Yüzbaşı
10 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 69 (Bu ay: 6)
Gönderileri

Merhabalar,

Herşey Mesut çevik'in 1000MB internet ve asus AX86U routeri ile yaptığı testleri izlemem ile başladı.

1000MB türknet bağlattım. Direkt olarak modemden çıkan kabloyu bilgisayarıma girdim ve 950Download + 930 Upload şeklinde bir internete lan kablo ile sahip oldum.

Evim biraz büyük olduğu için tabi ki interneti paylaşmak istedim ve Asus AX86U router aldım. Ana modemden gelen direkt interneti bağladım. 2.5 G çıkışındanda bilgisayar kasama internet verdim.

Testleri tekrar yaptığımda, yüksek hızlı interneti aynı şekilde lan kablo ile sağladım.

Şimdi gelelim sorunların başlangıcına. Kablosuz bağlantımı telefon ile yaptığım testlerde ( Samsung S21 ultra ) En fazla 180 MB civarında görmekteyim. Lakin Mesut beyin videolarında 900 MB civarında seyrediyor internet.

1. Sorunum wifi internetin neden düşük hızlarda kaldığı nerede yanlış yapıyorum ?

Bu sorunu çözemeden ağı genişletmek için 2. AX86U cihazını satın aldım ve kurmayı denedim.

Aimesh sistemi kablo ile bağlayıp dağıtmak istiyorum ama nerede hata yaptığımı anlamıyorum.

1 Tane ANA modem var.

Bu ana modemden 2 çıkış alıyorum. 1. Çıkış masa üstü pc'nin üstündeki ilk aldığım router'a bağlanıyor ve oradan pc geçiyor.

Diğer kablo ise alt katta modeme girmek istiyorum. Lakin araştırmalarım sonucu anladığım 2 router arasında direkt bağlantı olması gerektiği. Yani modemden gelen 2 internet yerine ana modemden gelen interneti 2. router'a girmem gerektiği.

Bunuda yaptığım zaman aimesh sistemi bir birini görmüyor.

Yani olay biraz karıştı ama bu konuda bu süreci yaşayan var ise yardımlarını bekliyorum.

Selamlar,

65" olacak

15 - 25 bandinda tv tavsiyesi istiyorum.

Tv duvara monte edilecek. Kafamdaki markalar lg ve sonny

LG OLED65B9 65 bu modeli 15k civari alabiliyorum. Belirttigim rakamda cok fark ettirecek teknik ozellikleri var ise rakamda yukari cikabilirim.

Tesekkurler.
Selamlar.

Net olarak olayi anlatmak isterim.

Bu sabah bilgisayarimdaki hdd ve ssdleri yenisi ile degistirmek icin eskilerini ( hdd yedek dolu idi ) sokup yenilerini taktim.

Kurulum bitti. Yeni ssd ve hdd canavar gibi calisti.

Eski ssd onu formatladim ve baska bilgisayarima taktim. Yedeklerimin oldugu hdd yi bilgisayara bagladim yeni hdd verileri almak icin. Ama hdd bilgisayar gormedi. Daha dogrusu ayrilmamis alan olarak gordu.

Simdi ben icinde verileri olan hdd mi nasil verilerini geri alabilirim.

Harf atayamiyorum sadece bicimlendir cikiyor.

Konu hakkinda net deneyimi olan sorunu cozebilecek kisiye 200 TL odul vaad ediyorum. Saygilarimla.
Merhaba,

50 veya 55 " tv tavsiyesi istiyorum. konu hakkında hiç deneyimim yok 1 haftadır mağaza geziyorum ama anlattıkları kafamı iyice karıştırdı.

TV genelde netfix filmleri dizi izleme 4k maç izleme şeklinde kullanıyorum twich üzerinden video izliyorum bağzen. lg kullanmaktayım suan web os 3.0 var içerisinde magic kumanda ile bağzen sorun yaşıyorum.

mesela dizi sitelerinde dizi film izlerken reklamları geçmek çok zor oluyor birde bağzı formattaki filmleri izleyemiyorum.

Evet tavsiyelerinizi bekliyorum :)
Selamlar.

İş yerinde oyun için kullanabileceğimiz bir pc ihtiyacımız var max bütçemizde başlıktaki gibi.

