S

Çavuş
05 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar şu an nokia 6300 kullanıyorum ancak şarj süresinden hiç ama hiç memnun değilim. İlk aldığımda bile maximum 2.5-3 gün gidiyordu şu anda (2. pilim) 1gün zar zor gidiyor. Menü/mesaj yazma vs. olarak nokia'ya alıştığım için öncelik nokia ama nokianın bu tarz bir telefonu yoksa diğer önerilere de açığım.

6300'a göre bir artısı olmasına hiç gerek yok hatta kamera falan olmasa da olur. İpod touch'la birlikte kullanacağımdan aramak mesaj atmak dışında başka bir özellik aramıyorum. Renkli ekran olursa ve mp3ten zil sesi yapabilirsem ne ala ama olmasa da olur :) Şarjı şöyle minimum 5-6 gün gitsin ama normal kullanımda. Var mıdır böyle bir telefon dostlar?
Selamlar,
2006 yılında aldığımız ve son 2 yıldır babamın kullanmakta olduğu dell inspiron 6000imizin ram miktarını 512MB'den 2GBye çıkarmak niyetindeyim. Maksimum kaç MHZ ram (533 667 vs.) takabilirim? Speccy programından aldığım sistem özellikleri:

Summary
Operating System
MS Windows XP Home 32-bit SP2
CPU
Intel Pentium M 750
Intel Pentium M 750
Dothan 90nm Teknoloji
RAM
512MB İkili-Kanal DDR2 @ 266MHz (4-4-4-12)
Motherboard
Dell Inc. 0WF351 (Microprocessor) 45 °C
Graphics
Tak ve Kullan Monitör (1280x800@60Hz)
Mobile Intel(R) 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family
Mobile Intel(R) 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family
Hard Drives
78GB TOSHIBA TOSHIBA MK8026GAX (PATA) 40 °C
Optical Drives
TSSTcorp DVD+-RW TS-L532B
Audio
SigmaTel C-Major Audio

Anakart Detay:

Üretici Dell Inc.
Model 0WF351
Yonga Tedarikçisi Intel
Yonga Modeli i915GMS/i910GML
Yonga Revizyonu 03
Güneyköprüsü Tedarikçi Intel
Güneyköprüsü Modeli 82801FBM (ICH6-M)
Güneyköprüsü Revizyon 03
System Temperature 53 °C
BIOS
Marka Dell Inc.
Sürüm A09
Tarih 09/28/2005
PCI Data
1. PCI Available

İşlemci Detay:

Intel Pentium M 750
Çekirdek 1
İş parçası 1
İsim Intel Pentium M 750
Kod Adı Dothan
Paketleme Socket 479 mPGA
Teknoloji 90nm
Özellik Intel(R) Pentium(R) M processor 1.86GHz
Aile 6
Aile Uzantısı 6
Model D
Model Uzantısı D
Adım 8
Gözlem C0
Komutlar MMX, SSE, SSE2
Virtualization Unsupported
Hypertrading Not supported
Arayüz Hızı 133.0 MHz
Takdir Edilen Veriyolu Hızı 532.0 MHz
Fabrika Çekirdek Hızı 1866 MHz
Fabrika Veriyolu Hızı 133 MHz
Önbellekler
L1 Veri Önbellek Boyutu 32 KBayt
L1 Komut Önbellek Boyutu 32 KBayt
L2 Birleştirilmiş Önbellek Boyutu 2048 KBayt
Çekirdek 0

Ram Detay:

Bellek yuvaları
Toplam bellek yuvası 2
Kullanılan bellek yuvası 2
Boş bellek yuvası 0
Bellek
Tip DDR2
Boyut 512 MBayt
Kanal # İkili
DRAM Frekansı 266.0 MHz
CAS# Gecikmesi (CL) 4 Tik
RAS# ile CAS@ Gecikmesi(rRCD) 4 Tik
RAS# Öndoluluğu (tRP) 4 Tik
Tur Zamanı (tRAS) 12 Tik
Physical Memory
Memory Usage 73 %
Total Physical 503 MB
Available Physical 177 MB
Total Virtual 1,99 GB
Available Virtual 1,91 GB
SPD
SPD Modülü Sayısı 2
Slot #1
Tip DDR2
Boyut 256 MBayt
Üretici Nanya Technology
Azami Bantgenişliği PC2-4300 (266 MHz)
Parça Numarası NT256T64UH4A0FN-37
Seri Numarası DAEA1E14
Hafta/yıl 51 / 05
SPD Ext. EPP
JEDEC #3
Frekans 266.7 MHz
CAS# Gecikmesi 5.0
RAS# ile CAS# 4
RAS# Öndoldurma 4
tRAS 12
tRC 16
Voltaj 1.800 V
JEDEC #2
Frekans 266.7 MHz
CAS# Gecikmesi 4.0
RAS# ile CAS# 4
RAS# Öndoldurma 4
tRAS 12
tRC 16
Voltaj 1.800 V
JEDEC #1
Frekans 200.0 MHz
CAS# Gecikmesi 3.0
RAS# ile CAS# 3
RAS# Öndoldurma 3
tRAS 9
tRC 12
Voltaj 1.800 V
Slot #2
Tip DDR2
Boyut 256 MBayt
Üretici Nanya Technology
Azami Bantgenişliği PC2-4300 (266 MHz)
Parça Numarası NT256T64UH4A0FN-37
Seri Numarası BBEA1E15
Hafta/yıl 51 / 05
SPD Ext. EPP
JEDEC #3
Frekans 266.7 MHz
CAS# Gecikmesi 5.0
RAS# ile CAS# 4
RAS# Öndoldurma 4
tRAS 12
tRC 16
Voltaj 1.800 V
JEDEC #2
Frekans 266.7 MHz
CAS# Gecikmesi 4.0
RAS# ile CAS# 4
RAS# Öndoldurma 4
tRAS 12
tRC 16
Voltaj 1.800 V
JEDEC #1
Frekans 200.0 MHz
CAS# Gecikmesi 3.0
RAS# ile CAS# 3
RAS# Öndoldurma 3
tRAS 9
tRC 12
Voltaj 1.800 V
Merhaba sevgili donanımhaber forum kullanıcıları,

