A

Yarbay
01 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 16 (Bu ay: 0)
362638 Gün Cezalı
357616 gün 18 s. 47 dk. kaldı
Gönderileri
Zdmedia.net podcast'inde konuşulanlara göre Sony ve Epic ile yapılan özel anlaşma sonucunda, Epic'in sony için özel bir Gears of War evreninde geçecek bir oyun yapacağı söylendi. İllaki 'Gears of War 2' olduğu anlamına gelmiyor ama aynı evrende bir oyun olabileceği konuşulmuş. Sony ve Epic arasında bir mult-part anlaşmasının olması UT3 özelliğinin yanında başka özel oyunlar da çıkması anlamına geliyor..

Hadi bakalım, Epic'den bir özel oyun güzel olur.

quote:

Half way through this podcast hosted by Zdmedia.net they touch base on the Sony & Epic deal. It is stated that Epic and Sony might be working on a PS3 game that deals with the Gears of War universe not necessarily Gears of War 2. The deal that Sony and Epic signed was a multi-part deal, so there could be other things besides the UT3 exclusivity deal.

Kaynak: NG4.com
Evet, zaman özelliği bulunan Haze'in, daha doğrusu öyle lanse edilen bu oyunun tamamiyle Ps3'e özel olabileceği ihhtimali ağırlık kazanmaya başlıyor...

- Oyunun şu anda sırf PS3 için geliştirildiği, yapımcı videosunda açıkça görülüyor, Xbox'dan eser yok gibi.
- Videoda üstüne basa basa Halo3'ün, PS'daki en büyük rakibi, cevabı olacağı söyleniyor..
- Videonun sonunda 'E3 deki büyük anonsu bekleyin' diye de bir yazı eklenmiş..
- Yeni videonun sonunda sadece PS ve PS3 logosu var. (ki bu dikkat çeken en önemsiz detay)

Buradan hareketle oyunun çok büyük ihtimal sadece PS3 için geleceği anonsu yapılırsa şaşırmamak lazım. Bu arda oyun çok sağlam geliyor. Özellikle araçlar harika görünüyor. Hadi bakalım, E3'e az kaldı...

Sony daha küçük ve daha hafif bir Ps2 çıkaracakmış. Özellikle adaptörü küçülcekmiş. Hadi hayırılısı. Küçül de cebime gir derlerya hani, aynen öyle

quote:

Sony is close to revealing another version of the PlayStation 2 which will be smaller and lighter.

Shipments of PlayStation 2 consoles have been lowering and Sony has had their eye on trying to make the console even lighter than it already is for quite some time.
Continue Article

The main focus of this redesign is going to be to make the console lighter and to reduce the large AC adapter that comes with the current PSTwo.

There is no telling when this could be revealed but the potential is there that we could see a release at E3 this year with a launch of the new PS2 model by Christmas. More as it breaks...
MS Immersion'ı, Ps3'e rumble teknolojisini verecekleri için, anlaşmaya uymadıkları gerekçesiyle dava edeceğini açıkladı.. Anlaşmada rumble'ın Ms tarafından kullanabileceği noktasına değinilmiş. (Ancak atlanan bir konu var ki o da Ps3'deki yteknolojinin eski rumble değil yeni tuchsense teknolojisi olacağı. Bu da yeni açıklandı zaten. Babayı alır yani MS)MS bunu atlamış sanrım.. Vay Ms vay, habire çomak sokmaya çalışıyo.. Helal olsun, ne diyeyim. Bi zamanların Rumblesız konsolunu yapan adamlar şimdi havalara girdi.. Yazık.

quote:

Microsoft has filed a lawsuit against Immersion for settling an agreement with Sony to allow the PS3 controllers to have a rumbling feature.

Back when the lawsuits over the rumble technology was ongoing Microsoft spent $26 million for licensing rights and binding agreements for the rumble technology. Microsoft is upset and is stating that Immersion violated the agreement now that they have also settled with Sony.

"We entered into a binding licensing agreement with Immersion and are seeking to have that agreement honored," Microsoft Associate General Counsel Steve Aeschbacher said in a statement. "Microsoft licenses technology both in and out and relies on these agreements to be honored and enforced. Our request to the court is that all companies and industry partners should play by the same rules and that the binding agreement we signed with Immersion be honored."
Lanet olası reklamlar bende yazıları engelliyor, o yüzden aşağıya çekiyorum yazıyı...

