Şimdi Ara

1000MB internet + Aimesh sorunu ( Asus ax86u ) düşük wifi hızı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Herşey Mesut çevik'in 1000MB internet ve asus AX86U routeri ile yaptığı testleri izlemem ile başladı.

1000MB türknet bağlattım. Direkt olarak modemden çıkan kabloyu bilgisayarıma girdim ve 950Download + 930 Upload şeklinde bir internete lan kablo ile sahip oldum.

Evim biraz büyük olduğu için tabi ki interneti paylaşmak istedim ve Asus AX86U router aldım. Ana modemden gelen direkt interneti bağladım. 2.5 G çıkışındanda bilgisayar kasama internet verdim.

Testleri tekrar yaptığımda, yüksek hızlı interneti aynı şekilde lan kablo ile sağladım.

Şimdi gelelim sorunların başlangıcına. Kablosuz bağlantımı telefon ile yaptığım testlerde ( Samsung S21 ultra ) En fazla 180 MB civarında görmekteyim. Lakin Mesut beyin videolarında 900 MB civarında seyrediyor internet.

1. Sorunum wifi internetin neden düşük hızlarda kaldığı nerede yanlış yapıyorum ?

Bu sorunu çözemeden ağı genişletmek için 2. AX86U cihazını satın aldım ve kurmayı denedim.

Aimesh sistemi kablo ile bağlayıp dağıtmak istiyorum ama nerede hata yaptığımı anlamıyorum.

1 Tane ANA modem var.

Bu ana modemden 2 çıkış alıyorum. 1. Çıkış masa üstü pc'nin üstündeki ilk aldığım router'a bağlanıyor ve oradan pc geçiyor.

Diğer kablo ise alt katta modeme girmek istiyorum. Lakin araştırmalarım sonucu anladığım 2 router arasında direkt bağlantı olması gerektiği. Yani modemden gelen 2 internet yerine ana modemden gelen interneti 2. router'a girmem gerektiği.

Bunuda yaptığım zaman aimesh sistemi bir birini görmüyor.

Yani olay biraz karıştı ama bu konuda bu süreci yaşayan var ise yardımlarını bekliyorum.

1000MB internet + Aimesh sorunu ( Asus ax86u ) düşük wifi hızı.

• Şimdi cevap ve çözüm bulma sırası Asus'da...
    Adını temizlemek için elinden gelen herşeyi yapmalı , tabii marka değerine/kullanıcıya önem veriyorsa...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wifi hız testini pc ile telefon arasında veri aktarımı ile de test ettiniz mi?

Ben Fritzbox mesh sistemi kullanıyorum ama hepsinde aynıdır:
    Kablolu da olsa kablosuz da olsa ikinci ücüncü yani Slave cihazlar Mesh master a bağlanmak zorunda.

Aslında Turknetin verdiği modem direkt fiber giriş değil ve arada bir ont varsa ont çıkışını doğrudan birinci routere bağlayın. Modemi iptal edin. (Turknetten şifre almanız gerekecektir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 24 Haziran 2021; 19:8:22 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.