Şimdi Ara

16F628A - Kızılötesi (IRLED) Alıcısı [HAZIR PROJE]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle konuya baktığınız için teşekkürler ;

Bugün yaptığım devreyi paylaşmak istedim , denedim çalışıyor , belki yararlananlar olur buyrun ;

!ÖNEMLİ NOT! : Girişi en fazla 5 Volt uygulayın mesela 7805 çıkışı vs. örneğin fotoğraftaki gibi.

Ön :

Arka :

Alıcının Resmi :

Alıcının Modeli : 536AA3P
    Bacak Sıralaması :

RESİMDEKİ GİBİ : GND VDD GND

Küçük Bir Not : Pinler boşa gitmesin diye jumper ile çıkarttım istemeyenler ARES'den silebilirler.

İndirme :
    PCB Dosyası , Proje (CCS C) & HEX Dosyası , ISIS Dosyası Hepsi İçinde Mevcuttur.
    Tür & Boyut : RAR | 46,9 KB
    İndirmek İçin Tıklayınız

Konuya baktığınız için teşekkürler , umarım yararlı olmuştur.

• devre ır sinyal ile kontrol mü sağlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

devre ır sinyal ile kontrol mü sağlıyor

Cevap yazdığınız için teşekkürler ,
    Devre IR sinyali alınca LED'i toggle etmektedir.Örneğin uzaktan kumandaya bir kere bastığınızda LED yanar , bir kere bastığınızda LED söner.

• Gtasan1 kullanıcısına yanıt
    rica ederim burda led yerine röle , motor vb farklı eleman kullanabilir miyiz
  • axelfoly kullanıcısına yanıt
    Röle hakkında fazla bir biglim yok ama motor fazla akım çekebilir picten , ancak ARESten düzenlerseniz uyarlayabilirsiniz gibi.
    röle 9-12 v gibi değerle çalışabiliyor led yerine röle bobini bağlarsak olur gibime geliyor bu arada hex kodunu not defteriyle açabilir miyim baskı devreyi .lib uzantılı nasıl yapabilirim proteus kullanmıyorum tşk. yada devre şemasını verebilir misin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 29 Ocak 2014; 0:41:06 >
    HEX Kodunu açarsınız da HEX olduğu için kodlar HEX formatında olur , CCS C proje dosyaları var indirme linkinde CCS C indirip açıp bakabilirsiniz veya hiç indirmeye gerek kalmadan sonu .c olan dosyaları tek tek deneyerek not defteriyle açmayı deneyin illaki birisi açıyor.Baskı devre şeması indirme linkinde mevcut ARES ile açabilirsiniz. .lib uzantısını hiç duymadım ama devre şemasını isterseniz RESİM olarak yollayabilirim.
    çok iyi olur hocam devre şemasını resim olarak yollayın ben baskı devreyi yapabilirim.tşk
  • ares bana zor geldiği için diptrace kullanıyorum o yüzden .lib uzantılı dosya istemiştim
  • Tabii ki buyrun hocam ;  16F628A - Kızılötesi (IRLED) Alıcısı [HAZIR PROJE].
    tşk hocam hex kodunu siz mi yazdınız.bu arada konuyla ilgili değil belki ama piclerle yaptığınız başka devreler var mı dijital saat mesela
    Ben de teşekkür ederim :) hex kodunu CCS C den yazıp Compile ediyoruz HEXe çıkıyor siz hangi dil kullanıyorsunuz ? , evet var ama dijital saat yok örnek olarak max232 devresi,pic termometre,lcdli menüler vs vs...
    programlamadan anladığım söylenemez sizi tebrik ederim , lcd ile yapılan değilde display ile yapılan saat devresi lazımdı bana
  • quote:

programlamadan anladığım söylenemez sizi tebrik ederim , lcd ile yapılan değilde display ile yapılan saat devresi lazımdı bana

Estağfurullah hocam teşekkür ederim , hocam saat için bir entegre kullanıyorlardı.DS1302 olması lazım : google sonuçları için tıklayın.

tşk ederim hocam
  • quote:

tşk ederim hocam

Rica ederim , ben de teşekkür ederim :).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gtasan1

quote:

tşk ederim hocam

Rica ederim , ben de teşekkür ederim :).

bu projenin c kodunu 12f675 e göre ayarlayabilir miyiz acaba sadece kod kısmı
  • Evet pinler yeter.Yarın ona bakmaya çalışıp sizi haberdar ederim iyi geceler.
  • Hocam buyrun 12F675 için : indirmek için tıklayın.
    Alıcının Out bacağı a0 pinine , LED'in öndirencinin geleceği yer de a1 e gelecek.
    Edit : Link düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gtasan1 -- 29 Ocak 2014; 11:05:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gtasan1

Hocam buyrun 12F675 için : indirmek için tıklayın.
    Alıcının Out bacağı a0 pinine , LED'in öndirencinin geleceği yer de a1 e gelecek.
    Edit : Link düzeltildi.

çok teşekkür ederim çok makbule geçti
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.