Teğmen
22 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 5 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Kısaca kendimi tanıtayım. 15 yaşındayım, 1.70 boyundayım ve 56 kiloyum. Spor geçmişim olduğundan ve sürdürdüğümden dolayı ağır idmanlar olabilir pek bir problem yok. 5 yıldır atletizm+1 yıldır bisiklet+ 2-3 aydır da vücut geliştirmeyle uğraşıyorum ( evde kendi çapımda ). Fit hatta yaşıtlarıma göre biraz kaslı bir vücudum var plaj vücudu denebilir sanırım. Evde olan ekipmanlarım ise 1 barfix barı, 1 ip, bir çift el yayı ( pense gibi olan şeyden ) , 1 çift 3 kg dumbell ( 5 ya da 6 kg da alacağım çünkü yetersiz geldiklerine eminim ). Gerçekten yavaştan başlatmanıza gerek yok çünkü atletizm sadece koşmak değil bir çok çeşit ağırlık çalışmasını beraberinde getiriyor. Bana göre bir program yazarsanız çok makbule geçerBu arada beslenmeme de dikkat ediyorum. Şeker kullanmıyorum unu git gide azaltıyorum. Proteini ( yumurta,et,tavuk,balık ve diğer sporlar gereği protein tozundan ), Karbonhidratı ( makarna ve pirinçden ), yağı ( zeytinyağından ), vitamin ve mineralleri de salata ve meyvelerden ) alıyorum.
Basit bir özet geçersek barfix barımı sıkamıyorum. Ortada bir vida vardı onu çıkardım, genişlettim ama vida şu an boşa giriyor yani düşüyor. Sonuç olarak barın orta kısmı sağa sola oynuyor ne yapmalıyım
Arkadaşlar şu pedala takılan kafes gibi aparatları nereden ve ne kadara temin edebilirim ? Spd olayına giremiyorum şu an. Performansa ve zıplamaya etkisinin olduğunu öğrendim de... Dediğim gibi öncelikle fiyatları nedir ve sirkeci vs yerlerde bulabilir miyim ?

Bugün kalpiyelerime kavuştum plastik ve kayışlı olan modellerden aldım. Fakat mecburi olarak bir de aliminyum pedal aldım çünkü kendi pedallarıma takabilmem için matkap vs vs uğraşmam gerekiyordu. Neyse gelelim işlevine, yaklaşık 20-25 km anca sürdüm ve ayağımda kocaman koşu ayakkabıları vardı bu yüzden tam oturtamadan yol aldım. Ama evde doğru ayakkabı ve doğru ayarı yaptım. Bu arada almadan önce zıplamakta etkisi olduğunu vs okumuştum da şu anlık bir katkısını görmedim

Not: Yanlışlıkla yeni başlık açmışım
Arkadaşlar şu pedala takılan kafes gibi aparatları nereden ve ne kadara temin edebilirim ? Spd olayına giremiyorum şu an. Performansa ve zıplamaya etkisinin olduğunu öğrendim de... Dediğim gibi öncelikle fiyatları nedir ve sirkeci vs yerlerde bulabilir miyim ?

Bugün kalpiyelerime kavuştum plastik ve kayışlı olan modellerden aldım. Fakat mecburi olarak bir de aliminyum pedal aldım çünkü kendi pedallarıma takabilmem için matkap vs vs uğraşmam gerekiyordu. Neyse gelelim işlevine, yaklaşık 20-25 km anca sürdüm ve ayağımda kocaman koşu ayakkabıları vardı bu yüzden tam oturtmadan yol aldım. Ama evde doğru ayakkabı ve doğru ayarı yaptığım için yarın iyi bir performans bekliyorum. Bu arada almadan önce zıplamakta etkisi olduğunu vs okumuştum da henüz bir yardımını görmedim
Arkadaşlar Bim de 5.90 tl ye süper bir fener gelmiş. Aldım ve inanın pahalı aydınlatmalara yakın bir ışığa sahip. 3 fonksiyonu bulunuyor. 1-Flashör ( yanıp sönme ) 2-Düşük güç modu ( neye yarar bilmiyorum ama koymuşlar ) 3-Normal Aynı zamanda da ön taraftaki merceği ile küçük bir nokta olduğu gibi koca bir sokağı aydınlatacak kadar da büyüyebiliyor. Yaklaşık 100-150 metreden denedim ve sokak lambaları vs vs cıvıl cıvıldı. Gece karanlığında ay dede olabilir.

