Şimdi Ara

Profilo - Bosch Bulaşık Makinası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birbirine muadil profile - bosch bulaşık makinası modelleri hangileri? Bilen ve tecrübesi olduğu kadar bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• Bosch-Profilo

SMS20E02TR-BM2020EA
    SMS30E02TR-BM3120EA
    SMS30E09TR-BM3190EA
    SMS43E02TR-BM4220EG
    SMS43E08TR-BM4280EG
    SMS53E02TR-BM5220EG

Birbirleri ile aynı diyemeyiz ama muadil diyebiliriz.

Örneğin Bosch 4 ve 5 programlı modellerde alt sepette sağa-sola kayan veya öne arkaya istenildiği gibi yerleştirilebilen çatal bıçak sepeti varken Profilo'da yeri sabit. Üst sepette katlanabilen tabaklık varken Profilo'da yok.

4 programlı Bosch'ta yoğun, normal, eko, hızlı programlar varken Profilo'da yoğun, normal, eko ve ön yıkama programları var.

Bu tarz detaylar haricinde aynılar.
  • merhabalar ii günler benim bi sorum olacaktı Anneme bulaşık makinası almayı düşünüyorum en fazla 800 tl civarında öyle çok programlı olması gerekmiyor iç hacmi büyük ve çizmeden güzelce ve tasarruflu bi makina olsun yeter araştırmalarımda Profilo BM3120 iyi gibi geldi fiyatıda 625 tl. Sizce nasıl önerebileceğiniz başka bi model varsa çok memnun olurum saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fath_87

merhabalar ii günler benim bi sorum olacaktı Anneme bulaşık makinası almayı düşünüyorum en fazla 800 tl civarında öyle çok programlı olması gerekmiyor iç hacmi büyük ve çizmeden güzelce ve tasarruflu bi makina olsun yeter araştırmalarımda Profilo BM3120 iyi gibi geldi fiyatıda 625 tl. Sizce nasıl önerebileceğiniz başka bi model varsa çok memnun olurum saygılarımla.

Ben BM5220EG modelini daha öncelikli olarak tavsiye ederim. 700-800TL arasına bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: fath_87

merhabalar ii günler benim bi sorum olacaktı Anneme bulaşık makinası almayı düşünüyorum en fazla 800 tl civarında öyle çok programlı olması gerekmiyor iç hacmi büyük ve çizmeden güzelce ve tasarruflu bi makina olsun yeter araştırmalarımda Profilo BM3120 iyi gibi geldi fiyatıda 625 tl. Sizce nasıl önerebileceğiniz başka bi model varsa çok memnun olurum saygılarımla.

Ben BM5220EG modelini daha öncelikli olarak tavsiye ederim. 700-800TL arasına bulabilirsiniz.
    Hocam tavsiyenizle dediğiniz ürünü araştırdım. BM4280EG ürünüyle fiyat olarak yakınlardı. Hangi ürünü almamı tavsiye edersiniz dediğiniz ürünümü alayım.Şimdiden teşekkürler

• 5220EG modelinde su bulanıklık sensörü mevcut. (Aqua sensor)

Bu sensör sayesinde makine suyun bulanıklık oranına bakarak sıcaklık ve program süresini değiştirerek tasarruf edebiliyor.

Bu makinelerde A sınıfı performansın alındığı ekonomik program 195 dakika, süresinden dolayı her zaman kullanılamayabilir. 4280 modelinde 1,4kw enerji harcayıp 140 dakika süren normal 65'C programı varken 5220EG modelinde otomatik 45-65'C programı var. Makine bu programda ön yıkama ile başlıyor, suyu temiz bulursa boşaltmadan aynı suyla yıkamaya devam ediyor. Yıkamada da kire göre sıcaklığı kendisi seçiyor. Bu sayede program duruma göre 95-165 dakika arası sürüp 1-1,65kw arası enerji tüketiyor. 195 dakikalık ekonomik programı bekleyecek durumunuz olmadığında veya az miktarda, kiri değişken vb bulaşık olduğunda otomatik program oldukça faydalı. Duruma göre ya bulaşıklarınız daha iyi bir temizleme işlemine tabi oluyor, ya da enerjiden A sınıfıymış gibi tasarruf edebiliyorsunuz. 750TL'lik bir makine için oldukça iyi bir özellik. 3 ve 4 programlı makineleri almaktansa ısrarla bu modeli önermemin sebebi budur.

Eğer 3 programlı model seçilirse ya ekonomik yıkamayı seçerek 195 dakika bekleyeceksiniz, ya 55 dakikalık program seçerek 1,35kw tüketime razı olacaksınız.

5220 modelinde ise otomatik programın yanı sıra jetplus(hızlandırma) ve yarım yük tuşları ile ihtiyacınıza göre 14 değişik süreli program yaratma şansınız var.

