Şimdi Ara

Laptop hakkında öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar saygılar arkadaşlar.Lafı dolandırmadan durumu açklayıp konuya geleceğim.Yaklaşık 8-9 ay önce bir sistem topladım.Burdaki arkadaşlarında çok katkısı oldu.Hepsi sağolsunlar.Topladığımız sistemin özellikleri Ryzen 3600 Gskill Ripjavs 3600 mhz 2x8 16 gb ram xfx rx580 8 gb Asus prime X570-p anakart cooler master thunder power cooler master kasa 1 tb ssd 2 tb hdd

Sistem güzel oldu ileriye dönük güncellenebilir bir sistem oldu.Lakin bazı sebeplerden dolayı bir laptop ihtiyacımız doğdu.Sorum şu ki Hp omen serisi i7 9750H işlemcili 16 gb 2x8 şeklinde ram rtx 2070 144 hz 1080p bir laptobu arkadaşım 9-10 bin tl civarına yurtdışından bulmuş ekran kartı sanırım düz 2070 modeliymiş mobil modeli değilmiş.Siz ne dersiniz alınır mı?İlk etapta kasayı satma niyetim yok aslında ama maddi açıdan sıkışırsam elden çıkarmam gerekebilir.Normalde kasamı güncellemeyi düşünmüştüm lakin ihtiyaçlar değişince durum böyle oldu.

• Üstadlar uyanmadı mı henüz 😄
  • 9-10k bandında ülkede 10750-1650ti li ürünler mevcut buradan hesabı yapın 9750h-2070 ikilisi oyun konusunda çok ilerdedir işlem gücü olarak ta %5-10 arası geridedir göz ardı edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

9-10k bandında ülkede 10750-1650ti li ürünler mevcut buradan hesabı yapın 9750h-2070 ikilisi oyun konusunda çok ilerdedir işlem gücü olarak ta %5-10 arası geridedir göz ardı edilebilir.

Hocam onu anlıyorum.Zaten aynı özelliklerdeki laptoplar ülkede 14 bine falan satılıyor.Bununda farkındayım.Benim merak ettiğim şey 1650ti'dan iyi performans verir mi değil benim merak ettiğim aldığımda oyunlarda ne kadar iyi olacak.Oyun konusunda çok ileridedir demişsiniz de üstü kapalı bir laf olmuş.Çok ileriden kastınız ne.
  • mustafa 09 kullanıcısına yanıt

1650ti ile 2070 arasında 2 kat performans farkı vardır imkan varsa yurt dışından edinin

• RTX2070'li bir laptop 9-10 civarına geliyorsa alın, değerlendirin bu fırsatı. Ekran kartı da maxq değil normal versiyon demişsiniz. Bu durumda internetten de performans testlerine bakabilirsiniz lakin gtx1650ti ile aralarında oldukça ciddi fark var. Oyuna göre değişmekle beraber 2 katı FPS farkı olur.

• Arkadaşlar haklısınız bakın dikkat çekiyorum benim 1650ti'la bir alıp veremediğim yok.Hatta dikkatinizi çekerim ben konuyu açerken 1650ti'ın adını dahi söylemedim.The lost'a cevap verirkende söyledim 1650ti'la arasında fark var mı yokmu diye de sormuyorum.Az önce bir arkadaşımla konuştum intelin 9750h işlemcisinin iyi olmadığını söyledi.Amd'nin 4800h işlemcisi daha performanslı dedi ve baktığımız zaman benchmark testlerinde de gerçekten amd baya iyi.Bu durumu göz önüne alarak ekran kartından bir tık kısıp aşağıda yazacağım özelliklerdeki laptopla ilk mesajımda belirttiğim özelliklerdeki laptop arasında kaldım.