Özet : Kaçırmadan Alın
Sanırım başlık açılmıştı ama son bir hatırlatma amacıyla tekrar açmış bulunuyorum.

Kuzey Ormanları Savunması Sarıyer’de Eyleme Çağırıyor
1 Aralık Pazar, Belgrad Ormanları ve Orman Bölge Müdürlüğü

İSTANBUL CAN ÇEKİŞİYOR FARKINDA MISINIZ?

Farkında mısınız? İstanbul ormanlarına yönelik saldırılar büyük bir hızla sürüyor. İstanbul’un akciğerlerinde hukuka, bilime, insana, doğaya inat, kar ve rant hırsıyla açılan yara giderek büyüyor. Demokratik itirazlarımıza ve Kuzey Ormanları’nın korunmasını şart koşan, İstanbul’un Anayasası sayılan Çevre Düzeni Planı’na rağmen yapımı sürdürülen 3. Köprü inşaatı, Anadolu ve Avrupa yakasındaki ormanlık alanlarda bir doğa katliamına neden oluyor. Sorumlular sorumsuz açıklamalarla katliamı hasıraltı etmeye çalışırken, kesilen milyonlarca ağacın sessiz çığlıkları büyüyor. Doğanın koruyucu iradesi, Kuzey Ormanları Savunması olarak bizler, aylardır durdurmaya çalıştığımız bu katliama tanıklık etmeyi sürdürüyoruz. Tüm İstanbulluları uyarıyoruz: Bu katliamı durdurmazsak, 2,5 milyon ağaç, yani 3000 futbol sahası büyüklüğündeki bir orman alanı yok olacak; çocuklar, kuşlar, hayvanlar ormansız kalacak farkında mısınız?
Farkında mısınız? Belgrad Ormanlarına yönelik saldırılar büyük bir hızla sürüyor. Tüm İstanbulluların elinde kalan ve soluk alabildiği yegâne doğa alanlarından birisi olan Belgrad Ormanları, aynı tüccarca mantığın sonucu olarak, yapılaşmanın yasak olduğu “Muhafaza Ormanı” statüsünden çıkartılarak, imara açılıyor; içinde her türlü yapılaşmaya izin verilen bir “Tabiat Parkı”na dönüştürülüyor. Bir ticari işletme olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen bu kamusal-doğal varlığımız da, Kuzey Ormanları’nın bir parçası olarak yok oluşa sürükleniyor, farkında mısınız?
Farkında mısınız? Avrupa’nın biyolojik çeşitlilik bakımından en değerli ve en acil korunması gereken 100 ormanından biri sayılan, 2000 bitki türü, göçmen kuşlar ve tüm İstanbullular için yaşamsal bir önemi olan Kuzey Ormanları, Yeni İstanbul, 3. Havalimanı, Kanal İstanbul gibi çılgın projelerin tehdidi altında. Bu projeler kente 10 milyon nüfus daha ekleyecek; İstanbul hepimizin cehennemi haline gelecek.
Ama hala umut var. İnanıyoruz ki, bizler güçle ve inatla direnirsek, Kuzey Ormanlarını, Belgrad Ormanlarını ve İstanbul’un geriye kalan doğal alanlarını kurtarabilir, açılan yaraları kapatabiliriz. Son verimli topraklarımızı, temiz su kaynaklarımızı, nefes alma alanlarımızı, son ormanları hep birlikte savunarak bu vahşi makinenin dişlilerini durdurabilir, bu kentin kalbine göz diken hırs dolu gözleri geleceğimizden defedebiliriz. Biliyoruz ki orman kendi haline bırakılırsa kısa bir sürede kendini yenileyip tamamlayacaktır. Biliyoruz ki dünyadaki her şey doğal bir dengeyle birbirine bağlıdır. Biliyoruz ki yaşamak, berrak bir gökte, çocuklar aşkına, ormanlar aşkına savaşmaktır.
Kuzey Ormanları İstanbul’a, sana nefesini, suyunu ve ruhunu verdi. Şimdi insanın hırsına, sermayenin rantına, betona ve katliama karşı direniyor. Şimdi sıra insanda, şimdi sıra sende! Betondan cehenneme karşı çocuklara, kuşlara, ağaçlara, doğaya, yaşamına ve geleceğine sahip çık! Bilinçle ve umutla, İstanbul’un kalan son ormanlarını, su kaynaklarını, hayvanları ve binlerce insanın yaşam kaynağı olan tarım alanlarını savunmak için, 1 Aralık Pazar günü Sarıyer’e gel! Hep birlikte yaşamı savunalım!

