Şimdi Ara

Ağır yüke gelebilecek binek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
3.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İş icabı sıklıkla uzun yol yapıyorum. Yüküm hacim olarak az ama ağırlık olarak 400-450kg civarı.
    Yıllarca Mercedes E200 ile sorunsuz yük taşıdım. 370.000km'ye gelince elden çıkarıp 2013 1.6 DSG Caddy aldım.
    Caddy'i 10 ay kullandım 48.000km'de sattım. 102 KM/H ile radara girmekten bıktıgım için sattım.
    Çünkü ticari geçtiği ve şirkete ruhgsatlı oldugu için hız limitleri çok düşük.
    Bu yuzden bineğe geçtim ve çok memnun oldugum, Caddy ile aynı motora sahip 2014 1.6TDI DSG Passat tercih ettim.
    FAKAT İLK MAL ALMAYA GİDİŞİMDE KARŞILAŞTIGIM MANZARA BU VE İÇLER ACISI..

Ağır yüke gelebilecek binek?

Bagajda neredeyse hiç yük yok. Ağır Yük tamamen yolcunun ayak ucu kısımında tabanda.
    Bu konuda aracın süspansiyon sistemine mudahale edilir mi?

Yoksa kısa yoldan 1.6 dizel Honca CRV ya da 1.5dizel Yeni Qashqai mi almak lazım?

Ya da tavsiye edeceğiniz bir binek model var mıdır?

• Binek araçla yük taşınmaz, illa taşıyacağım diyorsan sert süspansiyon sistemine sahip bir araç bakmalısın ki bu da olsa olsa Ford olur. CRV veya Quashqai daha iyi bir seçenek olacaktır yapısı itibariyle tabi... Aracın dengesini de bozuyor, bir yakınım da Jetta ile mal taşıyor malesef durum senin yaşadığın gibi.
  • almak istediğiniz araçların taşıyabileceği maksimum yük miktarı kataloglarında yazar. ben şöyle bir baktım ama internet sayfalarında göremedim. ya da en güzel karşılaştırma beyir gücü/ taşıma kapasitesi. size en iyi seçeneği sunar. ayrıca önden çekişli bir araca bu şekilde yük atınca aracın dengesi bozuluyor. e200'de sıkıntı çekmemişsiniz ama passatta sorun yaratabilir.
  • Yük taşıyacaksanız binek bir araca değil ticari ya da SUV araçlara bakmalısınız. CR-V ya da Qashqai iyi tercih olur.

Bu arada çok tatlı olmuş Passat çökünce.
  • Aracınız kalsın,alabilirseniz l300 veya h100 alın.1.5 tona kadar yolu var.
  • Bi tane stationwagon arac.
    Gerci hacim olarak probleminiz yokta agirlik olarak var.
    Suspansiyonun ustune gidilebilir. Daha farkli bir suspansiyon.

Abi su onerim var. C5 Sizin isinizi gorecektir. Hydropnomatik suspansiyon var aracta. 2006 modeli var bizde. Aracin ozelligi su, ne kadar yuk atsaniz da yerden yuksekligi ayni seviyede tutuyor. Yuku bosaltinca da yukselen mesafeyi tekrar ayni seviyeye indiriyor. Cok ta iyi oluyor zamaninda az fayans kalekim falab tasamadik.banamisin demedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ruhsatta hususi geçen, ÖTV'si ve vergileri ona göre ödenmiş bir hafif ticari alabilirsiniz aslında.
  • Pick-uplar ruhsatta ne diye geçiyor bilmiyorum ama pick-up olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doblo panorama gibi ruhsatta binek olarak geçen hafif ticariler sizin işinizi görecektir...

• Skoda Roomster. Şu an 1.6 tdi geliyor, caddy ile aynı motor var ruhsata binek olarak geçiyor vergisi az yakıtı caddyden biliyosunuz zaten muayene 2yılda bir. Bizim burda havaalanı taksileri hep bundan kullanıyor yolcuları valizleri atıyor sinek gibi de kaçıyor hız limiti de yüksek

• Adam hacim olarak sıkıntım yok diyor siz hala adama ticari araç öneriyorsunuz.Arka süspansiyonları sert bir işinizi görecektir hocam.Bu konuda Opel Astra 1.6 Cdti Öneririm.Hem yüklediğinizde bunlar kadar çökmez hemde çekiş olarak sıkıntı çıkarmaz.Onun haricinde İ30 Crdi'de işinizi görebilir.İ30 Hatcback bir araç olduğu için ağırlık dengesi %60-%40 seviylelerinde arkayı yüklediğiniz zaman önü fazla hafiflemez ve dengesi bozulmaz.
  • C4 Grand picasso hem hususî hemde ağır yüke gelir 1.6 HDi motorla içi çok geniş koltukları da Söker siniz

• Roomster ticari değil ki binek, meriva sınıfına bişey ufak mpv

• fiat albea
  • Süspansiyonlar allahim al canımı demiş resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

Yük taşıyacaksanız binek bir araca değil ticari ya da SUV araçlara bakmalısınız. CR-V ya da Qashqai iyi tercih olur.

Bu arada çok tatlı olmuş Passat çökünce.

+1
  • Opel astra veya chevrolet cruze oneririm. Sert suspansiyonlari var.

• Konforlu araç istiyormusunuz bilmem ama amcamda arabasına en az 500 kg yük atar bazen bu daha'da fazla olur 900kg attığını biliirim. 2 aracı var birisi hyundai accent era ve linea her 2 araçta dizel banamısın demiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: VideSupra

Bi tane stationwagon arac.
    Gerci hacim olarak probleminiz yokta agirlik olarak var.
    Suspansiyonun ustune gidilebilir. Daha farkli bir suspansiyon.

Abi su onerim var. C5 Sizin isinizi gorecektir. Hydropnomatik suspansiyon var aracta. 2006 modeli var bizde. Aracin ozelligi su, ne kadar yuk atsaniz da yerden yuksekligi ayni seviyede tutuyor. Yuku bosaltinca da yukselen mesafeyi tekrar ayni seviyeye indiriyor. Cok ta iyi oluyor zamaninda az fayans kalekim falab tasamadik.banamisin demedi.

C5

+1984

• Bence binek yerine size tavsiye binek ruhsatlı bir ticari alın derim

Mesela Doblo'nun binek versiyonu var.Onların otomobil ruhsatlı geçenleri var bir tane onlardan alıp kullanın derim.

Şayet SUV alırsanız araç yere değmez ama süspansiyon ve yol tutuşu kötü etkilenir.

Passatı satmam derseniz aracın tabanına yayın yükleri mesela bagaj yüzeyine bir kısım yolcu koltuklarına biraz ön yolcu koltuğuna birz yerlere oranlı yayın o zaman araç çok sıkıntı yaşamaz.

Ama dengesiz yüklerseniz aracın yol tutuşunu bile kötü etkiler.

Umarım o aracı o şekilde kullanmadınız.

Çözüm basit binek ruhsatlı doblo bakmak

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.