Şimdi Ara

15-19 bin TL öğrenci otomobili!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
4.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biliyorum ki bu ve benzer konular forumda oldukça mevcut. "Forumu oku" diye çıkışacak arkadaşlar için söylüyorum ki çoğunu okudum diyebilirim
    Ama siz de bilirsiniz insan kendi başlığına yorum almadıkça çok ikna olmuyor.

Konumuza gelecek olursak; az yakan, fazla masraf çıkarmayacak biraz da yakışıklı bir araç almayı düşünüyorum.

1.Yakıt tipi pek farketmez. Benzinliyse Prins, Teleflex ya da en olmadı BRC gibi kaliteli bir lpg sistemi takılacak.

2.Sedan bir aracı KESİNLİKLE düşünmüyorum. Hatchback olması tercihimdir. Hatta 3 kapı hatchback daha da hoş olabilir. Tamamen zevk meselesi

3.Önyargı derseniz saygı duyarım ama Fransız bir araç düşünmüyorum. Zaten saygıdeğer babama da aldıramam fransız bir markayı

4.Nispeten yakışıklı bir araç olursa da güzel olur

5.Haa unuttum, düz vites olacak.

Bu şartlar altında baktığımda;

05'-08' Ford Fiesta 1.4 TDCI
    97'-98' VW Polo 1.4
    96'-01' Honda Civic 1.4i S
    97'-98' Audi A3 1.6
    97'-98' BMW 3.16i Compact
    97'-98' Mazda 323 1.5i Practica
    01'-02' Nissan Almera 1.5 Comfort
    04'-06' Opel Corsa 1.3 CDTI

gibi bir çok seçenek çıkıyor karşıma. 323, 3.16i, polo ya tiplerinden ötürü pek sıcak bakmıyorum açıkçası. Favorim Civic 1.4i S + LPG

Parça, servis gibi masrafları da düşündüğümüz zaman Audi ve BMW de sıkıntı yaşayabilir miyim?

Veee, asıl soru!!! Siz olsanız hangisini seçerdiniz?

Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyingelephant -- 9 Şubat 2011; 17:59:50 >

• CİVİC 1.4 is i tek geçerim bu araçlar içerisinde bende 1.6 ies var sorunsuz bi araçtır ben nazar değmesin servisin yolunu hatırlamıyorum die bilirim.hemde spor ve kolayca modifiye olur kaliteli bi araçtır lpg ile en iyi uyumu sağlar.her parçasını bulursun.
  • Arkadaşlar bi yardım eli uzatın lütfen
  • fiesta

• Tüplü kalos var istersen vereyim 13.500 e.Bakımını daha 1000 km önce yaptım.
  • Yazdıkların arasında en yüksek modelli olan Fiesta.

En mantıklısı o olacaktır.
  • Fieste iyimiş o fiyata.
  • fiesta sport çok güzel gözüküyor bertone de güzel ben olsam yaşının genç olması dolayısıyla fiesta alırdım
  • @Mangona
    hocam gösterdiğiniz araçlardan sadece fiesta bana hitap ediyor. Dierleri ya fransız arabası ya da model olarak düşünmediğim araçlar.

@Aşil hocam kalos da düşünmüyorum teşekkürler

@eggys 2.0 motorun vergisi çok olur hocam ya, ne kadar fark var ki acaba?

Fiesta tavsiye eden diğer arkadaşlara;
    Açıkçası beni honda civic ten çeldirebilcek tek otomobil Fiesta. Civic in tipini çok beğeniyorum. Ayrıca japon arabası olması da gözümde daha cazip kılıyo. Anladığım kadarıyla da diğer yazdığım seçenekler pek tercih edilmiyo.

Peki şimdi 2 araç arasında düşünecek olursak;
    Honda Civic 1.4i S mi tercih edersiniz yoksa Ford Fiesta 1.4 CDTI mı ? Tercihinizin sebebi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyingelephant

@Mangona
    hocam gösterdiğiniz araçlardan sadece fiesta bana hitap ediyor. Dierleri ya fransız arabası ya da model olarak düşünmediğim araçlar.

@Aşil hocam kalos da düşünmüyorum teşekkürler

@eggys 2.0 motorun vergisi çok olur hocam ya, ne kadar fark var ki acaba?

Fiesta tavsiye eden diğer arkadaşlara;
    Açıkçası beni honda civic ten çeldirebilcek tek otomobil Fiesta. Civic in tipini çok beğeniyorum. Ayrıca japon arabası olması da gözümde daha cazip kılıyo. Anladığım kadarıyla da diğer yazdığım seçenekler pek tercih edilmiyo.

