Şimdi Ara

Xbox severler Herkes buraya!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam beyler [PROJEM İPTAL] Planlarımın benzerinin bulunduğu bir site zaten varmış, geç haberimiz oldu...

""Ben de aynı işe 2011 yılında giriştim ve hala devam ediyorum. Aynı şekilde amacım reklamsız ve temiz bir Xbox topluluğu oluşturmaktı. Biz siteyi blog ve forum olmak üzere ikiye ayırdık. Blogda eskiden güncel haberler vardı ancak yazar sıkıntısı yüzünden haber akışını kestik ve şuan sadece bilgilendirici yazı, rehber ve yardımcı dökümanları blog kısmına ekliyoruz. O yüzden asıl amacımız forumda kaliteli ve seviyeli bir topluluk oluşturmak. Yazılımcı olduğum için forumda etkileşimi ve verimliliği arttıracak sistemler üzerinde çalışıyorum. Geliştirdiğim bazı sistemleri aşığa anlatıyorum, benim amacım da sizin yapmak istediğiniz şeylerle paralel olduğu için bu sistemler de fikirlerinizle örtüşüyor, en azından incelemenizi isterim.

Oyuncu Bulma sistemi ile oyuncuların online/co-op oynamak istediği oyunlarda arkadaş bulmasını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Xbox 360 ve Xbox One için oluşturduğumuz iki ayrı oyun kütüphanesi mevcut ve buradan arkadaş aradığınız oyunları işaretliyorsunuz. Bu oyunlar sizin profilinize eklenirken aynı zamanda sizin Live bilgileriniz de oyun sayfasına ekleniyor. Bu sayede o oyunu oynamak isteyenlerin aktif bir listesini tutuyoruz ve buradan o oyunu oynamak isteyenleri arkadaş olarak ekliyorsunuz.

Aktivite sistemimizin iki farklı kullanım tarzı var. Birincisi etkinlik düzenliyorsanız bunu duyurmak, ikincisi ise "X günü Y saatinde Z oyununu oynuyorum gelmek isteyen olursa beklerim" demek. Yani örneğin akşam Battlefield 4 oynayacaksınız, aktivite sistemine ekliyorsunuz ve görenler oyununuza dahil oluyor. Ayrıca yeni bir aktivite oluşturduğunuz zaman o oyunu takip eden yani Oyuncu Bul sisteminde adını yazdıran kişilere de aktiviteniz hakkında bildirim gidiyor. Böylece etkinliklerin takibini kolaylaştırmayı, online oynayacağınız oyuna topluluktan arkadaşların katılmasını yada tersi olarak sizin var olan oyunlara/gruplara katılmanızı sağlamaya çalışıyoruz.

Ayrıca forumdaki Xbox Live entegrasyonu sayesinde profilinize gamertaginizi bağlayarak avatarınızı, gamerscorunuzu, son oynadığınız oyunları vs. listeleyebiliyorsunuz. Bu bilgiler ile hazırlanan topluluk içi bir lLeaderboardumuz da mevcut. Hatta bu bilgileriniz mesajlarınızın yanında da gözüküyor. Bu sayede de forumda konuştuğunuz kişiler hakkında yada okuduğunuz mesajın yazarı hakkında biraz daha bilgi almış oluyorsunuz.

Son olarak da takip ettiğiniz oyunların bilgisini kullanarak bir matchmaking sistemi üzerinde çalışıyorum ama bu henüz geliştirme aşamasında.

Biraz uzun olduğunun farkındayım ama böyle bir topluluk oluşturmak için ben de çok çabalıyorum ve bu sistemleri geliştirmek için de ciddi zaman harcıyorum. Bu yüzden güzel bir tanıtımını yapmak ve insanların haberdar olmasını istedim. Sonuçta bu sistemleri Türk oyuncuların işlerini kolaylaştırmak için tasarladım ve kimse kullanmayınca da kimseye bir faydası olmuyor. Tek istediğim gerçekten bu çabalarımın karşılığında insanların işine yarayan şeyler yaptığımı görmek :)

Sonuna kadar okuyanlara teşekkür ederim :) -dnzprmksz """

GÜZEL GÜNLERDİ, BİR PROJEM VARDI, for gamers by gamers dan filan bahsediyordum...

For Gamers by Gamers tarzı bir yaklaşımla yeni Xbox Topluluk sitesi kurdum. Uzun zamandır eksikliğini hissettiğim bir konuydu. Genel olarak ilgimizi çeken haberlerin, videoların haricinde siteyi asıl açma sebebim olan Etkinlik kısmı sanırım başrolü üstlenecek.

