Şimdi Ara

XBOX ONE Pc Mod

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Büyük heves edip uygulamaya döktüğüm ve başardığım bir projemi paylaşacağım.
    Bu projenin yapım aşamaları maalesef yok dijital makine ile çekmiştim ve kayıplar :( benim için çok üzücü olsa da yapmış olmam yeterli. sadece bu işlemde çok fazla detay olduğu ve zor olduğunu göremeyeceksiniz ama bir miktar anlatmaya çalışacağım.
    Galeri
    ihtiyaçlar malum itx sistem ve xbox one boş kasa.
    boş kasayı 150tl ye aldım.
    Amd fm1 soket ve athlon x4 işlemcim vardı, 8gb ram ve gtx 960 2gb ekran kartı kullandım.

*İşlemlere xbox ile başladım, tamamen söktüm.
    *kasa içerisinde bulunan tüm gereksiz plastikleri, metalleri söktüm.
    *ardından kasa içinde bulunan plastik destekler,vida delikleri vb tüm kasaya ait plastikleri kestim/törpüledim.

Planım, arka söketleri orijinal tutmaktı ve uzatma ile takacaktım ama planlama yaparken bunun, elimdeki donanımla mümkün olmadığını gördüm.

*önce anakartı yerleştirdim, sabitlemek için somonlu vida kullandım.
    *amd fm1 standart fan kullandım eğer itx için bir fan alırsanız içerisi daha iyi hava alır.
    *550W güç kaynağım atx formunda olduğu için sığmayacaktı, metal ksımları söktüm, tabanı yalıttım ve soğutma metallerini uzun oldukları için eğdim.
    *güç kaynağını da vida ile sabitledikten sonra kablolama yaptım, ssd ve 2 adet 2.5hdd'yi çift taraflı bant ile yerleştirdim.
    *ekran kartının metal plakasını söküp, pciex uzatma kablosuyla onu da yerleştirdim.
    *üst ızgaraya 12cm bir fan koydum
    *yan ızgaraya 3 adet mini fan yerleştirdim.
    *kalan kabloları plastik kelepçe ile toparladım.
    *ön logoya mavi ışık yerleştirdim.

ve sonunda bunca malzemeyi sığdırmayı başardım.
    Sistem stabil ve oyunda bile normal ısıda çalışıyordu.
    Galeri

Sıkıldığımdan dolayı cihazı satmaya karar verdim.
    Kasayı aptal gibi sahibinden üzerinden phantom2 ile takasladım.
    Uzun zaman sonra drone ile ilgili bir şey danışmak için aradığımda, bilgisayar ihtiyacımdan bahsettim ve satmayı düşünürsen geri alırım dedim.Adam güzelim xbox'u sökmüş ve normal atx beyaz 2000 model bir kasaya koymuş :(
    Sebebi de bilgisayarcının biri, bu böyle olmaz bozulur demesi. Hatta o bilgisayarcı psu'yu da modlamışlar diyerek düzeltmeye çalışmış ve bozmuş. halbuki mod da yok sadece uzatma yapmıştım neyse. böyle de bir üzüntü yaşadım işte.
    Keşke bu foruma koysaydım da gerçekten heves eden biri satın alıp kullansaydı.

Bu Projeden sonra PS4 kasası içerisine de PC yerleştirdim eğer bulursam onun görsellerini de atacağım.
    2 yaşındaki kızım izin vermediği için biraz zor yapıyorum :). Şuan devam eden bir Mac Pro 2008 Kasa modum var. ileride onu da bitirmeye çalışacağım.

XBOX ONE Pc ModXBOX ONE Pc ModXBOX ONE Pc Mod

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canuri -- 22 Mart 2019; 15:4:19 >

• Eline sağlık. Keşke yapılış aşamalarını da paylaşsaydın.
    Cpu soğutucu olarak ne koydunuz? Prime95te sıcaklıklar nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • saasc S kullanıcısına yanıt
    Keşke elimde olsaydı dostum :(
    pek hatırlayamıyorum 30 derece civarları olabilir ama gerçekten hatırlayamıyorum. sadece şunu iyi hatırlıyorum, o 12cm fanı takmadan önce boşta 55 dereceydi.
  • elinize sağlık çok güzel olmuş. Benim de aklımda böyle bir proje vardı ama xbox kutusunu bulamıyordum, nereden buldunuz boş xbox kutusunu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar-19

elinize sağlık çok güzel olmuş. Benim de aklımda böyle bir proje vardı ama xbox kutusunu bulamıyordum, nereden buldunuz boş xbox kutusunu ?
    Teşekkür ederim, kadıköyde konsol tamiri yapan bir arkadaşımdan almıştım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.