Teğmen
11 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar çok basit bir problemim var ancak firma 26 hazirandan beri sorunumu çözmüyor.

Özet olarak vodafone alt yapısını kullanan superonline abonesiydim ve 26 haziranda modemim değişti ve internetim bir daha hiç gelmedi.

Durumu önce turkcell ile birebir çözmeyi denedim ama 9 gün oldu çözüm yok.

Şikayetvar.com, BTK, Cimer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Twitter ve instagramdan yazdım yine çözüm olmadı.

7 temmuzda vodafone abonelik başvurusunda bulundum Superonline 1400tl cayma bedeli çıkarmış olsa bile çünkü vodafone altyapı sahibiydi.

8temmuz onay işlemleri bitti 13 temmuz kurulum yapıldı 14 temmuzda 1 günlüğüne interneti kullandım sonrasında bu güne kadar hala çözülmedi.

Vodafon ile sorunu birebir çözmeyi denedim olmadı.

sırayla Şikayetvar.com, BTK, Twitter ve instagramdan yazdım sonuç yok

pcmag'in instagram sayfasında internet hızlarıyla alakalı olan bir post'a vodafone uk ve tr yi etiketleyerek laf çaktım ve durumumu yazdım oradan da ses çıkmadı.

Vodafone ceo'suna instagramdan yazdım ertesi gün beni genel müdürlükten birisi aradı (ismini iş sırasında konuştuğum için yazamadım ama numarası duruyor)

6 ağustosta beni aradı ve sizi yanlış yönlendirmişler ben IT ile görüştüm bugün %80 çözülür dedi Modeminizin id'sini sisteme tanımlayacaklar dedi.

7 ağustosta aradım açmadı cumartesi olduğu içindi sanırım dedim

9 ağustosta aradım biriyle görüşüyordu 1 saat sonra aradım uzun süre çalma sesi gelmedi ve birden meşgule düştü engellendiğimi düşünüyorum

muhtemelen ceo o gün müdürlükte şuna bakın bi dedi adam panikle kendi telefonunda aradı diye bir senaryo kurdum kafamda neyse.

dün bir instagram hikayesi attım 6. kattan 16. kata internet çekmeye çalıştık sopalarla antenleri uzatıp birbirine gösterdik, bu hikayeme vodafonetr ve ceo'yu etiketledim ama hala dönüş yok.

Yani 26 hazirandan beri vodafone yüzünden internetim yok başka altyapı da yok.

Aralıkta gidecek arkadaşlar gruptalar, gidecek olanlar buyrun gelin.
https://www.whatsapp.com/unsupportedbrowser
Selamlar,

Büyük heves edip uygulamaya döktüğüm ve başardığım bir projemi paylaşacağım.
Bu projenin yapım aşamaları maalesef yok dijital makine ile çekmiştim ve kayıplar :( benim için çok üzücü olsa da yapmış olmam yeterli. sadece bu işlemde çok fazla detay olduğu ve zor olduğunu göremeyeceksiniz ama bir miktar anlatmaya çalışacağım.
Galeri
ihtiyaçlar malum itx sistem ve xbox one boş kasa.
boş kasayı 150tl ye aldım.
Amd fm1 soket ve athlon x4 işlemcim vardı, 8gb ram ve gtx 960 2gb ekran kartı kullandım.

*İşlemlere xbox ile başladım, tamamen söktüm.
*kasa içerisinde bulunan tüm gereksiz plastikleri, metalleri söktüm.
*ardından kasa içinde bulunan plastik destekler,vida delikleri vb tüm kasaya ait plastikleri kestim/törpüledim.

Planım, arka söketleri orijinal tutmaktı ve uzatma ile takacaktım ama planlama yaparken bunun, elimdeki donanımla mümkün olmadığını gördüm.

