Şimdi Ara

CX500 BOSE IN EAR?DİĞER TAVSİYELERİNİZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 1 hafta kadar araştırıyorum isteklerime en yakın olan kulaklığı bulabilmek için.Öyle ki cx500 bose in ear arasında kaldım.CX500 de karar kıldım gibi fakat en temel faktör orijinal sahte mevzusu sonra fiyatı beni ikilemde bıraktı.Rock metal ağırlıklı müzik dinliyorum.Aradığım özellikler ise;

Kesinlikle temiz berrak ses
    Enstrumanların seslerini ayrı ayrı duyabilmek
    Yüksek seslerde bozulma olmaması

Bu anlamda dengeli bir kulaklık arıyorum.Iphone umda kullanmak üzere.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekkir

Eğer gerçek ses kalitesi anlamında bu isteklerini karşılayacak bir kulaklık istiyorsan, söylediğin her iki modelde sana bunu vermez. Bu nedenle daha başka modellere bakmanı tavsiye ederim. Şöyle senin konudan itibaren aşağıya doğru 10-15 konuyu incelersen bir çok cevap bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetrooper00 -- 31 Ekim 2009; 12:52:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thetrooper00

quote:

Eğer gerçek ses kalitesi anlamında bu isteklerini karşılayacak bir kulaklık istiyorsan, söylediğin her iki modelde sana bunu vermez. Bu nedenle daha başka modellere bakmanı tavsiye ederim. Şöyle senin konudan itibaren aşağıya doğru 10-15 konuyu incelersen bir çok cevap bulabilirsin.

Diğer konularda koss yine sennheiser westone gibi markaların kulaklıkları var.CX300 dışında tecrübem olmadığı için hangisi nasıldır bir fikrimde yok.Bu sebeple aradığım kriterler doğrultusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.Marka model belirtirseniz biraz araştırayım.
  • Sesteki berraklık ve ayrıma bakarsak, PFE okuduklarıma göre çok iyi performans veriyor. Rock, metal ağırlıklı dinliyormuşsunuz. Bu demek değil ki tiz ağırlıklı bir kulaklık gerek. Bass da lazım, mid de lazım, tiz de lazım. Bu nedenle PFE'nin o iki konuda çok başarılı olsada rock, metal için çok uygun olamayabileceğini düşünüyorum(ama rock, metal çok geniş kavramlar. ben sert parçaları kasettiğinizi düşünerek yorum yapıyorum). Size söylediğiniz gibi dengeli bir kulaklık lazım. Model olarak forumdaki yorumları okuyarak kendinize alternatifler çıkarabilirsiniz -ki o zaman daha iyi yorum yapılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Figure

Sesteki berraklık ve ayrıma bakarsak, PFE okuduklarıma göre çok iyi performans veriyor. Rock, metal ağırlıklı dinliyormuşsunuz. Bu demek değil ki tiz ağırlıklı bir kulaklık gerek. Bass da lazım, mid de lazım, tiz de lazım. Bu nedenle PFE'nin o iki konuda çok başarılı olsada rock, metal için çok uygun olamayabileceğini düşünüyorum(ama rock, metal çok geniş kavramlar. ben sert parçaları kasettiğinizi düşünerek yorum yapıyorum). Size söylediğiniz gibi dengeli bir kulaklık lazım. Model olarak forumdaki yorumları okuyarak kendinize alternatifler çıkarabilirsiniz -ki o zaman daha iyi yorum yapılabilir.

Öncelikle teşekkür ediyorum.
    Sürekli olarak forumdaki konuları takipteyim.Revaçta olan birkaç marka ve model var.Fakat sadece kullanıcı yorumları bilgisine sahibim.Ki dinleyerek almayı tercih ederim.2-3 gündür aklımda olan merak ettiğim modeller ise şunlar;

Westone 1
    IE7
    IE8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekkir -- 1 Kasım 2009; 16:41:28 >
  • Westone 1 de sana istediğini vermez. Ayrıntıları alamıyorsun ve tizleri pek iyi değil. Sen gerçekten ayrıntı istiyorsan arkadaşların dediği gibi üst model birşeylere bakmalısın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuttFTS.

