Şimdi Ara

Yine Bir HD 7790 Sorunu..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
4.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 7790 ı alalı yaklaşık 2 ay oluyor bu süre zarfında sorunlarla karşılaştım ve gerçekten sinir bozucu sorunlar bunlardan kısacası bahsedeyim ''Oyun Oynarken Sistemin Donması Ve Mavi Ekran Hataları Windows Yeniden Başlattığında Windows Beklenmedik Bir Kapanmadan Kurtarıldı Hataları Beta Sürücülerindeki Sorunlar(Mavi Ekran) Stabil Olmayan Saat Hızları Başlıca Sorunlarımız Bunlardır.. Bunun dışında sorunun Windows'tan kaynaklı olduğunu düşünüp bir çok kez format attım farklı işletim sistemleri kurdum Windows 7 Windows 8 gibi ama sonuç hiç değişmedi aynı hataları tekrar verdi şuanda sistemi verdim test ediliyor sorunu tam öğrenip buraya belirteyeceğim herkeze teşekkür ederim..

Not : Arkadaşlar eğer bu kartı aldıysanız ''Sakın CD'deki Driver'' ı ve ''Beta Driver'' ları kurmanızı tavsiye etmiyorum şuanda bu ekran kartı için ''En Stabil Sürücü 13.9 WHQL'' Sürücüsüdür!

ASUS HD 7790 Sorunları...

1. Sık Sık Mavi Ekran Sorunları
    2. Donma Kasma Sorunları
    3. 300 MHZ Saat Hızı Sorunları
    4. Driver Sorunları
    5. Windows Beklenmedik Bir Kapanmadan Kurtarıldı Hatası
    6. Düşük GPU Load Sorunu..
    7. Memory Usage (Dedicated) ''0 MB'' Takılı kalma..

Arkadaşlar kısacası bu kartı almadan önce bu konuyu inceleyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zoey26 -- 27 Aralık 2013; 2:12:48 >

• bendede 7790 asus var ve donma sorunu bendede oluyor.yalniz benim sistem direk kitleniyor vr reset atmak zorunda kaliyorum.power 500wat ti kaldirmiyor diye gittim 750w 80+ aldim gene ayni.eski kartim 4770 ti ve sorunsuz kullaniyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omfarcan

bendede 7790 asus var ve donma sorunu bendede oluyor.yalniz benim sistem direk kitleniyor vr reset atmak zorunda kaliyorum.power 500wat ti kaldirmiyor diye gittim 750w 80+ aldim gene ayni.eski kartim 4770 ti ve sorunsuz kullaniyordum.

hocam bunun psu ile alakası felan yok benim kesinlikle kart sorunu diye düşünüyorum asus larda cok fazla şikayet okudum bu forumda acaba sappire kullananlarda varmı bu sorun benimde eski kartım hd 6790 dı hiçbir sorun cıkarmıyordu ta ki hd 7790 alana kadar sisteme bişeyler oldu zaten beta driver kurmaya korkuyorum ne yapacağım cidden bilmiyorum vatana gidip anlatsam böyle böyle sorunum var diye kartı geri alıp bana para iadesi yaparlarmı acaba

• walla oyle bir olay varsa bende gidip vereyim.zaten alirken icimde bi killanma vardi.diger sitelerle arasinda 100tl ye yakin fiyat farkindan dolayi.bozuk partiyi millete dayadilarsa birdaha vatanpc nin onunden gecmem.

• quote:

walla oyle bir olay varsa bende gidip vereyim.zaten alirken icimde bi killanma vardi.diger sitelerle arasinda 100tl ye yakin fiyat farkindan dolayi.bozuk partiyi millete dayadilarsa birdaha vatanpc nin onunden gecmem.

hocam garantisi vardır zaten alırlar bence yinede emin değilim karta çamur atmakta istemiyorum ama beta sürücü yükleyince kartta sorun olduğuna %100 eminim yani kısacası asus 7790 lar %90 hatalı
  • Zamanında yaşadığım benzer sorunlar.

İlk aldığımda mavi ekrana düşüyordu sık sık, gpu sıcaklığı hafif yükte 90 ı buluyordu, driverı değiştirdim mavi ekran ve sıcaklık olayı düzeldi bu seferde sistem kendini komple kitlemeye başladı, neydendir diye düşünüp dururken ekran kartını çıkardım eski bir kart taktım hiç bir sorun olmadı, götürdüm vatana iade ettim üstüne para koydum gtx660 aldım kurtuldum. Vatandan aldıysanız 7 güne kadar koşulsuz iade alır vatan, zaman kaybetmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Zamanında yaşadığım benzer sorunlar.

İlk aldığımda mavi ekrana düşüyordu sık sık, gpu sıcaklığı hafif yükte 90 ı buluyordu, driverı değiştirdim mavi ekran ve sıcaklık olayı düzeldi bu seferde sistem kendini komple kitlemeye başladı, neydendir diye düşünüp dururken ekran kartını çıkardım eski bir kart taktım hiç bir sorun olmadı, götürdüm vatana iade ettim üstüne para koydum gtx660 aldım kurtuldum. Vatandan aldıysanız 7 güne kadar koşulsuz iade alır vatan, zaman kaybetmeyin.

