Yüzbaşı
01 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar kış başında kışlık lastikleri taktırırken yazlıkların durumu iyi olmadığından onları lastikçiye bıraktım. Aracı 15 nisanda muayeneye sokucam. Muayenede kışlık lastik takılı olmasının bir sakıncası olur mu? Yakın zamanda aracı satmayı düşündüğümden lastik almayı düşünmüyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Arkadaşlar bir sorunum var. Msj yazarken ya da herhangi başka birşeyi yazarken klavye üzerinde mavi renkli yazı seçmeye yarayan işaretler çıkıyor. Bu işaretleri kaldıramıyorum. Klavye kullanımını engelliyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Discoverimde stok kitkat yüklü.
Arkadaşlar bir yıldan fazladır kulandığım lenovo z510'un power tuşuna basıyorum ekrana lenovo simgesi geliyor ve cihaz orada kalıyor, windows başlamıyor. Recovery tuşuna basıp "normal startup" seçeneğini seçerek windowsu başlatabiliyorum. Sizce bu durumun nedeni ne olabilir, başına gelen ve çözümünü bilen varsa yardım bekliyorum.
Arkadaşalar iş için aldığımız bir gtx970 yanında witcher 3 hediye olarak geldi. Hediyeyi kullanmak için gelen aktivasyon maili ile gog üzerinden oyunun tüm dosyalarını indirdim. 25mb boyutunda bir setup dosyası 6 adet partlara bölünmüş rar dosyası ve 2 adet patch bulunuyor. Kurulum için rar dosyasını açmaya çalıştım ancak winrar sitede bulunmayan bir rar part dosyasını talep ediyor. Aşağıda detaylı olarak dosyaların fotolarını koyucam. Konuyu anlayan arkadaşlar kurulum hakkında ve varsa diğer dosyaların nerden indirileceği konusunda yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

1-Öncelikle Gog'da bulunan resimde solda görülen son patch hariç tüm doyaları indirdim.

2-Dosyaların bilgisayardaki görüntüsü böyle...

3-Winrardan çıkarılırken ikinci partı istediğinde gelen uyarı

Dikkat ederseniz tüm dosyalar 2.0.0.28 numaralı giderken winrar benden 2.0.0.29 numaralı bir part istiyor.
kadıköyde bağdat caddesine ve marmaraya yakın olucak şekilde hasanpaşadan çifte havuzlara kadar 2+1 kiralık ev arıyorum. bütçe en fazla 1200tl. haziran sonuna kadar çıkmam lazım. kamu görevlisiyim, kardeşimle birlikte kalıcam. yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba yeni aldığım bilgisayara Windows 8.1 yükledim ancak internet explorer sürekli mobil sitelere giriyor. üstelik sadece belli sitelerde, misal donanım forum, tweetter gibi. Bunun çözümünü bilenler yardımcı olabilir mi?
Hp 15-n003st İ5 4200U gt740 8gb 750gb

Casper Chy4200 i5 4200m gt740 4gb 500gb

Dostlar iki cihaz arasında 170lira fark var her ikisinde de 100lira puan kampanyasını kullanıcam. sizce aradaki fiyat farkına değer mi? iki marka içindepek iyi konuşulmuyor biliyorum. cevaplarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar merhaba; Megan2 aracımı birkaç ay önce satmıştım. Yakın zamanda bir grande punto aldım, aracı aldıktan sonra farkettim ki ön sağ hoparlörüm patlak ve ses çok kötü. Bende ilk önce hoparlörü değiştireyim dedim ancak sonradan aklıma neden daha iyi olmasın diye bir fikir girdi ve kafamdan çıkmıyor. İlk önce şirinevler karaoğlanoğlu sokağa gittim (tuningcilerin olduğu) kafam hepten karıştı. Herkes bir marka satmaya ve kendilerinin daha iyi olduğunu anlatmaya çalıştı. Orada aklımda oturan tek fikir bir compenant takım bir bas ve bir amfi ile çok rahat edebileceğimdi. Aynı sisteme sahip iki arkadaşımın aracınada bindim, müzik dinledim sonunda kararım netleşti. Ancak malum bagaj dar ve o bagaj bana lazım, bundan dolayı 30 cm olan büyük kabinleri veya incede olsa (slim bas) bagajın ortasında kutulu bir sistem pek istemiyorum. Müzik anlayışı olarak genelde yüksek ses içermeden yerli yabancı slow pop, klasik müzik ve halk türküleri dinliyorum. Ortalama yükseklikteki bir volumde ve pırıl pırıl bir ses kalitesi arıyorum. Amfileri kavuracak, sokakları yıkacak bir şey hayatım boyunca istemedim, ses sadece araç içinde dinlenencek.

