Şimdi Ara

Bisiklet Yoluna Sahip Çık ! 17 Kasım Pazar Beşiktaş-Sarıyer'Video Eklendi'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul Maratonu sebebiyle bu ay yapacağımız Avrupa Yakası etkinliğimizin güzergahını değiştiriyoruz. BYSÇ#38'i Beşiktaş-Sarıyer arasında gerçekleştiriyoruz.

BYSÇ#38 Avrupa Yakası Etkinliği Programı :
    * 14:00 : Beşiktaş Meydanında (Barbaros Hayrettin Paşa Heykeli) buluşma
    * 14:15 : Boğaz boyunca ana yoldan Sarıyer'e kadar sürüş. Sarıyer'de verilecek molanın ardından Beşiktaş'a geri dönüş.

Bisiklet zillerinizi ve düdüklerinizi unutmayın!

- Yavaş tempoda ve toplu halde sürüş gerçekleştireceğiz.
    - Yolun bazı bölümlerinde sağ şerit tamamen bize ait olacak şekilde yan yana süreceğiz.
    - Araçların yanından veya arasından geçerek sürmeyeceğiz, araçlarla birlikte hareket edeceğiz ancak tamamen kilitlenmiş bir trafik olması halinde kontrollü biçimde tek sıra halinde araçların yanından ilerleyeceğiz. Amacımız Sarıyer'e bir an önce ulaşmak değil, toplu halde sürüş gerçekleştirerek toplumun ve sürücülerin dikkatini bisiklete çekmektir.

-------------------------------------------

"Bisiklet Yoluna Sahip Çık!" bir bisiklet grubu değil, bağımsız ve sivil bir bisiklet hareketidir. Ticari veya siyasi bir amacı yoktur.

Bu etkinlik hiçbir partinin, derneğin, kurumun, şirketin, bisiklet grubunun veya şahsın tekelinde değildir. Bu etkinlik ve bu bisiklet yolu 7'den 77'ye tüm bisiklet severlere aittir.

Bu etkinlikteki tek amaç bisiklet yolunu kullanarak halkın dikkatini bisiklete çekmek, bir nebze de olsa topluma bisiklet kültürünü aşılamak ve bisikletin ulaşım amaçlı da kullanılabileceğini göstererek toplumu bisiklet yollarını kullanmaya özendirmektir. Etkinliği bu amaçlar dışında kullananlara ve anlamsız gruplaşmalara kesinlikle izin verilmeyecektir. Hepimizin amacı tektir: Daha fazla ulaşım amaçlı bisiklet yolları ve daha sağlıklı bir yaşam.

7'den 77'ye herkesin bisiklet yollarına sahip çıkması dileğiyle...

Not : Şahsi olarak bir alakam bulunmamaktadır sadece bilgilendirme amaçlı bu konuyu açmış bulunuyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=ZDqDb5nhEh0 Bu da kendi imkanlarımla hazırladığım küçük çaplı bir video. Daha iyileri gelecektir mutlaka merak etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhotoBy_Anonim -- 17 Kasım 2013; 22:45:39 >

• Bileğimdeki arıza nedeniyle 1 (belki de 2) BYSÇ etkinliğine daha iştirak edemeyeceğim ama sonrasında kar, kış demeden Bisiklet yolu için pedal basmaya devam. :)

@Mythology; ilk mesajın not kısmı sana bir şeyler hatırlatıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yuyushi

Bileğimdeki arıza nedeniyle 1 (belki de 2) BYSÇ etkinliğine daha iştirak edemeyeceğim ama sonrasında kar, kış demeden Bisiklet yolu için pedal basmaya devam. :)

@Mythology; ilk mesajın not kısmı sana bir şeyler hatırlatıyor mu?

Hocam umarım en kısa sürede iyileşirsiniz. Not kısmı olarak da değiştireyim dedim ama aklıma başka hiç bir şey gelmedi
  • Yanlış anlama, o sözüm ile laf dokundurduğum falan yok.

