Çavuş
21 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar araç önceden 114.050 de satılmış galeri ilana 99 yazmış başlığa 103 bin yazmış

Önceden ihale ile alınmış:https://www.ikinciyeni.com/ihaledeki-ikinci-el-arabalar-ve-fiyatlari/kia-rio-2016/84370-3527

Şu an satılan:
https://www.sahibinden.com/arama?category=23539
Merhaba arkadaşlar CLIO 4 Touch ve Kia Rio Concept Plus arasında kaldım. Siz hangisini alırdınız?. Clio az yakıyor ama rio çok güzel dışarıdan ve sunroofu var içide dolu.
Merhaba ben ilk arabamı alırken önden kazası olmasın gerisi fazla önemli değil diye araba bakıyordum. Evime konum olarak yakın fiyatıda uygun ve kmsi düşük bir araç buldum aldım. 1 yıl oldu yaklaşık yakıtı harici memnunum.

Aracı alırken ekspertize soktuğum zaman sağ arka çamurluk değişen sağ arka şasi ucu hafif bir işlemli dendi. Ben ordaki adama sorduğum zaman ağır bir kaza mı yok dedi çamurluktan yediği kazada hafif bir işlem yapmışlar dediler.

Bu arabayı alarak hata mı yaptım?
Bu aracı satarken zorlanır mıyım sizce.

İlanada işlem olduğunu yazmayı düşünüyorum.
Arkadaşlar merhaba 1.4 atmosferik beslemeli 1.4 doch motora sahihim. Aracım Getz. Lpg kullanmıyorum benzinli aracım. 1 yıldır araç bende ve size pişmanlığımı anlatmak istiyorum. Araç almadan önce araştırma yapıyordum ilk başta pek tecrübem olmadığı için ve anlamadığım için akrabalarımıza komşuya falan soruyordum. 10 kişiden 8 i benzinli al dedi tüpe gerek yok falan. Bende onların tecrübesine güvendiğim için aldım ve hem acemiliğimi attım yaklaşık 5000 km falan yaptım şehir içi çoğu.

Şimdi diyeceksiniz ee zaten 5000 yapmışsın ne gerek var dizele. Arkadaşlar araç benzini içiyor evet yanlış anlamadınız içiyor. Şehir içi 30 litre benzin ile 300 km gidiyorum. Kullanımım sakindir fazla ani gazlama yapmam aracın baskı balatası yağ bakımları buji kablo falanda tamam. Ama psikolojim bozuldu gerçekten ibreye bakmaktan yola odaklanamıyorum. Bu ayın 6 sında depoyu fullemiştim il dışına falan çıktım dün ışık yandı uzun yolda bile 6 litre falan yakıyor. 90-100 ile gidiyorum.

Atmosferik Benzinli araba aldığım için o kadar pişmanım ki arkadaşlarım her akşam gezerken ben evde oturuyorum veya toplu taşıma kullanıyorum.

Tüp konusuna gelirsek bizim araçlarda kilo sorunu var 2 adet tank gerekli birisi ufak birisi büyük 2 defa tak çıkar yapmak lazım. Ben lpg kullamayı sevmiyorum ve satmaya karar verdiğim için boşuna masraf etmek istemiyorum. Eğer alırsanız lpg sistemi takılı araç alın.

Edit

Acemiliği atmakta biraz zorladı dizel gibi kaldırması kolay değildi. Ve araçta 4 kişiyken klima açınca aşırı şekilde motorun gücü düşüyor rampada falan kapatıyorum.
Arkadaşlar merhaba + - ucu anlayamadım çizgili olan + gibi geliyor bilginiz var mı?
Merhaba haftasonları motoru açıp bir aksilik var mı diye kontrol ederim bugün bunu gördüm acaba yağmurdan mı diye düşündüm çünkü çarşamba günü yağmurda kullandım

Merhaba baskı balata değiştireli 500km oluyor değiştirmeden önce daha güzel kavrıyordu debriyaj değiştirdikten sonra bi kaporta için servise bıraktım aracı süren arkadaş debriyaj zayıf kalıyor dedi gerçekten zayıf bunu bende hissediyordum eskiden değiştirmeden önce patinajla kalkıyordu biraz fazla gaz verince. Gidişinde sorun yok kaçırmıyor acaba debriyaj ayarı mı yapılması gerekiyor? teşekkürler
Merhaba arkadaşlar bugün çay ocağında abilerle sohbet ediyordum arabam otomatik vites olduğu için benimle dalga geçtiler ve delikanlı adam otomatik vites araba kullanır mı vb şeyler söylediler. Çok üzüldüm 2-3 gündür arabaya binmiyorum bugün ilana koydum manuel arabaya geçiş yapacağım. Bunu sizinle paylaşmak istedim. :(
Hakkında
Meslek: Web Developer
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Vodafone
ISS
turknet
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 93
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 158 (Bu ay: 129)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 24 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.