Şimdi Ara

Avrupa’da meyve sebzenin pahalı olduğunu düşünerek iç rahatlatmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63
Cevap
1
Favori
1.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanya’da domatesin kilosu 2.5 € civarında, Türkiye’de ise en ucuzu 3.5 TL.

Soğan ve patatesi 1.5 € ortalama ile alıyorlar, biz ise 2.5 - 3 TL’den neredeyse iki katı fark var.

10’lu yumurtayı 2 €’ye yiyorlar biz ise 5 TL’ye.

Burada yiyecek içecek ucuz olupta orada pahalı olan bir şey bulamıyorum bir türlü.. Euro’yu TL’ye çevirde öyle hesapla diyen ekonomist arkadaşlar için şimdiden söyliyeyim asgari ücretleri 12.000 TL’ye tekabül ediyor.

Konu nerden geldi derseniz herkesin ağzında bir laf biz arabaya pahalı biniyoruz ama ucuz yiyip içiyoruz onlar bir dilim elmaya bilmem kaç Euro ödüyor diyenler için açtım. Ha bu arada elma orada 2.2 € burada 5 TL.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ağustos 2017'de Avrupanın en pahalı ülkesi Lüksemburgta lüks sayılabilecek bir restoranda yediğim bir akşam yemeği:

Asgari ücret: 2000 Euro (2000 birim para)

37 birim paraya Türkiye'de 200gr dana antrikot etini, cappuccino'yu, calsiyumu sütten fazla mineralli suyu ve icetea şeftali alabilir miyim?

Bu arada ben TR'ye dönerken geçen sene mazot 1.05 euro. yani 1 birim para, tekrar ediyorum asgari ücret 2000 birim para idi...

Genelde 15-20euro'ya düzgün ortalama mekanlarda iyi akşam yemeği yiyordum. Almanyaya gezmeye gittiğimde 10-15euro arasında geziyordu fiyatlar. burger king tarzı yerlerde 10euro üstü menü bulmak imkansızdı.

58euroya aldığım şeyler( 58 birim para düşünün, tl'ye çevirmeyin, oradaki insanlar tl kazanmıyor, asgari ücretin 2000euro olduğu bir ortamda maaş alıyorlar)

Hadi bunları geçtim, akaryakıt:

800km yola 41birim para ödediğinizi düşünün. yani 800km yola 40tl yakıt verin. arabanızın 5 kuruş yaktığını düşünün... Düşünemediğiniz değil mi?

avrupa kesinlikle bizi kıskanıyor...

ekleme:
    Çalıştığım şirketteki bi arkadaş, 3000 euroya megane 2 hb 1.5dci 100hp almıştı. O adamın bir maaşı belki daha az
  • Herşeyi bırakın Türkiye'de üretilen en kaliteli tarım ürünleri yurtdışına giderken iç piyasada ürünün kalitesizi, sağlıksız kimyasal kullanılmışı satılıyor.
  • Pahali degil aksine orada meyva vs ucuz kim veriyo bu sacma bilgileti

• Avrupa'da hala meyve ve sebzenin pahalı olduğuna inanan sığırlar var, yuh artık mağara da mı yaşıyorsunuz ulan sene olmuş 2018 elinin altında internet var, biraz araştırın be kardeşim pes yani.
  • Bizim dayıoğlu var Alamanya'da, geçen çocuğu elma istedi diye 5 kasa BMW'sini satmış 3 tane elma alabilmek için. Öyle pahalıymış Alamanya'da meyve sebze(!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: isetta_1955

Herşeyi bırakın Türkiye'de üretilen en kaliteli tarım ürünleri yurtdışına giderken iç piyasada ürünün kalitesizi, sağlıksız kimyasal kullanılmışı satılıyor.
    aynen öyle ülkenin çöpünü bize , güzelini yurtdışına gönderiyorlar...
  • Adamlar emekli olunca dünya turuna çıkıyor siz hala meyve sebze derdindesiniz senin emeklin bırak tatili pikniğe bile gidemiyor.
  • 3 aydır ingilterede yaşıyorum. Hayatımda hiç yemediğim kadar kaliteli çekirdeksiz üzüm ve nektarin yedim.. diğer meyveleri söylemiyorum bile. Muz mesela inanilmaz güzel tadi ve bunlarin hepsi markette yıkanmış ve paketlenmiş halde satılan ürünler. Fiyat olarakta tabiki Türkiyeden ucuz. Yıllarca bizi kandırdılar avrupada meyve sebze yok,pahalı vb diye.. Kralı var kralı..Biz Türkiyede herşeyin en kalitesizini en pahalıya alıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 4 Eylül 2018; 9:17:20 >
  • bir de bu tarz konular açarak içini rahatlatanlar var