Westone 1 de sana istediğini vermez. Ayrıntıları alamıyorsun ve tizleri pek iyi değil. Sen gerçekten ayrıntı istiyorsan arkadaşların dediği gibi üst model birşeylere bakmalısın..

Mesela?
    Alternatifler ne olabilir?
  • cx 500 hadi neyse de bose'a girme derim ki cx 500'u de burdan alicagini varsayiyorum eger yurtdisindan alicaksan bu iki modeli de direk ele derim.
  • Ne kadar bütçe ayırmayı planlıyorsun?

quote:

quote:

Westone 1 de sana istediğini vermez. Ayrıntıları alamıyorsun ve tizleri pek iyi değil. Sen gerçekten ayrıntı istiyorsan arkadaşların dediği gibi üst model birşeylere bakmalısın..

Mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuckychucy313

cx 500 hadi neyse de bose'a girme derim ki cx 500'u de burdan alicagini varsayiyorum eger yurtdisindan alicaksan bu iki modeli de direk ele derim.

Ne olabilir CX500 den farklı olarak yurtdışından?
  • quote:

Ne kadar bütçe ayırmayı planlıyorsun?

quote:

quote:

Mesela?

Aslında bir limit belirlemek yerine aradığım cihazı bulup en uygun nereden alabilirim diye düşünmek istiyorum.Fakat bu demek değil ki çok uçuk rakamlarda bir kulaklık olsun.Ama vasat da olmasın mümkünse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekkir -- 1 Kasım 2009; 22:18:10 >
  • Fiyat verirseniz çok iyi olacağını düşünüyorum. Zaten muhtemelen yurtdışından almayı düşünüyorsunuzdur, doğru mu? Düşünmüyorsanız pek seçeneğiniz yok malesef zaten.
  • quote:

Fiyat verirseniz çok iyi olacağını düşünüyorum. Zaten muhtemelen yurtdışından almayı düşünüyorsunuzdur, doğru mu? Düşünmüyorsanız pek seçeneğiniz yok malesef zaten.

Aslında sennheiser olsa idi direkt metandan almayı düşünüyordum.Fakat sizlerin vereceği tavsiyeler doğrultusunda evet yurtdışından almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekkir -- 1 Kasım 2009; 22:32:03 >
  • Metan'dan IE7 olabilir. 340TLya veriyorlar..
  • Forumda incelemesinide okudum IE7 nin.Genel anlamda iyi bir kulaklık deniyor.Sizde aynı görüştesiniz sanırım.Yurtdışı için başka birşeyler önerir misiniz?
    Son olarak IE7 gerçek anlamda temiz berrak ses verir mi?İphone ile kullanacağım.
  • quote:

Forumda incelemesinide okudum IE7 nin.Genel anlamda iyi bir kulaklık deniyor.Sizde aynı görüştesiniz sanırım.Yurtdışı için başka birşeyler önerir misiniz?
    Son olarak IE7 gerçek anlamda temiz berrak ses verir mi?İphone ile kullanacağım.

Evet, verir. Eğer ne istediğini gerçekten biliyorsan IE7'den çok memnun kalırsın.
  • Öyle diyorsanız öyledir.Gerçekten çok merak ettim performansını.
    Çok şık bir kulaklık fakat tek olumsuz yönü fiyatı gibi duruyor.Alabileceğim tek yer metan ve 340TL sanırım.
  • Ebay'da 250-300 $ satış fiyatı olan bir kulaklık. MeTan'da peşin alımlarda %25 indirim uygulandığından bu fiyata alınabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Figure -- 1 Kasım 2009; 23:36:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Figure

Ebay'da 250-300 $ satış fiyatı olan bir kulaklık. MeTan'da peşin alımlarda %25 indirim uygulandığından bu fiyata alınabiliyor.

Evet.
    Şuanda tüm siteleri geziniyorum öyle gözüküyor.Bir yandan da forumdan kullanıcı yorumlarına bakıyorum.Herkes epey memmun.Ama 150-160TL civarında CX500 düşünürken(hatta yurtdışı daha makul fiyatlarda) 340TL çok geldi.
  • ekkir ilanımı incele istersen bir araştır bakalım fiyatına göre nasıl bir kulaklıkmış

http://forum.donanimhaber.com/m_35334574/mpage_1/key_//tm.htm#35334574
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.