Türkiyedeki en geniş kitleye sahip hatta tek de olabilir, Xbox topluluğu DH'de, burada. Sizlerinde kabulüdür ki Forum bazı konularda topluluğu yürütmek için pek uygun değil. İşte benim henüz Alpha aşamasında olarak nitelendirdiğim çözümüm;

http://flador.net/xboxcemiyeti/

Bahsettiğim gibi, henüz ilk aşamada ve hedefim; herkesin rahatça ulaşabileceği, düzenleyebileceği, katılabileceği etkinlik sayfasını geliştirmek olacak. Ve tabi ki sizlerin isteği doğrultusunda siteyi düzenlemek. Şimdiden altını çizmek istiyorum sitede hiç bir zaman reklam olmayacak! Reklamın en fazlası sponsorluk (MS Türkiye-DR) şeklinde olur ki site o konuma gelir mi bilemem.

İkincisi isteyen herkesi "Yazar" yapabilirim. Site sonuçta ortak malımız. Kimseye herhangi bir şekilde sorumluluk yüklemem, kafanıza göre takılın

Yorumlarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum, sizce böyle bir site kurmam yerinde bir karar mı olmuş??

XBOX Cemiyeti (İsim isteğe göre değişebiliriz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 17 Mart 2015; 1:31:46 >

• Güzel düşünmüşsünüz hocam başarılar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemiyet ismi biraz garip olmuş

• Güzel düşünce dostum. Hayırlı olsun. Takipteyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

cemiyet ismi biraz garip olmuş

Türkçe kelime olmasını istedim, Xbox Topluluğu, Xbox grubu, Xboxçılar, Yeşil Kutucuklar ve Xbox Cemiyeti; kulağa hoş geldi birazda yokluktan denebilir bunu seçtim başlangıçta.

Yorumlarınız için ayrıca teşekkürler Siteyi şekli şemali değil içinde barındırdıkları değer katacak, elimden geleni yapmaya çalışacağım bu konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 16 Mart 2015; 12:18:56 >
  • Türkçe Xbox fan sitesi yok.TR'deki bütün oyun medyasının tarafı belli.Böyle küçük de olsa Xbox Fan sitelerinin çoğalması,artması lazım.
    Güncel Xbox haberleri,Xbox oyunları için indirimler,hem 360 hem de One oyuncularının yeteri kadar çoğunluğa ulaştıktan sonra belirli oyunlarda çeşitli etkinlikler vs çok güzel şeyler olabilir.

• Hocam merhaba, öncelikle konunuzu baltalamak gibi bir amacım yok onu baştan belirtmek isterim. Ben de uzun süredir benzer bir proje ile uğraşıyorum ve yaptıklarımı anlatmak/tanıtmak için yazıyorum, reklam gibi olmasın diye de başlık açmıyordum.

Ben de aynı işe 2011 yılında giriştim ve hala devam ediyorum. Aynı şekilde amacım reklamsız ve temiz bir Xbox topluluğu oluşturmaktı. Biz siteyi blog ve forum olmak üzere ikiye ayırdık. Blogda eskiden güncel haberler vardı ancak yazar sıkıntısı yüzünden haber akışını kestik ve şuan sadece bilgilendirici yazı, rehber ve yardımcı dökümanları blog kısmına ekliyoruz. O yüzden asıl amacımız forumda kaliteli ve seviyeli bir topluluk oluşturmak. Yazılımcı olduğum için forumda etkileşimi ve verimliliği arttıracak sistemler üzerinde çalışıyorum. Geliştirdiğim bazı sistemleri aşığa anlatıyorum, benim amacım da sizin yapmak istediğiniz şeylerle paralel olduğu için bu sistemler de fikirlerinizle örtüşüyor, en azından incelemenizi isterim.

Oyuncu Bulma sistemi ile oyuncuların online/co-op oynamak istediği oyunlarda arkadaş bulmasını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Xbox 360 ve Xbox One için oluşturduğumuz iki ayrı oyun kütüphanesi mevcut ve buradan arkadaş aradığınız oyunları işaretliyorsunuz. Bu oyunlar sizin profilinize eklenirken aynı zamanda sizin Live bilgileriniz de oyun sayfasına ekleniyor. Bu sayede o oyunu oynamak isteyenlerin aktif bir listesini tutuyoruz ve buradan o oyunu oynamak isteyenleri arkadaş olarak ekliyorsunuz.