beğenmeyene kapı orda

• Fiyatları fazla yazmışsınız almanya tarafına. Buradaki orta boy salkım domates orada 1.59 kilosu. Diğerleri de ucuz. Sizin yazdığınız fiyatlar münih gibi herşeyin çok pahalı olduğu bir şehre ait muhtemelen

• İstanbul Ispartakule / Migros dün 7.80 TL idi DOMATES'İN KİLOSU. Elin Avrupalısı bizim neyimizi kıskansın ulan
  • Domates 2 liraya var pazarlara bakın gidip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen karşılaştırdım bakın 😅😅

=http://link.tl/1O7tS

• bizim düştüğümüz yanılgı; avrupalılar yiyebileceği kadar yani tane ile aldıklarından dolayı pahalı olduğunu düşündüğümüz için azar azar aldıklarını sanıyoruz, bak biz kilo kilo torbaları doldurarak alıyoruz onlar ancak taneyle alabiliyor pahalı demek ki düşüncesindeyiz. adamların alım gücü iyi ama bmw'nin arka camları manuel, jant kapaklı diye burun kıvırmıyor ihtiyacına göre alıyorlar herşeylerini. bizde ekmekler çöplerde geziyor.
  • Burda makarna, ekmek ve kömür ucuz sorun yok
  • Ağustos 2017'de Avrupanın en pahalı ülkesi Lüksemburgta lüks sayılabilecek bir restoranda yediğim bir akşam yemeği:

Asgari ücret: 2000 Euro (2000 birim para)

37 birim paraya Türkiye'de 200gr dana antrikot etini, cappuccino'yu, calsiyumu sütten fazla mineralli suyu ve icetea şeftali alabilir miyim?

Bu arada ben TR'ye dönerken geçen sene mazot 1.05 euro. yani 1 birim para, tekrar ediyorum asgari ücret 2000 birim para idi...

Genelde 15-20euro'ya düzgün ortalama mekanlarda iyi akşam yemeği yiyordum. Almanyaya gezmeye gittiğimde 10-15euro arasında geziyordu fiyatlar. burger king tarzı yerlerde 10euro üstü menü bulmak imkansızdı.

58euroya aldığım şeyler( 58 birim para düşünün, tl'ye çevirmeyin, oradaki insanlar tl kazanmıyor, asgari ücretin 2000euro olduğu bir ortamda maaş alıyorlar)

Hadi bunları geçtim, akaryakıt:
    800km yola 41birim para ödediğinizi düşünün. yani 800km yola 40tl yakıt verin. arabanızın 5 kuruş yaktığını düşünün... Düşünemediğiniz değil mi?

avrupa kesinlikle bizi kıskanıyor...

ekleme:
    Çalıştığım şirketteki bi arkadaş, 3000 euroya megane 2 hb 1.5dci 100hp almıştı. O adamın bir maaşı belki daha az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 4 Eylül 2018; 10:52:44 >

• Euro'yu TL'ye çevirip hesaplayanlar var hala.

Bizim 1 liramız bize göre neyse onlarında 1 eurosu onlara göre öyle.

Misal biz ikinci el 5 yaşında orta halli bir arabaya 40 bin kağıt verirken onlar en fazla 5 bin kağıt verip alıyor arada çok ciddi fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssemih24 -- 4 Eylül 2018; 10:48:27 >
  • Bi poşet meyveye dün 19.13₺ ödedim (1.3kg). Avrupa diyenin ağzına kürekle vururum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecen hafta İspanyadaydim barcelonada tarlhl pazar yerinde dragon fruit dahil envai cesit tropik meyve tabagi 2 eurodan aldim suan italyadayim burdada pahali degil o kadar. euro Turkiyede cok degerli diye bu kavga galiba :))

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.