F

Yüzbaşı
16 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar selam, yeni kartlar çıkmışken almak çok mantıklı olmayabilir ama fiyat çok iyi : https://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-rtx-2070-ventus-gp-8gb-gddr6-256bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html#

Elimde 42 adet revolver key mevcut arkadaşlar. Önce ödeme sonrasında anahtar teslimi yapıyorum.
Paypal vb kabul etmiyorum.
İş bankası veya halkbank hesaplarım mevcut.
Cep telefonu tavsiyeleri konusu pek de revaçta değil sanırım. O yüzden cevap alabilmek adına yeni bir konu açmak en iyisi gibi

Şimdi buradaki bilgili ve deneyimli arkadaşlara bir sorum olacak.

2 küsür yıldır Android'le cebelleşip root muş custom rom muş deneyip kasılmalardan ve takılmalardan bıkmış biri olarak stabilitesini gözümle de gördüğüm Wp8 e geçme kararı aldım. Fakat almışken 1 gb ram li bir model olsun ve ileride de ram isteyen uygulama sayısı artınca beni üzmesin istiyorum. Aslında L525'i bekliyordum ama bugün gidip neredeyse tamamen aynı olan L520 ve L820 yi yanyana inceleyince, ekran olarak L520 beni pek tatmin etmedi siyah derinliği ve canlılık açısından. 4" ekran ve dolayısıyla tek el kullanımına müsait olması açısından 525'te karar kılmıştım ama L820 de ekran 4.3" olmasına rağmen iki telefonun boyutu hemen hemen aynı gibi bir şey. O yüzden L820'ye kaymaya başladım.

Telefonda oyun oynamam ama 3G sürekli açık, facebook, twitter, 4sq ve Whatsapp ı aktif kullanıyorum. Ayda 5 kere de fotoğraf çekerim belki Mail kontrolü, pdf dökümanlar office vs derken standart bir kullanımla 1 gün idare edebilecek bir telefon istiyorum. 2 güne çok da gerek yok, her gece şarja takabilirim. Ama akşamın 8 inde şarj isteyen telefona da tahammülüm kalmadı.

Şimdi L820'nin bir seneden uzun bir süredir piyasada olduğu için güncelleme desteğini de düşünecek olursak, özellikle batarya süresi ve fiyatı açısından L525'le kıyasladığımızda hangisini almam daha mantıklı olur? Şarj süresi uzayacaksa, RAM'i 1 gb olduğu sürece CPU ve GPU nun daha düşük modeller olması çok umrumda değil. Zira L520 bile yeterince akıcı çalışıyor. Kameraymış, flaşmış, yok efendim Asphalt8 kasıyormuş; bu gibi dertlerim de yok benim.

Kısacası L820, L525 le arasındaki 220 TL civarı farka rağmen (ki benim için diğer özellikler önemli olmadığından bu fark sadece ekran kalitesi, 0.3" boyut farkı ve bir miktar şahsi estetik anlayışım adına verilmiş olacak) hala almaya değer bir telefon mudur?
Merhabalar, halihazırda kullandığım dv1241 artık yavaştan miyadını doldurduğu ve klavyesi bozulduğu için yeni bir laptop bakıyorum.

Gereksinimler:

-Kesinlikle 17.3" olmalı.

-Ekran çözünürlüğü Full HD olsa iyi olur tabii ki, ama 1600x900 da ppi olarak şu an kullandığım 15.6" 1366x768 den fazla olduğu için çok da sorun çıkarmaz sanırım. Ayrıca ekran kartına yapacağı yük de azalır haliyle.

-Oyun olarak sadece Dota 2 oynadığım için fazla bir sistem gereksinimine ihtiyacım yok ama 3D çizim amaçlı da kullanılacağı için harici ekran kartı mecburi. Benchmarklardan baktığım kadarıyla GT630 ayarında bir ekran kartını işimi fazlasıyla görür gibi geliyor.

-Tasarım olarak şık olmasından ziyade, ne kadar ince o kadar iyi! 4cm kalınlığında laptopı pek tercih etmiyorum.

-Fiyat olarak 1800 lira düşünüyorum. Fiyatına değecek özelliklere sahipse 2000'e kadar çıkabilirim.