Aklıma bir fikir geldi arkadaşlar. Biliyorsunuz ki orjinal oyun kullanan biri olarak burada sürekli, daha doğrusu elimden geldiğince 'ucuz' oyunları sizlere söylemeye çalışıyorum. Özellikle kampanyalar. Bugün yine böyle iolay başıma geldi, dedim bari paylaşayım forumla, herkes nasiplensin. Düşüncem ise şu; ucuza bulduğunuz oyunlar, xbox, PS, nintendo fark etmez, hangi platform olursa olsun paylaşın, haber verin gidip alalım Mümkünse de üst konu olsun. HAtta ve hatta bu başlığa mahsus, varsa öyle bir sistem, herkesin benim bu mesajıma girip editleme hakkı olsun. Böylelikle kimse başlığı metrelerce uzatmadan, ilk mesajdan (yani bundan) oyun listelerine eklesin gördükleri oyunları.. Ayrıca başlığı tüm platformlara da koyalım. Pc, xbox, ps, nintendo fark etmesin yani.. Mümkün mü böyle birşey? Ne dersiniz??

Evet bugün Kanyon alışveriş merkezindeki TEknosaya gireyim dedim, bi baktım aral ithalat, kendi ithal ettiği oyunları sepete koymuş, 19.99'dan satıyor. HEmen bi fahreneit kaptım, belki bi ara PZ3'ü de kapabilirim. Fiyat süper bence. Demin oynadım, inanılmaz güzel bi oyun. Saldırın diyorum.. Daha kısa süre öncesine kadar 120 ytl idi...HAtta oyundan 19ytl aldı kasadaki eleman Demem odur ki, burda takip etmeyen, piyasayı bilmeyen arkadaşlari çin paylaşım olmuş olur. Oldukça güzel, arşivlik oyunlar ucuzlamaya başladı gerçekten.. Sepette çok oyun vardı, ben aklımda kalanları yazayım, siz de ekleyin. Umarım benim mesajımı sırf bu başlık içinden edit etme imkanı our çünkü ben takip edemeyebilirim açıkçası sürekli..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oyun adı - Platform - Fiyatı (ytl) - Satıldığı yer

Fahrenheit (indigo prophecy), -------------------------- PS2 ---------19.99 -----------Kanyon-Teknosa-Aral Sepeti

Project Zero 3- (Fatal Frame3)The tormented --------------PS2----------19.99----------- Kanyon-Teknosa-Aral Sepeti

Hitman: Contracts -----------------------------------------------PS2---------19.99------------ Kanyon-Teknosa-Aral Sepeti

Midnight Club 3: Dub edition remix ------------------------------PS2--------- 40.00 ---------- Cevahir - D&R (Bundan çok az kaldı)

Black --------------------------------------------------------------- PS2---------40.00---------- Cevahir - D&R

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdilik aklımda kalanlar bunlar.. Umarım katılım olur, umarım işe yarar, umarım sadece kendi kendime gelin güvey olmuyorumdur

Not: Araya 'tire' çekmeden boşluk bırakamadım kelimeler arasında, dip dibe oluyo liste yoksa. Beceremedim, varsa çözebilen bve doğru düzgün yapabilen buyursun yapsun, benden bu kadar
Ps3 çıkmadan evel önemli bir özellik olan Remote Play özelliği duyurulmuştu.. Hatta burda da konuşmuştuk sanırım, en azından bahsetmiştim. Neyse, şu an bu özellik Ps3 ve Psp'nin son update'i sayesinde kullanılır hale getirilmiş.. Gün geçtikçe de özellikler eklenecektir. Gamespot'taki bazı kullanıcıların yorumlarını forumlarda bulabilirsiniz...

Özelliği:

Psp'nizi Ps3'e tanıttıktan sonra, dünya'nın neresinde olursanız olun evdeki PS3'ünüze bağlanabilmenizdir. Hotspot denilen internet balantısı varsa dışardan da ulabilirsiniz tabi ki. Ps3'e bağlandınız diyelim, mp3 dinleyebilir, film izleyebilir, dosya alışverişinde bulunabilirsiniz. Psn stor'a girip dosya indirebilir ordan da indirdiklerinizi direk psp'ye aktarabilirsiniz.. Bütün bu olaylar stream yoluyla yapılıyor. En güzel tarafı da, Psp'nize ek bir hafıza almanız gerekmiyor. Düşünsenize, GB'larca mp3, video ve resim elinizin altında. Tek sorun, şu an için açıp-kapama konusu. Yani Ps3'ü açık bırakmanızın gerektiği söyleniyor ama yapılacak olan bir update ile bunu da hallederler, çünkü seçenek olarak PS kontrolörü seçeneği varmış ama tam olarak çalışmıyormuş. Elemanın biri arkadaşının evinden girmiş Ps3'üne. Bunun dışında, başka bir Ps3'ü tanıtırsanız ve o PS3'ün remote play özelliği açıksa eğer onada girebiliyorsunuz. Yani düşünün arkadaşlarınız arasında onlarca Ps3 ve içerikleri elinizin altında. Mükemmel ve en çok beklediğim özelliklerden biriydi, PS3'ü almam lazım artık yav..

