

Telefon henüz yeni çıktığından pek alanın olmadığını düşündüğüm için konuyu açtım almak isteyen , soru sormak isteyen arkadaşlar falan varsa yardımcı olmaya çalışırım.
Başka alan arkadaşlarda olursa onlarda yardımcı olur böylelikle yardımlaşırız :)

932 TL ye aldım bu arada telefonu

Artıları Ve Eksileri:

+(Artı):

- Ekran kalitesi tatmin edici düzeyde ppi değeri yüksek olduğu için çoğu kişiye yeterli gelecektir.

- Batarya 2540 mAh henüz fazla test edemesem de bu telefon için ideal olduğunu söylemeliyim.

- Hoparlörden çıkan ses seviyesi de bana gayet iyi geldi.

-Kitkat ile geliyor olması da bence bir artısı. (ARTIK LOLIPOPLU :)) )

-Cheese Shutter özelliği (yani siz fotoğraf çekmek için herhangi bir tuşa basmadan sadece çizzz ya da lg gibi şeyler söyleyince otomatik fotoğrafı çekiyor.

- Knock on ve Knock Code

- QuickMemo , Qslide , QuickWindows Kılıf

-(Eksi):

- Bildirim ışığı maalesef yok.

- Işık sensörü yok. Otomatik olarak ışığı kısan ya da arttıran bir şey olmadığı için elle arttırabiliyorsunuz.

- Kamera da sadece 5 adet Mod mevcut.

İMZAMIZ:

[center][image]https://store.donanimhaber.com/9c/87/4a/9c874af83caff0cd012eade8b7e67e60.jpg[/image]
[b][color=#FF0000]LG L90 Kullanıcı Kulübü[/color][link=http://forum.donanimhaber.com/m_91714068/tm.htm]
4.7' | 540 x 960 IPS | Quad-Core 1.2 Ghz | Android 4.4 (KitKat) | 8 MP | Adreno 305
[/b][/link][/center]

Hakkında
Meslek: Software Developer
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Mobil cihaz
Huawei Ascend G7
Operatör
Türk Telekom
TV
Sony
Ses Sistemi
Creative
Tablet
LG GPAD 8.3
Notebook
Samsung ATIV BOOK 2
Sabit Disk
Seagate
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
Sapphire
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 343
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 82.713 (Bu ay: 271)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 69 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.