Hocam ben kartı alalı yaklaşık 2-3 ay oldu sanırım zaten herşey beta sürücü kurmam ile başladı şüphelendim kartta sorun var diye ve doğru cıktı cd nin içindeki driver ve beta sürücüler karta çok kötü zarar veriyor hatta şöyle bir sorun da var 13.9 WHQL sürücüsünü kullanıyorum Amd Overdriver ı aktif edince BF3 multiye giriyorum ve kasmalar başlıyor onu kapatıyorum Ultrada sorunsuz oynuyorum nedir böyle anlamadım gitti hocam birde kartın performans konusunda şüphelerim var 1360x768 Herşey Ultrada Minimum 32 Fps Maximum 60 Fps Ortalama 45 Fps alıyorum sizce böyle bir çözünürlükte daha fazla Fps almam gerekmezmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zoey26

quote:

Hocam ben kartı alalı yaklaşık 2-3 ay oldu sanırım zaten herşey beta sürücü kurmam ile başladı şüphelendim kartta sorun var diye ve doğru cıktı cd nin içindeki driver ve beta sürücüler karta çok kötü zarar veriyor hatta şöyle bir sorun da var 13.9 WHQL sürücüsünü kullanıyorum Amd Overdriver ı aktif edince BF3 multiye giriyorum ve kasmalar başlıyor onu kapatıyorum Ultrada sorunsuz oynuyorum nedir böyle anlamadım gitti hocam birde kartın performans konusunda şüphelerim var 1360x768 Herşey Ultrada Minimum 32 Fps Maximum 60 Fps Ortalama 45 Fps alıyorum sizce böyle bir çözünürlükte daha fazla Fps almam gerekmezmi ?

Ultrada o kartın vereceği performanstan fazla birşey beklememek gerek, çözünürlük her ne kadar düşük olsada.

• quote:

quote:

quote:

Ultrada o kartın vereceği performanstan fazla birşey beklememek gerek, çözünürlük her ne kadar düşük olsada.

Haklısınız hocam ya kart cidden F/P kart ama böyle sorunlar olması insanı üzmüyor değil bilgisayarı birdaha formatlamak istemiyorum Vatan Bilgisayar a götürsem kartı bana kaç gün içinde geri dönüş yapalar sizce hocam ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Haklısınız hocam ya kart cidden F/P kart ama böyle sorunlar olması insanı üzmüyor değil bilgisayarı birdaha formatlamak istemiyorum Vatan Bilgisayar a götürsem kartı bana kaç gün içinde geri dönüş yapalar sizce hocam ?

2-3 ay geçtiği için iade almamak için ellerinden geleni yaparlar, kartı alırlar test ederler duruma göre servise gönderilebilir veya değişim verilebilir. Değişim verilirse hediye çeki isteyin başka kart alın.

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Hocam para iadesi yapmazlarmı illaki hediye çekimi olması lazım yada başka bir kart
  • bir Asus klasigi hd 7790 asus olanında sorun cok sapphire felan sorunsuz. Ne yazıkkı hatalı üretim. Yabancı siteleri arastırın asus olanında cogu sikayetci ama sorunsuz olanda var.

• Evet ekran kartı sorunu bende alıyordum hatayı kart yenisi ile değişti düzeldi.
  • Bende almıştım vatandan 7790 260 TL ye dayanamayıp kartı taktığım anda kitlenmeler başladı display driver crashes and recovered succesfulyy hatası verip driver çöküyor ama ben driver kaynaklı olduğunu düşünüyorum beta driverlarda sorun yaşanıyor 7790 da şu son çıkan 13.11 9.5 beta da sorun yok şuan bende ama kartlar sorunlu gibi
  • Hocam hd7790 nı f/p ürünü diye artık almayan biraz fazla koyarak 650tib veya hd 7850 alın hem sorunsuz hem daha perfirmanslı asus un sorunlu olduğu tek tük kartlatdan bir tanesi (gerçi genelde hd serilerinde sıkıntı var) servise giderse 30 iş günü süresi var o 1.5 ay yapıyor o kadar zaman geçtikten sonra olumlu bir cevapda gelmeyebilir çünkü artık çakallaşmaya başladı bunlar 2 ay önce hd7770 191 tlydi ve indirimli fiyat olarak gösteriyorlardı ve şu an hala indirimli ürün olarak yazıyorlar ve fiyatı şu an 220-240 arası bu adamlara güvenilerek ipleriyle kuyuya inilmez

• HD7790'ı ısrarla öneren çok kişi var, almayın diyoruz sorunlu bir seri ama nafile, HD7770 alıp keyfine bakmıyor insanlar, sanırsın ki HD7790 ondan 2 kat daha üstün bir kart...
  • servis suresi 20 iş gününe düşürüldü diye biliyorum. bendeki asus hd 7790da sistemi kilitliyor. vatanla falan uğraşmaktansa direk çizgiye götürmeyi düşünüyorum. işin garibi oyundayken kilitleme olmuyor.
  • sorun üretmek için kart yapılsa 7790 kadar başarılı olamaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 2 ay once asus 7790 i g.o.p vatandan aldim simdi bu karti nasil degisime yada iadeye veririm bu konu hakkinda bilgi verebilecek varmi?

• quote:

ben 2 ay once asus 7790 i g.o.p vatandan aldim simdi bu karti nasil degisime yada iadeye veririm bu konu hakkinda bilgi verebilecek varmi?

Biraz sıkı bir tavırla gidin. sonuçta 2 ay 3 ay çok uzun bir süre değil

daha yeni aldığım kartta bu kadar sorun yaşadım v.s söyleyin.

konuşmayı çok fazla karşı tarafa bırakırsanız size basit bi tavırla 20 gün iş süresi der gönderir.

sorunu internetten öğrendiğinizi ve değişim istediğinizi talep edin. çek alın ve başka bir karta yönelin.

inanın kartın görselini daha görmedim ama şu forumda o modelin asus markasında sıkıntılı olduğunu biliyorum

kart almadan önce biraz da inceleme yapın marka bazında v.s sonra kart almaya gidin..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.