Psp ve PS3'ü olan arkadaşlar bi denesinde yazsınlar yav, arkadaşlarının evinde yapsınlar, hava atarlar hem

Kaynak: Gamespot
Ulusta'ki Anafartalar Çarşısında patlama olmuş.. Çok sayıda yaralı ve ölü olduğu söyleniyor, NTV'den takip ediyorum. Kaza diyenler var ki ben pek sanmıyorum. eğer yine bir terör saldırısıysa lanet olsun, şerefsiz köpekler. Köklerini kazımak lazım artık şu dünyadan terör örgütlerinin, hangi örgüt olursa olsun..

Forumda Ankara'lı arkadaşlar var.. Bildiklerim Neutral, Homeedition ve Korayg. Umarım herşey yolundadır...

Korkma vesro korkma, hala ümit var. Şaka yaptım, şimdilik
Interplay'in batmasından sonra Bethesda'nın haklarını aldığı Fallout 3 şu an yapım aşamasında.. PC, 360 ve PS3' çıkacağı tahmin ediliyor. Yapımcı oyunu multiplatform olarak yapmak istediklerini söylemiş. RPG ile aram yoktur ama FAllout dedin mi duracan. İşte gerçek rpg...

Oyunun yapım aşamlarından görüntüler, evelden verilmişti çok.. Bakalım nasıl olacak Betheda Fallout'u.

Yapımcı ile yapılan röportaj:http://www.next-gen.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=5093&Itemid=2&limit=1&limitstart=0
Sony'ye 3-4 gün önce bi mail atmıştım, cevap geldi.. Cevaba genel anlamda bakarsak umud vaad eden bir mesaj, ama ciddiyetle eğilirler mi üzerine bu tip olayların onu bilemem. Umarım.. YAzıda ufak tefek harf hataları, imla hataları var idare edin artık..

Benim mesajım:

quote:

To: Turkey, SONY Call Centre
Subject: PlayStation 3 hakkinda!

Merhabalar sayin Sony yetkilileri,

Cok uzun suredir bir Sony kullanicisiyim. Bu durumdan da oldukca memnunum. 90'li yillarin sonundan beri PlayStation 1, 2000'li yillarin basindan beridir de PlayStation 2 kullanicisiyim ve bundan da cok memnunum. Ne var ki, PlayStation 3 almaya yeltendigim su gunlerde kafam bir hayli karismis durumda.. Sebebi ise hali hazirda pahali bir urun olan bu konsolun, baska baska yerlerde baka baska fiyatlardan satilmasi. Ancak beni en hayal kirikligina ugratan konu ise yine Sony'nin kendi icinden gelen bir sorundur. Bu sorun ise, Sony gibi bir markanin, son zamanlardaki en onemli ve guzel urununu taksitli fiyatindan baska bir secenek ile satmamasidir!!! Teknosa'ya sordum, 1499ytl taksitli, %10 indrim ile, yani 1350 ytl'ye nakit pesin oldugunu soylediler. Yine Mavi Shop adi altinda Sony urunleri satan bir dikkanda ise yeni parti mallarda %5 indirim yapabileceklerini belirttiler. Bunun uzerine Cevahir alisverir merkezindeki SONY yetkili saticisi, sadece 1499ytl taksitli fiyat ile sattiklarini, herhangi bir indirimin soz konusu olmadigini soylediler... Bir baska onemli bir konu ise morfare adli Sony urunleri satan internet sitesinin Sony tarafindan uyari aldigi ve PS3 oyunlarini bu kadar ucuza satmamasi gerektigini ogrendigini de birinci elden ogrenmis bulunuyorum. Sayfalarinda pesin 105 ytl gibi neredeyse makul bir fiyattan 1 gun icinde 125 ytl gibi komik bir artisa gitmislerdir..

Simdi bu yukardaki bilgiler isiginda sormak istedigim sudur:

Sony Turkiye, fiyat politikasini neye gore belirlemektedir? Urunlerini musterilerine eziyet cektirircesine neden bu kadar pahaliya satmaktadir. Dunyanin her yerinde makul fiyatlar gecerliyken, neden ulkemiz insaninin kendine uygun olan, biraz olsun makul bir fiyattan Sony urunlerine sahip olmasi fazla gorulmektedir? 105 ytl olan oyun fiyatini neden 125 ytl'ye cikarma tenezzulunu gostemektedir? Sony atilan 100'lerce hatta 1000'lerce sikayet mektuplarini yillardir neden dikkate almamaktadir? Ps2 oyunlainin ortalama 140 ytl, ps3 oyunlarinin ise 180 ytl'ye kadar çikmasina nasil goz yumabilmektedir?

