Şimdi Ara

Android Telefonunuzu İlk Aldığınız Günkü Haline Getirin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
9
Favori
26.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Android Telefonunuzu İlk Aldığınız Günkü Haline Getirin

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere samsung android telefonunuzu ilk aldığınız günkü haline nasıl getireceğinizi anlatacağım.
    Öncelikle bu yazıyı yazma sebebim;
    Stock rom kurmak için sammobile'da csc'ye uygun en son sürüm stock romu bulup bir de odin ile flashlamanın gerekmedigini anlatmaktır

Bu yöntem TÜM SAMSUNG ANDROID CIHAZLARINDA ÇALIŞMAKTADIR - Tahminimce

Sıfırlamaya Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Eğer custom rom kullanıyorsanız cihazınızın download sayacını sıfırlamanız gerekmektedir => Nasıl Yapılacağını Bilmiyorsanız Buraya Tıklayın

***Aşağıda yazanları stock rom kullananlarda yapmalıdır***

Cihazınızı Recovery Modu'na alın [Ses açma-Home Tuşu-Kilit Tuşu / Bu 3 tuşa telefon kapalı iken basılı tutun]

Wipe Data/Factory Reset
    Wipe Cache Partition
    Advanced>Wipe Dalvik Cache (Sadece CWM'si olanlar yapsın bunu)

İşlemlerini yapın.

Kontol tuşları: ses tuşları = yukarı veya aşağı / kilit tuşu = seçim yapma

Wipe işlemlerinden sonra REBOOT SYSTEM NOW deyin ancak telefon açılmadan önce bataryayı sökerek telefonu kapatın.

Bataryayı çıkarttıktan sonra telefonun üzerindeki etikette yazan Seri Numarasını (S/N) bilgisayarına not edin.

Telefonunuzu Sakın Açmayın

Bilgisayarınızda kies'i yönetici olarak çalıştırın.

Güncelleme varsa KESİNLİKLE GÜNCELLEYİN

Kies'i güncelledikten/açtıktan sonra araçlar>Üretici yazılımı yükseltme ve başlatma durumuna getirme'ye tıklayın.

BU SIRADA TELEFONUNUZ KAPALI OLSUN VE BİLGİSAYARA ARA KABLO İLE BAĞLANMIŞ OLMASIN !

Sizden Model İsteyecek, model numaranızı girip onaylayın.

Daha sonra is S/N yazmanız gerekecek, yazın ve onu da onaylayın.

Cihaz orjinal ayarlara döndürülebilir diyecek yine onaylayın.

Rom sürümü yazacak yine onaylayın. - SÜREKLİ ONAYLADIK

Bileşen indirecek bekleyin, %100 olduktan sonra donmuş gibi olabilir sabredin :D

Admin delagrator yönetici izni isteyebilir onu da onaylayın.

Bir süre bir şey çıkmayabilir :D

Sonra talimatlar gelecek;

Talimatlarda telefonu download moda almamız gerektiği yazıyor;

Telefonun bataryasını takın ve ses kısma,home tuşu ve kilit tuşuna basılı tutarak download moda girin, ses açma tuşuna basarak devam edin.
    ORTADA BÜYÜK BİR ANDROID ICONU GÖRÜYORSANIZ DOĞRU YAPIYORSUNUZ DEMEKTİR.

Telefonu bilgisayara kablosu ile bağlayın.

Kies'e geri dönün : Yukaridaki bilgilerin tümünü okudum deyin ancak kaydetmeden devam edin ve yükseltmeyi başlatın

Kurtarma dosyaları indirilecek yani cihazımıza uygun son sürüm STOCK ROM

İndirme bitince kendi kendine telefona kuracak sakın telefonun bağlantısını kesmeyin.

### Alttaki cihaz ve model bilgileri telefona göre değişecektir ###

Cihaz adı : GALAXY S III mini (GT-I8190)
    Hizmet adı : GT-I8190 Yazılım Güncelleştirmesi
    Hizmet sürümü : PDA:ME1 / PHONE:ME1 / CSC:ME1 (XEF)
    Hizmet açıklaması :

Bu yazıyı gördükten sonra;
    Telefon yeniden başlayacaktır.
    Reset atarken kies'i kapatın ki telefonu yorup geç açılmasına sebep olmasın.

Telefon açılmıyorsa sürekli reset atıyorsa boot-loopta kalmış demektir;

Telefonun bataryasını sökün 10 sn bekleyin ve yeniden takın.
    Cihazı recovery modunda yeniden başlatın.(Ses Açma+Home Tuşu+Güç Tuşu)

Wipe Data/Factory Reset ve Wipe Cache Partition işlemlerini yapın ve REBOOT SYSTEM NOW DEYİN

Cihaz açıldıktan sonra fabrika ayarlarına sıfırlayın - performans ve stabilite açısından çok önemlidir.