-Sonradan ssd takmak için hdd yuvası ya da msata girişi bu fiyat segmentinde var mı bilmiyorum ama olursa makbule geçer. Olmazsa da dvd yerine koyabilirim pek sorun olmaz açıkçası.


Bu gereksinimleri karşılayacak bir laptop olarak; SAMSUNG ATIV BOOK 3 NP350E7C-S01TR yi gözüme kestirdim ama daha inceleme fırsatım olmadı. Sizce başka neler olabilir. Şimdiden teşekkürler
Gün geçmiyor ki sahibinden'de garip garip adamlarla muhatap olmayalım. İlanında yanlışlık gördüğüm için, çok sevdiğim otomobilimi de katledilmiş olarak görünce dayanamayıp mesaj attım, ama yine de kibarlığımdan ödün vermedim bence Konuşmalar şöyle:

Ben:

"Benimki sorudan ziyade biraz sitem olacak. Zira bu aracı bilen alacak demişsiniz ama aracı pek bilmediğinizi, üstüne de yapılan işlemleri görünce 94 model bir Prelude sahibi olarak bu aracın kıymetini bilemediğiniz için üzüldüm. Sırasıyla düzeltmem gerekirse; öncelikle satmakta olduğunuz Prelude F20A4 motor koduna sahip ve 98KW yani 133 beygirdir, 155 değil. Aynı yıllarda üretilen Accord ile hemen hemen aynı motora sahip olan bu araç, aynı zamanda Accord şasesi üzerine inşa edildiği için de parçaları Civic ile değil, Accord ile benzerlik göstermektedir. Zira Civic'in yağ filtresi bile bu araca uymamaktadır. Sürekli olarak aracımla Ankara-Bursa istikametinde giden biri olarak da, ilan verdiğiniz tarihlerde kilometrede 28 kuruşun altında yakamadığımı da belirtmek isterim. Ayrıca iç mekan fotoğrafları da sizin aracınıza ait değildir. Çünkü göstergenin olduğu fotoğrafa baktığımızda electroluminance kadranı ve 4WS sistemine ait ışığı açıkça görebiliyoruz. Bu fotoğraf 94-96 yıllarında üretilen muhtemelen BB4 kodlu otomobillerden birine ait, sizin aracınız ise BB3. Yine diğer iç mekan fotoğrafında da yolcu airbag i ve tweeter lar göze çarpıyor ama electroluminescent göstergeler yok. Dolayısıyla bu da 92-93 yıllarında üretilmiş ama Türkiye'ye ithal edilmemiş araçlardan birine ait bir fotoğraf. Temsilidir yazmadığınız için potansiyel alıcıları da yanıltmış oluyorsunuz. Zaten bununla ilgili gerekli şikayette bulundum. Son olarak da bildiğim kadarıyla bu aracın oldukça büyük bir kazası da bulunuyor. Dilerseniz şase numarasıyla tramer sorgusu yapabilirsiniz.

Bunları niye yazıyorum derseniz, Türkiye'de sayısı gittikçe azalan bu nadide aracın, aslında ne kadar değerli olduğunu anlamanız için yazdım. "saygısızlar ve kurnaz geçinenler lütfen hiçbir şekilde irtibat kurmasın." Bu cümlenizin de etkisi var. Zira bu durumda kurnaz geçinen siz olmuşsunuz. Bir Prelude kullanıcısı olarak saygılarımla..."


Sıkı durun gelen karşılığı aktarıyorum


"İster elindeki Prelude'un resmini çek bendekinin resminin yanına koyalı, ister Prelude'unu getir bendekinin yanına koyalım. Sendeki benimkinden daha fazla ilgi ve talep görürse ya da birini seçin dediğimizde seninkini seçerlerse bendekinin anahtarını sana vereceğim ama büyük bir çoğunluk benim Prelude'u seçerse ben senin aracını istemiyorum, bir defa suratına küfür etmeyi tercih ediyorum.

