C

Yüzbaşı
11 Nisan 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 6 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhabalar herkese,

Cok fazla konu oluyor bu bisiklet tavisyesi uzerine ama zamani olanlarin goruslerini almak isterim.

Esime (boy 1.68) ve (arada ben de binerim boy 1.75) bir bisiklet almak istiyoruz. Asagidaki bisikletleri begendim:) (kendisi bana birakti).

Cocuk koltugu da baglamayi dusunuyoruz, dolasyisi ile kilo olarak 90-100 toplamda en fazla olur gibi ama sanirim iki bisiklet icin de bu cok sorun olmaz.

Surus daha cok duz asfalt, nadiren cakil, ve nadiren yokus (ama epey dik bir yokus). Markete gidelim ekmek alalim. Cocugu kisa mesafe gezdirelim vs.

Carraro zor bulunuyor ama bulabiliriz sanki.. aradaki fiyat farkina (yaklasik 800 TL) deger mi?

Jant olarak 26 mi 28 mi daha uygun olur?

https://www.corelli.com.tr/bisikletler/sehir-bisikleti/merrie-26-126

https://carrarobisiklet.com//

Iyi bayramlar,

Tesekkurler

Merhaba Arkadaslar,
Arazide kullanilmak uzere el tipi gps aleti almak istiyorum.
Hassasiyeti 3m ya da ekstra bir aparat takmadan daha hassas olabiliyorsa.
SD kart yada bilgisayar uzerinden raster image / harita yuklenebilen, tercihen Turkiye haritasi yuklu.
Daha onceden eski bir garmin aletim var ancak arazide aldigim noktalari
bilgisayara aktarmakta sikinti yasamaya basladim.
Tavsiye edebileceginiz marka model ve (su da olsa iyi olur diyebileceginiz turden) ozellik vs. varsa goruslerinizi almak isterim.
Fiyat araligi olarak birsey belirtemiyorum tabi ama 500-600 en fazla gibi, yine onerileriniz olursa degerlendirmek isterim.
Tesekkur

Magellan eXplorist 510 ozellikleri itibariyle yeterli gibi
baska marka onerileriniz olabilir mi?
Merhaba,

Asagida ebay linklerini koydugum makineler arasindan ya da ayni fiyat araliginda (max 300 usd civari) baska tavsiyeleriniz varsa hangi fotograf makinesini secmeliyim.

Aradigim ozellikler:
Uzun (mesela 5-10 sn lik uzun cekimler, ozellikle gece cekimleri) ya da kisa (cok hizli objelerde, hareket halindeyken)
Doyurucu gece cekimleri; noise ya da pixellenme vs gormek istemiyorum. Dusuk isikta ya da gece manzarasi (sehir isiklari vs.) gibi seyler cekmek istiyorum.
Bunlarin disinda renkler ve kontrast yeterli seviyede olmasi onemli.
Bir de genis acili bir lensi olmasini istiyorum. Min 4x optik zoomlu.

Kisaca SLR vs gibi cok komplike zaman alan ayarlar ile ugrasmadigim, tasimasi kolay, cogunlukla bas-cek modunda kullanacagim ama arada "fotograf" cekebilecegim bir makine istiyorum. Eminim cok gormussunuzdur boyle bir konu basligi :)

Sizce asagidaki makineler ile bu dediklerimi yapabilirmiyim, baska bildiginiz makineler varsa?

http://cgi.ebay.com/Panasonic-DMC-ZS5S-ZS5-Silver-Camera-w-8GB-SD-case-MORE-/110566631919?pt=Digital_Cameras

http://cgi.ebay.com/NEW-FUJI-FINEPIX-F80EXR-F80-EXR-BLACK-DIGITAL-CAMERA-/110534521683?pt=Digital_Cameras

http://cgi.ebay.com/NIKON-Coolpix-S8000-Digital-Camera-14mp-BLACK-4GB-NEW-/390224120761?pt=Digital_Cameras

Cok Tesekkur
Merhaba,

Isyerinde kullandigim bir kac fortran kodu nu windows 7 de kullanmak istiyorum.
Ancak bugune kadar alistigimiz ve kullanmak oldugumuz Digital Visual Fortran v6 yi windows 7 de ya kuramadik ya da calistiramadik.

Programlama bilgim oldukca zayif ve daha cok baslangic seviyesinde matlab kullaniyorum ve isimi goruyor.
Kullanim acisindan kolay bir fortran ve hatta Digital Visual Fortran v6 yi bilenler varsa ona benzeyen ama win7 de calisan bir compiler tavsiye edebilir misiniz?