Emektar tüplü televizyonumuz topu attıktan sonra artık bir LCD tv alalım diyoruz. Ben uzun bir süre forumumuzun da favorisi olan samsung 40c650 serisi üzerinde durdum ama parlak ekran olması, salonumuz göz önünde bulundurulduğunda yansıma problemleri sebebiyle bir handikap. Onun mat ekranlı kardeşi 40c630u ise samsung garantili bulmak çok zor. (2200TL gibi fahiş fiyatlar vermek istiyorsanız ayrı) Sizden değerli fikirlerinizi isterken televizyonda aradığım/aramadığım ve de umrumda olmayan özellikleri ufak bir liste halinde yazayım ki, işinizi kolaylaştırayım :

1. Bütçem 1600-1700 TL civarı. 1700 üstüne çıkmazsanız sevinirim.

1. 40", 42" ya da bütçem dahilindeyse (pek olası değil ama) 46" TVler ile ilgileniyorum. 32 veya 37 inch biraz ufak kalır kanaatindeyim.

2. Mat ekranlı olması, dediğim gibi yansıma sorunları nedeniyle tercihim.

3. USB'den film oynatma becerileriyle ilgilenmiyorum. Halihazırda harici br media player sahibiyim. Yani film oynatması ya da oynatmaması benim için fark etmiyor. O yüzden tavsiyede bulunurken lütfen yalnızca görüntü kalitesini göz önünde bulundurun.

4. Elektronik mağazalarında gördüğüm kadarıyla bazı HDTVler artık dinamik modda olduklarndan mıdır nedir, gerçek görüntü vericem iddiasıyla, sanki amatör kamerayla çekilmiş gibi gösteriyorlar filmleri. Sanki saniyede 50FPS oynuyormuş gibi görünüyor. Harry Potter mı izliyoruz düğün kasedi mi izliyoruz belli değil. Samsung C650'de bu sıkıntı yoktu ve o sebeple de beğenmiştim zaten. Umarım rahatsız olduğum tarz görüntüyü anlatabilmişimdir.

5. 1500 TLye samsung tr garantili 40c630 bulursanız haber verin, hiç uğraştırmayayım sizi
Bende de forumun çoğunluğunda olduğu gibi Samsung'a doğru bir eğilim var açıkçası. Ancak ben çoğu kişinin samsung TVleri, usb'den mkv onatma vs. gibi özellikleri nedeniyle tercih ettiğini fark ettim. O yüzden samsung, philips, panasonic, sony, lg... Her öneriyi değerlndireceğim. Açık fikirliyim, marka fanatikliği pek yapmam yani. (anti-vestel fanatikliğimi saymazsanız )

Yukarıdaki bilgiler ışığında tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Bana yardım etmenizi kolaylaştıracak soruları da cevaplarım, belirtmediğim bir şey varsa belirtirim.
Merhaba arkadaşlar,
Sorum başlıkta da okuyabileceğiniz gibi teledünyanın evin diğer odalarına dağıtılıp dağıtılamayacağı hakkında? Analog kablo tvde herkes odalara kablo çekip bunu başarıyordu kolaylıkla. Teledünyada 2. bir set top box almadan, 2. abonelik ücretini ödemeden böyle bir şey mümkün mü?
Merhabalar, ortaokulda okuyan kuzenim için çok fonksiyonlu tarayıcı araştırması yapıyorum da, en sonunda canon mp610a geldim ancak okuduğum konuların 2008 tarihli olduğunu gördüm ve artık 610 bulmanın imkansız olduğunu anladım. Ardından mp630a yöneldim aynı printerın güncel modeli olarak. Ancak onda da 300tl ve üzeri gibi bir fiyat gerçeği ile karşılaştım. Dediğim gibi ürünü kullanacak 11-12 yaşlarında bir kız çocuğu, (bol miktarda pembe renkli çıktı alır sanırım ) dolayısıyla cd/dvd üzerne baskı bizim için gereksiz. masaüstü bilgisayarla kullanacağından wireless olmasına da gerek yok. bu bilgiler ışığında bana bu 3 modeli karşılaştırabilir ve son nokta olarak bir de tavsiyede bulunabilirseniz çok sevinirim.