Araçların asıl gücünü krank çıkışından alınan ölçümle belirlenmesi gerektiği halde çoğu yerde dinamometre ile ölçüm yapılır. Krank çıkışı motorun asıl gücünü dinamometre ise asfalta bastığı gücü gösterir. Ve iki değer arasında ortalama yüzde 15 fark vardır. Bendeki aracın motor çıkış gücü 183, asfalta verdiği güç ise 155'tir. Yanıma gelirsin, beraber ölçüme gideriz, benim yazdığım değerden daha düşük çıkarsa sen benim aileme küfür edersin, benim yazdığım gibi çıkarsa ben senin ailene küfür ederim.

Çok bilmiş geçinen avanaklarla dolu bir memlekette yaşadığımız için onlardan birinden mesaj almış olmam çok da anormal bir durum değil. Zira mesajında bana yazdığın şeylerin en az yarısı yanlış. Hayatında oto tamircisinden başka dükkan veya usta görmeyen biri olarak gayet normal.

F20A4'yı, 98KW'ı, 4WS'yi, BB4'ü ezberlemekle otomobilden, motordan ve güçten anlıyor olmak birbirinden çok farklı şeyler. Sen bana göre, hayatında birçok porno film izlemiş ama bir tane bile kadınla yatağa girmemiş biriyle aynısın. İşler senin doğru bildiğin şekilde yürümüyor çaylak kardeşim. Sana beyinsiz dememin ve seni öyle kabul etmemin diğer bir nedeni ise şu yazdığın kelime: (senin mesajından kopyala yapıştır yapayım) "electroluminescent. Bu kelimeyi gerçekten işinin uzmanı bir kişiye söylesene, sana ağzıyla gülmediğini hemen fark edeceksin. Bir yerlerden eline Prelude Kullanma Kılavuzu geçti de okuyacak kitap bulamayıp onu mu ezberledin

Arada ekstra bir bilgi daha vereyim; Türkiye'ye araçlar sadece yetkili firmalar, markalar, bayiler ve distrübütörler tarafından ithal edilmiyor. Farklı yollardan veya gümrük girişi olarak da araçlar Türkiye'ye giriyor.

Mesajımın başında beygir gücü ile yaptığım teklifi aracımın kaza durumu ile ilgili olarak tekrar ediyorum. Geleceksin, servise gideceğiz, senin iddia ettiğin gibi büyük bir kazası varsa sen benim anneme küfür edeceksin, ama öyle birşey yoksa ben senin annene küfür edeceğim.

Diğer konu ise, aracın nadide ve değerli olması. O ezberci beyninle yapabileceğini düşündüğüm bir ödev vereyim. Bu kasa Prelude'tan toplam kaç adet üretildiğini ve şu anda dünya trafiğinde kaç tanesinin faal olarak kullanımda olduğunu araştır. Nasıl ve nereden öğreneceğini özellikle yazmıyorum çünkü bunu bile tam olarak bulup öğrenemezsen sen de anla ki bir halttan anlamayan, IQ'su düşük ama bunun farkında olmayan birisin. Bu sayıyı neden öğren istedim, yazdığın gibi araç sayıları tükenmekte, nadide ve değerli değil. O kadar nadide ve değerli olsalar 15 - 20 bin liraya satılmazlar. İşi bilmeyen, doğru dürüst bir spor arabaya binmemiş olan, hayatında bir defa bile saatte 300 kilometrenin üzerine çıkmamış ve sahip olduğu en pahalı araba Prelude olan çapı dar kişiler için değerli olabilir.

Senin mesajındaki konuların sırasıyla cevapladım ve yazdığın son konu şuydu: evet ben ilanımın en altına özellikle o "Not"u yazdım, "saygısızlar ve kurnaz geçinenler" diye. Okumayı becerebilmişsin ama IQ düşük olduğu için anlamanı tabii ki beklemiyorum. "bu kişiler hiçbir şekilde irtibat kurmasın" yazıyor ama sen irtibat kuruyorsun. Senin de anlaman için oradaki cümleye "kendini akıllı zanneden ezberciler de irtibat kurmasın" diye eklemem gerekiyor demek ki.

Bir de şu soruyu kendine sormanı istiyorum: "Asıl ben bu IQ ile Prelude'a yakışıyor muyum?"