• Hocam çok teşekkür ederim bilgilendirme ve ayrıca ilginiz için.
  • quote:

5220EG modelinde su bulanıklık sensörü mevcut. (Aqua sensor)

Bu sensör sayesinde makine suyun bulanıklık oranına bakarak sıcaklık ve program süresini değiştirerek tasarruf edebiliyor.

Bu makinelerde A sınıfı performansın alındığı ekonomik program 195 dakika, süresinden dolayı her zaman kullanılamayabilir. 4280 modelinde 1,4kw enerji harcayıp 140 dakika süren normal 65'C programı varken 5220EG modelinde otomatik 45-65'C programı var. Makine bu programda ön yıkama ile başlıyor, suyu temiz bulursa boşaltmadan aynı suyla yıkamaya devam ediyor. Yıkamada da kire göre sıcaklığı kendisi seçiyor. Bu sayede program duruma göre 95-165 dakika arası sürüp 1-1,65kw arası enerji tüketiyor. 195 dakikalık ekonomik programı bekleyecek durumunuz olmadığında veya az miktarda, kiri değişken vb bulaşık olduğunda otomatik program oldukça faydalı. Duruma göre ya bulaşıklarınız daha iyi bir temizleme işlemine tabi oluyor, ya da enerjiden A sınıfıymış gibi tasarruf edebiliyorsunuz. 750TL'lik bir makine için oldukça iyi bir özellik. 3 ve 4 programlı makineleri almaktansa ısrarla bu modeli önermemin sebebi budur.

Eğer 3 programlı model seçilirse ya ekonomik yıkamayı seçerek 195 dakika bekleyeceksiniz, ya 55 dakikalık program seçerek 1,35kw tüketime razı olacaksınız.

5220 modelinde ise otomatik programın yanı sıra jetplus(hızlandırma) ve yarım yük tuşları ile ihtiyacınıza göre 14 değişik süreli program yaratma şansınız var.

Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Inox düşünüyorum. bosch 53 ve 58 değer mi ? Ya da profilo mu alsam onlar yerine onun üzerinde durmaya çalışacağım. sağolun

• Uygun fiyatlı olarak inox Profilo BM6284 modeline bakabilirsiniz.
    Ardından SMS53M48TR ve SMS58M88TR modelleri düşünülebilir.
  • Ben de SMS58M88TR modeline bakıyordum. Fakat bir yerde filtrelerinin çelik değil de plastik olduğunu okudum. Bu bir sorun mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayvan

Ben de SMS58M88TR modeline bakıyordum. Fakat bir yerde filtrelerinin çelik değil de plastik olduğunu okudum. Bu bir sorun mudur?

Cihazın filtreleri çeliktir. Teşhirde gördüğüm onlarcasına dikkat ettim, hepsi çelik.
  • quote:

Ben de SMS58M88TR modeline bakıyordum. Fakat bir yerde filtrelerinin çelik değil de plastik olduğunu okudum. Bu bir sorun mudur?

BSH grubu filtreleri genelde çelik kullanıyor, ancak sorun da zaten bu değil.

Neredeyse bütün modellerde kazan polinox. Yani polimer (plastik) bazlı bir malzeme. maliyetten düşürmek için kullanılıyor bu malzeme.

Bu malzemeden çoğu kullanıcı aşırı derecede şikayetçi, özellikle ilk bir kaç ay. Çok kötü koku yapıyor. Zamanla bu koku azalsa da, bence hiçbir zaman tam gitmiyor. Bu modellerden alacaksanız, ilk 3-4 ay içine mutlaka koku önleyicilerden çifter çifter asın, hiç olmazsa o pis koku tabak çanağa sinmesin.
  • Bosch SGI55EO5TR bulaşık makinem var hiç memnun değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dcup

quote:

BSH grubu filtreleri genelde çelik kullanıyor, ancak sorun da zaten bu değil.

Neredeyse bütün modellerde kazan polinox. Yani polimer (plastik) bazlı bir malzeme. maliyetten düşürmek için kullanılıyor bu malzeme.

Bu malzemeden çoğu kullanıcı aşırı derecede şikayetçi, özellikle ilk bir kaç ay. Çok kötü koku yapıyor. Zamanla bu koku azalsa da, bence hiçbir zaman tam gitmiyor. Bu modellerden alacaksanız, ilk 3-4 ay içine mutlaka koku önleyicilerden çifter çifter asın, hiç olmazsa o pis koku tabak çanağa sinmesin.

Alman siemenslerdedemi polinox kazan var?
    Koku yapmayan hangi makineleri önerirsiniz

• Polinox kazan değil, taban malzemesidir.
    Sorduğunuz modelin tabanı ve filtreleri çeliktir.
  • 500 TL ye kadar bulasik makinasi onerebilir misiniz?
  • Profilo 6284 aldım, henüz gelmedi ama umarım içimize siner.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.