Bu açıklamalar ışığında kendimce bir sistem oluşturdum değerlendirirseniz sevinirim. orjinal teybi değiştirmiycem. Bütce olarak montaj dahil 400-750 lira civarı düşünüyorum. Ana listemde ucuz olan XETEC BHP-704D bas tercih ettim, ancak fiyatından çok kaplayacağı yeri ve bana yeteceğini düşündüğümden bu ürüne yöneldim ama hakkında nette veya herhangi bir yerde yorum bulamadım. Tek bildiğim murtaş garantili olduğu. Bunu alırsam altta verdiğim fotoğrafta grande puntonun orjinal hifi sistemindeki gibi bir kabin yaptırmayı düşünüyorum. Linkleri ürün ve ürünlerin özelliklerinin görülebilmesi için rasgele verdim. Konuyla ilgili tüm fikirlerinize açığım.

Sistemin ana parçaları
M-Acoustic m4 Amfi
Jbl Cs-6c 16.5 Cm Component
Bas Hoparlör - XETEC BHP-704D 17.5 cm

Alternatif baslar (Bu basları alsam en minimal ve verimli olarak nasıl kullanabilirim?)
Jbl Gto-804 20 Cm
Re Audio Rex 8

Arkadaşlar ben bugün bir araca baktım beğendim satıcıylada anlaştık, yarın alış veriş olucak 2007 model grande punto 1.3 multijet 95000km de araç. aracı oto test merkezine götürdük baktırdık usta satıcının dediğinin aksi birşey söylemedi ancak, lifte kaldırınca turbodan yağ damladığını gösterdi ve "kaçak durumuna bir baktırın 300-500 bir maliyeti olacaktır" dedi. Sizce nedir sorun, istanbul avrupa yakasında baktırabileceğimiz bir yer var mı ya da test merkezindeki ustanın dediği meblağlarda bitmesi mümkün mü acaba? aracı kullandığımda turbonun 2000 devrin biraz üzerinde açıldığını görüdüm sanki. daha önce dizel kullanan ve bilen arkadaşlar değerlendirebilir mi?
Arkadaşlar ben avrupa yakasında oturuyorum, salı günü anadolu yakasında çekmeköy ve maltepe de 2 araca bakmaya gidicem ve beğendiğim birini alıcam ancak araçları bir test merkezine sokmadan almak istemiyorum. Anadolu yaklasını pek bilmediğimden bu yerlere yakın, bildiğiniz ya da daha önce gittiğiniz test merkezi varsa tavsiyelerinizi alabilirmiyim. Mümkünse belirttiğim ilçelere yakın olsun. Forumda ve internette arattım ancak bulamadım. Yetkili servisleride pazartesi sabah fiyat almak için arıycam. Ancak tabiki amaca yönelik olduğundan test merkezini tercih ederim. Reklam olmaması için özeldende yazabilirsiniz, yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar.
Hakkında
Forum İmzası:
Herşeyi paylaşmak için!!!
Hakkımda:
Herşeyi paylaşmak için!!!

____gRuP AnKaRa____
Referanslarım: baytar, ORooT, melmur, songoku35, zigizi, aob_hatay

Aldıklarım
(ORooT--AMD X2 TL52 işlemci)
----------------------------------------------------------------
Sattıklarım
(melmur--celeron 2.4 casper kasa)
(songoku35--AVERMEDİA AVERTV DVB-S HİBRİD+FM TV KARTI)
(zigizi--WESTERN DİGİTAL 250 GB İDE HDD)
(aob_hatay--SONY A200 DSLR)
(EMIN3M-- Takas AMDX2 6000+ ile AMDX2 5600+)
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 652
İkinci El Bölümü Mesajları: 70
Konularının görüntülenme sayısı: 89.787 (Bu ay: 407)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 33 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.