Tesekkur
merhaba,
xbox ile ilgili sorular kisminda sordum ama genel olarak belki bu konuya girmeyenlere de sormak icin aciyorum bu konuyu, cunku sorunu olmayanlar o konuya ugramiyor olabilir. 2008 falcon xbox imi hdmi-dvi ile monitore bagladigimda, ses icin de diger komponent kabloyu kullanmak istedim. komponent kablonun kafasini kirdim ve hem hdmi hem komponent i bagladim. ama bu sefer her ikisi bagli oldugunda monitore goruntu aktarmiyor. simdi hem hdmi hem de komponent altli ustlu takili durumdalar ama her ikisi takili oldugunda xbox goruntu gonderemiyor monitore.

sonrasinda dealextreme dan optic ses kablosunu aldim ama yine de bazen ayni sorunu yasiyorum. makineyi actigimda hem hdmi-dvi hem de optik kablo ayni anda takiliyken monitore goruntu gondermekte sıkıntı yasiyorum. sadece tam ayarini bulamadim ama once makinenin power ina sonra monitorun powerina basinca bazen sorunsuz calisiyo. monitor acer 23" v233h. kablonun gelmesi epey zaman aldi. kablonun linki asagida. bu kabloyu kullanıp ta benzer sorunu olan varmi? ne yapmak lazim? yoksa alet mi bozuk (xbox)? lutfen bu konuda cevaplarinizi bekliyorum artik cildiracam:(

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.24868
Merhaba,

Networkteki bilgisayarlarin veri yedekleme ve genel kullanimi icin lan baglantisi olan bir harici hdd alsak bunun erisim/basarim ve veri guvenligi performansi nasil olur? Daha once bu tip bir depolama sistemi ugrasaniniz oldu mu?

Harici diski direk olarak lan girisiyle network e mi baglarsak daha hizli olur yoksa yoksa agdaki bir bilgisayara baglayip o bilgisayar uzerinde yerel aga paylasima acmak mi daha hizli olur? O bilgisayarin ag baglantisi yavaslar sanirim surekli erisim olursa. Direk baglarsak yerel ag ayarlari ve virus/worm/trojan guvenligini nasil saglariz?

Tesekkurler
Merhaba,

Kolu calistirdigim zaman kolun uzerindeki 4 yesil isik yanip yanip sonuyor ama makine ile irtibata gecmiyor. kolun onundeki kucuk butona bastigimda da donerek / sirali yanan 4 yesil isik bi sure yaniyor sonra yine hepsi birden yanip yanip sonmeye basliyor ve makine ile iletisim kuramiyor.

Farkli piller denedim ama sorun ayni.

Bu tip bir sorunla karsilasan oldu mu, ne yapabilirim.

Tesekkur
Merhaba,

Windows Xp de ağda paylaşımda olan dosyalarıma şifre koymak (dolayısıyla ağda sadece şifreyi bilenler o dosyalara erişsinler) yada o dosyalardan yararlanabilecek bilgisayarları / ağ çalışma gruplarını seçmek istiyorum.

Bunu windows xp de yapabilir miyim?

Teşekkür
Merhaba,
Remote desktop özelliğiyle evimdeki bilgisayarıma bağlanabiliyorum, winamp yada media player ile mp3 dinleyebiliyorum, film izleyebiliyorum ama tv kartimi kullanarak televizyon izlerken ses gelmiyor ki benim de bağlantı amacım o zaten, arasıra evdeki bilgisayarımdan tv izlemek, haftasonları çalışırken, f1 yada premier ligi izleyebilmek. İlk bağlantımda izlemek için avermedia nın quick tv sine tıkladığımda bir pencere içinde ffdshow gibi bişeyler yazan bir pencere çıktı ama ben sallyıp bi daha sorma dedim, ondan sonra program açıldı, görüntü güzel ama ses yok. bu işi masıl düzeltebilirim.
Teşekürler
slm,
Kopya korumalı DVD lerimi nasıl yedeklerim? DVD Rip yapabilirm ama kaliteyi bozmadan direk nasıl kopyalarım.
saygılarımla
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
(beranutku7 - pgr4 - satildi) ~~ (sinanolmez - mass effect 2 - satildi) ~~ (Pinky_Demon - colin mcrae dirt II - satildi) ~~ (EVREN-FB- fifa 2010 - satildi) ~~ (m_girit - forza 3 - satildi) ~~ (estolad - fable 2 - satildi) ~~ (sinanolmez - sc:conviction - alindi) ~~ (baris_vts - mass effect 2 - alindi) ~~ (mertg35 - fifa 2009 - satildi) ~~ (checkmat - sega rally - satildi (gg)) ~~ (forzaesk - sega superstar tennis - satildi) ~~ (CHAOSCU123 - mass effect - satildi) ~~ (wNchstR - halo 3 - alindi)

ayrica gg'den

(gores - GTA 4 - satildi (gg)) ~~ (ufukdag14 - COD4 - satildi (gg)) ~~ (headquarterr - DIRT - satildi (gg)) ~~ (mathman - PGR3 - satildi (gg)) ~~ (japonozan11 - GRAW - satildi (gg)) ~~ (eyimen - fable 2 - alindi (gg)) ~~ (melancolik - pes 2009 - alindi (gg)) ~~ (fedoramca - bioshock - alindi (gg))
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 745
İkinci El Bölümü Mesajları: 160
Konularının görüntülenme sayısı: 54.673 (Bu ay: 401)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.