Yillardir, sirf iyi ve ahlakli yasayabilmek adina pahali olan Ps2 oyunlarini orjinal alarak hem sony'ye hem de birsuru firmaya destek oldum. Peki Sony bunun karsiliginda bana ve benim gibi parasini cok kolay kazanmayip, fedakarlik yapan insanlara ne verdi, nasil tesekkur etti simdiye kadar? Fiyatlari dusurmek yerine, yukselterek mi??? Korsana karsi 'korsan kullanma!' demek malesef yetmez, tuketici kadar en az ureticinin de maddi/manevi sorumluluklari vardir...

En kisa zamanda cevaplarinizi bekliyorum.
Saygilarimla,
Sam Fisher.

Sony'nin cevabı:

quote:

Değerli Sony dostu,
Mesajınız ve Sony urunlerine gosterdiginiz ilgi icin tesekkur ederiz.

Sony Eurasia olarak satıþlarımızı bayiler kanalıyla gerçekleştirmekteyiz ve urun fiyatlari serbest piyasa ekonomisinden dolayi bayiden bayiye degisebilmektedir. Bayilerimiz bizden farklı firmalar olduğu için de yasal olarak da fiyat konusunda bir yaptırımda bulunmamız söz konusu olamamaktadır. Ancak belirtmiş olduğunuz şikayet ve önerileriniz merkezimizde değerlendirmeye alınmıştır. Konuyla ilgili yapılacak olan iyileştirme çalıþmalarında sony kullanıcılarının fikirleri kapsamlı bir biçimde değerlendirilmekte ve bize yol göstermektedir. Düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Bilgi nize sunar,esenlikler dileriz.
Saygilarimizla,

Sony Eurasia Pazarlama AS
Musteri Bilgi Merkezi
Tel: 444 SONY

Sizlerden ricam, eğer siz de tepkileriniz dile getirmek için bir mail atmak isterseniz aynen kopyalayıp bunu yazmayın lütfen. Değiştirip, kendi tarzınızda yazarsanız daha etkili olur. Sony'yi takibe aldım, şimdi sıra UBISOFT'ta. Onlardan da cevap bekliyorum. Sıkarsa cevaplamasınlar
Hakkında
Forum İmzası:
Buradan beni 'haksız yere' şikayet eden şahıslara şebeklerimi sunar, mutluluklar diler, hayatta başarılar ümid ederim...
Forum İkinci El İmzası:
Hakkımda:
Monkey Island 3: Curse of Monkey Island!

Oyun budur...

''Ps3, 9 çekirdekli bir Cell'e sahiptir. Enerji ve yer açısından da tasarrufludur. Daha çok çekirdeğe sahip olması piyasadaki diğer tüm çok çekirdekli mikroçiplerden farklı olmasındaki en büyük özellik.. ''Jim Kahle, Cell Projesi baş mühendisi. GT5: 1080p + 60fps + onlarca pist + yüzlerce araç + 16 araçlık online yarışlar + geliştirilmiş, son derece yüksek seviyede yapay zeka + home ile entegre online altyapı + kokpit + hasar + araç, pist, hava koşulları ve hasar modellemelerini kapsayan indirilebilir içerik... Kısacası yok yok! ''Believe the hype; Killzone 2 is the best looking game we've ever seen. It looks amazingly next-gen..'' Computerandvideogames! Heavenly Sword, 25 GB ve tamamiyle 'SIKIŞTIRILMIŞ' içeriğe sahip, DVD olsaydı, olmayacaktı! Haze PS3'e özel. Oyunları araştırmadan burun kıvıranlara bu oyunu biraz incelemelerini öneririm. Yenilikçi oyun tarzı ve önceden sadece filmlerde görülen HDR kullanımıyla taş gibi bir oyun geliyor. Ciğer isteyen kedileri şu köşeye alalım bi zahmet.
''Killzone 2 is without question the most visually striking game we have seen on any console. Seriously. And best of all, it's 100% the real thing. This, arguably, is the showcase that PS3 was made for. The only real-time thing we've seen with our own eyes that comes close graphically is Rage, (and yes, we've seen everything from Fallout 3 to Halo 3), but we're talking about the PC version of Rage, and you can bet it wasn't running on a crusty Pentium 3 box when id's boss showed it to us, that's for sure.'' 7 September 2007, Kikizo..

Forumu istenmeyen 'kıllardan' arındırmak lazım... ''2002'de iç ve dış borç, kamu ve özel toplamı 218 milyar dolar. Bugün 436 milyar dolar. Tam iki katı...'' Allah cezanızı verecek elbet bir gün...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 14 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 14 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.969
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 35.325 (Bu ay: 100)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 22 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.