O

Yüzbaşı
13 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar,

Aracım 2016 Clio4 1.5 dCi Manuel Joy Paket yaklaşık 80.000 km'de Bu sorun yaklaşık 6-7 aydır var ve çok sinirimi bozuyor. Ustalara duyuramadım bu sesi bir türlü.
İlk etapta sağ cam açıkken sağda da sesin yansıyacağı bir şey varken duydum bu sesi. Arada sırada direksiyonun altından gelecek kadar artıyor.
Sesin ortaya çıkması hiç bir şeye bağlı değil. Bazen hiç çıkmıyor. Bazen çıkıyor. Fakat doğru orantılı olarak arttığı tek şey aracın hızı. Ayrıca hızın en az 40-50 olması gerekiyor. Çoğu zaman sanayi sitesinde test edildiği için bu hızlara çıkıp devam etmek mümkün olmuyor. Haliyle test edenler duymuyorlar sesi

Denediklerim:

- Frene bastım seste azalma/artma yok disklerde sorun yok, balatalar gayet iyi durumda.
- Direksiyon çevirme/düz gitme seste bir değişim yok (bazen viraj döndükten sonra bu ses başlayabiliyor ama her zaman değil)
- Arabayı boşa alıyorum ses devam, motor sesi kesildiği için daha rahat duyulur hale geliyor
- Debriyaja basıyorum, üstteki madde ile aynı
- Tümsekten geçtikten sonra artma/azalma yok
- Kontak kapalı anahtar takılı iken sert sağ sol yaptım, değişik bir ses duyamadım

Son zamanlarda, virajlarda sol aks bilyası sesi de gelmeye başladı. Alakalı mı bilmiyorum onu her türlü değiştireceğim ama bunu da çözmek istiyorum gitmişken.

Sesin tanımı:
Metale bir tel sürtmesi sesi ile, bozuk para şıkırtısı arası bir ses geliyor.

23.12.2019 Ekleme - Video Linki:
Direksiyonun Altından Gelen Ses

Renault servisine gitmeyi düşünmüyorum, en son çare olarak tutuyorum. Problemi teşhis ettikten (edebilirlerse tabi) sonra muhtemelen absürt bir fiyat verecekler. Teşhis ettikleri için de yaptırmazsam ekspertiz parası gibi bir meblağ almaya kalkacaklar (haklı olarak).
Merhaba arkadaşlar,

CBF 150 ön fren balatası değiştirmek istiyorum. Orijinal ve yan sanayi arasındaki fark kafa yedirtiyor. Yan sanayi 5-10 lira, orijinal en aşağı 90 küsür. Bu tarz hayati parçalarda kaliteli kullanmayı tercih ediyorum. Ama 90 lira nedir? Siz hangi balatayı tercih ediyorsunuz. Aradaki performans farkı fiyat farkıyla doğru orantılı mıdır? Eğer sadece balata ömrü ise yan sanayi stok yaparım o paraya. Fren performansı çok etkileniyor derseniz orijinal taktıracağım.

Mesela bu orta ayar bir şey ama kalite konusu şüpheli:http://urun.n11.com/yedek-parca/honda-cbf-150-on-fren-balatasi-P203054780?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMI4JD0gvWw1gIVVecbCh2TlwreEAQYASABEgIYzfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Saygılar
Merhaba Arkadaşlar,
Fatih sokaklarını bilen bilir, daracık yola bir de araba park edince geçmek hayli zor. O sokağa bi de jilet gibi kaldırım yapmışlar maşallah (!) geçiyim ediyim derken tak diye ses geldi. Dedim tamponu bıraktık heralde. Baktım jant kenarında ufak sıyrık var. Bir de lastiği yarmış. Ama yüzeysel, bi iki saat sonra üzerine bi 20 kilometre yol yaptım ne iniklik ve bi balon şişme patlama yok. Bunun üstüne yama filan attırmak yada lastiği değiştirmek gerekir mi?
Resim gönderiyorum
Merhaba Arkadaşlar
İkinci kamp maceramıza çıkmak istiyoruz. Hazır yaz geldi deniz kenarı bi yer bulup hem denizi hem doğayı tadalım dedik. İnternette maalesef adam akıllı yer bulunmuyor. Tecrübesi olan arkadaşlar varsa bi yardımcı olursanız sevinirim. Araç var arazi aracı değil tabi. Marmara bölgesinde olursa tatlı olur. Denizinin sığ olması önemli çünkü kardeşimi de alacağım bu sefer. Tesisler genelde geçirme üzerine çalışıyor gibi gözüküyor. İlk gittiğimde bunu görünce tesislerden soğudum. Ayrıca piknik alanları ile birlikte olduğu için ana baba günü gibi oluyor. Geçen sefer ballıkayalara gidip ormanın en içlerine girmiştik. Kimsenin olmadığı düzlük araziye kamp yaptık. Hoştu güzeldi, kafamıza göre ok-yay kullanabiliyorduk. Yılandan tırsmam ve o kadar yükle yürümemiz dışında bir problem yoktu. Yine böyle pek insan olmayan ve bu kriterlere uyan yerler var mı gittiğiniz, gördüğünüz bildiğiniz.