not: şu konuya* baktım ancak kafamdaki soruları gidermek için yeterli olmadı.
http://resim.donanimhaber.com/m_34884027/mpage_1/key_canon%2Cmp630//tm.htm#34946754

hepinize şimdiden teşekkür eder, iyi günler dilerim.
arkadaşlar merhaba. yaklaşık 3-4 ay önce vestel top-notch dizüstü bilgisar(arkasında da küçük bir ekran olan model) aldım. ancak başlıkta da belirttiğim gibi klavyeyle ilgili birsorunum var. yazı yazarken klavye bazı harferi(sadece harf değil tabi space'e bastığımda bazen onu da) atlıyr. çok hızlı da yzmıyorum gerçekten. hatta bu sorunu bildğimden tuşlara sert basmaya gayret ediyorum. ama bazen iki harf brden atladığı bile oluyor. sebbi sizcene olabilir? interntte biraz aştırdım ama bu tarz problemler genelde kablosuz klavyelerde yaşanmış hep, bu yüzden başlıkta da dizstü olduğunu belirtme ihtiyacı duydum. msnde ya da bu tarz platformlarda yazdığımın üzerinden 1 kere geçip düzeltmekten bıtım artık lütfenyardım edin.

evet üstte yazdığımı şöyle bir okudum da. yazıdaki hatalar herşeyi anltıyor zaten. bu yüzden düzeltmiyorm hatları, umarım kurallara aykır değildir.
evet başlıkta da belirttiğim gibi problemim film izlerken bilgisayarın bir süre sonra donması. ama bana yardım etmenizi güçleştirecek şöyle bir durum da var: bu her zaman olmuyor. bazen 3saat süren bir filmi kesintisiz izleyebilirken, bazen filmin 5. dakikasında donma olabiliyor. donmayı da biraz açarsam, görüntü donuyor ve ses de takılıyor (son çeyrek saniyedeki ses sürekli tekrarlanıyor bilmem anlatabildim mi) xvid codecli avilerde de wmv uzantılı dosyalarda da başıma geliyor.

bilgisayar vestel'in top-notch(hani arkasında da küçük bir ekran var) diye geçen laptopu (lütfen keşke vestel almasaydın vb. yorumlardan mümkün olduğunca kaçının, zaten ben ve ablam yeterince üzülüyoruz salaklığımıza)

konfigürasyonu da yazayım

Intel Core 2 Duo İşlemci T9300 (2.5 GHz. 800 MHz Fsb 6MB Cache)
3 GB DDR II RAM
250 GB Hard Disk
NVIDIA GeForce 8400M GS
15.4" WXGA Parlak Ekran:1280*800
Windows Vista™ Home Premium Edition(Türkçe)
yazmam gereken başka özellikler varsa onları da yazabilirim. cinnetin sınırındayım, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

not: benzer bir konu varsa da -ki ben araştırdım ama bulamadım- lütfen beni oraya yönlendirin.
arkadaşlar yaklaşık 25gblık bi torrent dosyasını indirmek istiyorum. ancak harddiskimde yaklaşık 12gb yer var. ben de utorrentle direkt oalrak harici hard diskime save as dedim. (western digital mybook essential edition) sürekli çalışması cihaza bi zarar verir mi acaba? zaten aralıksız 72saat gibi değil de.. 1hafta boyunca geceleri açık tutmayı düşünüyorum. fikri/bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum. şimdiden teşekkürler
her şeyden önce belirtmeliyim ki gerek donanımhaber forumda gerekse diğer sitelerde sorunumla ilgili arama yaptım. işin garibi bir kaç defa da sorunuma çözüm bulduğumdan emin oldum. anlatılanları yaptım ancak sorunum devam ediyor oysa anlatılanları yapan diğer insanlar bu çözüm önerilerinin altına teşekkür eden cevaplar atmışlar.

evet başlıktan da anlayabileceğiniz gibi usr9110 modemim var ancak kuramıyorum. 192.168.2.1den modemin arayüzüne ulaşıyorum gerekli ayarlamaları da yaptığıma inanıyorum ama yine de interenete bağlanamıyorum. ağ bağlantılarında bağlı gözüküyor ancak hiç bir şekilde surf download yapamıyorum.ne yapmam gerekiyor adım adım anlatırsanız çok sevinirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 116
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 32.903 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.