Teğmen
22 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
artık pach yüklenirken dc olmuyormuyuz bilgisi olan varmı dün ben oyundaydım bütün gün sonra bir ara çıktım tekrara girerken kısa bir update olur gibi bir şey yüklendi oyuna

konuyu bilen varmı
athens serverındaki diğer charımdaki bu glavie super ben eşini benzerini görmedim kodumu oturtuyor :))
nerdeyse 64 lvl polearma eş değerde
http://img213.imageshack.us/my.php?image=glavie60dl2.jpg

isteyen olursa satarım
arkadaşlar 60 -tan 70 e kadar olan görevleri atlamayın 71 lvl olup taklamakanda görev alamazssınız benim için problem değil demeyin 71 görevinde ödül olarak iyi sp puanı veriyor görevler bölümündeki liste doğru ise eğer ayrıca 80 e kadar monster keserek gitmek zorunda kalırsınız
bu gün itibari ile hayır yok oyundan yarına allah kerim boşuna beklemeyin yatın artık
5 aralık itibari ile athes servırındaki problem bir türlü çözülemedi
sabahtan beri 20 nci kez gm ler serverıın kapatılıp sorunu gidereceklerini duyuruyorlar fakat bu yazıyı yazdığımda saat 23 :05 ama hala çözülemiyor olay sorun nedir acaba bilen varmı
niyemi böyle bir konu açtım, Forumdaki açılan konular nedeni ile

Bilgisayar modern yasamin vazgeçilmez bir parçasidir. Kisiye sagladigi yararlar ve zararlarin degerlendirmesi de kisiden kisiye degisir. Son yillarda birçok psikolog, tedavi edilmesi gerekenler listesine "bilgisayar ve oyunlari”nin da konmasi gerektigini düsünmektedirler. Çünkü bu konuda yapilan arastirmalara göre hemen her kullanicinin bu oyunlardan etkilenme riskinin oldugunu göstermektedir. Bu durum dikkate alinirsa, ve giderek kullanici sayisinin arttigi düsünülürse, konunun giderek daha fazla önemsenmesi gerektigi açiktir.

Bilgisayar oyunlarinin herkesi kötü yönde etkilemesi mümkün olmayabilir ancak herkesi etkisi altinda birakabilir. Yani bilgisayar kullanimiyla, çocuk bilgisayar karsisinda zaman kavramlarini yitiriyorsa, bazen bütün bir günün geçtigini bile fark edemiyorsa, yemegi, uyumayi, okula gitmeyi, kisaca temel sorumluluklarini erteliyorsa, uyku saatlerinin düzensizligi, ders performansi düsürüyorsa, maddi, duygusal ya da fiziksel sorunlara yol açiyorsa ve çaba gösterilmesine ragmen kontrol altina alinamiyorsa ciddi bir sorun haline dönüsmüs demektir.

Bilgisayarin sik ve uzun süreli kullaniminda anti-sosyal egilimler ortaya çikar. Söyle ki; sosyal becerileri az gelismis, yüz-yüze iliskilerde güçlük yasayan, kisiler arasi iliskilerde kendine güvenmeyen insanlar elektronik iletisimlerde kendilerini daha rahat hissettiklerinden, bu tür iliski ve iletisim biçimlerini, gerçek iliski ve iletisime tercih edebilirler.

Anti-sosyal davranis biçimi, üzerinde durulmasi gereken bir yöndür. Ancak bizim üzerinde durmak istedigimiz asil mesele ise bu anti-sosyallesmenin neticesinde bu oyunlarin çocuklari siddete yöneltebilecegidir. Çünkü çocuklarda tek basina vakit geçirme istegi, okul yasaminda ve aile iliskilerinde bozulma özellikle stres, sikinti, kendini kontrol etme ve iletisim becerilerinde bozulma gibi sorunlar tespit edilmistir. Çocuklar ve ergenler bu durumdan daha kolay etkilenebilecek ve zarar görebilecek durumdadirlar. Bir çok çocuk egitimcisine göre kontrolsüz kalan, ekran karsisinda siddeti uygulayarak gören kisi siddet yanlisi olmasi kadar dogal bir sey olamaz. Birçok çocuk egitimine yönelik eserlere göre siddet uygulanan evlerdeki çocuklar bu duygularini belli bir süre bastirsalar dahi, bu duygular bir gün ortaya çikacagi yöndedir. Çocuklar anne babasindan almasi gereken ilk tecrübeyi evde degil disarida aramaktadir. Bunun da dogal sonucu olarak, çocuk siddet yanlisi olmakta ve her isini oyunlarda oldugu gibi siddet uygulayarak halletmeye çalismaktadir.
Bu oyunlarda yaratiklarin veya düsman safinda yer alanlar öldürülüyor, parçalaniyor, her yer kan gölüne dönüsüyor, kemikler, kafa taslari ortalikta açikça görülebiliyor. Buna benzer sayisiz kötü örnekler dolu ve büyüklerin stres atmak için oynadigi bu oyunlar, özellikle gelisme çagindaki çocuklari ''siddet dolu bir dünya'' ya sürükleyebilmektedir. Fazla ilgi görmesi ve çok fazla satmasi nedeniyle sürekli yeni oyunlarla çocuklarin karsisina çikan bilgisayar yazilim firmalari, üç boyutlu oyunlarla büyüklerden çok çocuklarin ilgisini kazanmayi basardi.