Kies'i buradan indirebilirsiniz:http://www.samsung.com/tr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Yazıları BÜYÜK yazmak bağırmak anlamındadır bunu biliyorum ancak ben yazılarımda önemli yerleri dikkat çekmek için renklendiriyorum ve büyük yazıyorum

ARKADAŞLAR SIFIRLAMA İŞLEMİMİZ BURADA BİTİYOR, ANLAYAMADIĞINIZ VEYA SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VARSA ÇEKİNMEDEN SORABİLİRSİNİZ.

İster CM kullanıyor olun ister başka bir custom rom ; fark eden herhangi bir şey yok ne olursa olsun bu yöntem çalışıyor

50 KERE CUSTOM ROM ATIN BU YÖNTEMLE SIFIRLAYIN GARANTİDE BİLE SORUN ÇIKMAZ

Bu arada sayaç sıfırlamayı desteklemeyen telefonlar garantiye yakalanır

• Bilgi için teşekkürler..Belki biraz konu dışı olcak ama galaxy nexus kullanıcıyım 4.2 gelmedi telefonuma.https://developers.google.com/android/nexus/images?hl=pt-BR burda var gozukuyor burdan telefona yukledim ama sonra nasıl guncellıyecez?Bilgili birine benziyosun bu konuda yardımcı olur musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexus5

Bilgi için teşekkürler..Belki biraz konu dışı olcak ama galaxy nexus kullanıcıyım 4.2 gelmedi telefonuma.https://developers.google.com/android/nexus/images?hl=pt-BR burda var gozukuyor burdan telefona yukledim ama sonra nasıl guncellıyecez?Bilgili birine benziyosun bu konuda yardımcı olur musun?

Daha önce nexus kullanmadım pek bilgim yok ancak başka bir sitede ayrıntılı bilgi var.

http://www.androidpit.com.tr/takju-galaxy-nexus-icin-manuel-android-4-2-guencellemesi-nasil-yapilir

Sanırım reklam olarak sayılmaz, sayılıyor ise de moderatörlerden özür diliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gh0sT-CRH

Android Telefonunuzu İlk Aldığınız Günkü Haline Getirin

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere samsung android telefonunuzu ilk aldığınız günkü haline nasıl getireceğinizi anlatacağım.
    Öncelikle bu yazıyı yazma sebebim;
    Stock rom kurmak için sammobile'da csc'ye uygun en son sürüm stock romu bulup bir de odin ile flashlamanın gerekmedigini anlatmaktır

Bu yöntem TÜM SAMSUNG ANDROID CIHAZLARINDA ÇALIŞMAKTADIR - Tahminimce

Sıfırlamaya Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Eğer custom rom kullanıyorsanız cihazınızın download sayacını sıfırlamanız gerekmektedir => Nasıl Yapılacağını Bilmiyorsanız Buraya Tıklayın

***Aşağıda yazanları stock rom kullananlarda yapmalıdır***

Cihazınızı Recovery Modu'na alın [Ses açma-Home Tuşu-Kilit Tuşu / Bu 3 tuşa telefon kapalı iken basılı tutun]

Wipe Data/Factory Reset
    Wipe Cache Partition
    Advanced>Wipe Dalvik Cache (Sadece CWM'si olanlar yapsın bunu)

İşlemlerini yapın.

Kontol tuşları: ses tuşları = yukarı veya aşağı / kilit tuşu = seçim yapma

Wipe işlemlerinden sonra REBOOT SYSTEM NOW deyin ancak telefon açılmadan önce bataryayı sökerek telefonu kapatın.

Bataryayı çıkarttıktan sonra telefonun üzerindeki etikette yazan Seri Numarasını (S/N) bilgisayarına not edin.

Telefonunuzu Sakın Açmayın

Bilgisayarınızda kies'i yönetici olarak çalıştırın.

Güncelleme varsa KESİNLİKLE GÜNCELLEYİN

Kies'i güncelledikten/açtıktan sonra araçlar>Üretici yazılımı yükseltme ve başlatma durumuna getirme'ye tıklayın.

BU SIRADA TELEFONUNUZ KAPALI OLSUN VE BİLGİSAYARA ARA KABLO İLE BAĞLANMIŞ OLMASIN !

Sizden Model İsteyecek, model numaranızı girip onaylayın.

Daha sonra is S/N yazmanız gerekecek, yazın ve onu da onaylayın.

