Şimdi Ara

Tarayıcınım açılışta hep şu adrese gidiyor: http://mystart.incredibar.com/?loc=CH_NT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
91.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar,bir şekilde bu yönlendirmeyi virüs gibi yedim.

Tarayıcım Chrome, ayarlardan yabancı forumlarda da okudugum her tur duzeltmeyi yapmama ragmen tarayıcım http://mystart.incredibar.com/?loc=CH_NT adresi ile açılıyor. Başlangıç sayfasını ve varsayılan tarayıcıyı google yapsam da durum değişmedi.

Kullanıcının Firefox , IE ya da Chrome ne kullandıgı farketmiyor; bu illete bulaştınız mı yandınız. Çözebilen varsa beri gelsin...

• bende bu sorunu yıllar önce yaşamıştım ama nasıl yaptığımı tam hatırlamıyorum sanırım regeditten yapmıştım.googleden aratın ben öyle yapmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocazola

Selamlar,bir şekilde bu yönlendirmeyi virüs gibi yedim.

Tarayıcım Chrome, ayarlardan yabancı forumlarda da okudugum her tur duzeltmeyi yapmama ragmen tarayıcım http://mystart.incredibar.com/?loc=CH_NT adresi ile açılıyor. Başlangıç sayfasını ve varsayılan tarayıcıyı google yapsam da durum değişmedi.

Kullanıcının Firefox , IE ya da Chrome ne kullandıgı farketmiyor; bu illete bulaştınız mı yandınız. Çözebilen varsa beri gelsin...

laptopda meydana geldi aynı sorun ben format attım

• quote:

bir tahminde bulunayım..

sırası ile :

1- başlattan çalıştır yazın gelen kutucuğa regedit yazın kayıt derfteri gelecektir. F3 tuşuna basın arama penceresine incredibar yazın ve sağ tarfta bulunan anahtarı komple silin tekrar F3 e basın ve tekrar bulursa yine silin ve bunu bitene kadar yapın. sonunda zaten bulunamıyor diyecektir belki 1 kere belki 10 kere bilmiyorum. tabi tarayıcın kapalı olsun bu arada

2- bilsayarım da C de arama yapın Ve yine incredibar yazın ve bişey bulursa silin

3- tarayıcınıza girin araçlardan ana sayfanızı düzeltin. muhtemelen şu an bu saçma şey yazıyordur. google kullanıyorsan iştewww.google.com.tr yaz.

4- son olarak ta tarayıcınızda "eklentileri yönet" yerini bulabilirseniz bu bar ı devredışı bırak deyin (mesela firefox ta araçlar>eklentiler den yapılabiliyor)

sanırım sorun düzelecektir...

• Tesekkur ederim, önerdiklerinizi denedim, F3 ten sonra incredimail yazara 3 dosya sildim; hatta mystart yazarak ta 2 dosya bulup sildim ama sonuç alamadım.

Son nokta format olur tabii ki ama belki çözüm buluruz bakalım...
  • quote:

Tesekkur ederim, önerdiklerinizi denedim, F3 ten sonra incredimail yazara 3 dosya sildim; hatta mystart yazarak ta 2 dosya bulup sildim ama sonuç alamadım.

Son nokta format olur tabii ki ama belki çözüm buluruz bakalım...

ya o regeditten degisiyodu yarin yazicam teldeyim simdi ama sen ara bi google da regeditten anasayfa degistirme diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam beklerim.
    Sandıgımdan daha derin bir olay hatta gercekten virusmus mystart
    Ben de bu baslıktaki çözümleri suradan denemeyi düşünyordum tam;
    http://botcrawl.com/how-to-remove-the-mystart-by-incredibar-browser-search-redirection-virus/

Lisanslı Mcafee antivirus sürem bitti yerine Eset'in 1 yılllık lisanslısını verdi banka onu kurdum bunlar geldi başıma ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isgoren Av -- 24 Temmuz 2012; 23:49:27 >
  • Çözüldü, daha sonraki kurbanları için burada bulunsun...

Mystart Google Chrome içine Google search olarak gizlenmiş anlaşılan.
    Ayarlar / Araçlar / Uzantılar' dan Chrome a eklenen google search eklentisini sildim.
    Normalde orada mystart ya da incredimail arama çubugu adıyla görünmesi gerekiyor o dosyanın.

