Şimdi Ara

Genç kardeşinize program

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kısaca kendimi tanıtayım. 15 yaşındayım, 1.70 boyundayım ve 56 kiloyum. Spor geçmişim olduğundan ve sürdürdüğümden dolayı ağır idmanlar olabilir pek bir problem yok. 5 yıldır atletizm+1 yıldır bisiklet+ 2-3 aydır da vücut geliştirmeyle uğraşıyorum ( evde kendi çapımda ). Fit hatta yaşıtlarıma göre biraz kaslı bir vücudum var plaj vücudu denebilir sanırım. Evde olan ekipmanlarım ise 1 barfix barı, 1 ip, bir çift el yayı ( pense gibi olan şeyden ) , 1 çift 3 kg dumbell ( 5 ya da 6 kg da alacağım çünkü yetersiz geldiklerine eminim ). Gerçekten yavaştan başlatmanıza gerek yok çünkü atletizm sadece koşmak değil bir çok çeşit ağırlık çalışmasını beraberinde getiriyor. Bana göre bir program yazarsanız çok makbule geçer

Bu arada beslenmeme de dikkat ediyorum. Şeker kullanmıyorum unu git gide azaltıyorum. Proteini ( yumurta,et,tavuk,balık ve diğer sporlar gereği protein tozundan ), Karbonhidratı ( makarna ve pirinçden ), yağı ( zeytinyağından ), vitamin ve mineralleri de salata ve meyvelerden ) alıyorum.

• bu yaşta toz kullanma aynı paraya peynir ton balığı ve tavuktan yeterli proteini alırsın.ergenliğindne dolayı bi ton olay var zaten vücudunda kurcalamaya gerek yok.zatne tozlarda iksir gibi kas çıkaran bieşy değil.ekipmanların gelişmek için yeterli olmayacak.mümkünse salona git.olmuyorsa 20 kg ayarlı dambıl ve halter alıp devam etmen gerekir.bacak ve kanat çalışmak için makina gerekli buda salona gitmek demek .diğer türlü ağırlıkları almak zor oluyor.mesela bacakla 100 yapaibliyorken onu önce omza almak vb zor bi iş.program çok ozr bişey dğeil
    mesela

göğüs+pazu
    sırt+arka kol
    bacak
    cardiyo

omuzu sırt ve göğüs günüe yayabilirsin yada ayrıyetten çalışabilirsin
  • montevo kullanıcısına yanıt
    Tozu mecburi kullanıyorum. Çünkü bir antrenmanım ( atletizm ) 2-3 saat arası sürüyor. Ve eve gelmem de yaklaşık 1 saat. Doğal yollardan alıyorum zaten sadece antrenman sonrası 1 ölçek kullanıyorum yani tozdan bir beklentim yok kas yıkımını engellesin diye kullanıyoruz. Salona gitme şansım pek yok hem zaman hem okul hem maddiyat... 20 kg ayarlı dambıl derken decathlonda satılan bir tane vardı onu mu kastettiniz ? Aslında düşünüyorum ama decathlonda bildiğim kadarıyla 1 adet barı var kutunun içinde. Tek dumbell ile çalışmanın bir problem çıkarmayacağı doğruysa alabilirim.
  • PhotoBy_Anonim kullanıcısına yanıt
    ben mümkün olduğunca ergenliğin bozulmadan geçrilmesi taraftarıyım.tozlar kanser yapıyor demeyeceğim :).ayarlı dambılı trabiki çift oalrak almalısın.artık hepsiburada da var decathlonda da.hepsiburadadan barları ve plakaları ayrı ayrı alaiblir toplama set yapabilirsin.tek dambılda sorun olmaz yterki aynı oranda çalış.ancka göğüs squad deadlift gibi hareketlerde tek dambıl pek kullanışlı olmaz.kaldıki bu hareketlerde 80 kgye kadar çıkabilirsin.
    Teknik olarak atlatmamış olsam da manevi olarak ergenliği atlattım diyebilirim. Sivilce dönemi bitti, sakallar ve diğer vücuttaki kıllar normal bir adam gibi 1 gün çalışıp 1 gün dinleniyorum. Beslenme uyku düzeni doğruyken ve hareketleri doğru şekilde yapıyorken fazla çalışmanın bir zararı var mıdır ? Zaten 3 kg lik dambılla bir yere kadar Ama şınav, mekik, barfix, barfix barında mekik, sehpa sandalye vs de yapılan hareketler... İlk başlarda 3x15-20 yapıyorken şimdi 5x30 bile az geliyor gibi bir hissiyat var içimde ? ( 5x30 barfix hariç tabi ki )

• PhotoBy_Anonim kullanıcısına yanıt
    konu dışında ergenliği dlga amaçlı,burada ise biyolojik amaçlı kullanırım.o yüzden savunma durumuna geçmene gerek yok :) bir gün çalışıp bir gün dinlenmen iyi bi düzen ancak 3 kglerle ne kadar çalışaiblirsin ki :) şınav ve barfiks ile kolların baya güçlenmiş anlaşılan.gerçi 56 kilo pek ağır değil.ancak olsun yağsız kas kütlesi kazanırsın.bu şekilde çalışmaya devam edersen filmelrdkei admalar gibi olamazsın zira kondisyonun baya yüksek olur ancak kası büyütmek için daha ağır çalışman gerekecek.gerçi hereksde aynı sonuç oalcka diye bi kural yok.ancka bu şekilde devam etme antremanı çeşitlendir.
    Savunmaya falan geçmedim vücut yaşımdan ileri gidiyor gibi bir şey demeye çalıştım İşte ben de o çeşitliliği soruyorum ne yapsam diye Geçici olarak da ucuz bir 6 kg dambıl alabilirim geçici bir çözüm olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhotoBy_Anonim

Teknik olarak atlatmamış olsam da manevi olarak ergenliği atlattım diyebilirim. Sivilce dönemi bitti, sakallar ve diğer vücuttaki kıllar normal bir adam gibi 1 gün çalışıp 1 gün dinleniyorum. Beslenme uyku düzeni doğruyken ve hareketleri doğru şekilde yapıyorken fazla çalışmanın bir zararı var mıdır ? Zaten 3 kg lik dambılla bir yere kadar Ama şınav, mekik, barfix, barfix barında mekik, sehpa sandalye vs de yapılan hareketler... İlk başlarda 3x15-20 yapıyorken şimdi 5x30 bile az geliyor gibi bir hissiyat var içimde ? ( 5x30 barfix hariç tabi ki )

15 yaşında ne bitmesi kardeşim hele bi 17-19 arasına gel neler göreceksin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.