Şimdi Ara

Lenovo Z510 power tuşuna basınca windows başlamıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir yıldan fazladır kulandığım lenovo z510'un power tuşuna basıyorum ekrana lenovo simgesi geliyor ve cihaz orada kalıyor, windows başlamıyor. Recovery tuşuna basıp "normal startup" seçeneğini seçerek windowsu başlatabiliyorum. Sizce bu durumun nedeni ne olabilir, başına gelen ve çözümünü bilen varsa yardım bekliyorum.

• Recovery derken komple sıfırlıyor musunuz bilgisayarı?
    Bunun 2 ana seçeenği olur başlangıç dosyaları hata vermiştir yedekleme yaptıysanız bir önceki tarihe geri yükleme yapın yoksa recoveryle sıfırlayın.Buna rağmen devam ediyorsa hdtune programını kurun.Hdd testi yapın programın error scan bölümünden biraz uzun sürer ama bir test yapın kırmızı kare bulursa sıkıntınız bu.Öncelikle dediğim yazılım seçeneklerini deneyin
  • BIOS ayarlarını varsayılan yapıp dener misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Recovery derken komple sıfırlıyor musunuz bilgisayarı?
    Bunun 2 ana seçeenği olur başlangıç dosyaları hata vermiştir yedekleme yaptıysanız bir önceki tarihe geri yükleme yapın yoksa recoveryle sıfırlayın.Buna rağmen devam ediyorsa hdtune programını kurun.Hdd testi yapın programın error scan bölümünden biraz uzun sürer ama bir test yapın kırmızı kare bulursa sıkıntınız bu.Öncelikle dediğim yazılım seçeneklerini deneyin

Hayır bilgisayarı sıfırlamıyorum. Normal startup seçeneğini seçince sanki power düğmesine basılmış gibi windows'u başlatıyor. Eğer çözemezsem zaten sıfırlıycam ama daha bir kaç ay önce sıfırlamıştım, böyle yapması canımı sıktı biraz.

quote:

Orijinalden alıntı: SirusBro

BIOS ayarlarını Varsayılan yapıp dener misiniz ?

Dediğiniz gibi yaptım ancak değişen birşey olmadı. Zaten pek bios ayarlarına giren bir insan değilim. Yardımlarınız için ikinizede teşekkür ederim ancak şuanda bir değişim olmadı.

• Dün bile sıfırlamış olsanız bugün başlangıç dosyalarında herhangi bir sistem hatasından dolayı sıkıntı oluşabilir eğer yedekleme noktası oluşturmuşsanız o tarihe geri yükleyin yoksa sıfırlamalısınız o dosyaların onarılması gerekir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.