Teğmen
31 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 81 (Bu ay: 0)
Gönderileri
  • Merhaba arkadaşlar. Googleda ismimi aratınca hiç bir bağlantımın olmadığı arkadaşlık siteleri çıkıyor. Google arama sayfasında sitenin adının altında benim ismim ve başka bir sitede benimle ilgili bilgilerin olduğu yazılar mevcut ancak siteye tıkladığımız zaman +18 arkadaşlık siteleri çıkıyor. Google da ''Çıkar amaçlı içerik kaldırma uygulamalarına sahip sitelerdeki benimle ilgili içerikleri Google'dan kaldırma'' sekmesine girip form doldurdum ancak doğru bir yerden mi ilerliyorum bilmiyorum. Adım neden bu sitelerde geçiyor anlamış değilim ve ismimin bu sitelerde geçmesini istemiyorum. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
Trendyol üzerinden, çalışkan elektronik isimli firmadan aldığım kulaklık replika çıktı. İadesini gerçekleştirdim, ürün orjinaldir diye red edildi. Trendyolda çalışan görevliye, ürünü xiaomi satış merkezine götürdüğümü orada da replika olduğunun belirlendiğini söyledim ancak yardım edemeyeceklerini söylediler. Şimdi internet üzerinden tüketici hakem heyetine başvuracaktım ancak faturanın mail veya fiziki olarak gönderilmediğini fark ettim. Fatura talebinde bulundum, beklemedeyim. Şimdi sorum şu, bu tezgahçı çalışkan elektronik faturayı göndermezse nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Merhaba arkadaşlar. Bir çok kişinin bildiği üzere ,ülkemizde hala psikologların meslek yasası bulunmamaktadır. Amerikada bazı eyaletlerde psikologlar acil servislerde nöbet tutarken, avrupa da insan ruh sağlığı çok önemli bir konu haline gelmişken, ülkemizde hala bir meslek yasasının olmaması üzücüdür. İlk bakışta bu sorun alandaki kişilerin problemi gibi gözükebilir ancak bu tüm halkın sorunudur. Bugun mental rahatsızlığı olan çok sayıda insan kime nereye danışacağını bilememektedir. Durum o kadar vahim bir hal almıştır ki, günümüzde liseden mezun birisi, psikolojik danışmanlık merkezi adı altında ofis açıp insanlara kafasına göre danışmanlık yapabilir. Yaşam koçları, kişisel gelişim uzmanları, enerji kullananlar derken, işin içinden çıkılamaz bir noktaya gelinmiştir. Bizler sesimizi duyurmaya, belki şans eseri yetkili birilerinin ilgisini çekmeye çalışıyoruz. Dün twitter üzerinden #psikologunhakkinigaspetme hashtagi ile bir girişimde bulunuldu, akabinde ben de buraya konu açıp fikirlerimi dile getirmek istedim. Sonuna kadar okuyan herkese teşekkür ederim.
https://www.dhgate.com/product/uv-phototherapy-311nm-narrow-band-uvb-lamps/260459501.html?skuid=277955412551979012#simitem-1-5|null:9001:r0853309075
cihaz bu arkadaşlar, medikal elektronik bir cihaz. Türkiye de olmadığı için mecbur dhgate sitesinden alıyorum ancak gümrük vergisi işlerine dair zerre bilgim yok. Bu ürün gümrükten geçer mi? vergisi varsa nereye ödeniyor? ne kadar vergisi olduğunu nasıl hesaplıyoruz? Başka sitelerde gezerken ce belgesi varsa vergisi yok diye bir yazı okudum ama emin olamadım. Umarım vergisi yoktur :)