Overwatch CS go ağırlıklı bir oyun seçimimiz var. Genel FPS

Sizden bilgi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Selamlar,

Yaklaşık 3 ay önce vatandan sıfır ürün olarak bu markanın gt73vr modelini aldım.

Standart donanımlar 2 oyun office programları falan kurdum normal insanlar gibi. Lakin 2 gün sonra internet sayfalarını gezerken bilgisayar mavi ekran verdi ve dediki " bad pool caller " böyle bir hata dedim olur böyle şeyler dedim bilgisayar tekrar başladı. 3 saat oyun oynuyorum overwatch wow falan hiç sorun yok. neyse 2 mail atıyorum sorun yok. excelde işlem yapıyorum bilgisayar kaymak gibi. ama tarayıcıyı açıyorum ( chrome,mozilla,safari,opera,vivaldi vs) film dizi veya foruma girince gazete sitelerinde tak diye yine aynı hatayı vererek kapanıyor.

Ya dedim appdre sen bu işlerden anlayan adamsın nete yaz sorunu çıkar çözersin. tüm bu hata ile ilgili sorunları okudum yerli yabancı kaynaklar ama çözemedim. ne yaparsam yapayım olmuyor. Deneme için birde video çektim 15 dakikalık. 15 dakikada bilgisayar 8 kere bu hatayı vererek kapandı. açıyorum pc'yi tarayıcıya giriyorum bir siteye girmeye calısıyorum tak diye hata verip kapanıyor. Ama dediğim gibi 10 saat oyun oynasam sorun yok.

Olay günlükleyicisinde kayıtlar var bilgisayar 40 kere aynı hatadan kapanmış falan.

Neyse yapacak birşey yok servise gönderelim dedik servispoint'e götürdük bıraktık. Yaklaşık 10 gün falan hiç sormadım nedir ne değildir. 10 gün sonra beni aradı msi servispoint dediki sorun ne dedim böyle böyle videoyuda attım. resimde attım ssler falan. 2 gün sonra aradılar dediler ki hiç bizde böyle bir hata olmadı bilgisayarda sorun yok.

Dedim ki bakın nasıl sorun yok zaten olay günlükleyemede hata görünüyor sizde görüyormusunuz "evet " ama bizde iken olması lazım öyle anlarız. diyorum ki hata yazıyor orada zaten neden olmuş bellidir. yok sorun falan ben size sistemi formatlayıp güncelleyip göndericem dedi. tamam dedim herhalde ben anlamıyorum dedim. belki güncellicek veya sorunu çözdüler bişi yok gibi yapıyorlar müşteri anlamasın diye düşündüm.

Neyse efendim pc'yi 16.günün sonunda aldım. format atmışlar dedim ki birşey kurmayım ozaman kurduğum programları yazıyorum: Battle.net Overwatch - ESET nod 32 lisanslı - Lisanslı office 365 - Nvidia ve windows kendini güncelledi falan.

Dedim acaba sorun devam mı ediyor açtım pc'yi girdim tarayıcıya ohhh canavar gibi valla 2-3 dk sonra nemi oldu aynı hatayı verdi delirdim.

Lan dedim olamaz res attı tekrar açtım gene aynı hata gene kapanıyor. Hemen olay günlükleyicisine girdim aman tanrım ne göreyim ben şok 2 gün önce yine aynı hatayı vermiş sabah 07:00'da yani serviste oldugu günlerde. ben ise bugun aldım bilgisayarı ve bana hiç hata vermedi dendi.

Neyse efendim aradım servisi anlattım böle böle getirin bakalım dediler dedim sizdeyken zaten hata almış bilgisayar aynı sorundan kapanmış bu sefer servis diyor ki biz o saatte kapalıyız. diyorum ki yazıyor içinde . biz kapalıyız getirin bakalım.

8 gün oldu hala pc yok. ve sorun devam ediyor sanırım çözülemeyecek. Şikayet gibi oldu bu yazı ama ne yapmak gerekli bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
Selamlar,

Asus V Rampage 10 edition anakart'da bu ramları kullanmaktayım. Yeni aldım.

Lakin bunların renk değiştirme olayını bir türlü yapamadım. İlk başta bunlar renkli renkli yanıp sönüyordu şuan sadece yeşil olarak yanmakta aura uygulamasında ramlar yok.

Sorun ne olabilir babayiğit arkadaşlar sabahtan beri içim kıyıldı. Bilen var ise yeşillendirsin.
Selamlar.

