Şimdi Ara

Elektirikli Perde için yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Elektirikli perde yapmaya karar verdim. internette biraz araştırma yaptım.
    iyi elektronik bilgim olmadığını belirteyim.

Bir tane perdem var sola doğru kapanacak ve sağa doğru açılacak. Perdem sağda duruyor.
    Kayışlı sistem yapmayı düşünüyorum. İlk kornişi kayışın başına bağlamayı düşünüyorum.
    ilk kornişe bağlamam açılırken sorun olmaz da kapanırken kayışı zorlar mı bilmiyorum. alternatif fikri olan varsa yardımlarını beklerim.

şimdi benim istediğim ince bir nokta var!
    Perdeyi açmak için düğmeye basılı tutmak istemiyorum! açılma süresi 1dk ise, düğmeye basınca 1dk boyunca çalışsın. kapatma düğmesine basınca da ters yönde 1dk çalışsın istiyorum.
    *Yada düğmeye basınca çalışsın, sona ulaştığında tıkanıp dursun cdrom gibi hatta cdromun kapağını biraz ittirince motor devreye girip kendi kapanıyor. servo motorlar zorlanınca duruyordu sanırım? işimi görür mü?

Ben bunu basit bir sistem olarak yapabilir miyim? turn-off devreler var,zaman ayarlı hazır roleler, duvardan anahtar ile kontrol etmek istiyorum yada rf,ir kumanda.nasıl yapabilirim?

yada bunlara girme arduino daha kolay ve düzgün yapılır mı dersiniz.

• Şunu bir izleyin işinize yara bencehttps://www.youtube.com/watch?v=gGSMOFvJnYg
    bende yapmayı düşünüyorum ama benimki tam otomatik olacak sabah olunca açılacak akşam olunca otomatik kapanacak
    perde açılınca duracak kapanınca da duracak ama biraz işlerim var uğraşamıyorum
  • Ben yapsam en ucuz uzaktan kumandalı arabayı alırdım 555 li gecikme devresini de eklerdim böylece sona kadar tuşa basmam gerekmeyecek. Gerisi de el altında olan malzemeler.
  • mavi-kaplan M kullanıcısına yanıt
    Forumun amacı bilgi paylaşmak yardımcı olmak sorunları çözmek öğrenmek öğretmek fikir beyan etmek
    sizin gibi.
    Herkesin aklına herşey gelmiyor tabi birde elektronik bilgisi herkeste yok ama beceri var
    bu fikrinizle bu proje dahada ileri gider maksat hem ucuz hem pratik ve uzun ömürlü kullanılabilir bir şeyler üretmek.
    Linkini verdiğim kişi sorunu öğle çözmüş siz birazdaha kolaylaştırmış oldunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.