15.6"-Full-HD 120Hz 45% NTSC LED Widescreen matt
    AMD Ryzen™ 7 8 Core 4800H (2.9GHz, 4.2GHz Turbo)
    16GB Corsair 266 6 MHz SODIMM DDR4 (2 x 8GB)
    NVIDIA® GeForce® RTX 2060 – 6.0GB GDDR6-Video RAM
    1 TB INTEL® 660p M.2 NVMe PCIe SSD

Artılar eksiler kısmına gelecek olursak ilk mesajımdaki laptop ekranı 17.3 144 hz 3 ms panel ekran kartı rtx 2070

Bu mesajımda ki pc artıları işlemcisi daha iyi 512 yerşne 1 tb ssd var.

Arkadaşlar squad gibi işlemci sömüren oyunlar oynuyorum.İlla kıyaslama yapacaksak bana şu yazdığım özelliklerdeki iki laptop'un kıyaslamasını yaparsanız sevinirim.Birinde işlemci gücüm yüksek ama ekran kartım 2070 yerine 2060 olacak diğerinde tam tersi.Zatem evimde 144 hz 1 ms monitör var.Ekran boyutuna vs. Takılmayalım.

Üst mesajda anlatılmak istenen elimde yurt dışı kozu var 9-10k ya 9750&rtx2070 alabiliyorum dediğinde aynı fiyata Ülkede 10750-1650ti bulabilirsin hal böyle olunca da 2070 li modeli almanız daha iyi olur dedim öncelikle bir bütçe belirtmelisiniz 9-10k mı daha fazlası mı ?

• quote:

Üst mesajda anlatılmak istenen elimde yurt dışı kozu var 9-10k ya 9750&rtx2070 alabiliyorum dediğinde aynı fiyata Ülkede 10750-1650ti bulabilirsin hal böyle olunca da 2070 li modeli almanız daha iyi olur dedim öncelikle bir bütçe belirtmelisiniz 9-10k mı daha fazlası mı ?

Hocam neden hemen alınganlık yapıyorsunuz.Siz bana söylediklerinizi dediğinizde bende size cevap verdim ülkede o fiyata bu alınıyor diye.Ben size hak veriyorum.Ama siz benim söylediklerimde yanlış yere takılıyorsunuz.Ben alacağım laptopu türkiyede aynı fiyata satılan laptoplarla kıyaslamıyorum.Ben sadece öğrenmek istiyorum performansı nasıldır diye.Neyse onu geçelim de.

Siz bana yazdığım iki mesajdaki özellikleri göz önüne alarak tercih yapmamda yardımcı olur musunuz?

Artıları eksileri dediğim gibi.

4800h 2060 lı modele imkan varsa alınabilir çok daha güncel işlemci ve 2070 i aratmayacak performans bahsettiğinize göre işlemci ağırlıklı oyunlar oynayacakmışsınız

144hz 120hz pek fark etmez

• quote:

4800h 2060 lı modele imkan varsa alınabilir çok daha güncel işlemci ve 2070 i aratmayacak performans bahsettiğinize göre işlemci ağırlıklı oyunlar oynayacakmışsınız

144hz 120hz pek fark etmez

Anladım hocam teşekkürler yardımcı olduğunuz için.2060 2070i aratır mı sizce?

4800h farkı ile öyle çok aratmaz biraz da ne istediğinize bağlı

• quote:

4800h farkı ile öyle çok aratmaz biraz da ne istediğinize bağlı

Ne isteyeyim hocam performans istiyorum. :D Günlük işlerimde de kullanacağım bunu ama zaten artık günlük kullanım için telefon işlemcileri bile yeterli oluyor.Ana odak oyun.Oynadığım oyunlar da işlem gücü olarak değişken.Mesela Squad oynuyorum.Oyun daha işlemci odaklı RedDeadRedemption oynuyorum oda ekran kartını sömürüyor.Ets oynuyorum.Ms flight simülatör bazen.Gta 5 oynuyorum.

Rekabetçi oyunlarda en çok Cod Warzone-squad oynuyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.