Şimdi Ara

HP ML350 G6 2019-2021 İçin işlerimi görür mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Uzun zamandır, bir iş istasyonu tarzı bir sistem almak istiyordum. Arada bir, orta seviye oyunlar oynamayı da planlıyorum.
    Sahibinden.com üzerinde bu ilanı buldum. anakartı biraz araştırdım.Sunucunun Detaylı Özellikleri.

Şimdi Dikkatimi çeken ve sormak istediğim noktalar.
    a)Intel Xeon X5675 desteği
    b)192Gb Ram desteği
    c)Tek slot 16 gb ram desteği
    d)1333Mhz Ram desteği
    e)PciEx Gen2 slot x16 ama x8 de çalışıyor.
    f)sata2

a)ben 2 tane x5650 takacağım. i5 6600K ile karşılaştırması.
    Bu işlemci 2010 model, 2011 model xeon ve 6.nesil i5 aralarında teknoloji farkları vardır. Render yada oyun konusunda beni etkiler mi?
    b)1080p video işleme ve 3d mutfak dolabı yada orta doluluk ve detayda bir ev odası çizimi işleriyle uğraşacağım Ramim ne kadar olmalı?
    c)16gb 1333 destekler mi?
    d)sizce video ve render çizim işlerinde 1333mhz beni çok etkiler mi?
    e)gen2x8 ile Ekran kartı performansım ne kadar etkilenir? Render süremi mi etkiler yoksa oyun içi performansımı mı?
    f)sanırım sata2 3gb/s hız destekliyor. ssd taksam sorun olmaz sanırım sonuçta 500mb okuma yazma?

Ne düşünüyorsunuz?
    sizce bu sistem yerine, bütçeyi de yakın tutarak.
    i5 6.nesil
    z270 anakart
    ddr4 ram
    olan bir sistem kursam daha mı iyi olur.?

bu konularda biraz bilgim var ama test tecrübem yok açıkçası?

Mesela oyunda ekran kartı çok önemli. Diğerleri önemsiz demiyorum ama ekran kartı iyiyse, darboğaza girmediği sürece cpu önemsiz.

Bu işlerde ne önemli? Ben neye bakayım, ram mi?, işlemci mi?, ekran kartının veriyolu hızı çok önemli mi x8gen2?

Ayrıca Çizim, Edit işlerini biliyorum ama belki yıllar önce 1-2 render almışlığım, eşimin videoları için bir kaç görsel, intro ve video içi öğeler eklemişliğim var.

Vakit ayırıp okuduğunuz ve yardımcı olmaya çalıştığınız için şimdiden teşekkür ederim.

• eldeki parçaları satıp ryzen ilk nesil 17xx üstü yenilenen 26xx üstü sistem sistem toplayabilirsin.
    illa eski sistem toplayacaksan alie den x79 kart xeon cpu ram comboları mevcut.
    yazdığın modeldeki kasa anakartı zaten bitirmiştir.
    elde kalacak sisteme masraf parayı çöpe atmaktır.
    ha 1000tl altına geliyorsa düşünülebilir..
  • evet elimde ssd ve grafik kartı olduğu için 1000tl altına geliyor.
    x5650 150tl 2 tane alsam 300 yapıyor adam bu sistemi daha önceden 450ye kadar düşmüştü bunları düşünüyorum.
    siz bu işlerle uğraşıyor musunuz? 2-3 yıl götürür mü beni?
  • canuri kullanıcısına yanıt
    ev kullanıcının işini görür.ağır işlerde yarı yolda bırakır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.