Şimdi Ara

OCULUS RİFT [içerik silinmiş] - Herkesi FLADOR'a beklerim!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oculus konusunu kapatmak zorundayım, konu da emek verdiğim yazılar silinince ve tekrar yazmaya üşendiğimden (en azından dh'de) böylesini uygun gördüm.

Kusura bakmayın, yazmaya-çizmeye; haber vermeye buradan devam edeceğim;http://flador.net/sanalgercekcilik/oculus-rift/

arada ziyaretime gelirsiniz Siteyi doldurmaya da finallerimden sonra başlayarım, şu an birazcık boş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 22 Aralık 2015; 13:50:32 >

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 22 Aralık 2015; 13:44:41 >
  • Vallahi ben Project Morpheus ile bunun arasinda bir secim yapacagim ilk incelemelere gore.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen bir yerde ilk modellerinden birini denedim. Son haline kıyasla teknik olarak epey geri olmasına rağmen çok başarılıydı. Çıktığı gün alırım ben bunu.

2016 çok geç bir tarih ama . Rakipleri arasında daha erken çıkacak var mı?

Son hali crescent bay olması gerek. Çıkana kadar , bunu alsak mantıklı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

Geçen bir yerde ilk modellerinden birini denedim. Son haline kıyasla teknik olarak epey geri olmasına rağmen çok başarılıydı. Çıktığı gün alırım ben bunu.

2016 çok geç bir tarih ama . Rakipleri arasında daha erken çıkacak var mı?

Son hali crescent bay olması gerek. Çıkana kadar , bunu alsak mantıklı olur mu?
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 22 Aralık 2015; 13:44:44 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 22 Aralık 2015; 13:44:47 >
  • Her ikisini de kullananlar Valve 'in cihazının üstün olduğunu söylüyorlar. Hangisi önce çıkarsa, onu alırım . Sonra diğerine de bakılır.

Önemli bir fark , en azından şimdilik , OR 'nin oturarak kullanılan , Vive 'in ise ayakta, en azından birkaç metre karelik bir alanda hareket ederek kullanılan bir cihaz olarak tasarlandığı .
    Son hali nasıl olacak göreceğiz ama pc de kullanılan bir cihazın hareket ederek kullanılması sorunsuz olacak mı diye merak ediyorum.
  • Google 'ın cardboard gibi bir vr çözümü var. Oculus Rift çıkana kadar merakı gidermek için kullanılabilecek birşey mi?
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 22 Aralık 2015; 13:44:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

Google 'ın cardboard gibi bir vr çözümü var. Oculus Rift çıkana kadar merakı gidermek için kullanılabilecek birşey mi?

Ben karton olan versiyonunu aldım içindeki lensler çok iyi değil telefon fhd ama görüntü kalitesi olarak çok beğenmedim merak gidermek için alınabilir

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 22 Aralık 2015; 13:44:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vl.Murad

Hocam mercekleri milimetrik ayarlamak gerekiyor. Sadece ileri geri değil, gözleriniz arasındaki mesafeye bağlı olarak lensleri sağa sola uzaklaştırıp-yakınlaştırmak gerekebilir

Nasıl bir deneyim sunuyordu peki? Kartonunu dahi göremeyen ben halen VR olayının nasıl bir his uyandıracağını aramakta -acaba bende mi alsam karton. Gerçi benim telefonda Windows Phone, uygulaması yoktur zaten

Karton da milimetrik ayarlama yapmak zor baya plastik versiyonu belki daha kalitelidir bilemiyorum. His olarak ilk taktığım zaman farklı geldi baya her zaman kullanılacak birşey değil büyük ihtimal 1 ay sonra yüzüne bakmam. Cardboard uyumlu gerçek videoların görüntü kalitesi aşırı düşük bu arada sanki 360p gibi bunun da nedenini anlamış değilim

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 22 Aralık 2015; 13:44:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vl.Murad

Bugünde Gear VR deneme şansım oldu, Ankamall Bimeks'e getirmişler. Ama görebildiğim tek şey yükleme ekranı oldu lakin internet yavaşlığından video açamadık.

Olsun, olsun bu da gayet güzeldi. Gerçek 3D ve akıcılık çok hoş ama sanki biraz bulanık gibiydi görüntü

Hocam bu kadar meraklıysanız cardboard YAPIN deneyin derim.
    https://www.google.com/get/cardboard/
    burdan bakarak yapabilirsiniz, sadece 2 adet küçük lense ihtiyacınız var, onları da dürbünden elde edebilirsiniz.

Telefonunuzu takın işinizi görün, ayrıca oculus kadar olmasada geliştirilmekte olan birçok proje var. Bilgisayar ekranı çoktan cardboard a verildi bile (birkaç ek yazılım ile)

Boşu boşuna pahalı çıkacağı çook önceden söylenen bir cihaz için meraklanmayın, yapın kendiniz bugün kullanmaya başlayın

• LegendM kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 22 Aralık 2015; 13:46:42 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 22 Aralık 2015; 13:46:38 >
  • Yani Ocak Şubat ayları gibi mi çıkacak?
  • Birisi şu FPS olayını açıklayabilir mi?

Vr'ın 90 FPS de çalıştığı (!) söyleniyor. Ne yanı 30 FPS alirsam çalışmayacak mı? Ya da çalışsa dahi mide bulantısı-baş dönmesi mi yaşatacak?
    [size=3]
    Ocus da ki durum nedir?

Nedir bu olayın aslı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu oculusu deneme şansım oldu geçen gün sanırım ilk versiyon filandı 3d dandik bir animasyon vardı lunapark 2 dk denememe rağmen muazzam bir baş dönmesi yaptı bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: PuSaT28

Birisi şu FPS olayını açıklayabilir mi?

Vr'ın 90 FPS de çalıştığı (!) söyleniyor. Ne yanı 30 FPS alirsam çalışmayacak mı? Ya da çalışsa dahi mide bulantısı-baş dönmesi mi yaşatacak?
    [size=3]
    Ocus da ki durum nedir?

Nedir bu olayın aslı?
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 22 Aralık 2015; 13:46:26 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.