Lütfen kendi kum havuzunda oyna pek dışına çıkma hele hele herkesin seni beyinsiz bir moron gibi göreceği çevrelere girmeye kalkışma.

Son olarak da, "saygılarımla" diyerek bana saygı sunmana hiç gerek yok çünkü belirli bir seviyenin altındakilere saygı duymuyorum ben."

Bahsedilen ilan ise;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-prelude-turkiye-de-daha-iyisini-bulursaniz-lutfen-onu-alin-132568014/detay/

Yorumlarınızı bekliyorum
Merhabalar,
Kısa zaman önce ses sistemi işine merak salmam ve arabayı uzun süre kullanmaya başlayacak olmam nedeniyle güzel bir sistem arayışlarına girdim. Çok kısa zamana kadar tercihlerim hemen hemen net belliyken son okuduğum konular sonucu düşündüğüm sistemin istediğim sistem olamayabileceğine karar verdim ve sizlere danışmak istedim.

Baştaki sistemim Alpine SPG 17CS 2 yollu komponent hoparlörlerle birlikte Alpine SBG 844BR subwoofer alıp bunları yine Alpine'ın F640 amfisiyle beslemekti. Fakat komponentlerin 70W RMS olması, buna karşın amfinin ancak 50W RMS verebilmesi beni biraz şüpheye düşürdü. Okuduklarım sonucunda da anladığım kadarıyla kompenentlerden tam bir verim alamayacaktım. Bu durumda orta yolu buldurup hem component için hem de amfi için kanal başı yaklaşık 60W RMS lik bir değeri tutturup daha uyumlu bir sistem yapmaya karar verdim.

Asıl amacım S/N ratiosu yüksek bir amfi alıp gain'e olabildiğince az yüklenerek berrak bir ses alabilmek.

Komponent olarak 250 TL limit ve amfi olarak ise 350 TL gibi bir limitim olduğu düşünülürse ne gibi bir kombinasyon istediğime en yakın performansı verebilir?

Subwoofer olarak SBG 844BR da ve ana ünite olarak da Pioneer 2400bt ye kesin karar vermiş bulunmaktayım.

Elektronik konusunda genel olarak bir takıntım olduğu için Alpine, JL Audio, Pioneer, Clarion, Blaupunkt, JBL, Kenwood tarzı bilindik ve kendini kanıtlamış markalar önerirseniz benim için daha gerçekçi olur. Örneğin forumda da bir çok kişi Soundmagus önermesine rağmen nedense beni pek tatmin etmeyecek bir marka gibi geliyor. Robotik alanıyla ilgilendiğim için önemli olanın MOSFET ve diğer elektronik bileşenlerin kalitesi olduğunu düşünüyorum zira

Tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.
Yakın zamanda sanırım daha Türkiye'ye gelmeyen 7. nesil Ipod nano almak istiyorum. Cihaz direk olarak eş dost vasıtasıyla Amerika'dan gelecek. Hazır o geliyorken güzelce bir kulaklık da bakayım dedim ama kafam karıştı. Yüzlerce seçenek var resmen.

Dinlediğim müzik türü olarak R&B, rap ve metal hariç her şey var diyebilirim sanırım. Türküsünden sanat müziğine, cazz ından rock ına kadar... Dolayısıyla yüksek bass vesaireden ziyade dengeli ve temiz, enstürmanların ayırt edilebileceği bir kulaklık arıyorum. Şu ana kadar kullandığım en kaliteli kulaklık cx300 olduğu için ondan daha kaliteli bir şey olsa yeter sanırım

Fiyat limitim 60$.

Beğendiğim bazı seçenekler:

JVC HA-FX300R
MEElectronics M6
MEElectronics M31
MEElectronics A151-BK
Phiaton PS 20
Koss KDX100CHR
Beyerdynamic DTX 71 iE
Thinksound ts01
Thinksound Rain
Etymotic Research MC5
AKG Q350
JBuds J6
Audio Technica ATH-CKM55
Klipsch Image S4

Bazıları tipi yüzünden bazıları da marka bilinirliği ve kullanıcı yorumları yüzünden listeye eklenmiştir.