Cihaz orjinal ayarlara döndürülebilir diyecek yine onaylayın.

Rom sürümü yazacak yine onaylayın. - SÜREKLİ ONAYLADIK

Bileşen indirecek bekleyin, %100 olduktan sonra donmuş gibi olabilir sabredin :D

Admin delagrator yönetici izni isteyebilir onu da onaylayın.

Bir süre bir şey çıkmayabilir :D

Sonra talimatlar gelecek;

Talimatlarda telefonu download moda almamız gerektiği yazıyor;

Telefonun bataryasını takın ve ses kısma,home tuşu ve kilit tuşuna basılı tutarak download moda girin, ses açma tuşuna basarak devam edin.
    ORTADA BÜYÜK BİR ANDROID ICONU GÖRÜYORSANIZ DOĞRU YAPIYORSUNUZ DEMEKTİR.

Telefonu bilgisayara kablosu ile bağlayın.

Kies'e geri dönün : Yukaridaki bilgilerin tümünü okudum deyin ancak kaydetmeden devam edin ve yükseltmeyi başlatın

Kurtarma dosyaları indirilecek yani cihazımıza uygun son sürüm STOCK ROM

İndirme bitince kendi kendine telefona kuracak sakın telefonun bağlantısını kesmeyin.

### Alttaki cihaz ve model bilgileri telefona göre değişecektir ###

Cihaz adı : GALAXY S III mini (GT-I8190)
    Hizmet adı : GT-I8190 Yazılım Güncelleştirmesi
    Hizmet sürümü : PDA:ME1 / PHONE:ME1 / CSC:ME1 (XEF)
    Hizmet açıklaması :

Bu yazıyı gördükten sonra;
    Telefon yeniden başlayacaktır.
    Reset atarken kies'i kapatın ki telefonu yorup geç açılmasına sebep olmasın.

Telefon açılmıyorsa sürekli reset atıyorsa boot-loopta kalmış demektir;

Telefonun bataryasını sökün 10 sn bekleyin ve yeniden takın.
    Cihazı recovery modunda yeniden başlatın.(Ses Açma+Home Tuşu+Güç Tuşu)

Wipe Data/Factory Reset ve Wipe Cache Partition işlemlerini yapın ve REBOOT SYSTEM NOW DEYİN

Cihaz açıldıktan sonra fabrika ayarlarına sıfırlayın - performans ve stabilite açısından çok önemlidir.

Kies'i buradan indirebilirsiniz:http://www.samsung.com/tr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Yazıları BÜYÜK yazmak bağırmak anlamındadır bunu biliyorum ancak ben yazılarımda önemli yerleri dikkat çekmek için renklendiriyorum ve büyük yazıyorum

ARKADAŞLAR SIFIRLAMA İŞLEMİMİZ BURADA BİTİYOR, ANLAYAMADIĞINIZ VEYA SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VARSA ÇEKİNMEDEN SORABİLİRSİNİZ.

İster CM kullanıyor olun ister başka bir custom rom ; fark eden herhangi bir şey yok ne olursa olsun bu yöntem çalışıyor

50 KERE CUSTOM ROM ATIN BU YÖNTEMLE SIFIRLAYIN GARANTİDE BİLE SORUN ÇIKMAZ

Bu arada sayaç sıfırlamayı desteklemeyen telefonlar garantiye yakalanır

kiesi de denedim olmuyor

• sayılmaması gerek bir ürün reklamı yok bilgi var çok teşekkürler deniyecem
  • usta o bilgiler takju içinmiş benimki yakju ya bu yakjudan çekmediğim kalmadı.
  • @gs_26

Hangi işletim sistemi var bilgisayarınızda ?
  • merhaba
    yaptıklarını yaptım ama benim olmadı.
    üretici yazılımı olarak göstermiyor.onun dışında kies ile yazılımı indirdi ve sorun çıkmadan kurdu.
    niye kies desteklemiyor hala anlamadım???
  • Çok teşekkürler Gerçekten çok yararlı bir konu olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elika8

merhaba
    üretici yazılımı olarak göstermiyor.onun dışında kies ile yazılımı indirdi ve sorun çıkmadan kurdu.

Üretici yazılımı olarak göstermiyor derken dediklerinizi anlayamadım kusura bakmayın.

