Yüzbaşı
29 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar herkeze hayırlı aksamlar bu aralar kafama takılan bir sorun var sistemi yeni bir hafta önce formatladım ama Görev Yöneticisini açtığımda daha önce hiç görmediğim bir exe dosyası gördüm acaba zararlı bir yazılım mıdır nedir çözemedim exe dosyası ise (unsecapp.exe) Sink to receive asynchronous callbacks for WMI client application yazıyor araştırma yapmama rağmen bi çözüme ulaşamadım yardım ederseniz çok sevinirim

Not : Windows 7 Home Basic 64 Bit Orjinal kurulmustur
Arkadaşlar telefonu alalı 2. gün oldu bu (Double Tap) olayı telefonda sanki calısmıyor ayarlardan açık olarak gözüküyor ama telefona sert vurmadıgım sürece double tap calısmıyor vatan bilgisayardan almıstım daha hattımı bile takmadım telefona bu cihazı kullanan arkadaşlar elbet vardır forumda lütfen yardımlarını bekliyorum cihazı iademi etmeliyim bu konuda yardıma ihtiyacım var
Nokia Asha 501 (Alınmıştır) Konu kapanabilir

(Arkadaşlar Sorunumu Nokia Turkiye Destek ile Çözmüş bulunmaktayım (Cihazınınzda Güncelleme ile Veya Yazılımsal Sorun Yaşıyorsanız Nokia Software Recovery Tool kurup yazılımı baştan yükleyin)
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi Nokia ile Samsung arasında kaldım her iki tarafında beni çeken özellikleri var bütçem maximum 350 lira bu bütçede bu iki telefon arasından hangisini tercih etmeliyim ve bu telefonları kullananlar varsa fikirlerini benimle paylaşırlarsa sevinirim.
Arkadaşlar 2 ay önce Asus HD 7790 almıştım son 1 ayda sorunlar baya arttığından dolayı kartı öncelikle Vatan Computer Servise teslim ettim komple sistem ile birlikte bana sistemi komple test ettiklerini hiçbir sorunlar karşılaşmadıklarını söylediler ben sistemi geri aldım tekrar temiz format atıp bir kere daha deneyim dedim denemeye başladim çok geçmeden sorunlar kendini tekrar göstermeye başladı yanlız kartı servisten geri aldığımda 13.12 whql sürücüsü cıkmıştı birde öyle denemek istedim her neyse temiz bir format atıp en güncel driverı kurdum oyun performanslarını demek istedim oynadığım tüm oyunları indirdim bir kaç oyun dışında neredeyse tüm oyunlarda GPU Kullanımı %0 Oluyordu ve ayrıca Kartın belleğini hiç kullanmıyor olarak gösteriyordu 2 GB olan bellek hep GPU-Z ASUS GPU TWEAK programlarında 0 MB Olarak gösteriyordu ayrıca Amd Overdriverı etkinleştirincede Çekirdek Hızı 300 MHZ'e takılıp kalıyordu ve aldığım FPS ler bir hayli düşük gelmeye başlamıştı bana örneğin CSS de 30 kişiliklik botlu oyun kurduğumda oyun başlangıcında FPS 20 lere kadar düşebiliyordu heleki Saints Row 4 oyununda bu rakam sürekli 20-40 FPS arasında değişiyorduki bunun dışında bir çok oyun daha var her neyse kartı 29.12.2013 tarihinde Vatan Computer'a teslim ettim eksiksiz halen bana bir cevap gelmedi sizce servis kaç gün içinde bana geri dönüş yapar. Ayrıca benim gibi 7790 mağduru bir çok arkadaş var forumu sürekli takip ediyorum bu konuda bazı arkadaşlara bios update yapıp geri vermişler ama sorun çözülmemiş eğer banada böyle bir durum olursa bios update yapıp kartı geri yollarlarsa ve bu sorunlarım düzelmesse benimde haklarım varmıdır yani ürünün sorunlu olduğunu kanıtlasam para iadesi alma şansım olurmu şimdiden teşekkür ederim..

Not : Arkadaşlar kart servisten gelmiştir diğer yorumları okumayı unutmayınız ve kesinlikle 7790 u önermiyorum başınız çok ağrır!!!
Arkadaşlar sistemim imzamda mevcut yine lanet olası bir 7790 sorunu ile karşı karşıyayım artık bu karta resmen lanet ettim.. Neyse sorunuma geleyim oyunlarda GPU kullanımı %0-100 arası gidip geliyor özelliklede Saints Row 4 Counter Strike Source Counter Strike Global Offensive gibi oyunlarda bu sorun başıma geliyor SR4 optimizasyon özürlü bir oyun olabilir ama CSS ve CSGO gibi oyunlarda neden bu sorunlar ile karşılaşıyorum diğer denediğim oyunlardada bu sorunlar mevcut GPU kullanımı %100 sabit olmuyor hiçbir zaman sinirimi bozmaya başladı bu durum ayrıca şuanda en güncel driver 13.12 whql sürücüsü yüklü zaten bu driver dısında baska driver kurunca mavi ekran donma hataları meydana geliyor bu sorunu nasıl çözebilirim arkadaşlar birde şunu eklemek istiyorum çözünürlüğüm 1360x768p bu özünürlükte Ultra High Medium Low gibi detaylarda SR4 ü açınca veya CSS acınca bir fark olmuyor özellikle SR4'te ister Ultra ister Low olsun yinede 20-30 FPS ye düşüyor arada yükseliyor bu rakamlar ama bu sorunun karttan kaynaklı olacağını düşünüyorum bilmem siz ne düşünüyorsunuz yanlışım varsa bilgilendirirseniz sevinirim

