Şimdi Ara

Sisteme geçici ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar sevgili forum kullanıcıları.Yeni bir sistem topladım.Tabi sona yaklaştığımızda ayırdığım bütçe bir hayli erimişti.Bu sebeple birkaç ay içerisinde yeni ve güçlü bir ekran kartı alma niyetim var.O yüzden sisteme şimdilik idareten bir kart lazım.Aklımda gtx 1650 super,rx 570 8 gb ve rx580 8 gb modelleri var.Eğer 2. El uygun fiyata rx590,gtx1070 veya 1660super bulabilirsem garantisi olması şartıyla tabi onlardan birini tercih edebilirim.Birkaç ayada zaten 2070super falan düşünüyorum.Normalde 5700xt alacaktım ama şu siyah ekran problemini o kadar sık duyar olduk ki biraz uzaklaşmaya başladım karttan.Monitörüm 144 hz 1 ms 1080p bir monitör.2080super almamın gereksiz olacağını düşündüm bu sebeple.Oynayacağım oyunların geneli rekabetçi oyunlar bu sebeple 2070super fazlasıyla yetecektir diye düşünüyorum.1650super kartı 0 alabilirim yada garantili düzgün olduğuna inandığım bir kart olursa 2. Elde tercih edebilirim.rx570 ve 580'i direk 2. El düşünüyorum.Tabi yine garantili olmak kaidesiyle.Rx570de garanti bulmam zor gerçi.

Sistem özelliklerim: Ryzen 3600, Asus x570-p, gskill 3600 mhz cl18 ram, coolermaster kasa ve coolermaster thunder 600w psu 1 tb sata ssd daha sonra 500 gb m2 eklenecek.2 tb 7200 rpm hdd.

• Bu arada üste yazmayı unutmuşum ama rx570 ve 580 arasında pek bir performans farkı olmadığı söyleniyor.8 gb modeli için konuşuyorum.Rx570 de 580 yerine tercih edilebilir deniyor.Doğrumudur bu söylenenler?
  • Kimsenin bir fikri yok mu? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa 09

Bu arada üste yazmayı unutmuşum ama rx570 ve 580 arasında pek bir performans farkı olmadığı söyleniyor.8 gb modeli için konuşuyorum.Rx570 de 580 yerine tercih edilebilir deniyor.Doğrumudur bu söylenenler?
    %8-10 arası bir performans farkı var. Hafif OCli bir rx 570 ile stock hızlardaki bir rx580 denk performans veriyor.

İki kart için de 4 gb yeterli olacaktır. ucuz bulduğundan alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertcnoz

%8-10 arası bir performans farkı var. Hafif OCli bir rx 570 ile stock hızlardaki bir rx580 denk performans veriyor.

İki kart için de 4 gb yeterli olacaktır. ucuz bulduğundan alabilirsin.

Alıntıları Göster
    4 gb yetmez diye düşünüyorum hocam.1650super 4 gb tamamda rx'lerde 8den aşağısı kurtarmaz bana kalırsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa 09

4 gb yetmez diye düşünüyorum hocam.1650super 4 gb tamamda rx'lerde 8den aşağısı kurtarmaz bana kalırsa.

Alıntıları Göster
    Neymiş bu ya sanarsın 5700XT kart 4GB aşağısı kurtarmazmış Edi budu ne 570'in her türlü yeter 4GB.

Ayrıca 580 4GB, 570 8GB'dan daha iyi başarım yakalar her zaman aklında bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Neymiş bu ya sanarsın 5700XT kart 4GB aşağısı kurtarmazmış Edi budu ne 570'in her türlü yeter 4GB.

Ayrıca 580 4GB, 570 8GB'dan daha iyi başarım yakalar her zaman aklında bulunsun.

Alıntıları Göster
    Tabiki de üstğne birşeyler koyup piyasaya sürmüşlerdir 580leri buna bir itirazım yok.Sonuçta daha yeni bir model koymalarıda gerekir zaten.Ama mesela ben cod warzone falan oynayacağım kurtarmaz dememin sebebi bu.Şimdi siz bu oyunda 4 gb olan modelle 8 gb olan modelin aynı performansı vereceğini mi iddia ediyorsunuz ? Düzelteyim siz aynı model olan misal 580 olsun örneğimiz biri 4 biri 8 gb olmak üzere iki kartında aynı performansı vereceğini mi iddia ediyorsunuz. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa 09 -- 4 Mayıs 2020; 0:26:8 >

• Çok garip dh mesaja ekleme yapmama izin vermiyor :D Düzelteyim siz aynı model olan misal 580 olsun örneğimiz biri 4 biri 8 gb olmak üzere iki kartında aynı performansı vereceğini mi iddia ediyorsunuz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.