Şimdi Ara

Döviz kuru arttıkça donanım piyasası duruyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar. Dolar gün geçtikçe artıyor. 3TL ve üzeri oldu artık. Buda bilgisayar satışlarını ve donanım satışlarını çok zora soktu. Piyasa neredeyse dondu. Çoğu elektronik şirket iflas etme eşiğinde. Donanım parçaları satılamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Badelasum -- 14 Ocak 2016; 14:41:58 >

• Beter olsunlar.özellikle vatan ve teknosa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Plan-B kullanıcısına yanıt
    Gold bile arada kaynadı. Bimeks'te bilgisayar ürünü kalmadı artık. Çok az eskilerden.
  • Banane ben donanım almıyorumki. İstikrar sürsün devletimiz büyüsün. Ekonomimiz abd ekonomisini solladı sizin haberiniz yok.
  • Brian O Conner kullanıcısına yanıt
    Lütfen kendini kandırma arkadaşım. Biz gelişmekte olan devletiz. Üretim konusunda çok gerideyiz ve herşeyimizi neredeyse dışardan alıyoruz. Ne zaman ihracatımız ithalattan fazla olur işte ozaman gelişmiş devlet oluruz. Ayrıca hangi istikrar? Enteresan. Tüketici ve son müşteri konusunda evet Türkiye çok istikrarlı. Emperyalist şirketler sever bizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Badelasum

Lütfen kendini kandırma arkadaşım. Biz gelişmekte olan devletiz. Üretim konusunda çok gerideyiz ve herşeyimizi neredeyse dışardan alıyoruz. Ne zaman ihracatımız ithalattan fazla olur işte ozaman gelişmiş devlet oluruz. Ayrıca hangi istikrar? Enteresan. Tüketici ve son müşteri konusunda evet Türkiye çok istikrarlı. Emperyalist şirketler sever bizi.

hocam arkadaş billur geçmek için öyle yazmış.ciddiye almayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Badelasum

Bence arkadaş trollüyordu
  • Yakında milli donanım parçalarımızı üreteceğiz inşallah cumhur-u reisimiz recep tayyip erdoğan hazretleri sayesinde.

• Birgün evet bizde üretebiliriz. Ama ilk önce şu ezberci eğitim sisteminden kurtulup uygulamalı eğitim sistemine geçmemiz ve istihdam sahaları oluşturmamız şart.
  • Benim bir çözümüm var. İnsanlar yerli markalara yönelsin diye ithal ürünlere ek vergi koyalım.

*
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Benim bir çözümüm var. İnsanlar yerli markalara yönelsin diye ithal ürünlere ek vergi koyalım.

*

Vestel vergisi gibi saçma bi verginin varlığından haberin yok sanırım dostum. Bir ürünü yasaklayıp kendi ürününü ön plana çıkaramazsın. Buna resmen dayatma denir. Vestel telefon üretiyor, televizyon üretiyor eyvallah ama neden ithal ve daha kaliteli ürünlerle aynı fiyata satılıyor acaba ? Biraz ucuza verse hem kendi kazanır hemde halk kazanır.
  • Teknoloji mağazaları bile beyaz eşyaya yöneldi. Gidiyorsun mağazaya beyaz eşyadan, tost makinesinden başka bir şey yok.
  • Brian O Conner kullanıcısına yanıt
    inșallah trolldur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir N55JW çekeriz işte 3.000 düşsün

• quote:

Orijinalden alıntı: Brian O Conner

quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Benim bir çözümüm var. İnsanlar yerli markalara yönelsin diye ithal ürünlere ek vergi koyalım.

*

Vestel vergisi gibi saçma bi verginin varlığından haberin yok sanırım dostum. Bir ürünü yasaklayıp kendi ürününü ön plana çıkaramazsın. Buna resmen dayatma denir. Vestel telefon üretiyor, televizyon üretiyor eyvallah ama neden ithal ve daha kaliteli ürünlerle aynı fiyata satılıyor acaba ? Biraz ucuza verse hem kendi kazanır hemde halk kazanır.

İroni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Plan-B

Beter olsunlar.özellikle vatan ve teknosa.

Senin benim dememle olmaz onlar maalesef. Beter olmak yerine sırf kendilerini düşünmeseler daha iyi olacak aşağısın da kalan ara toptancı bayileri de iş yapabilse keşke maalesef işler çok durdu bunun gibi mağazalar yüzünden. Gerçi hiç öyle bir görüntü sergilemiyorlar
  • Ben ucuzken toplamıştım. PC'yi
    Allahın izniyle bundan sonraki bilgisayarımı yurt dışında topluyacağım.
  • Şu kurla artık pc toplamak falan lüks oldu, ben çocukluğumdan beri pc de oyun oynayan biriyim ben bile konsola geçtim artık,o eski günleri özlemiyor değilim 2500 tl ye kasa monitör her şeyi toplayabiliyorduk şimdi sadece ekran kartı 1.500 tl civarlarında
  • Artık bilgisayar tutkunluğu zengin işi oldu tamamen.
  • woineer W kullanıcısına yanıt
    Bizde zaten bunu konuşuyorduk. Benim yazdıklarıma bak anlarsın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.