İSTANBUL'UN ELDE KALAN TÜM GÜZELLİKLERİ YAŞASIN DİYORSAN, ELİMİ KOLUMU BAĞLAYIP OTURMAK BANA GÖRE DEĞİL DİYORSAN, 1 ARALIK'TA SARIYER'E GEL!


KUZEY ORMANLARI SAVUNMASI 1 ARALIK SARIYER EYLEMİ BİSİKLETLİLER VE DİĞER TÜM KATILIMCILAR İÇİN OTOBÜS KALKIŞ YER VE SAATLERİ

ANADOLU YAKASI:

08.30: MALTEPE MEYDAN CAMİ ÖNÜ
09.00: KOZYATAĞI CARFOUR ÖNÜ
09.20: KAVACIK OTOBÜS DURAĞI
(İLETİŞİM İÇİN: 0536 711 27 47)

08.45: KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ ÖNÜ
09.00: ALTUNİZADE CAPİTOL
(İLETİŞİM İÇİN: 0530 963 17 18)

AVRUPA YAKASI:

08.30: YENİKAPI FERİBOT İSKELESİ KARŞISI, HALI SAHA YANI
09.00: KABATAŞ İDO İSKELESİ ÖNÜ
09.15: BEŞİKTAŞ BARBAROS CADDESİ OTOBÜS DURAKLARI
(İLETİŞİM İÇİN: 0545 712 74 73)

09.30: SARIYER HACIOSMAN METRO DURAĞI ÖNÜ
(İLETİŞİM İÇİN: 0507 554 50 99)

Buna ek olarak gelecek kişilerin nereden geleceklerini yazarsa iyi olacağını düşünüyorum
Arkadaşlar görüntüsü komik durmayan, pilli, küçükken alttan ayarlanmalı olan kornaya benzer fakat etkili bir sese sahip korna arıyorum. En azından basınca çiçiçiçuvv diye kulak çınlatacak bir korna önerisi bekliyorum.Bazı arkadaşlarda görüyorum böyle kornalar. Ve fiyatı fazla uçuk olmazsa iyi olur.

Not: Araba kornası alıp akü, pompalanan havalı korna vs demeyin.
İstanbul Maratonu sebebiyle bu ay yapacağımız Avrupa Yakası etkinliğimizin güzergahını değiştiriyoruz. BYSÇ#38'i Beşiktaş-Sarıyer arasında gerçekleştiriyoruz.

BYSÇ#38 Avrupa Yakası Etkinliği Programı :
* 14:00 : Beşiktaş Meydanında (Barbaros Hayrettin Paşa Heykeli) buluşma
* 14:15 : Boğaz boyunca ana yoldan Sarıyer'e kadar sürüş. Sarıyer'de verilecek molanın ardından Beşiktaş'a geri dönüş.

Bisiklet zillerinizi ve düdüklerinizi unutmayın!

- Yavaş tempoda ve toplu halde sürüş gerçekleştireceğiz.
- Yolun bazı bölümlerinde sağ şerit tamamen bize ait olacak şekilde yan yana süreceğiz.
- Araçların yanından veya arasından geçerek sürmeyeceğiz, araçlarla birlikte hareket edeceğiz ancak tamamen kilitlenmiş bir trafik olması halinde kontrollü biçimde tek sıra halinde araçların yanından ilerleyeceğiz. Amacımız Sarıyer'e bir an önce ulaşmak değil, toplu halde sürüş gerçekleştirerek toplumun ve sürücülerin dikkatini bisiklete çekmektir.