*önce anakartı yerleştirdim, sabitlemek için somonlu vida kullandım.
*amd fm1 standart fan kullandım eğer itx için bir fan alırsanız içerisi daha iyi hava alır.
*550W güç kaynağım atx formunda olduğu için sığmayacaktı, metal ksımları söktüm, tabanı yalıttım ve soğutma metallerini uzun oldukları için eğdim.
*güç kaynağını da vida ile sabitledikten sonra kablolama yaptım, ssd ve 2 adet 2.5hdd'yi çift taraflı bant ile yerleştirdim.
*ekran kartının metal plakasını söküp, pciex uzatma kablosuyla onu da yerleştirdim.
*üst ızgaraya 12cm bir fan koydum
*yan ızgaraya 3 adet mini fan yerleştirdim.
*kalan kabloları plastik kelepçe ile toparladım.
*ön logoya mavi ışık yerleştirdim.

ve sonunda bunca malzemeyi sığdırmayı başardım.
Sistem stabil ve oyunda bile normal ısıda çalışıyordu.
Galeri

Sıkıldığımdan dolayı cihazı satmaya karar verdim.
Kasayı aptal gibi sahibinden üzerinden phantom2 ile takasladım.
Uzun zaman sonra drone ile ilgili bir şey danışmak için aradığımda, bilgisayar ihtiyacımdan bahsettim ve satmayı düşünürsen geri alırım dedim.Adam güzelim xbox'u sökmüş ve normal atx beyaz 2000 model bir kasaya koymuş :(
Sebebi de bilgisayarcının biri, bu böyle olmaz bozulur demesi. Hatta o bilgisayarcı psu'yu da modlamışlar diyerek düzeltmeye çalışmış ve bozmuş. halbuki mod da yok sadece uzatma yapmıştım neyse. böyle de bir üzüntü yaşadım işte.
Keşke bu foruma koysaydım da gerçekten heves eden biri satın alıp kullansaydı.

Bu Projeden sonra PS4 kasası içerisine de PC yerleştirdim eğer bulursam onun görsellerini de atacağım.
2 yaşındaki kızım izin vermediği için biraz zor yapıyorum :). Şuan devam eden bir Mac Pro 2008 Kasa modum var. ileride onu da bitirmeye çalışacağım.

Merhaba,
Kingston 240lık ssdnow sürücüm var. işletim sistemim burada kurulu.
Oyunlarımı 3tb usb3.0 harici harddiskim üzerine kurup oynamaktayım. kutuda seagate nas sürücü var

Anakartım Asrock z270 Killer sli.
RAID 0 / RAID 1/ Intel Rapid Storage / RAID 10 / RAID 5
destekliyor.

? -sizce hangisini kullanmak avantajlı olur. ben raid 5 duydum ama fikirlerinize ve harddisk önerilerinize ihtiyacım var.
Oyunlar için bana 4tb alan yeterli bunu dikkate alarak önerirseniz sevinirim.
Merhaba Elektirikli perde yapmaya karar verdim. internette biraz araştırma yaptım.
iyi elektronik bilgim olmadığını belirteyim.

Bir tane perdem var sola doğru kapanacak ve sağa doğru açılacak. Perdem sağda duruyor.
Kayışlı sistem yapmayı düşünüyorum. İlk kornişi kayışın başına bağlamayı düşünüyorum.
ilk kornişe bağlamam açılırken sorun olmaz da kapanırken kayışı zorlar mı bilmiyorum. alternatif fikri olan varsa yardımlarını beklerim.

şimdi benim istediğim ince bir nokta var!
Perdeyi açmak için düğmeye basılı tutmak istemiyorum! açılma süresi 1dk ise, düğmeye basınca 1dk boyunca çalışsın. kapatma düğmesine basınca da ters yönde 1dk çalışsın istiyorum.
*Yada düğmeye basınca çalışsın, sona ulaştığında tıkanıp dursun cdrom gibi hatta cdromun kapağını biraz ittirince motor devreye girip kendi kapanıyor. servo motorlar zorlanınca duruyordu sanırım? işimi görür mü?

Ben bunu basit bir sistem olarak yapabilir miyim? turn-off devreler var,zaman ayarlı hazır roleler, duvardan anahtar ile kontrol etmek istiyorum yada rf,ir kumanda.nasıl yapabilirim?

yada bunlara girme arduino daha kolay ve düzgün yapılır mı dersiniz.
Arkadaşlar xeon x5650 ve i5-6600K arasında farklar mevcut. Bazı benchmark sitelerinde puanlar çok yakın ama bu çok önemli olmayabilir. Ben render alacağım, iş yapacağım, arada bir orta ayar oyun oynayacağım. Bu arada Hp ML350 G6 kasada kullanacağım ve 3 tane x5650 takacağım.

Detaylı kıyaslama
linkin aşağısında "Instruction set extensions" kısmında detaylar mevcut.