Aktivite sistemimizin iki farklı kullanım tarzı var. Birincisi etkinlik düzenliyorsanız bunu duyurmak, ikincisi ise "X günü Y saatinde Z oyununu oynuyorum gelmek isteyen olursa beklerim" demek. Yani örneğin akşam Battlefield 4 oynayacaksınız, aktivite sistemine ekliyorsunuz ve görenler oyununuza dahil oluyor. Ayrıca yeni bir aktivite oluşturduğunuz zaman o oyunu takip eden yani Oyuncu Bul sisteminde adını yazdıran kişilere de aktiviteniz hakkında bildirim gidiyor. Böylece etkinliklerin takibini kolaylaştırmayı, online oynayacağınız oyuna topluluktan arkadaşların katılmasını yada tersi olarak sizin var olan oyunlara/gruplara katılmanızı sağlamaya çalışıyoruz.

Ayrıca forumdaki Xbox Live entegrasyonu sayesinde profilinize gamertaginizi bağlayarak avatarınızı, gamerscorunuzu, son oynadığınız oyunları vs. listeleyebiliyorsunuz. Bu bilgiler ile hazırlanan topluluk içi bir leaderboardumuz da mevcut. Hatta bu bilgileriniz mesajlarınızın yanında da gözüküyor. Bu sayede de forumda konuştuğunuz kişiler hakkında yada okuduğunuz mesajın yazarı hakkında biraz daha bilgi almış oluyorsunuz.

Son olarak da takip ettiğiniz oyunların bilgisini kullanarak bir matchmaking sistemi üzerinde çalışıyorum ama bu henüz geliştirme aşamasında.

Biraz uzun olduğunun farkındayım ama böyle bir topluluk oluşturmak için ben de çok çabalıyorum ve bu sistemleri geliştirmek için de ciddi zaman harcıyorum. Bu yüzden güzel bir tanıtımını yapmak ve insanların haberdar olmasını istedim. Sonuçta bu sistemleri Türk oyuncuların işlerini kolaylaştırmak için tasarladım ve kimse kullanmayınca da kimseye bir faydası olmuyor. Tek istediğim gerçekten bu çabalarımın karşılığında insanların işine yarayan şeyler yaptığımı görmek :)

Sonuna kadar okuyanlara teşekkür ederim :)

• başarılar dilerim...
  • Türkiyede oyunculuk için birşeyler yapan,çabalayan kişiler olduğunu görmek çok güzel.Üstelik bu aktiviteleri hiç bir kar amacı gütmeden,amatör ruhla yapan hevesli girişimciler olmanız benim gözümde ayrı bir saygı uyandırıyor.Her ikinizede başarılar dilerim, umarım daha iyi yerlere gelirsiniz ve Xbox'un Türkiyede daha aktif bir rol oynamasına katkınız olur.
  • dnzprmksz kullanıcısına yanıt
    http://xboxturkiye.org/ Bilmez miyim :) Zaten 2011'de açtığım bir üyeliğim varmış, taa o zamanlardan tanışıklığımız varmış (Ben bile daha yeni öğrendim üyeliğimin olduğunu). Site çok hoşuma gitmişti, özellikle Live ile senkronize olması, kimde hangi oyun var vs. kolayca ulaşabilme imkanları harika. Sanırım Aktivite'de yeni gelen bir özellik. Dediğiniz gibi planladıklarımız paralelmiş :) Bende yazılıma bu sene başladım denebilir, Universite 1 öğrencisiyim ve Xbox Cemiyetini de şimdiden geliştirmeye başlayıp ilerleyen vakitlerde sizin gibi uygulamaları geliştirmekti planım, önceden denemelerim olmuş olsa da "artık tam olarak başlama vakti" dedim kendime.

Nedense sizin siteyi ziyaret ettiğim zamanlar öylece bırakılmış bir site gibi algılamışım, nadirde olsa girerdim ve anasayfa en son bıraktığım gibi bulurdum, değişmemiş bir şekilde. Asıl olayın Forum kısmında olduğunu maalesef fark edememişim. Eylül ayında da kurduğum bir üyelik var, sitenize özgü özellikleri o zaman fark edince açmıştım. Hatta Red Dead Redemption için oyuncu arıyordum ama bu özelliklerin de pek kullanılmadığını fark ettim. Evet kimde hangi oyun var biliyordum ama olan sadece bu gibiydi.

