Şimdi Ara

DC Motoru 12V Adaptöre Bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Resimde görüldüğü üzere 12V DC motorumu 12V duvar tipi adaptöre bağlamak istiyorum. Dc motora bağladım iki jumperdan birini adaptör başının içerisine değdiriyorum, diğerini ise üst yüzeyine değdiriyorum ancak motorum 1 er sn aralıklarla çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada motor diye söylediğim şey su içerisinde çalışabilen bir su pompası.

DC Motoru 12V Adaptöre Bağlamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kLkN7 -- 10 Nisan 2016; 18:11:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Stepmotor olmasın ?

• Hayır step motoru değil bu normal fırçalı motor.

aynı şey benim başıma geldi büyük ihtimal adaptör motora gereken akımı karsılayamıyor ve kendini kapatıyor.

şunu deneyin.

kablonun birini adaptör ucunun ic kismina sabitleyin.
    diger kabloyu adaptor ucunun dis kismina saniyede 3 kez dokundurup cekin.

sürekli calismaya baslayinca kablo orda kalabilir ben hep böyle yaparim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Hayır step motoru değil bu normal fırçalı motor.

aynı şey benim başıma geldi büyük ihtimal adaptör motora gereken akımı karsılayamıyor ve kendini kapatıyor.

şunu deneyin.

kablonun birini adaptör ucunun ic kismina sabitleyin.
    diger kabloyu adaptor ucunun dis kismina saniyede 3 kez dokundurup cekin.

sürekli calismaya baslayinca kablo orda kalabilir ben hep böyle yaparim

Yok hocam başaramadım. Çattık yine. Röleye bağlıyorum. Yine çalışmıyor. Röle çalışıyor, beyefendi yine çalışmıyor.
  • Güncel.

• Sac trafolu bir adaptör ile deneyin. Arkadasin dediği gibi adaptor kendini akımı karşılayamadığı için korumaya alıyor benimde başıma geldi. Hatta psu ile denedim o direk kapanıyordu. Bende sac trafo buldum ona bagladim. Bu arada benim motorda şarjlı süpürge motoru büyük güçlü bir motor. Bunumla PCB matkabı yaptım 2 yıldır kullanıyorum bu şekilde

Bu arada sacli trafonun üzerinde DC ibaresi olması gerekiyor. Bu trafolar biraz ağır olur . icinde doğrultma devresi bulunur. Ac yı DC ye çevirmek için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcu27 -- 13 Nisan 2016; 8:30:12 >
  • Adaptörün ucuna bir şey taktırdım. Temassızlık vardı herhalde. Düzeldi. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.