B

Yüzbaşı
19 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 15 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar.Yazlıkta kullandığımız 8mbit internetin taahhüdü gelecek ay sona eriyor.Türk telekom 16mbit için ortalama 110 tl civarında teklifler sunuyor.Netspeed 100 gb kotalı 35mbit 63 tl,kota aşılırsa maksimum 86 tl fakat ondada zam gelme riski olacak 2 sene.Yaklaşık 5-6 ay hattı dondurmayı düşünüyoruz evde olmayacağımız için.Bölge Yalova Çınarcık.Hattımız 72mbit vdsl2 destekliyor ve tt kutu hemen yan sokağımızda.Ne önerirsiniz?

Merhaba arkadaşlar.Aralıkta ttnet 16mbit 90 tl aboneliğim sona eriyor.Ttnet aynı abonelik için 108 tl teklif etti bunu kafadan eliyorum.Bölgem şişli,altyapım maks 26mbit hipernet…binamızda türksat altyapısı mevcut.Arada kaldıklarımı listeliyorum sizce en mantıklı seçim ne olur ?

Not: fiber altyapı talebim var ve olabileceği söylendi genel müdürlük onayı bekleniyormuş ama yakın zaman için pek ümitli değilim.

1-Netspeed 35mbit 86 tl ( 24mbit kullanabileceğim ) taahhütsüz

2-Kablonet 3 ay bedava 27 ay taahhütlü 50mbit akıllı sınırsız akşamları 20 mbit..ortalama 93tlye geliyor

3-Vodafone Türksat alyapısı üzerinden 50mbit ( buda kablonet ile aynı fakat akıllı sınırsız yok) 3ay bedava 27 ay taahhüt ortalama 110 tlye geliyor. Babam redli olduğundan onun adına açarsak 101 tl oluyor.

Türkneti kafadan eliyorum çünkü 100 tlye 24 mbit kullanabileceğim için netspeede göre pahalı oluyor.

Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 2 ay önce Türk Telekom Müdürlüğüne fiber altyapı talep dilekçesi yazıp vermiştim.Mahalle muhtarımızla sürekli irtibat halindeydik ve kendisi de Beyoğlu Türk Telekom müdürü ile temastaydı.Nihayet müdür muhtarımıza yakın zamanda mahallede fiber dönüşüm çalışmalarının müjdesini vereceğini söylemiş ve bana da mesajlaşmalarını aynen gönderdi.Ben de 3 kez Türk Telekom genel müdürü Ümit Önala mail atıp durumu anlatmıştım.Bugün genel müdürlükten de arandım ve fiber dönüşümün yapılması için gerekli yerlere talimatların verildiğini ve sürecin hızlandırılması için yeniden bilgi verileceği söylendi :) Eğer yakınımızda fiber çalışması yapıldıysa sürecin daha hızlı olacağını söylediler.Karşımdaki iki yeni binaya turuncu fiber kabloları gidiyor.Zor olmayacağınu düşünüyorum.Bölgem Şişli Bozkurt Mahallesi.Süreci bu konu üzerinden paylaşacağım.Bölgemde yüzde 90 kablonet kullanımı var.Tt altyapısı yetersiz.Ttnet ile taahhüdüm aralık ayında bitecek.Fiber yetişmesi durumunda nasıl bir yol izlemeliyim sizce? Hesaplı,performans alabileceğim bir abonelik arayışındayım.Tabi fiber yetişmezse ya kablonet alıp yada taahhütsüz bir iss ile süreci beklemek niyetindeyim.Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar.ttnet ile taahhütüm aralık ayında bitecek ve benim için en mantıklı seçim kablonet görünüyor.Sormak istediğim şu; Vodafone da kablonet altyapısıyla fiber hizmeti sunuyor ve kablonete göre fiyat ve limitsiz olma avantajı var.Sizce akıllı sınırsız kablonet yerine vodafone tercih edersem sıkıntı yaşarmıyım,değer mi? Bildiğim kadarıyla verdikleri modeme kadar kablonet ile aynı..

Merhaba.benim sorunum analog ses sistemimi ev sinema sistemi olarak ve ses kalitesinde kayıp yaşamadan kullabailmek.epeydir araştırmama rağmen net bir sonuca ulaşamadım.playvision decoder kullananlar var fakat onun içinde center hoparlörden ses alamazsın efektleri duyamazsın pek verimli değil deniyor.amazon dan J-Tech Digital JTD-DA-5.1-Analog 5.1 Audio Rush Digital Sound Decoder Converter sipariş verdim fakat playvisionla aynı sanırım ne önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.
arkadaşlar sonunda vatandan sistemimi topladım.