Şimdi ise Aktivite bu boşluğu doldurmuş anlaşılan :) Mükemmel bir gelişme kesinlikle

Pekala, madem olması gerekeni olması gerektiği gibi yapan (Site sloganımdı) biri daha var. Zaten binde bir bulunan Xbox takipçileri için zamanla çöpe dönüşmesi muhtemel ikinci bir sayfaya, xboxcemiyeti.com'a ihtiyaç yok.

O zaman xboxturkiye.org da görüşmek üzere!

• Vl.Murad kullanıcısına yanıt
    Oyuncu Bulma sistemi yazın Aktivite sistemi ise geçen hafta eklendi :) Bu aralar da matchmaking ile uğraşıyorum. Dediğim gibi maalesef yazar açığından dolayı anasayfada haber akışını kesmek zorunda kaldık, ardından da özelleştirmelerle birlikte foruma yöneldik burada da daha fazla aktif kullanıcıya ihtiyacımız var. Çabalıyoruz bakalım, görüşmek üzere
  • Ön uyarı: Aşağıda yazanları ciddiye almayın

dnzprmksz de reklamını yapıp gittiğine göre konuşabilirim. La adam geldi, reklam yapmıyorum ayağına yeni açılan sitemi kapattı. Yok neymiş bu var şu var, sende yok dostum diyor bana. Reklam yapmamak için konu açmamışmış, masum ayağına açtığım konuda sitesini tanıtıyor. Sanki biz reklam yaptık forumu kirlettik, lao güzel bir haberim vardı her zaman takıldığım forumda paylaşmak istedim. Adamın bir kere sitesi çok karışık, bir şeyler var bir şeyler yok, neyin ne olduğu belli değil; yazılımcıyım sende iyi yapıcam tabi diyo bana bide. Hee he diyorum bende

Yok yok... Hepsi şaka gerçekten.

Gerçek olan şey yapmak istediğim işi daha iyi bir şekilde yapan varmış, evet durum bu. Akşam GTA 5'e gelmek isteyen?

• quote:

Orijinalden alıntı: Vl.Murad

Ön uyarı: Aşağıda yazanları ciddiye almayın

dnzprmksz de reklamını yapıp gittiğine göre konuşabilirim. La adam geldi, reklam yapmıyorum ayağına yeni açılan sitemi kapattı. Yok neymiş bu var şu var, sende yok dostum diyor bana. Reklam yapmamak için konu açmamışmış, masum ayağına açtığım konuda sitesini tanıtıyor. Sanki biz reklam yaptık forumu kirlettik, lao güzel bir haberim vardı her zaman takıldığım forumda paylaşmak istedim. Adamın bir kere sitesi çok karışık, bir şeyler var bir şeyler yok, neyin ne olduğu belli değil; yazılımcıyım sende iyi yapıcam tabi diyo bana bide. Hee he diyorum bende

Yok yok... Hepsi şaka gerçekten.

Gerçek olan şey yapmak istediğim işi daha iyi bir şekilde yapan varmış, evet durum bu. Akşam GTA 5'e gelmek isteyen?

Bu değişik yazıyı neden yazdınız anlamadım.içinizi döküp şaka demek ayrı bi komik doğrusu.bu kadar da sıkıntı etmenize gerek yok bence.illa 1 tane olcak diye bişey yok.Rekabet iyidir bazen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Henry Cavill -- 16 Mart 2015; 21:37:17 >

• Hayır ya kesinlikle öyle bir düşüncem yok. Dışarıdan görünen şeyi yazdım yoksa zaten belirtiyor herkes lütfen yanlış anlamayın diye. Yazıyla iletişimin zorluğu da bu, yanlış anlaşılmalara gebe. Yani gerçekten şakaydı :)

Öncelikle belirteyim kimseye kızdığım darıldığım yok :) Sadece şaşırdım 2011 den beri yayında olan bir site reklamını yapmak için neden beni beklemiş diye, sanki Game of Thrones daki mesajlardan biri gibi (Bak benim sitem var zaten aynı görevde, we don't need you) :D Dnzprmksz arkadaşımla özelden de konuştuk, çok iyi bir insan bir şey dediğimde yok.

Rekabet diye bir olay da hiç yok, Bağımsız yapımcıyım piyasayı ölçer eksik yerleri kapatmaya çalışırım. İddiam yok, umarım şuan anlaşabilmişizdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 17 Mart 2015; 1:31:02 >
  • For gamers by gamers tanıdık geldi bir yerden.
    "For the fans by the fans"

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.