Not : NFS Hot Pursuit Counter Strike Global Offensive Counter Strike Source Saints Row 4 gibi oyunlarda GPU kullanımı %0 oluyor..
Arkadaşlar bayadır ''Kenalarda Siyah Boşluk'' Sorunu yaşamaktayım Sorunun Monitörden olduğunu sanmıyorum monitörü çarpmadım düşürmedim yada vb. Ama sorunuda bir türlü çözemiyorum Monitörün ayarlarını kaç kere sıfırlamama rağmen bu sorunu bir türlü çözemiyorum boşluk sadece ''SAĞ ve SOL'' taraflarda mevcut onun dışında monitörde bir sıkıntı yok sistemim imzamda yazıyor yardım ederseniz çok sevinirim arkadaşlar şimdiden teşekkürler..

Not : Resim çekip atmayı denedim ama belli olmuyor resmi çekince boşluk yok oluyor
Arkadaşlar Windows 8.1 i merak ettim cd ye çektirdim kurup denemeyi istiyorum ancak şuandaki sistemim Win7 64 Bit Ultimate ben direk format atmak istiyorum şuanda elimde 8.1 Format Cd'si var ben 8.1 i direk format atarak kurabilirmiyim yoksa 8.1 i kurmak için mecburen Windows 8.0 mı lazım bunun cevabını arıyorum herkeze şimdiden teşekkürler. :)
Arkadaşlar 7790 ı alalı yaklaşık 2 ay oluyor bu süre zarfında sorunlarla karşılaştım ve gerçekten sinir bozucu sorunlar bunlardan kısacası bahsedeyim ''Oyun Oynarken Sistemin Donması Ve Mavi Ekran Hataları Windows Yeniden Başlattığında Windows Beklenmedik Bir Kapanmadan Kurtarıldı Hataları Beta Sürücülerindeki Sorunlar(Mavi Ekran) Stabil Olmayan Saat Hızları Başlıca Sorunlarımız Bunlardır.. Bunun dışında sorunun Windows'tan kaynaklı olduğunu düşünüp bir çok kez format attım farklı işletim sistemleri kurdum Windows 7 Windows 8 gibi ama sonuç hiç değişmedi aynı hataları tekrar verdi şuanda sistemi verdim test ediliyor sorunu tam öğrenip buraya belirteyeceğim herkeze teşekkür ederim..

Not : Arkadaşlar eğer bu kartı aldıysanız ''Sakın CD'deki Driver'' ı ve ''Beta Driver'' ları kurmanızı tavsiye etmiyorum şuanda bu ekran kartı için ''En Stabil Sürücü 13.9 WHQL'' Sürücüsüdür!

ASUS HD 7790 Sorunları...

1. Sık Sık Mavi Ekran Sorunları
2. Donma Kasma Sorunları
3. 300 MHZ Saat Hızı Sorunları
4. Driver Sorunları
5. Windows Beklenmedik Bir Kapanmadan Kurtarıldı Hatası
6. Düşük GPU Load Sorunu..
7. Memory Usage (Dedicated) ''0 MB'' Takılı kalma..

Arkadaşlar kısacası bu kartı almadan önce bu konuyu inceleyin..
Arkadaşlar sistem özelliklerimi yazayım öncelikle

İşlemci : AMD FX 6100 3.33 GHz
Anakart : ASUS M5A78L-M LX V2
Ekran Kartı : ASUS HD 7790 2 GB GDDR5 128 BİT DX 11.1
Ram : ELİXİR 4 GB DDR3 1333 MHZ
Güç Kaynağı : CORSAİR VS SERİSİ 550 W
HDD : SEAGATE BARRACUDA 500 GB 7200 RPM

Arkadaşlar bu sistem ile 1360x768 çözünürlükte Low ayarlarda bile kasıyor nedenini anlayamadım baya araştırdım bazıları sorunsuz oynamış bazılarında benim gibi kasmalar ve donmalar meydana gelmiş sorun ramden mi kaynaklanıyor yoksa sistemim oyunamı yetmiyor diyeceğim sanmıyorum cünkü BF4 ü Ultra ayarlarda cok rahat bir şekilde bitirdim sorun oyundan mı kaynaklı sorun benden mi kaynaklı yardımlarınızı bekliyorum ve birde benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar varsa konunun altına sistemleri ile birlikte yaşadıkları sorunu yazarlarsa sevinirim..Kasma sorunu hem Singleplayer'de var hemde Multiplayer'de var.

Not : Oyun Orijinal
Hakkında
Forum İmzası:
AMD FX 6100 3.3 GHz // ASUS HD 7790 OC GDDR5 2 GB 128 BİT DX 11.1 // CORSAİR VS 550 W//WİNDOWS 8.1 PRO 64 BİT //
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 496
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 29.009 (Bu ay: 80)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.