makinayı yeni almıştım. Benden önceki kişinin hiç temizlik yapmadığını düşünerek makinayı açıp fan ve bobin kısmının tozunu almak için makinanın içini açtım temizliği yaptım geri topladım. Makınayı denemek ıcın actım sorunsuz calısıyordu ancak blue ray okuyucuda sorun vardı. bende blue ray kablosunu yanlıs taktıgımı dusunerek güç kaynagının altında kalan kabloya ulasmak için güç kaynagını cıkardım kabloyu duzelttım tekrar taktım sorun duzelmedı ve bende bu işlemi 3 4 kere daha yaptım yani her seferinde guc kaynagını cıkardım kabloyu duzelttım. 4 denemeden sonra makına mavı ısık sorunu verdı. acma tusuna basınca mavı ısık 1 sanıye yanıyor sıgorta sesı gıbı tın dıye bı ses gelip makına kendini tekrar kapatıyor. Şimdi sorum şu 3 4 kere sok cıkar yaptıgım ıcın guc kaynagıo bozulmus olabilir mi ? kendimiz bir çare bulabilir miyiz yoksa daha fazla ugrasıp makınayı iyice bozma tamire götür mü dersiniz
Psikoloji 1. sınıf öğrencisiyim, bu nedenle sigmund freud un zaman içerisinde çoğu kitabını okumam gerektiğini düşünüyorum. Piyasada çok fazla kitabı mevcut. Sizce hangileriyle başlamalıyım nasıl bir sıralamam olmalı. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Cok sıkıcı bir hayat yasiyoruz, hergun kalkip ise okula gidiyoruz eve gelip yatiyoruz sonra tekrar aynı seyler. Artık dünya olarak soyle iyi bir aksiyona girmenin zamani gelmedi mi ? Ne bileyim birgun bi uyanalim gokte uzay araclari belirmis olsun, yada dünya bir solucan deliginden gecsin farkli bir galaksiye cikalim. kara delige girelim icinde ne olduğuna bakalim. Dünya olarak galaktik bir savaşın icinde yer alalim ve daha bir suru seyler olsun iste.Ben ısaac asimov okumaktan ve bilim kurgu filmleri izlemekten sıkıldım arkadas, artik gercek bir aksiyon gormek istiyorum ve inaniyorumki benim gibi bu tarz mevzularin icine girmeyi isteyen bir cok insan var. Evrende hic bir sekilde yalniz degiliz ve bir gun burayada birileri ugruyacak bundan eminim. Bari hayattayken biseyler görsek.
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 hafta kadar önce msi 730 gt 4 gb model ekran kartından satın aldım. Önceki ekran kartım eskidiği için model yükseltmek amaçlı bu ekran kartını aldım ancak sorun şu ki 6 yıl kadar önce satın aldığım 1 gb 128 bit atı readon hd 5800 model ekran kartım cs go isimli oyunu orta seviyede çatır çatır oynatırken yeni aldığım bu ekran kartı düşük seviyede genede kasıyor özellikle oyunda bulunan sis bombası ekranda belırınce ekran kartı kendıni resmen bırakıyor fps 15 20 ye düşüyor. Bütün Driver lar güncel herşeyi tekrar tekrar kontrol ettim. Sizce yanlış yada eksik yaptıgım bir sey mi var yoksa bu ekran kartı o kadar dandik ki 6 yıl önce alınan ekran kartının bile yaptığını yapamıyor mu. Eğer öyleyse gerçekte çok acı bir durum :D şimdiden herkese cevapları için teşekkürler

edit: Konuyla ilgilenen ve cevap veren herkese tekrar teşekkür ediyorum ama galıba benden kaynaklı bi anlaşılamama sorunu var. Şu ana kadar cevap veren arkadaşlar ekran kartının düşük özellikli olduğunu söylemiş ve haklılarda ancak benim sorunum şu tekrar altını çizerek söylüyorum eski ekran kartım 6 yıllık bir kart ve 128 bit 1 gb özelliğe sahipti ancak cs go isimli oyunu sorunsuz çalıştırıyordu, yeni aldığım başlıkta adını söylediğim ekran kartı ise kasarak çalıştırıyor. Yeni alınan msi 730 gt 4 gb isimli ekran kartının 6 yıllık atı readon hd 5800 isimli karttan daha kötü olma olasılığı var mıdır ? bu yüzden mi oynadığım oyun kasıyor ? Yoksa eksik birşeyler mi var
psikoloji bölümü kitapları ne kadar tutar
psikoloji bölümü kitapları ne kadar tutar?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 222
İkinci El Bölümü Mesajları: 17
Konularının görüntülenme sayısı: 16.530 (Bu ay: 226)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 193 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.