-------------------------------------------

"Bisiklet Yoluna Sahip Çık!" bir bisiklet grubu değil, bağımsız ve sivil bir bisiklet hareketidir. Ticari veya siyasi bir amacı yoktur.

Bu etkinlik hiçbir partinin, derneğin, kurumun, şirketin, bisiklet grubunun veya şahsın tekelinde değildir. Bu etkinlik ve bu bisiklet yolu 7'den 77'ye tüm bisiklet severlere aittir.

Bu etkinlikteki tek amaç bisiklet yolunu kullanarak halkın dikkatini bisiklete çekmek, bir nebze de olsa topluma bisiklet kültürünü aşılamak ve bisikletin ulaşım amaçlı da kullanılabileceğini göstererek toplumu bisiklet yollarını kullanmaya özendirmektir. Etkinliği bu amaçlar dışında kullananlara ve anlamsız gruplaşmalara kesinlikle izin verilmeyecektir. Hepimizin amacı tektir: Daha fazla ulaşım amaçlı bisiklet yolları ve daha sağlıklı bir yaşam.

7'den 77'ye herkesin bisiklet yollarına sahip çıkması dileğiyle...
Not : Şahsi olarak bir alakam bulunmamaktadır sadece bilgilendirme amaçlı bu konuyu açmış bulunuyorum.


http://www.youtube.com/watch?v=ZDqDb5nhEh0 Bu da kendi imkanlarımla hazırladığım küçük çaplı bir video. Daha iyileri gelecektir mutlaka merak etmeyin
Evet başlıkta görüldüğü gibi genel bakımı yaparken toz için olan lastikleri kaldırıp bir parça wd 40 sıktım. Ses olarak bir sorun pek yok ama gırt gırt ederek girip çıkıyor. Sökmeden nasıl hallederim ? Sıkar sıkmaz denedim acaba henüz yağlama olayı bitmedi mi acaba ? Aydınlatırsanız sevinirim. Ve mümkünse korkutmayın

Edit: Ayrıca sanki içinde bir şey oynamış ta zil çalıyormuş gibi bir ses geliyor çok az. Daha önce böyle bir şey yoktu bir damla wd40 yapmış olamaz heralde ?
Evet arkadaşlar bütçenin kısıtlı olması sebebiyle bugün umit evolution 2617 bisikletim elime geçti. Bir arkadaşımla beraber Saraçhane'den 300tl ye aldık. Vade farksız 10 taksite kadar yapabiliyorlar. İkimizin de bisikletlerinin ayarlarını yaptırdık her şeyini kontrol ettik ve saat 12.30 dan beri yollardayız.
Gelelim incelemeye,
-Vites geçişleri çok ama çok sessiz ve muhteşem bir hızla geçiyor.
-Amortisör tam gerektiği gibi yaylanıyor. Merdiven inişleri ve ani frenlemede.
-Sele konusunda herkes şikayetçiydi fakat ben hiç bir sorun yaşamadım. Sanırım toto meselesi

Şimdilik fotoğraf koyamıyorum. Her türlü sorularınızı sorabilirsiniz beklerim. İyi pedallar

Evet arkadaşlar geç oldu biliyorum. İnceleme sayılır mı onu pek bilmiyorum ama videoda kullanılan 2 bisiklet de Evolution.
Şu ana kadar sorunsuz tepe tepe kullanıyoruz. Videoyu tam izlerseniz farkedeceksinizdir. Bu arada trafikteki performansı görmek isteyen olursa kanalda kısa süre sonra İstanbulun akşam trafiğini paylaşacağım Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=0cu5Ztn47eo

Kimseden ses çıkmamış ama bu da trafikte yetersiz kalmadığını anlatabileceğim bir video

https://www.youtube.com/watch?v=FzjRRPm5Rzo

Özetle bütçeniz düşükse tavsiye edebileceğim tek bisiklet.
Hakkında
İlgi Alanları: Atletizm,Cycling,Photography,Bodybuilding
Forum İmzası:
Asus PRO2000 ''Canon EOS 500D / Canon EFS 18-55 mm / Canon EF 75-300mm III F.4.5.6./ BenQ AE110'' / LG L7II / Umit Evolution 2617

Running...Cycling...Photography...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Mesaj Sayısı: 169
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 216
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.503 (Bu ay: 72)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Bisikletler
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.