Bu oyunlar sadece gelismis bilgisayarlarda oynanabilineceginden ve her evde bu dananimlar olmadigi için çocuklar bir nevi internetkafe’lere gitmek zorunda kalmalari aslinda en büyük tehlike. Çünkü çocuklar bu nedenlerden dolayi kontrol ve aile denetimi disinda kalmaktadir. Diger bir sorun ise evde bu donanima sahip olan bilgisayar olsa dahi bu sefer de aileler bu bilgisayarlari kullanmasini bilmediginden yine çocuklar denetimsiz kalmaktadirlar. Bu da sorunun bir baska boyutudur. Üç boyutlu özelligi ile sadece gelismis ekran kartli bilgisayarlarda çalisabildigi için Internet kafelerdeki yogunlugu bir anda artiran bu oyunlar, siddet içerigi ile ön plana çikiyor. Bu oyunlarin kapaklarinda “17 yas ve üstü için uygundur. Dehset ögeleri ve argo dil içerebilir” denerek bir uyarilmaya gidilmesiyle bir önlem alinmaya çalisilsa da bu kesin bir çözüm degildir.

Özellikle siddet içerikli bilgisayar oyunlarinda dikkatli olunmali çünkü siddet içerikli bilgisayar oyunlari, çocuklari siddete yönelttigi gibi çocuklari kavga ve ölüme karsi da acimasiz ve duyarsiz hale getirebilmektedir. Her çocugun anne-babasiyla ya da bir yetiskinle güçlü, sevecen bir iliskisi olmalidir. Çünkü çocuklar genellikle taklit ederek ögrenirler. Çocuklar kendi ayaklari üzerinde duruncaya kadar, cesaretlendirilmek, korunmak ve destek almak için ebeveynlerine ve aile üyelerine muhtaçtirlar.
Sayın moderatör arkadaşım,yazık değilmi inventory ile ilgili yazımı silmeniz kabahat bu oyunla ilgili önemli bir konuyu burda paylaşan bendemi yoksa o topikteki olayı karıştıran kişidemi eğer bendeyse tmm, ama ondaysa yapmanız gereken banlamak değilmi bence yazık oldu o konuya bari başka biri açsın yeniden o konuyuda oyuna yeni başlayanda,bilmeyip te öğrenmek isteyende faydalansa

saygılarımla,
nihayet okullar açıldı bir çok silkroad oyuncusu artık dersler yüzünden yaz tatilindeki gibi oyuna her gün giremeyecek dolayısıyla biz çalışanlarda rahatça girebilecez hatta lagsız oynayacağız öğrencilere derslerinde başarılar dilerim
forumlarda bu konu ile ilgili bir kaç açıklama var ama ben yinede aynı konuya değineceğim lütfen mazur görün

ben enson 42 level olduğumda son olarak black robber archer (Hidden Jewel)görevini
4 kez yaparak görevi veren haraho isimli npc ye gittim
görevi verdikten sonra başka görev vermedi dowhangtaki tüm npc leri dolaştım iç birinde görev yoktu ,hatta hotana gittim ordaki npc lerin hepsini dolaştım onlarda da yoktu herhangi bir görev şimdi formu gezdim konu ile ilgili bir kaç yazı buldum ama yinede tereddütte kaldım şimdi ben 42 den 45 levele gelene kadar questsizmi kasmam gerekiyor? ,quest yaparak bile zor gelen expler quest yapmadan kasarak çok zor olmayacakmı bu konuda bir fikriniz varmı eğer monster keserek 45 e gelmekten başka çare yoksa hangi bölgeyi ve monsteri tavsiye edersiniz çabuk level atlamam için ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 16 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 16 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 280
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 7.186 (Bu ay: 1)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.