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır, bir iş istasyonu tarzı bir sistem almak istiyordum. Arada bir, orta seviye oyunlar oynamayı da planlıyorum.
Sahibinden.com üzerinde bu ilanı buldum. anakartı biraz araştırdım.Sunucunun Detaylı Özellikleri.

Şimdi Dikkatimi çeken ve sormak istediğim noktalar.
a)Intel Xeon X5675 desteği
b)192Gb Ram desteği
c)Tek slot 16 gb ram desteği
d)1333Mhz Ram desteği
e)PciEx Gen2 slot x16 ama x8 de çalışıyor.
f)sata2

a)ben 2 tane x5650 takacağım. i5 6600K ile karşılaştırması.
Bu işlemci 2010 model, 2011 model xeon ve 6.nesil i5 aralarında teknoloji farkları vardır. Render yada oyun konusunda beni etkiler mi?
b)1080p video işleme ve 3d mutfak dolabı yada orta doluluk ve detayda bir ev odası çizimi işleriyle uğraşacağım Ramim ne kadar olmalı?
c)16gb 1333 destekler mi?
d)sizce video ve render çizim işlerinde 1333mhz beni çok etkiler mi?
e)gen2x8 ile Ekran kartı performansım ne kadar etkilenir? Render süremi mi etkiler yoksa oyun içi performansımı mı?
f)sanırım sata2 3gb/s hız destekliyor. ssd taksam sorun olmaz sanırım sonuçta 500mb okuma yazma?

Ne düşünüyorsunuz?
sizce bu sistem yerine, bütçeyi de yakın tutarak.
i5 6.nesil
z270 anakart
ddr4 ram
olan bir sistem kursam daha mı iyi olur.?

bu konularda biraz bilgim var ama test tecrübem yok açıkçası?

Mesela oyunda ekran kartı çok önemli. Diğerleri önemsiz demiyorum ama ekran kartı iyiyse, darboğaza girmediği sürece cpu önemsiz.

Bu işlerde ne önemli? Ben neye bakayım, ram mi?, işlemci mi?, ekran kartının veriyolu hızı çok önemli mi x8gen2?

Ayrıca Çizim, Edit işlerini biliyorum ama belki yıllar önce 1-2 render almışlığım, eşimin videoları için bir kaç görsel, intro ve video içi öğeler eklemişliğim var.

Vakit ayırıp okuduğunuz ve yardımcı olmaya çalıştığınız için şimdiden teşekkür ederim.
Merhabalar,
Bunu yaptığımda elimde olan 2 adet 22" panellere farklı görüntüler geldi birinde ekran yandaydı diğerinde yanda ve üstünde beyaz kalın çizgiler vardı.
Bu normal mi ? kullandığım devre casperin kötü monitörlerinin devresiydi orijinal halinde kendi ekranına bile 1440x900 çözünürlüğü bile düzgün veremiyor kaydırıyor desteklemiyor.
Merhabalar,

Laptobumu klavye yapmak istiyorum yani usbden bir çıkışla başka bir usbye takıcam ve klavye olarak görünecek ?

Yardımcı olabilecek olan?

Tşekkürler
Can
Merhabalar,

Laptobumu klavye yapmak istiyorum yani usbden bir çıkışla başka bir usbye takıcam ve klavye olarak görünecek ?

Yardımcı olabilecek olan?

Tşekkürler
Can
Hakkında
İlgi Alanları: RUGBY!
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Hackintosh
Otomobil
Bora 1.6 Comfortline Variant
Mobil cihaz
Samsung Note8
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Oyun Platformu
PS3
Oyun Platformu
PSP
Takım
AVRASYA RFC
Steam
canuri
TV
Philips
Klima
Mitsubishi Electric
Ses Sistemi
Logitech Z-5500
Tablet
The New Ipad 32 White
Notebook
Apple
GPS, Navigasyon
Telefunken
PSN ID
canuri
Xbox Live GamerTag
canuri53
Game Center
canuri53
Fotoğraf Ekipmanları
Canon 400d
Kulaklık - Amfi
PowerBeats 3
Clash of Clans
canuri
Modem
Linksys
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 163
İkinci El Bölümü Mesajları: 59
Konularının görüntülenme sayısı: 20.402 (Bu ay: 31)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.