Daha ayrıntılı anlatırsanız yardımcıı olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaC07

Çok teşekkürler Gerçekten çok yararlı bir konu olmuş

Rica ederim

Bugün aynı işlemleri S3 üzerinden de denedim ve %100 çalışmaktadır, imzadan anlaşıldığı üzere sizde de S3 var S3 Mini ile tamamen aynı şekilde sıfırlayabilirsiniz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MaC07

Çok teşekkürler Gerçekten çok yararlı bir konu olmuş

Rica ederim

Bugün aynı işlemleri S3 üzerinden de denedim ve %100 çalışmaktadır, imzadan anlaşıldığı üzere sizde de S3 var S3 Mini ile tamamen aynı şekilde sıfırlayabilirsiniz

Evet bu gün ilerleyen saatlerde ben de deneyeceğim olursa çok iyi gerçekten

• Hocam iyi her şey güzel de Rom maneger ile yüklediğimiz recovery modu nasıl silip kendi stock recoverysine döndürücez ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limak07 -- 16 Eylül 2013; 13:48:10 >
  • eyvallah güzel paylaşım deniyorum şimdi bu şarj uzun dolmadan garantiye gidecek gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: limak07

Hocam iyi her şey güzel de Rom maneger ile yüklediğimiz recovery modu nasıl silip kendi stock recoverysine döndürücez ?

Recovery zaten stock haline dönüyor
  • bende deniyeyim dedim yalnız tüm onaylamalardan sonra bileşenler yüklenirken %100 oldu ondan sonra kies komple ekrandan gitti neden acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 16 Eylül 2013; 17:10:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: focus1

bende deniyeyim dedim yalnız tüm onaylamalardan sonra bileşenler yüklenirken %100 oldu ondan sonra kies komple ekrandan gitti neden acaba ?

Kies ekranında bileşen yüklendikten veya indirildikten sonra takılma veya görüntü gitmesi yada boş ekran gelmesi normaldir ancak bir süre sonra devam etmektedir.
    Size önerim kies'i yönetici olarak çalıştırmanız veya XP olan bir bilgisayarda bu işlemi yapmanızdır

Ben kendim hem Windows 7 Home Basic x64 hem de Windows 8 Pro x64 sistemlerinde bu işlemi sorunsuz yaptım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: focus1

bende deniyeyim dedim yalnız tüm onaylamalardan sonra bileşenler yüklenirken %100 oldu ondan sonra kies komple ekrandan gitti neden acaba ?

Kies ekranında bileşen yüklendikten veya indirildikten sonra takılma veya görüntü gitmesi yada boş ekran gelmesi normaldir ancak bir süre sonra devam etmektedir.
    Size önerim kies'i yönetici olarak çalıştırmanız veya XP olan bir bilgisayarda bu işlemi yapmanızdır

Ben kendim hem Windows 7 Home Basic x64 hem de Windows 8 Pro x64 sistemlerinde bu işlemi sorunsuz yaptım

Zaten xp olan bilgisayarda bu işlemi yapıyorum bileşenleri yüklüyor sonra kies kapanıyor yaklasik 1 saat bekledim açılmadı.

Birde birsey soracağım bu işlemin odin ile yazilim yukleme arasinda ne fark var odin ile yazilim yüklemeden oncede wipeleri yapıp odin ile yazilim yukluyorum ama bu son guncellemeden sonra ağda kayıtlı degil uyarısı alıyorum bu neden cihazi rootlayip öyle kullanabiliyorum..
    Bu işlem i yapmak istegimin nedeni acaba cihaz sifirlanipta efs ve modemi orjinal hale gelir mi ağda kayıtlı değil uyarısı alirmiyim ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

merhaba

Üretici yazılımı olarak göstermiyor derken dediklerinizi anlayamadım kusura bakmayın.

telefonu kurdum baştan yazılımı indirip.ama tekrar kies ile bağladığımda bilgisayara yazılım yükseltmesini bilgisayardan yapmıyor.desteklemiyor onu yanii.orada üretici yazılımının en son sürümü yüklüdür yazması lazım ama yazmıyor.
    denetlemesini de yapmıyor.yeni sürüm çıkmıcak galiba ama çıkarsa da kies kullanarak yükseltemeyeceğim demek.ya da garanti kapsamında olmadığı anlamına geliyor.

• quote:

quote:

quote:

merhaba

telefonu kurdum baştan yazılımı indirip.ama tekrar kies ile bağladığımda bilgisayara yazılım yükseltmesini bilgisayardan yapmıyor.desteklemiyor onu yanii.orada üretici yazılımının en son sürümü yüklüdür yazması lazım ama yazmıyor.
    denetlemesini de yapmıyor.yeni sürüm çıkmıcak galiba ama çıkarsa da kies kullanarak yükseltemeyeceğim demek.ya da garanti kapsamında olmadığı anlamına geliyor.

Yukarıdaki işlemleri doğru yaptıysanız sorun çıkmamalı :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.