Eskiden Mythology ile ben burada BYSÇ duyurularını yapardık ve altına da senin yazdığına paralel bir not düşerdik ki bizim düzenlediğimiz/organize ettiğimiz bir şey olarak algılanmasın ve katılım esnasında ona göre davranılsın. Tabi böyle diye diye, BYSÇ katılımcısından BYSÇ demirbaşlarına döndük biz zaman içerisinde orası ayrı bir mevzu. :p Mythology'ye senin not kısmını gösterirken de o günleri yad ediyordum, dediğim gibi laf sokmak gibi bir düşüncem yoktu. :D
  • Sorun yok zaten benim de öyle bir düşüncem yoktu
  • Gittik, Sarıyer'de böreğimizi yedik ve geldik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mythology

Gittik, Sarıyer'de böreğimizi yedik ve geldik

Abicim siyah-beyaz xc500 ve kaskta GoPro olan sen miydin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhotoBy_Anonim -- 17 Kasım 2013; 21:57:49 >
  • Ben çalışayım, siz turlara çıkın oh ulan bee
  • quote:

Gittik, Sarıyer'de böreğimizi yedik ve geldik

Boğazında kalsın, hazımsızlık çekesin.

Şu bileğim kendine gelsin de Kanlıca'ya yoğurt yemeye gidelim seninle ya da bi yerlere boza içmeye gidelim.
    Mesajın ana fikri; sıkıldım ben hacı.

Bu arada eşgalini almışlar, ekiplere vereceklermiş. :v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senry -- 17 Kasım 2013; 22:15:55 >

• @PhotoBy_Anonim;
    Evet bendim

@Yuyushi;
    Senin bilek düzelsin hele. Köfte muhabbeti için Tekirdağ bile yaparız

@Yuyushi @PhotoBy_Anonim @Yuyushi
  • Mythology kullanıcısına yanıt
    Ben de o kırmızı-siyah evolution kullanan gariban genç
  • @Engineer !
    Hayat bize güzel

@PhotoBy_Anonim;
    Daha önce BYSÇ turunda katıldınız sanırım. Zira önceki turların birinde de kırmızı bir evolution hatırlıyorum sanki

@PhotoBy_Anonim @Engineer !
    BSYÇ Olarak ilk turumdu. Şansıma iki haftadır bütün turlar her zaman izlediğim rota üzerinde oluyor
  • PhotoBy_Anonim kullanıcısına yanıt
    Nomalde Avrupa yakası turumuz Eminönü-Samatya sahili-Bakırköy sahili-Veliefendi Hipodrom önünden geri dönüş şeklinde oluyordu.
    Bugün hem Avrasya maratonunun olması hem de Sarıyer tarafını görelim diye güzergahı değiştirmiştik
    10 Kasım da da Atayı anma turu aynı güzergahta olmuştu İyi oluyor bekleriz bu taraflara
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhotoBy_Anonim

10 Kasım da da Atayı anma turu aynı güzergahta olmuştu İyi oluyor bekleriz bu taraflara

10 Kasım'daki tura kişisel sebeplerden dolayı katılamamıştım. Hatta kaçırdığım ilk etkinlik idi.
    Normal şartlarda BYSÇ turları daha kalabalık oluyor. Fakat bugün hem Avrasya Maratonu olması hem de güzergah mesafesi uzun olunca katılımcı sayısı azdı.

Her ayın ilk pazar günü Anadolu yakası etkinliği oluyor. Seni de bu tarafa bekleriz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PhotoBy_Anonim

10 Kasım'daki tura kişisel sebeplerden dolayı katılamamıştım. Hatta kaçırdığım ilk etkinlik idi.
    Normal şartlarda BYSÇ turları daha kalabalık oluyor. Fakat bugün hem Avrasya Maratonu olması hem de güzergah mesafesi uzun olunca katılımcı sayısı azdı.

Her ayın ilk pazar günü Anadolu yakası etkinliği oluyor. Seni de bu tarafa bekleriz

Gelmeye çalışıyoruz 1 Aralıkta yine bu taraflardasınız

• Başlıktaki "video eklendi" detayını görünce, "aha mythology yine 1 - 1.5 saatlik bişi koymuştur" diye düşünüp sövmeye geliyordum da ucuz yırttı bu sefer.
  • Kese kese koydum özellikle :)
  • @Yuyushi;

En öndeydim. o yüzden doğru dürüst video yok. Olsa dükkan senin

@PhotoBy_Anonim;

Özellikle de müzikler çok güzel olmuş. Eline sağlık. Videoda kullandığın parçaların isimleri nelerdir?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.