Şimdiden teşekkürler
Hayırlı ramazanlar
Merhaba arkadaşlar bir çok asus ve casper karşılaştırma konusu açılmış ve çoğunun sonucunda Asus galip gelmiştir muhtemelen. Hem kalitesi hem de üretici olması çok büyük avantaj. Fakat verdiğim iki üründeki yaklaşık 330 liralık fiyat farkı var (asus daha pahalı).

Aralarındaki büyük farklılıklar (donanımsal olarak)

Asusun dokunmatik ekranı ve tablet+notebook olması çekici
Casper ise dümdük notebook yani

Casperın 8 GB ramine karşılık Asusun 6 GB rami olması (yükseltilebilir olduğunu düşünerekten pek umursamıyorum. ne var ki sadece tek ram slotu var)

Asusun sahip olduğu bir nesil üst gt940m e karşılık bir nesil alttan gelen casper gt840m e sahip

Ve aklımı en çok cezbeden Casperın sahip olduğu lanet işlemci!! i7 4712mq... Asus'un i5 5200u'suna karşılık aşırı aşırı aşırı bir performans farkı sergiliyor.

Casper
http://www.hepsiburada.com/casper-nirvana-cn-hsd4712a-intel-core-i7-4712mq-2-3ghz-3-3ghz-8gb-1tb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-BD601087

Asus
http://www.hepsiburada.com/asus-tp500lb-dn055h-intel-core-i5-5200u-2-2ghz-2-7ghz-6gb-1tb-24gb-ssd-15-6-full-hd-dokunmatik-tasinabilir-bilgisayar-p-BD601483

Not: En geç yarın akşam siparişi vermek istiyorum ki cumaya kadar ulaşsın. Üniversite için kullanıyorum bilgisayarı.

Matlab kastırmasın, pycharm, arduino vs sıkıntı yapmasın. Eagleda çizim yapayım.
Arada Euro Truck Simulator 2 Multi oynuyorum.
Open world yarış ve strateji oyunlarını severim fakat Allahın belası okulun dandik laptopları hiç bir şey çalıştırmıyordu. En nihayetinde de kardeşim bozdu zaten. O yüzden acil lazım bir tane. Aldınmı 3-5 sene götürsün istiyorum.
Şimdi aklımda asus daha bir netleşti 3-5 sene deyince ama performans farkı çok cezbediyor.

Çok teşekkürler DH ailesi
Her türlü 2500e kadar da tekliflere açığım.
Lenovo/Dell/MSI/Acer her şey olur. Sadece Fiyat performans hakkını versin istiyorum.

Editt!!

Çok özür dileyerek listeye ahanda bunu koyuyorum çok güzel. Ayrıca ofisten alabiliyoruz:

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550jx-xx171d-8gb-gtx-950m-notebook-pmu347142
Arkadaşlar çocukken çok sevdiğim bir RC arabanın kumandası 5-6 yıl önce kaybolmuştu. Geçen arabayı buldum ve kumanda yapmak aklıma geldi. Malum üreticinin encoder/decoder'ından tut RX/TX devresine kadar komple farklı olduğu için baştan bir alıcı verici devresi yapayım dedim.

İnternette biraz araştırıp şunu buldum:
http://embedjournal.com/make-a-rc-robot-car/

adam sağ sol çevirecek millerle sistemle uğraşmamak için sağ ve sola ayrı motor takmayı düşünmüş. ama ben birini ön kısma (yönlendirme) diğerlerini arka yani itiş kısmına bağlayacağım.

fakat benim bunu bir şekilde 3 fonksiyonlu yapmam lazım. Çünkü arabada ekstra bir motor var ve arabanın pozisyonunu değiştiriyor. İleri geri olması şart değil motora ters veya düz akım verildiğinde araba pozisyon değiştiriyor sürekli olarak.