Problem çözüldü.

Yine de dikkate aldıgınız için COK TESEKKUR EDERIM.
  • New tab for Chrome™ 1.0.0
    New Tab for Chrome™/Firefox™ provides you with an easy to use search engine powered by Google™ and a simple and customizable design.

araçlar / Uzantılar Bölümünde kaldırıncada sorun çözülüyor
  • clean clear programıyla tüm internet geçmişlerini silin. ardından tekrar değiştirin açılış sayfasını. olmazsa tekrar dönüş yapın.
  • allah razı 2 gündür uğraşıyordum nihayet çözdü...teşekkür etmek için de üye oldum..gerçi üye idim ama sanırım uzun zamandır giriş yapmadığımdan üyeliğimde iptal olmuş
  • quote:

Çözüldü, daha sonraki kurbanları için burada bulunsun...

Mystart Google Chrome içine Google search olarak gizlenmiş anlaşılan.
    Ayarlar / Araçlar / Uzantılar' dan Chrome a eklenen google search eklentisini sildim.
    Normalde orada mystart ya da incredimail arama çubugu adıyla görünmesi gerekiyor o dosyanın.

Problem çözüldü.

Yine de dikkate aldıgınız için COK TESEKKUR EDERIM.

bende yaklaşık 1 aydır böyle kullanıyordum, araştırmamıştım şimdi forumda gezerken görünce dediğini yaptım düzeldi.

Teşekkür ederim.

• ayarlar / uzantılar içerisindeki listeden;

quote:

New tab for Chrome™ 1.0.0
    New Tab for Chrome™/Firefox™ provides you with an easy to use search engine powered by Google™ and a simple and customizable design.

Gizli modda izin ver

yazan uzantııyı siliyoruz gençler

elveda...
  • arkadaşım bilgisayarı güvenli modda başlat tarayıcıları revo unstalller gibi vb programlarla tamamen kaldır kaldırdıktan sınra regedite gir ordanda f3 bul sil ve daha sonra virüs taraması yaptır özellikllede hardiskinde diyer bölümlerinde bu tür virüsler birden çok dosyaya bulaşır her ne kadar silsende format atsanda diskin diyer bölümlerindeki dosyalarınada bulaşmışsa tekraradan aktif olur
  • Eğer program yüklerken şunu yükleyin gibi seçenekler varsa seçmeyin örneğin bir bir program yüklerken yok (reklam gibi olmasın) ask.com'u anasayfa yap gibi seçenekler vardır seçmeyiniz yüklediğiniz bir programdan olmuş olabilir.
  • quote:

Aynı sorun 2-3 sene önce bende de vardı. Anasayfa hiç değiştirilemiyordu kitlenmişti. Format ile düzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Formata gerek yok

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/searchreset/

Bu eklentiyi yükleyin temizler
  • ellerinize sağlık teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueice32

quote:

bir tahminde bulunayım..

sırası ile :

1- başlattan çalıştır yazın gelen kutucuğa regedit yazın kayıt derfteri gelecektir. F3 tuşuna basın arama penceresine incredibar yazın ve sağ tarfta bulunan anahtarı komple silin tekrar F3 e basın ve tekrar bulursa yine silin ve bunu bitene kadar yapın. sonunda zaten bulunamıyor diyecektir belki 1 kere belki 10 kere bilmiyorum. tabi tarayıcın kapalı olsun bu arada

2- bilsayarım da C de arama yapın Ve yine incredibar yazın ve bişey bulursa silin

3- tarayıcınıza girin araçlardan ana sayfanızı düzeltin. muhtemelen şu an bu saçma şey yazıyordur. google kullanıyorsan iştewww.google.com.tr yaz.

4- son olarak ta tarayıcınızda "eklentileri yönet" yerini bulabilirseniz bu bar ı devredışı bırak deyin (mesela firefox ta araçlar>eklentiler den yapılabiliyor)

sanırım sorun düzelecektir...

Dediklerini yaptım sorunum İE de Firefox tarayıcılarında düzeldi sağolasın paylaşımın için...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.