Çavuş
25 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 50 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Selamlar, can sıkıntısından yaptığım bir projeyi şuraya bırakıyorum, bol bol efkar dağıtabilirsiniz
Şu da olsa güzel olur dediklerinizi yazabilirsiniz, hunharca eleştirebilirsiniz.
https://sanalmeyhane.online/
Herkese merhabalar normalde yazılım uzmanıyım ancak elektronikle ilgilenmeyi çok seviyorum bizim bodrumda eski bir lamba buldum. Bunu karavanımda ve çadırımda değerlendirmek istedim ve AliExpressten güzel bir led sipariş ettim bir takım malzemeler felan da aldım. Şimdi size yapmak istediğimi ve sorunu anlatayım. Benim istediğim kendi bataryası olan bir lamba olsun bu ve prize taktığımda prizden çalışsın çıkarınca kendi bataryasından. Şimdi sizlere elimde ki ekipmanları göstereyim sonrada soruna geçeyim.

Link 1

Link 2

Link 3

Link 4

Bunlara ek olarak şuanda hazır bir şekilde olan lambam ve lambanın içine monte ettiğim 2 amperlik telefon şarj modülü bunu bataryayı şarj etmek için kullanırım diye düşündüm ve son olarak da 5000 mAh batarya var elimde. Şimdi sorunuma gelelim bu parçaları istediğim şeyi elde edecek şekilde nasıl birleştirebilirim bu konuda bana yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum hatta diyorum ki çadır da kaldığım zamanlarda güneş enerjisi de ekleyeyim bilmiyorum fikirleriniz ne yönde olur.
Merhabalar Maltepede ki bit pazarı kapatılmış diye duydum kısa süreliğine istanbula geldim ve gelmişken gitmek istiyorum şuanda nerede var bu pazarlardan en yakın ne zaman var
Herkese merhaba geçen hafta askerden geldim ve türknet bağlattım hemen modemim var diye modem istemedim öncesinden vodafondan aldığım huawei 658C vardı modem durduk yere bozuldu kaç yazılım attıysam olmadı bu forumda da çok yazılımlar buldum hepsini attım hiç biri olmadı dsl ışığı bir türlü yanmıyor türknetten modem istedim vermediler neymiş üye olurken sadece veriyorlarmış modemlerden anlayan biri teamviewer ile bağlanıp şunu halletse ne denediysem olmadı ya elinde fazla olan ödünç göndersin bari askerden geldim daha işe yeni başladım cepte para yok :D
Herkese merhaba ben fotoğrafçıyım arkadaşım evlenmeye karar verince fotoğrafçıya felan vercek paraları yoktu dedim ben yapayım fotoğraflarda sorun yok ama diğer elimle de video çekiyordum telefonumdan şarj %15 e geldi uyarı verdi video durdu telefon kapandı video_temp diye bir dosya oluştu uzantısı da yok bu dosyayı nasıl düzeltirim bilgisi olan var mı ?
Herkese merhaba önceden rusyada ki romu kullanıyordum türkiye ye android 5 gelince türiye romunu kurdum herşey çok güzel hatta rus romunda olmayan özellikler var ama bazen uyguluma interneeet sayfayı vs aşağı yukarı kaydırma yapmam gereken her yerde bi kasma demiyim de hani mouse un dpi olayı vardır ya aynı parmak hareketiyle atıyorum 5 gönderi aşağıya inebilirken bu kasma başladığında aynı parmak hareketi ile 2 gönderi anca aşağı inebiliyorum ekranda hçi bir takılma olmuyor gayet akıcı ama sanki mouselarki dpi ayarı gibi bir ayarı var ve bazen düşüyor bu sorunu nasıl çözebilirim ?
Herkese merhaba bizim bir yazılımımız var ve müşterilere istedikleri zamanlarda mesaj bildirim mail tarzı bir şey ulaştırmamız gerekiyor ancak TTNET günde 500 mailden sonrasını kara listeye alıyor bu haberleşmeyi mail ile yani smtp ile sağlayamayız bunu yapmanın başka bir yolu var mı aylık yada yıllık ücreti olan SysAid tarzı sistemlerde olur ancak smtp kesinlikle olmayacak başka bir şekilde haberleşecek ?
Herkese Merhaba bende Samsung NP700G7C S02-TR var
Buda bilgisayarımın özellikleri

Oyuna başladığımda oyun gayet akıcı hiç bir sorun yok grafikler felan hepsi akıyor bildiğiniz online oynarken 15 20 dakika sonra milisaniyelik fps düşüşleri oluyor hissedebiliyorum görev yöneticisinden baktığım zaman ram %75 dolu gözüküyor bu fps düşüşünü nasıl önleyebilirim fikri olan var mı ?
Herkese selam olsun,

Belki bilenleriniz bilir önceleri Themeyhane.com diye bir site vardı, hiç bir havası yoktu sadece meyhane müzikleri çalıp arka planı değişirdi sitenin. Ama ben sürekli dinlerdim, sonra bu site bilmediğim bir nedenden ötürü kapandı. Bende yokluğunu hissettim açıkcası hayatımda yeri olan bir siteymiş :) Üşenmedim aynı sitenin bir benzerini yaptım. Aynı şekilde hiç bir havası yok sadece müzik ve arka plan hiç bir kar amacı gütmüyorum maksat o yokluğu kapatsın :) Sanal Meyhane
Günaydın herkese bugün yaşadığım bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum bende 90 model 5 vites tüplü şahin var ilk arabam ve babamın aklına uyup aldığım bir araç aldıktan sonra arabadan anlamaya başlayınca farkettim ölü bir araç asıl soruna geleyim arabayı çalıştırdıktan sonra yolda giderken öksürüyor gibi yani araba vıııııı diye ses yapıyorsa motor benim ki vıııı vı vı vıııııı gibisinden gazı saniyelik kesip tekrar veriyor sizce ne olabilir fikri olan var mı?
Hakkında
Meslek: Software Engineer
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
macBook
Bilgisayar
Gamer
Otomobil
peugeout
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Vodafone
ISS
Millenicom
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Steam
Serdenci
TV
Samsung
Klima
Samsung
Ses Sistemi
Logitech
Tablet
iPad
Tablet
Samsung
Notebook
Apple
Game Center
Serdenci
Fotoğraf Ekipmanları
Nikon
Basketbol
Fenerbahçe
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
Asus
Modem
Asus
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 125
İkinci El Bölümü Mesajları: 43
Konularının görüntülenme sayısı: 4.438 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 27 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.