Şimdi Ara

CREATIVE G500 + XTREME AUDİO DTS SES YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar g500 5.1 ses sistemim ve xtreme audio ses kartım var fakat ekranda dts yazısını göremiyorum yapmam gerekenleri yazabilirseniz sevinirim teşekkürler..

• ekran derken monitörümü kastettin, çünkü senin ses sisteminin dekoderi yok, eğer ayrı bir dekoder almamışsan.

• Umarım dalga geçmiyorsundur bizimle dts yazısını nerede aradın acaba
  • G500 ve ses kartım dts destekliyor diye biliyordum.pek anlamam bağlantı şekillerinden ama geçmişte sanki bir kez bi film açıldığında media playerda dts yazısı görünmüştü...
  • Öyle birşey olması mümkün değil Dts'yi çözdürürsün ses kartına veya programlara fakat nerede DTS göreceksin bilemiyorum çok dert etme bunları sen düzgün ayarları yapıp güzel ses aldıktan sonra sorun yok
  • arkadaşlar eğer creativenin x fi mus.ed. modelini kullananlar bilir eğer dts yada dd çalmay başlayınca yada film muzik codec dd dts olursa direk ekranda dts yada dd amlebi sağ alt köşe de çıkıyodu artık yeni ses kartlarında sanırım bü özelliği kaldırmışlar maalesef eski x fi kullanıcıları bilir bunu
  • Bazı versiyon creative sürücülerinde tray ikon bölgesinde DTS encode ses izi ile karşılaşıldığında winapın çalma sırası benzeri kısa süreli bir uyarı görünmektedir.

Ancak bunun görünmemesi sizi kaygılandırmasın. DTS ses izi içeren filmlerde DTS izine geçtiğinizde anlamlı ses duyoyorsanız yüksek ihtimal çözüm doğrudur.
    Düşük ihtimal bazı sürücü hataları kanal yerlerini birbirine karıştırabilmektedir. Bunun tek yolu DTS test wav larından biriyle sistemi test etmektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 31 Mayıs 2011; 22:28:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.