Şimdi Ara

Lens Kullanım Süresi (abartmışım da)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
9.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler 2-2,5 yıldır lens kullanıyorum. İlk aldığım günden beri fix olarak: Ciba vision Air Optix Aqua alırım.
    genelde ayda 1,5 ayda bir hatırlayıp değiştirirdim. En uzunu 2 ay olmuştur. Gece gündüz kullanıyorum. Hiç kuruluk yapmıyo zaten.
    Fakat şuan farkettim (ve hemen sipariş verdim) 4 aya yakındır lens değiştirmiyorum. Aslında böyle gitse kör olana kadar takardım heralde, çünkü ciddi anlamda hiç aklıma gelmedi. Yeni yeni batmaya başladı. benim gözüm mü lensi az yıpratıyo, lens mi çok kalite, yoksa olması gereken mi bu anlamadım. İlk almaya karar verdiğimde, lensin kullanım süresi bittiğinde batmaya, sürekli kurumaya başlayacağından söz ediyolardı. Ben bugüne kadar hiç hissetmedim.
    Bir de sürekli böyle devam ederse tıbbi açıdan nasıl bir sıkıntı çıkabilir?

Teşekkürler

• bende merak ediyorum takipteyim
    Lenslerimin kullanım süresi 15 gün yaklaşık 1 aydır kullanıyorum sorun yok gibi ama bir anda iş gelmesin başımıza ?
  • Göz doktoruna gidin derim.
    Bende gözlük kullanıyorum.
    Lens düşündüm ama vazgeçtim.
    Lens zaten kullanımda gözün yapısına zarar veren bir şey.
    Doktora gidin derim mikrop vs. kapmış olabilir.
    Damla verir.
    Ben zaten lens kullansam kör olurum gözlük olmasına rağmen banko 3-4 ay da bir gözümü çizerim o yüzden göz doktorlarıyla aram iyi
  • Kullandığın lensi gece uyurken de mi çıkartmıyorsun anladığım kadarıyla ?
  • Ben de useniyorum ve 2 ay kullandigim oluyo batma falan da yapmiyo. Ne zaman batma olursa degistiriyorum oyle anliyorum o da genelde iki ayi gectiginde :D gerci cogu zaman lensi dusurdugumden o kadar da bekleyemiyorum ama 2 aylik kullandigim oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında tam tersi Air Optik çoğu kişide batma yapıyor.Kullanamıyor.Bildiğim kadarıyla çapı 8.7 yapıyor.Konu yanlış yerde bu arada.
  • ben de 3 hafta once lens aldim bi turlu takamiyorum reflekslerim cok gelismis hemen kapaniyor bildiginiz iyi bi yontem varsa pm

• Arkadasım aynı lensi 8 aydır kullanıyor sormustum niye degistirmiyorsun diye para tuzagı onlar bisey oldugu yok süresi gecsede demisti ne kadar dogrudur bilmem

• Aynı lensi kullanıyorum, ben tam bir ay kullanıp atıyorum. Bazen geçiyor ama o da bir hafta maks çünkü geçince lensler gözde çabuk kurumaya başlıyor ve gözü kaşındırıyor. Bende bir de polen alerjisi olduğu için mahvediyor beni kuruması. Tavsiye etmem ama, maksimum 2 ay kullanım ve önemlisi en azından haftasonları gözünüzden çıkarın. Ilerinde çok problem yaşayabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kornea nakli gerektirebilecek bi duruma gelebilirsin kardeşim, kullanım talimatına uymalısın..
  • Ben her gün çıkarıyorum. Akşama doğru kuruduğu için hissettiriyor kendini. Nasıl böyle rahat ediyorsunuz hayret.
  • lens kullanma geri dönüşü olmayan hasarlar oluşturabilir kornea incelmesi gibi
  • Cevaplar için teşekkürler.

Air optix gece gündüz kullanıma uygun. ben de hiç kuruma yapmıyo bir kere bile rahatsızlık vermedi.
    Gece gündüz kullanımda biraz ömrü kısalıyor diye duydum. Ben gece çıkartmakla uğraşamam çünkü yetenek isteyen bişey :D
    Eğer kuruma falan yaparsa 2 damla solüsyon damlatırım. o da çok ekstrem bi durum da olur zaten.

Bu arada air optix batma yapıyor demiş arkadaş, ama hiç karşılaşmadım çok da memnunum.
  • Hocam bende 1 yıldır kullanıyorum kullanacağım zaman takıyorum (dışarı çıkarken) eve girince direk çıkarıp gözlüğü takıyorum

yalnız bizim buradan bi elaman var 1 aylık lensi 3 ay kullandığını iddaa ediyor hatta hiç çıkarmamış solisyonu gözüne döküyormuş CBS dedik ama kişilik olarak pek musait olunca üstelemedik
  • Benim rekor iki ay ardından lens düştü ben de attım :D not: 10 yaşından beri lens takiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dikkat etmek gerekiyor
    Normalde 1 aylık olmasına rağmen bazen 2 ay kullandığım oluyor.Ama o süreye her defasında tam olarak uyan biri yoktur herhalde ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: urk

Hocam bende 1 yıldır kullanıyorum kullanacağım zaman takıyorum (dışarı çıkarken) eve girince direk çıkarıp gözlüğü takıyorum

yalnız bizim buradan bi elaman var 1 aylık lensi 3 ay kullandığını iddaa ediyor hatta hiç çıkarmamış solisyonu gözüne döküyormuş CBS dedik ama kişilik olarak pek musait olunca üstelemedik

hocam ben de öyle yaptım

• OguzhaniuM O kullanıcısına yanıt
    Hocam ne diyim yapmayın etmeyin göz dediğiniz organ çok değerli mikrop kaparsa çok kötü şeyler olur bari arkadaşın yaptığını yapma arada sırada solisyona bırak
  • bişe olmaz ya beni de çoğu zaman 3-4 ay oluyor

not almak lazım aslında..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.