Ö

Teğmen
11 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar merhaba,
resimdeki telefonum (desire x) depolama bölümü, 1,89 gb diğer nedir? telefona uygulama yükleyemez oldum. bu diğer kısmını bir türlü azaltamıyorum. var olan uygulamalarda twitter, facebook, whatsapp filan. telde oyun bile yok. uygulamalara girip teker teker ön bellekleri temizledim yinede fayda etmedi. silecek uygulama bile kalmadı. ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim :)https://store.donanimhaber.com/d1/26/30/d12630acfa73051a310c4d3e05027a8e.png
yurt dışı fiyatı 450-500 tl. 100 tl Vergisi var. 550-600. şu anda hepsiburada 642tl ye satıyor. arada 100 tl fark var. pasaport kaydı derdi yok, 24 ay garanti, getirtmeyle uğraşmak yok....

abileri iki katından fazla paraya satılıyor. o kadar fark var mı acaba? yok mu alan kullanan?

ben almayı düşünüyorum ama almadan önce bir kaç kullanıcı deneyimi okumak isterdim açıkcası :)
arkadaşlar bu iki laptop arasında kaldım.

toshiba daha pahalı ve bir çok özelliğinde geride kalmasına rağmen görünümü çok güzel. aşık oldum resmen :)

sizin tercihiniz ne olurdu?

Asus N61JA-JX114V : 1.765-TL

İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i5
İşlemci Hızı 2.26GHz Turbo ile 2.53GHz
İşlemci Numarası 430M
İşlemci Ön Bellek 3 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Hafıza Bus Hızı 1066 MHz
Sabit Disk Kapasitesi 320 GB
HD Dönüş Hızı 5400 Rpm
İşlemci Markası INTEL
Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
VGA Chipset Markası ATI
VGA Chipset Modeli HD5730
Ekran Boyu(inch) 16" HD-SL
Monitör Tipi WXGA
Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
Optik Sürücü DVD SUPER MULTI
Mobil Özellikler BlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr -Ing-64 Bit
Ağırlık 2.8 KG
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n61ja-jx114v-n61ja-core-i5-430m-2.26ghz.-4gb-320gb-16hd-sl-cam-bt-1024mb-hd5730-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=45522

Toshiba A11-13G : 2.017-TL

İşlemci Teknolojisi Intel Core İ5
İşlemci Hızı 2.26GHz Turbo ile 2.53GHz
İşlemci Numarası 430M
İşlemci Ön Bellek 3 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 2 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Sabit Disk Kapasitesi 320 GB
İşlemci Markası INTEL
Ekran Kartı Hafızası Max.1228 MB
VGA Chipset Markası INTEL
VGA Chipset Modeli HM55
Ekran Boyu(inch) 15.6"
Monitör Tipi WXGA
Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
Optik Sürücü DVD SUPER MULTI
Mobil Özellikler BlueTooth, Ent parmak izi okuma, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
İşletim Sistemi Win 7 Pro TR-Ing.
Ağırlık 2.54 Kg
Ekran Kartı Tipi Paylaşımlı Hafıza

http://www.vatanbilgisayar.com/toshiba-a11-13g-a11-13g-core-i5-430m-2.26ghz-2gb-320gb-15.6-max.1228mb-hm55-cam-bt-dvdrw-w7pro/productdetails.aspx?I_ID=45927#divDigerResimler
herkese merhaba,

şu hi-fi sistemlerde müzik dinlemek zor olmuyormu arkadaşlar??? yani bu sistemlerde sadece cd ile müzik dinleneceğine göre bir cd takıp onu dinlemek ondan sonra tekrar başka bir cd takıp onu dinlemek lazım. mesela ben queen den bir kaç parça dinledim, sonra pink floyd dinlemek isterdim, sonra beatles, sonra tarkan, sonra bulutsuzluk özlemi, sonra.... , sonra..... sonra...............................
yani sürekli cd değiştirmek zor olmujyor mu?

bir hi-fi müzik sistemine sahip olmayı çok istiyorum ama bu dediğim olay düşündürüyor.

üstadlara danışmak istedim.

saygılar.
sizce dijital makineler ne kadar gelişecek. yani bu işin sonunda ne olacak. süper net fotolar, süper optik zoomlar, süper video....... ya sonra? ama bi yere kadar dimi.

hep düşünürüm atletizmde rekorlar nerde duracak diye! mesela bir insan 100 metreyi 1 saniyede koşamaz. onun için rekorların bir yerde durması lazım. buda o hesap bir dijital makine ne kadar gelişebilir? doğa kanunlarına göre bir yerde gelişimini tamamlaması gerekir. ondan sonra yerini ne alacak acaba?

sadece merak
arkadaşlar,

dij. fot. makinelerinizin lcd ekranlarını nasıl temizliyorsunuz? makineyi alalı 1 ay oldu ekran çizilmesin diye şu ana kadar hiç temizlemedim. ama parmak izleri sinirimi bozmaya başladı.

ekranı çizmeden nasıl temizleyebilirim?
arkadaşlar amerikadan nikon 5900 fot. mak. geldi. ama şarj aletinin prizi amerikan prizlerine göre. bizim prizlerle alakası yok. elimde gül gibi fotoğraf makinası var ama kullanamıyorum. ben ne yapıcam şimdi. lütfen yardım edin
arkadaşlar merhaba.

haziran ayı sonunda amerikada okuyan kuzenim türkiyeye gelecek. gelirken ondan bir tane dijital fotğraf makinası isticem. bir süredir araştırıyorum. ve KODAX DX 7440' ta karar kıldım.

makine hakkında kötü bir yorum okumadım. ayrıca 4mp, 4 optik zoom, 2.2'' lcd ekran ve şarj cihazının pakete dahil olması bu kararımda etkili oldu. birde amerikadaki fiyatı 184 dolar. yaklaşık 250 milyon yani türkiyedeki fiyatının yarısı. bence bu fiyata bu özellikler gayet uygun.

bu makineyi kullanan arkadaş düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim. makine elime geçer geçmez örnek fotoğrafları göndericem.

herkese iyi akşamlar.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 186
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 14.663 (Bu ay: 18)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 14 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.