Teğmen
08 Nisan 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar ,
Öncelikle konuya baktığınız için teşekkürler ;

Bugün yaptığım devreyi paylaşmak istedim , denedim çalışıyor , belki yararlananlar olur buyrun ;

!ÖNEMLİ NOT! : Girişi en fazla 5 Volt uygulayın mesela 7805 çıkışı vs. örneğin fotoğraftaki gibi.

Ön :

Arka :

Alıcının Resmi :

Alıcının Modeli : 536AA3P
Bacak Sıralaması :

RESİMDEKİ GİBİ : GND VDD GND

Küçük Bir Not : Pinler boşa gitmesin diye jumper ile çıkarttım istemeyenler ARES'den silebilirler.

İndirme :
PCB Dosyası , Proje (CCS C) & HEX Dosyası , ISIS Dosyası Hepsi İçinde Mevcuttur.
Tür & Boyut : RAR | 46,9 KB
İndirmek İçin Tıklayınız

Konuya baktığınız için teşekkürler , umarım yararlı olmuştur.
Selamın Aleyküm ,

Arkadaşlar bu kireç çözücüler (Porçöz vs.) ile baskı devre basılıyorumuş , ancak süre biraz uzunmuş 30 dakika - 1 saat arası gibi...

Ancak su sıcak olursa bu süre azalıyormuş , bende bimdeki güldal kireç çözücü ile basmayı düşünüyorum ,

eğer bu süreci hızlandırmak için bir tavsiyeniz varsa engin fikirlerinizden faydalanmak isterim...

Teşekkürler.

Selamın Aleyküm,
Arkadaşlar isisde akış yönünü gösteren bişey var galiba bunun nasıl açıldığını bilen var mı?
Resim ektedir.
Selamın Aleyküm , merhabalar,
Arkadaşlar ben 2-3 gün önce bir LCD almıştım PIC'e bağladım gayet güzel çalıştı ancak LEDleri de yakmak isterken kablolar çıktı bir daha takmak isteyince LCD den hiç tepki alamadım anca 1-2 kere kareler falan geldi
normalde ilk 3 pini takınca kareler geliyordu ama şimdi gelmiyor LCD bozulurmu sizce arkadaşlar ? yardımlarınız için sağolun şimdiden.

ÇÖZÜLDÜ.

Edit : Çözüldü.

İyi günler arkadaşlar ,
Direkt konuya giriyorum ; ben bir Brenner8 aldım hazır (keşke kendim yapsaydım) sağolsun bir arkadaş yardımcı oldu 470 uH yerine 680 uH taktık biraz düzeldi grafiği koyuyorum :
Bu arada şu PWM ne işe yarıyor ordaki arkadaşlar?

Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler.

Selamın Aleyküm , merhabalar arkadaşlar.
Direk konuya gireyim,
Ben hazır Brenner almıştım ancak bu Brennerda yeni firmware yüklemek için jumper yok bunun yerine ne yapabilirim (kablo ile değdirme vs.) acil yardımızını bekliyorum.

Resimler :

Ön :

Arka :

Lütfen acil yardım edin , şimdiden teşekkürler.

Merhabalar arkadaşlar eğer yapanınız varsa bir kaynak vs. yollayabilir mi ?
Merhabalar , arkadaşlar bugün Brenner-8 aldım yanında CD side var ama PC eski olduğu için CD okuyucu bozuk , arkadaşlar internette brenner-8 in driverini bulamadım , USBburnu indirip driver kısmındakileri falan denedim donanım sihirbazından ancak büyüteç sürekli dönüyor yani hiç bir şey olmuyor , varsa bir kaynağınız lütfen yardım edin.
Selamın Aleyküm,
İlk olarak konuya baktığınız için teşekkürler.

Arkadaşlar şimdi benim 9 V DC adaptörüm ve onun girişi var + ve -'yi ayırdım buna LED'leri direk takarsam LED yanar (pert olur anlamında) ben direnç bağlayarak yaptım ve multimetre ile normalde 9.10 V ölçerken direnç bağladıktan sonra da 9.10 V ölçtüm o zaman , bu led 9.10 V'da nasıl yanmıyor (pert olmuyor) ?

Bir de arkadaşlar ben dirençten sonra çıkan değeri V olarak öğrenmek istiyorum (yani LED'e kaç V gönderiyor da pert olmuyor).

Teşekkürler.
Selamın Aleyküm , Merhabalar arkadaşlar.
İlk önce konuya girdiğiniz için teşekkürler.
Arkadaşlar bu PIC hakkında sizlere bir kaç sorum var.

-Diyelim ki biz PIC işlemci aldık bir de PIC Programmer aldık bu PIC işlemcinin içeriğindeki programı istediğimiz kadar değiştirebilirmiyiz ?
-PIC Programmer'ın fiyatları ne kadar? (PC USB İle uyumlu olanlar)

Teşekkürler.

Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 138
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 14.191 (Bu ay: 142)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.