MSI GS72 bilgisayarımı sattım. Yeni bir laptop almak istiyorum gözüme kestirdiğim msigs73 serisi lakin bunlarda 2 seçenek var birisi 7rf birisi 6rf ikisininde handikapları var.

Profesyönel olarak gamebook tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim.

gs serisi ince olması beni çok tatmin eden bir özelliği.

Kafamdaki modeller:
http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/msi-gs73vr-7rfstealth-pro-255xtr-i7-7700-173-do-P173139923?cid=604001&gclid=CLzqgrnYiNMCFQoA0wodod0E0g&gclsrc=aw.ds
http://www.istanbulbilisim.com.tr/msi-stealth-pro-4k-gs73vr-6rf-039tr-notebook-fiyati,214173.html
Merhaba,

Sizlere sorup göremediklerimi görmek istedim İmzamdaki sistem bileşenlerini ve corsair 750d kasa kullanıyorum.

Kasayı uzun zamandır kullandığım için değiştirmek istiyorum. Kasa üzerinde rog front panel ve birde cdroom war.

Şimdi yaptığım araştırmalarda 4 kasa arasında kaldım ama gözümden kaçanlarda olabilir.
Kasa için bütçe belirlemedim her bütçeden olur uçuk fikirlere bile açığım. Aşağıda seçtiklerim var. Önerileriniz ve sebeplerini bekliyorum. Tskler.

Corsair 570 x veya NZXT Noctis 450 ROG
Ürünler vatan pc, TR'de olmayanlar yurt dışından tedarik edilmiştir. Oyun ve iş için kullanıyorum. Sadece elektronik fiyata dahil edilmiştir.

Ne gerek vardı ben o sisteme araba alırdım uçak alırdım vb. Parayı sokağa atmışsın gibi yorumlara gerek yok. Forumda bu tarz bir konu açılmadığından açıyorum.
Kullanılan parçalar aşağıdadır. En altta resimleride bulabilirsiniz.

Kullanılan parçalar 21.04.2017 tarihinde güncellenmiştir. Kasa Ramlar ve ekran kartı değişmiştir.

Anakart: ASUS Rampage V EDITION 10
İşlemci: INTEL Core i7 5960X Soket 2011V3 3.0GHz 20MB
Ekran Kartı : Asus GTX1080Ti Strix
Depoloma : OCZ 512GB RD400 & WD-Raptor 1 TB HDD
Bellek : GSKILL 32GB (4x8GB) TRIDENT Z DDR4 3600MHz CL15
Soğutma ve Kablolama : CORSAIR H115i Su Soğutma & Corsair Red Kablo & CORSAIR ML SERİSİ ML140 PRO 5x
Kasa: CORSAIR CRYSTAL SERİSİ 570X
Monitör : ASUS 34" PG348Q
Psu : CORSAIR Ax1200i
Ses Kart : CREATIVE ZxR Sound Card
Ses Power Amfi : Apart Champ 2
Kolonlar: Terra Mk3 Ferrari
Klavye Mause ve Ped : RAZER Blackwidow Chroma & Mamba Chroma & Razer Manticor

Kullanılan parçalar 21.04.2017 tarihinde güncellenmiştir. Kasa Ramlar ve ekran kartı değişmiştir. Yeni resimler aşağıdadır. Resimlerde Strix kart yoktur Asus strix eklenmiştir. 1080 ti ( renk bozulmasın hesabı )

Hakkında
Meslek: İthalat/ İhracat / ETicaret
İlgi Alanları: MMORPG
Forum İmzası:
ASUS ROG MAXIMUS Z790 EXTREME | INTEL Core i9 13900K | Zotac RTX 4090 | Samsung 990 Pro 2tb | WD-Raptor 1 TB HDD | GSKILL 32GB TRIDENT Z DDR4 3600MHz CL16 | CREATIVE ZxR Sound Card | CORSAIR H170i | Terra Mk3 Ferrari - Apart Champ2 | CORSAIR Ax1600i PSU | ASUS 34" PG348Q Curved | Corsair 570x RBG - 5x ML Series Fan | RAZER Chroma Blackwidow - Mamba - Manowar - Manticor
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Mercedes
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 4 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 674
İkinci El Bölümü Mesajları: 173
Konularının görüntülenme sayısı: 113.513 (Bu ay: 181)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 43 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.