Hadi çıkın bakalım işin içinden

Şimdiden yorum yazan herkese teşekkür ederim.
Biliyorum ki bu ve benzer konular forumda oldukça mevcut. "Forumu oku" diye çıkışacak arkadaşlar için söylüyorum ki çoğunu okudum diyebilirim
Ama siz de bilirsiniz insan kendi başlığına yorum almadıkça çok ikna olmuyor.

Konumuza gelecek olursak; az yakan, fazla masraf çıkarmayacak biraz da yakışıklı bir araç almayı düşünüyorum.

1.Yakıt tipi pek farketmez. Benzinliyse Prins, Teleflex ya da en olmadı BRC gibi kaliteli bir lpg sistemi takılacak.

2.Sedan bir aracı KESİNLİKLE düşünmüyorum. Hatchback olması tercihimdir. Hatta 3 kapı hatchback daha da hoş olabilir. Tamamen zevk meselesi

3.Önyargı derseniz saygı duyarım ama Fransız bir araç düşünmüyorum. Zaten saygıdeğer babama da aldıramam fransız bir markayı

4.Nispeten yakışıklı bir araç olursa da güzel olur

5.Haa unuttum, düz vites olacak.

Bu şartlar altında baktığımda;

05'-08' Ford Fiesta 1.4 TDCI
97'-98' VW Polo 1.4
96'-01' Honda Civic 1.4i S
97'-98' Audi A3 1.6
97'-98' BMW 3.16i Compact
97'-98' Mazda 323 1.5i Practica
01'-02' Nissan Almera 1.5 Comfort
04'-06' Opel Corsa 1.3 CDTI

gibi bir çok seçenek çıkıyor karşıma. 323, 3.16i, polo ya tiplerinden ötürü pek sıcak bakmıyorum açıkçası. Favorim Civic 1.4i S + LPG

Parça, servis gibi masrafları da düşündüğümüz zaman Audi ve BMW de sıkıntı yaşayabilir miyim?

Veee, asıl soru!!! Siz olsanız hangisini seçerdiniz?

Teşekkür ederim
şu anda kullanmakta olduğum philips 150sic 15" monitör artık 7. senesine girdi. Dolayısıyla değiştirmenin zamanı geldi de geçiyor bile
ekran kartım 512mb dolayısıyla 19" ten büyük bir monitör düşünmüyorm.
Şu an kullandığım monitör 4:3 ekran boyutunda.. Fakat yaptığım ufak çaplı araştırmada bu boyutta monitör bir elin parmaklarını geçmiyor nerdeyse.. Her yer widescreen dolmuş.. Onlar da kendi arasında 16:9 16:10 şeklinde ayrılmış. Kısacası kafam karıştı...
Bu yüzden sizden yardım bekliyorm. Pc genellikle internet msn ve oyun olarak kullanılıyor. Film ve dizi için de kullanılacak ama en önemli etken oyun!!
Bu durumda benm hangi ekran boyutunda hangi marka mönitörü almam gerekir??
Ha bir de unutmadan dvi ın analogdan daha iyi olduğunu biliyorum fakat dvi 19" bulmak gerçekten zor...

Beğendiğim birkaç monitör:

samsung 943n+ // philips 190s9fb // lg w1954s-pf
başlık zaten yeterince açık gözüküyo ama olsun

çok sık oyun oynarım genellikle müzik de açık olur. şöyle 100 ytl yi geçmicek (80-120) kaliteli (ne kadar kaliteli olabilirse artık bu fiyata ) 2.1 bi sistem arıyorum.
biraz siteleri gezdim.logitech z230 z240 creative t3030 a falan baktım ama z240 hariç tipsiz gibi geldi bana bi çoğu yakından da gidip görücem yakında ..
kısacası tavsiyelerinizi bekliyorum.
!!!!!lütfen diğer topiclerde olduğu gibi direk oo z5500 al ses kalitesi çok iyi falan diye bana göre uçuk fiyatlarda olan sistemleri tavsiye etmeyin...!!!!!
Hakkında
Konum: Bursa
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Mesaj Sayısı: 362
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 428
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 15.282 (Bu ay: 135)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 12 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.