INTEL
Core i5 2500K Soket 1155 3.3GHz 6MB Cache 32nm İşlemci

AOPEN
NAGAS G6 550W Siyah Oyuncu Kasası

SAMSUNG
1TB 32MB SATA2 7200 RPM HARDDİSK---------WD SATA 3 İLE DEĞİŞTİRMEK İSTEDİ YOK BU KALSIN DEDİM

MSI
Gd53 SATA 3 USB 3 ANAKART

GIGABYTE
ÇİFT FANLI BİR EKRAN KARTIYLA deĞİŞTİRDİ SON ANDA ELEMAN MSI HD6850Yİ,DAHA İİDR DİYEREK

GSKILL 4 GB (2*2GB) 1600MHZ ----1333MHZYİ 1600MHZ İLE DEĞİŞTİRDİ

PIONEER
optik sürücü dvd yazıcı

TOPLAM: 1.450 TL

vatan elmadağ mağazasında bu forumdan bir arkadaşla karşılaştık listeyi alıp kendi fikirlerini söyledi kafam dahada karıştı orada :) vatanda çalışan eleman intel daha iyi dedikçe forumdaki arkadaş amd hem ucuz hem daha iyi diyordu :) ben yine intel aldım çünkü geçmişte amd ile sorun yaşamıştım.

monitör olayını da şöyle hallettim.bizim evde 27 inç LG M2762D MONİTÖR TV vardı.Onu kullanırım diye düşündüm ve tv niyetine de aşağıdaki lcd tvyi aldım.

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ls22ptdsf-full-hd-54-cm-lcd-tv,-1920x1080,-2xhdmi,-ls22ptdsf/productdetails.aspx?I_ID=54605

şuan samsungu pcde kullanmaktayım.köşesinde HDTV monitör yazmakta.Ynai farkında olmadan bir tv monitör daha almışım.Daha iyi oldu kanımca...kasayı zaten yarın teslim alacağım.
Sizce nasıl olmuş?
arkadaşlar kaç günden beri araştırıyorum fakat giderek kafam karıştı nasıl bir sistem toplamalıyım yada özellikleri ekran kartı dışında ii gibi görünen hazır kasalar da var.

INTEL
Core i5 2500K Soket 1155 3.3GHz 6MB Cache 32nm İşlemci 390 tl

MSI
P67A-G45(B3) Intel P67 Soket 1155 DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB3.0 Anakart 237 tl

MSI
HD6850 Cyclone Power Edition/OC GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı 300tl

GSKILL
4GB (2*2GB) RipjawsX DDR3 1333MHz CL7 1.5V Dual Kit Ram 89 tl

SAMSUNG
1TB 32MB SATA2 7200 RPM HARDDİSK 95tl

AOPEN
NAGAS G6 550W Siyah Oyuncu Kasası 169 tl

LG
23" E2360V GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR 377 tl

PIONEER
DVR-S19LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SİYAH 44tl

toplam : 1.703 tl

yalnız windows 7 home premium 165 tl aldığım zaman toplam: 1.868 tl oluyor....acil değerlendirmelerinizi bekliyorum.

bir karar veremezsem alternatif olarak i7 2600 işlemcili,8 gb ramli,dandik bir ekran kartlı ama özelliklerine göre fiyatı ii gibi görünen aşağıdaki hazır kasayı alacağım

http://www.vatanbilgisayar.com/exper-exper-action-dre2s-intel-core-i7-2600-3.40ghz-8gb-ddr3ram-1-tb-hdd-2-gb-ati-hd6390-win7-home-prem./productdetails.aspx?I_ID=54705
Arkadaşlar vatan computerdaki çalışanın önerdiği sistem hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum..

işlemci: core i5 2400 soket 1155 3.1 ghz 6mb cache 32nm
anakart: asus p8h67 intel h67 B3 soket 1155 ddr3 1333mhz sata 3.0
ram: kingston 4 gb ddr3 1333mhz cl9 tek modül
hard disk: samsung 1 tb 32mb sata2 7200 rpm
optik sürücü: pioneer dvr-s19lbk 24* double layer labelflash sata dvd yazıcı
ekran kartı: zotac 9500gt gddr2 1gb 128bit
kasa: xigmatek asgard pure black edition 400w mid tower atx kasa
monitör: 23 inç lg e2360v led monitör

toplam: 1.361 tl
arkadaşlar epeyi zamandır araştırıyorum.Fakat toplama mı hazır pc mi karar veremedim.Toplamada fiyat uçuyor bütçem 1200tl.casperın aşağıdaki modelini almayı düşünüyorum fakat ekran kartının iyi olmadığı söyleniyor.Fiyatı monitörsüz maksimum 1200tl olacak şekilde intel işlemcili oyunları da kaldırabilecek sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.teşekkürler

http://www.bimeks.com.tr/urun/113823/casper-nirvana-cd-bmi650c.aspx
Arkadaşlar g500 5.1 ses sistemim ve xtreme audio ses kartım var fakat ekranda dts yazısını göremiyorum yapmam gerekenleri yazabilirseniz sevinirim teşekkürler..
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Operatör
turktelekom
ISS
KabloNet
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 440
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 27.452 (Bu ay: 21)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.