Bu 3. fonksiyonu nasıl ekleyebilirim?

Teşekkürler
Beyler 2-2,5 yıldır lens kullanıyorum. İlk aldığım günden beri fix olarak: Ciba vision Air Optix Aqua alırım.
genelde ayda 1,5 ayda bir hatırlayıp değiştirirdim. En uzunu 2 ay olmuştur. Gece gündüz kullanıyorum. Hiç kuruluk yapmıyo zaten.
Fakat şuan farkettim (ve hemen sipariş verdim) 4 aya yakındır lens değiştirmiyorum. Aslında böyle gitse kör olana kadar takardım heralde, çünkü ciddi anlamda hiç aklıma gelmedi. Yeni yeni batmaya başladı. benim gözüm mü lensi az yıpratıyo, lens mi çok kalite, yoksa olması gereken mi bu anlamadım. İlk almaya karar verdiğimde, lensin kullanım süresi bittiğinde batmaya, sürekli kurumaya başlayacağından söz ediyolardı. Ben bugüne kadar hiç hissetmedim.
Bir de sürekli böyle devam ederse tıbbi açıdan nasıl bir sıkıntı çıkabilir?

Teşekkürler
beyler çok basit uzaktan kumandalı on/off tarzı bir devre yapmak istiyorum. Prizden güç almayacak. İnternette izlediğim her video/anlatım bunun üzerine. AC220 volta bağlıyorlar oradan kontrol ediyorlar ve sürekli açık kalıyor.
Yani anlatmak istediğim tv kumandası gibi, kanal değiştirir gibi. anlık olacak. En iyisi ufak bir çizim paylaşayım:

teşekkürler şimdiden
Yaklaşık 1.5 ay önce yurda yerleştim. 1 haftadır da bu sorunla cebelleşiyorum. Yurt özel okulun ama temizlik namına hiç bir şey yok. Ben de titiz bi insanımdır. Sürekli terlikle geziyorum o yüzden. Bu kamillerin temizle(yeme)diği odaya da ayakkabıdan başka bişeyle girilmez o derece pis. Öyle de yapıyorum (halı falan yok). Sabah ranzadan atlarken malum terlikleri tutturamıyorum her zaman. Ama namaz kıldığım için hemen hemen her sabah fix yıkarım ayakları.

Şimdi asıl konuya dönelim. Bu ayaklarımın özellikle parmaklarımın arası ve tabanında garip soyulmalar, kızarıklar olmaya başladı. Durduk yere hafif de olsa koku yapıyo. Kokuyu anlarım, ortalama 15 saat kapalı hava almıyo ayak ama soyulmalar neden? Bir de tabandaki bazı soyulmalar ilginç bir şekilde nokta halinde. Sanki kasıtlı delmiş gibi.

Var mı bir tanımı çok kaşınıyo ve yanıyo?. Sürtünmesin diye 2. ve 4. parmaklara yara bandı sardım.

Teşekkürler şimdiden, sağlıklı günler
Merhaba arkadaşlar Galaxy S2 4.1.2 JBean rootlu telefona sahibim.

Telefonun üzerindeki port aşırı toz vs. nedeniyle sağlıklı çalışmıyor. En basitinden şarj aletini usb olarak algılıyor. Bir de bilgisayara bağlayınca elimle bastırmadan usb depolama moduna geçmiyor fakat şarj ediyor.
İlk sorundan ötürü (şarj aletini USB olarak görme) STweaks'ten Şarj akımını "All 650ma" olarak seçiyorum. Ama bunu zaman zaman laptopımda da kullanmak zorunda kalıyorum. Çünkü 450 ma aşırı yavaş şarj ediyor.
Şimdi 2 tane sorum olacak.
1- USBden 650 ma akım çekmek portu yakar mı? (USB 3.0 ve 2.0 için ayrı soruyorum)
2- Bir de madem telefon kendi içinde fazla akımı regüle ediyor, o zaman neden note 2 şarj aleti gibi yüksek akımlı bir aletle şarj ettiğimde daha hızlı şarj oluyor?

Teşekkürler şimdiden.
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:
Samsung Galaxy S2//IPhone 5//Honda CBR125R
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Masaüstü Bilgisayarım
Bilgisayar
ASUS F3 SERİES LEPTOP
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.367
İkinci El Bölümü Mesajları: 23
Konularının görüntülenme sayısı: 242.371 (Bu ay: 458)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.