Peki şimdi 2 araç arasında düşünecek olursak;
    Honda Civic 1.4i S mi tercih edersiniz yoksa Ford Fiesta 1.4 CDTI mı ? Tercihinizin sebebi nedir?

Fiesta çünkü daha genç bir araba daha yeni bir yüz satması daha kolay muhtemelen parçalarıda daha ucuz diye düşünüyorum

• Fiestanın B segmentinde bir araç olduğunu biliyoruz. Peki bu hatchback civic B ye mi girer C ye mi ?

Ayrıca 4 5 sene civarı, yani en azından mezun olana kadar kullanmayı düşünüyorum bu aracı. Dolayısıyla elimden çabuk çıkarmayacağım bir araç olacak. Bu yüzden satışının kolay olması benim kriterlerim arasında değil. Ya da olmalı mı?

Açıkçası benim gönlüm hala civic ten yana. Şekil şemal olarak otomobillerle ilgilenmeye başladığımdan beri beğendiğim bir araç. Fakat fiestanın da dizel ve daha yeni model olması yüzünden çelişkide kalıyorum.

Son olarak; 3 kapı fiestaların tamamı van ya da sonradan cam ve koltuk takılmış. Bu kasada bireysel kullanım için 3 kapı gelmedi mi hiç Türkiye'ye acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyingelephant

Fiestanın B segmentinde bir araç olduğunu biliyoruz. Peki bu hatchback civic B ye mi girer C ye mi ?

Ayrıca 4 5 sene civarı, yani en azından mezun olana kadar kullanmayı düşünüyorum bu aracı. Dolayısıyla elimden çabuk çıkarmayacağım bir araç olacak. Bu yüzden satışının kolay olması benim kriterlerim arasında değil. Ya da olmalı mı?

Açıkçası benim gönlüm hala civic ten yana. Şekil şemal olarak otomobillerle ilgilenmeye başladığımdan beri beğendiğim bir araç. Fakat fiestanın da dizel ve daha yeni model olması yüzünden çelişkide kalıyorum.

Son olarak; 3 kapı fiestaların tamamı van ya da sonradan cam ve koltuk takılmış. Bu kasada bireysel kullanım için 3 kapı gelmedi mi hiç Türkiye'ye acaba?

Geldi ST olarak geldi Fiesta ST olarak geçiyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-fiesta-30-000-km-de-2007-model-ford-fiesta-st-150-29774706/detay

• bravo nun 1.6 sıda var tabi ki sen bilirsin
  • Fiesta'nın dizel tek kapılı modelide geldi :)
    1.6 TDCİ motor var üzerinde.
    sahibinden.com'da sport 1.6 TDCİ diye aratabilirsin.

Civic eski bir araba uğraşmaya değmez.Birde LPG olayı var. LPG'yi babanın kredi kartından full'lersin 400 km maximum binersin. Dizel'i fullersin 1000 km binersin bunu düşün :)
    BEn C-Max LPG'li kullanıyorum haftasonu İstanbul'da fulletiyorum babama İzmit'e geliyorum dönerken 2 hafta içinde bidaha almak zorunda kalıyorum.
    Zamanında bakımlarla Fiesta seni 3-5 sene çok rahat idare eder.

FİESTA
  • bu fiestalar cidden başarılı modeller bence de fiyat benim limitimin 2 katı falan
    demek ki van olmayan fiesta bulamayacağım 3 kapı die diretirsem.

Bu arada benzini tamamen kendim ödeyeceğim için babamın kredi kartı ve maximum menzil gibi dertlerim yok. Tek derdim 25 kuruşu geçmesin km başına...

Peki "model sıkıntım yok, eski yeni farketmez, sıkıntı çıkarmasın yeter" desem yine mi fiesta dersiniz Açıkçası honda ya çok sıcak bakıyorum ama burda ya da başka forumlarda çoğu üye fiesta diyor. Çok güvendiğim tamircimize gittiğimde ise japondan şaşma diyor.

Napacağıma bir türlü karar veremedim

• Fiesta
    Honda eski model 3 sene sonra araba sana iyicene eski gelicektir
    He bide şöyle bir durum var Honda alırsan modifiye isticeksin durmadan ve buda cebini yorucak başka bir şey.
    Emin ol ki öyle boş bir şekilde kullanmak istemiyeceksin

tekrar tekrar söylüyorum yüksek model düşük km dizel bul bir Fiesta

FİESTA

Not:Kendimi Ford bayiinde çalışan biri gibi hissettim.
    imza
    fordçu

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.